Herlíkovice - aktuální report z 21.02.2014 - SNOW.CZ

Herlíkovice | aktuální report z 21.02.2014

Herlíkovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Herlíkovice:
autor: sejk68
hodnocení:
návštěva od: 21.02.2014 do: 21.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Předpověď opět slibovala aspoň trochu slušné počasí, tak jsem vyjel do Herlíkovic, ale slunečné počasí končilo hned za N. Pakou. Odtamtud byla už jen mlha.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly upravené, vršek Rodinné sjezdovky byl celý v mlze, která se trochu rozestoupila v zúženém místě. Urolbované to tam nebylo nic moc, byly tam díry od pásů rolby a špatně jim to navazovalo. Spodní část byla již v pohodě. Vzhledem k tomu, že jsem začínal na Bubákově, tak jsem zjistil, že přejezdový Důchoďák jim odešel do věčných lovišť úplně, musejí se na přejezd do Herlíkovic sundat lyže a cca 150 metrů jít pěšky. Přejezd je naopak bez problémů. Jinak levá strana Bubákova je úplně beze sněhu jezdí jen pravá strana při pohledu ze sedačkové lanovky.

Sněhové podmínky:

Jak již píši výše, tak Bubákov jen pravá strana cca 15 - 25 cm sněhu, Herlíkoviceve vrchní části Rodinné sjezdovky prosvítá hlína. V dolní části kam se dá vyjet pouze kotvou, tak tam je sněhu dost cca 30 - 50 cm. Ráno to měli pěkně upravené a vydrželo to ve slušném stavu do 10 hodin, pak se již oteplilo a vytvářely se muldy, ale nebylo to nic hrozného.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jezdí zatím vše kromě dvou kotev na Bubákově.

Zalidněnost:

Lidí po ránu bylo málo, ale pak se tam nahrnulo trochu víc lidí, ale fronty na vleky byly cca do 5 minut.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta byla bez problémů.

+ plusy

  • slušně upravené tratě
  • po ránu málo lidí

- mínusy

  • špatná propojenost areálů - Důchoďák beze sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.01.2017  | Herlíkovice

autor: OtaR
hodnocení:

Ještě nejsou jarní prázdniny, víkendové šílenství opadlo a vzpomněl jsem si, že díky časopisu SNOW můžeme do konce ledna jet lyžovat do kvalitních Herlíkovic ve dvou za polovinu ceny. Takže jsme s kamarádem vyrazili a i díky málo zaplněným sjezdovkám si dali celkem do těla. :-)

zobrazit celý report

22.01.2017  | Herlíkovice

autor: petr joska
hodnocení:
Prosím o zvýšenou opatrnost v místní půjčovně lyží. Předražené ceny a hulvátský přístup obsluhy. Sjezdovky pro lyžování s rodinou a dětmi super.

21.01.2017  | Herlíkovice

autor: chodera
hodnocení:

Letos jsme ještě nebyli v Herlíkovicích, tak jsme se rozhodli využít kupon 1+1 z časopisu SNOW právě do tohoto střediska. Dvě celodenní permanentky nás tak vyšly na přijatelných 590 korun. Velice nás potěšilo vybudování nového parkoviště. Ještě v 9 hodin jsme tak pohodně zaparkovali kousek od poklad...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Herlíkovice

autor: salomon skart
hodnocení:

Dnes jsme vyrazili o pár set metrů dál než obvykle. Kněžický vrch jsme totiž vyměnili za Herlíkovice, kde jsme ještě nikdy nebyli. Ráno jsme s vidinou prašanu vyrazili kabinkou od parkoviště a náš sen se vyplnil, i když ne úplně...

zobrazit celý report

14. - 15.01.2017  | Herlíkovice

autor: VPetra
hodnocení:
Lyžování v Herlikovicich a Bubakove bylo skvělé. Mohu jen doporučit. Sjezdovky parádně upravené a moc příjemné středisko. Měli jsme štěstí na výborné sněhové podmínky.

13.01.2017  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Po včerejší návštěvě Herlíkovic, kdy mi dojem zkazilo počasí, jsem se rozhodoval, kam vyrazím s pětiletou dcerou na lyže. Volba padla znovu na Herlíkovice, respektive na Bubákov, který ma 4sedačku a modrá mírná sjezdovka se mi zdála pro dcerku správná volba.

zobrazit celý report

12.01.2017  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Když jsem se ráno rozmýšlel, kam si pojedu zalyžovat, tak teplota v Hradci Králové ukazovala minus 2 stupně. Vzhledem k očekávané prý sněhové kalamitě jsem nechtěl jet do Orlických hor, lepší dostupnost by mohla být v Krkonoších. Rozhodnul jsem se pro Herlíkovice, kde jsem letos ještě nebyl.

zobrazit celý report

09.01.2017  | Herlíkovice

autor: Vincek
hodnocení:
Středisko super a díky otevřenému vedlejšímu Bubákovu bylo celý den kde jezdit. Samotné Herlíkovice jsou spíše pro náročnější lyžaře, oproti tomu menší Herlíkovice bych doporučil spíše rodinám s dětmi. Bubákov je menší, a tak vzhledem ke značné účasti lyžařských kurzů plno i v pondělí. Na herlíkovickém kopci úplně prázdno, samozřejmě také díky pondělí, a sjezdovka bez boulí a ploten vydržela až do odpoledne. Díky mrazu podmínky vydržely suprové až do pozdních odpoledních hodin, ale ve vyšších partiích obličej trochu namrzal. :) Zvláště bych chtěl vyzvednout vynikající borůvkové pivo Černá hora a božský nepasterovaný zázrak z pivovaru Klášter, vše v restauraci pod rozhlednou na vrcholu kopce Žalý. Supr relax u kachlových kamen.

