Plešivec - aktuální report z 15.02.2014 - SNOW.CZ

Plešivec | aktuální report z 15.02.2014

Plešivec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Plešivec:
autor: pinky
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2014 do: 15.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Plešivec mě velmi překvapilo, a to pozitivně. Krásné kompaktní středisko pro zkušené jezdce i rodiny s dětmi. Příjemné široké sjezdovky všech obtížností.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky všech obtížností. Černá sjezdovka Jitka neurazí ani zkušeného lyžaře, prudký začátek vystřídá příjemná červená, i když je značená jako celá černá. Červeno-černá Aida pěkná široká červená, která je osvětlená. A v neposlední řadě krásná, široká, neklopená a vcelku "rychlá" modrá Pavla, kterou si užije i zkušený lyžař. Modrá a krátká sjezdovka Renata ideální pro začátečníky. Ostatní sjezdovky jsme bohužel kvůli špatným sněhovým podmínkám nemohly vyzkoušet. Nicméně z lanovky se jevily také pěkně. Jediné, co bych snad změnila, je traverz na vrcholu, který musíte absolvovat po opuštění LD Modesgrund, pokud chcete jet modrou Pavlu (pro snowboardisty otravující pinožení).

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky celkem ucházející i v této na sníh chudé zimě. Technický sníh, bez blátivých míst, občas kamínek. V odpoledních hodinách těžký sníh, ale netekl :D

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky rychlé, vlekaři každého zdraví :-) a jsou velmi ohleduplní. Zázemí krásné, nové, čisté.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla na víkendový termín úplně v pohodě, i přes konající se Ski test den od Atomicu a Salomonu. Čekání ve frontě max. 3 min.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu velmi příjemná Hospůdka, doporučuji navštívit. Na modré Pavle pak bar s venkovním posezením a WC. V Pstruží také hezky vyhlížející občerstvení.

Doprava do střediska a parkování:

Z Plzně cca 100 km. Cesta rychlá, bez problémů. Parkování hned u lanovky zdarma. Možnost parkovat v Pstruží nebo na Plešivci.

+ plusy

  • sjezdovky všech obtížností
  • malá zalidněnost
  • komfort - lanovky, vleky a zázemí, příjemná obsluha
  • levný skipas - 400,- den

- mínusy

  • traverz na vrcholu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.03.2016  | Plešivec

autor: Milka
hodnocení:

Návštěvu Plešivce jsem plánovala už v 1. roce zahájení provozu (tuším 2014?), ale stále jí odkládala a čekala, až bude areál v provozu celý. Pokud se tak někdy v minulosti stalo, bylo to v době, kdy návštěva nebyla možná a tedy jsem stav sjezdovek nesledovala. Když jsem si ale přečetla recenze jinýc...

zobrazit celý report

25.03.2016  | Plešivec

autor: marnov
hodnocení:

Klasické jarní lyžování, kterému nepřálo počasí. Celý den pršelo. Na vrcholu Plešivce sněžilo a hustá mlha do víc než půlky kopce. Využili jsme skipas 1+1 zdarma ze SNOW 95.

zobrazit celý report

19.03.2016  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Počasí moc nepřálo. V údolí bylo ráno těsně nad nulou, na vrcholu Plešivce mrzlo. Během dopoledne začalo lehce mrholit, na Plešivci slabě sněžilo. Využil jsem kupón z listopadového SNOW na skipas 1+1 zdarma.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Plešivec

autor: Maky88
hodnocení:
Letos jsme poprvé navštívili areál Plešivec a velice mile nás překvapil - krásné sjezdovky, široké, upravené, na sjezdovkách nebylo přelidníno, 3 lanovky na 4 (až 5) sjezdovek ideál. Vyplatí se sem jet o kousek dál než jet blíže na Klínovec.

18.03.2016  | Plešivec

autor: TomXTom
hodnocení:

Poprvé se nám v letošní sezóně podařilo navštívit Plešivec ve všední den a rozhodně to stálo za to. Bylo nádherné jarní počasí a areál byl liduprázdný. Rádi jsme využili skipas zdarma díky časopisu SNOW.

zobrazit celý report

15.03.2016  | Plešivec

autor: human
hodnocení:

První dojmy nebyly úplně nejlepší, ale když si to tam člověk projede a najde si to svoje, tak to není špatné. Na nejlepší střediska v ČR to nemá, ale nesporná výhoda je většinou výrazně menší počet návštěvníků.

zobrazit celý report

13. - 14.03.2016  | Plešivec

autor: dnovy
hodnocení:

Výborná předpověď počasí a 2x skipas ze SNOW - to byl důvod k dvoudenní návštěvě Plešivce. Díky nízké zalidněnosti zvláště v pondělí se jednalo o dva perfektně strávené lyžařské dni.

zobrazit celý report

11.03.2016  | Plešivec

autor: Jerry70
hodnocení:

Počasí – dali jsme na předpověď norských meteorologů, kteří slibovali převážně slunečno. Kupodivu bylo celý den zataženo a lehce pod nulou. Příjezd i parkování bezproblémové. Návštěvnost tak akorát, nejvíce lidí zákonitě na propojovací cestě mezi výstupními stanicemi lanovek a na sjezdovce č. 6 Rena...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Plešivec

autor: Aber
hodnocení:
Perfektně upravené tratě. I při jarních prázdninách okolních měst byla minimální čekací doba na lanovky. Vzhledem k množství sjezdových tratí se dala vychytat i sjezdovka téměř bez lyžařů a sjezdování bylo požitkem. Velké mínus ovšem má středisko v gastroslužbách. V žádném bufetu nemají v nabídce polévku. Nabízejí zapečené cibulky nebo zapečenou mozzarellu a na polévku vás pošlou někam přes silnici do hospody. V horním bufetu hnědé vodě říkají káva, to se nedalo pít. Neboť se na hory jezdí lyžovat, tak po stránce sportovní vynikající, ale doporučuji sváču s sebou.

05.03.2016  | Plešivec

autor: dnovy
hodnocení:

Tak jsme po roce opět vyrazili na Plešivec, počasí slibovalo polojasné teploty přes den lehce nad nulou, což vyšlo, čekal jsem i vyšší zalidněnost vzhledem k sobotě, ale myslel jsem si, že sjezdovky vydrží déle v lepším stavu. Část úseků sjezdovek vysněžena pouze v zúženém profilu.

zobrazit celý report

04.03.2016  | Plešivec

autor: sparrow1
hodnocení:

Tak jsme se konečně dostali k tomu navštívit nové středisko, na které přesto, že zatím nemělo moc stěstí na pořádný sníh, většinou čtu pochvalné recenze. Předpověď slibovala slušné počasí a byl dostatek dovolené, tak jsme vyrazili. A zklamaný jsem rozhodně neodjížděl. Středisko postavené na zelené l...

zobrazit celý report

09.03.2015  | Plešivec

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Z krušnohorského Plešivce sálá prostor jako v málokterém středohorském (českém) lyžařském areálu - třeba v Rokytnici nebo na Hochfichtu. Je to nejen slušnou šířkou tratí (cca 50 m), počtem jejich variant, které se rozutíkají do všech světových stran, a velkoryse prostorným a zároveň přiměřeně plochý...

zobrazit celý report

17.02.2015  | Plešivec

autor: Rychle
hodnocení:

Lyžařské středisko Plešivec patří stále mezi benjamínky v Čechách, protože poprvé se otevřelo teprve loni. Letos to konečně klaplo i se sněhem, otevřena většina sjezdovek, jedou všechny tři lanovky, takže proč ho nenavštívit!

Bohužel můj pozitivní dojem ze střediska, který jsem měl z internetu, v...

zobrazit celý report

16.02.2015  | Plešivec

autor: vojvas
hodnocení:

Moderní, dynamické, prostě velmi dobře koncipované středisko, kde si zalyžuje každý. Vyrazili jsme proto z Prahy na 1 den (pondělí) prozkoumat toto zatím málo viditelné středisko. A musím říct, že mě velmi mile překvapilo! Zalyžovali jsme si dosyta a odjížděli se skvělým pocitem na těle i na duši. ...

zobrazit celý report

31.01.2015  | Plešivec

autor: Lehla
hodnocení:

Rozhodl jsem se využít slevu z časopisu a vyrazit do Krušných hor na Plešivec. Z Prahy se dá jet po karlovarské přes Vary nebo po slánské přes Chomutov - oboje prakticky stejně dlouhé - do dvou hodin tam člověk je. Zaparkovali jsme blízko pokladen, takže vše ok. Na pokladnách (2 otevřené, z toho jen...

zobrazit celý report

24.01.2015  | Plešivec

autor: chyndak
hodnocení:
Super upravené sjezdovky, opravdu pěkné lyžování. Ve středisku se snaží.

20.01.2015  | Plešivec

autor: Predátor
hodnocení:

Na první návštěvu tohoto nového lyžařského střediska a v době návštěvy v provozu pouze nejkratší čtyřsedačková lanovka C Abertamy a sjezdovka Renata, mám celkový dojem pozitivní a těším se na další návštěvu, kdy bude v provozu celé středisko a budu moci dát víc než jen tři hvězdičky.

zobrazit celý report

22.02.2014  | Plešivec

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Zbrusu nový areál na Plešivci láká zajímavými cenami, nádhernými a většinou širokými tratěmi a krásami okolní přírody. Zalyžují si tu všichni, od nejmenších po sportovce. Tři čtyřsedačky, přes 10 km perfektně upravených sjezdů a veškeré zázemí katapultují Plešivec do české top desítky. Kdo tu ještě ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Taufer
Orientační cena za noc 1 626 Kč/os.
Apartmánový dům Holzknecht
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 977 Kč/os.
Rezidence Kristal

Rezidence Kristal

Itálie Itálie - Marilleva 900
bez stravování vlastní doprava bez skipasu
Od 6 600 Kč
Orientační cena za noc 836 Kč/os.