08.01.2017  | Herlíkovice

autor: valda
hodnocení:

Naše první lyžovačka vyšla na jedničku. Upřímně bychom sem asi nejeli nebýt skipasu zdarma :) a jsme opravdu rádi, že jsme tento areál navštívili. Určitě se někdy vrátíme.

zobrazit celý report

07.01.2017  | Herlíkovice

autor: spartan
hodnocení:

No tak sláva, konečně začala pořádná zima, tak jak to má být. Moc Ti děkuji, Krakonoši, za tu krásnou sněhovou nadílku a nádherné mrazivé ráno. Tak to má v zimě být. Ráno mrzne možná trošku víc, ale alespoň nefouká a je malá vlhkost vzduchu, a tak se to v pohodě dá. Při příjezdu ukazoval teploměr př...

zobrazit celý report

06.01.2017  | Herlíkovice

autor: Josífek
hodnocení:
Dnešní den jsme se rozhodli pro návštěvu Herlíkovic. Lákala nás výhodná cena díky časopisu SNOW. Ráno je sice mrazivé, ale vidina čerstvého prašanu je velice lákavá. Po dojezdu do areálu nastalo příjemné zjištění, že jsme mezi prvními, a tudíž nás čeká neporušený freeride. K naší plné spokojenosti nám chybělo pouze sluníčko. Ale ani právě padající sníh nám náladu nekazil. Vyjíždíme vlekem nahoru a už nás čeká jenom příjemné ježdění v krásném prašanu. Sjezdovka je upravená jedna báseň a i o frontách se nám jen zdá.

06.01.2017  | Herlíkovice

autor: Topolik
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska mám příjemný. Byla to má první návštěva a rád se vrátím. Na všech byla vidět radost ze sněhové nadílky.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Herlíkovice

autor: Lucik
hodnocení:

Vyrazit do Herlíkovic na Nový rok byl dobrý nápad. Středisko hlásilo dostatek sněhu a předpověd říkal, že bude slunečno. A my doufali, že budou v tento den sjezdovky prázdné. A vše se vyplnilo na 100 %. Herlíkovice jsou mé oblíbené středisko, které ani tentokrát nezklamalo. Novinkou jsou posunuté ka...

zobrazit celý report

29.12.2016  | Herlíkovice

autor: Atas
hodnocení:
Zkráceně + parkování bez problémů i kolem 10. hod. (malá návštěvnost) + čekání na všechny vleky a lanovky do 2 min - pouze umělý sníh - dopo dobrý, odpo už muldy a plotny - občerstvení narvaný k prasknutí - nikde není žádná lavička krom narvaných občerstvení Závěr: Určitě pojedu zase, ale vezmu si rozkládací křesílko. :))

25.12.2016  | Herlíkovice

autor: janatu
hodnocení:
Moc hezký lyžařský areál, příjemná obsluha. Vzhledem k tomu, že jsem si vybrala děštivý den, bylo velmi málo lyžařů, tudíž jsme měli sjezdovky pro sebe. Sněhu dost, i když trochu mokrý, protože pršelo. Jinak určitě Herlíkovice rádi znovu navštívíme. Přeji hezký den Jana Tuzarová

22.12.2016  | Herlíkovice

autor: Yose
hodnocení:

Dva dny před Vánoci jsme se rozhodli vyčistit hlavu v předvánočním shonu a využít prvního dne, kdy byl v tomto areálu zahájen lyžařský provoz. Díky poloprázdným sjezdovkám, dostatečnému množství sněhu a fajn počasí (v údolí inverze, na svahu slunko) jsme si lyžování náležitě užili.

zobrazit celý report

28.11.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68

Je to již měsíc, co jsem se toulal po Krkonoších, a mezitím proběhla obleva, která nám zničila již skoro zasněžené a připravené areály. A jelikož se znovu ozvala zima, tak jsem se zajel podívat do Herlíkovic, které jsem měl nejblíže. Už ve Vrchlabí poletoval sníh a byl zde lehký poprašek a teplota o...

zobrazit celý report

31.10.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68

Tak už se to pomalu blíží: předpoveď hlásí na středu nebo čtvrtek první sněžení už i v Krkonoších, tak jsem se rozhodl využít jednoho z posledních dnů, kdy je hezky a vyrazil na kole do Herlíkovic okouknout, jak jsou daleko s přípravami na letošní zimu. Již cesta od Jičína během léta doznala značnýc...

zobrazit celý report

27.03.2016  | Herlíkovice

autor: OtaR
hodnocení:

Kdo o velikonoční neděli zastavil dříve, než se dojede do Špindlerova Mlýna a zůstal předposlední jezdicí den Herlíkovic právě zde, udělal víc než dobře. Svoji první letošní zdejší návštěvu jsem si schoval až na dnešek a bylo to parádní! Úžasné počasí, první tři hodiny krásně upravené svahy s ranním...

zobrazit celý report

24.03.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Když jsem viděl předpověď počasí na čtvrtek, tak nebylo co řešit - vyrazil jsem lyžovat opět do svých oblíbených Herlíkovic. Mělo být slunečno a s tím se meteorologové až tak netrefili, bylo po celý den spíše pod mrakem a slibované slunce vykouklo pouze občas. O to déle však vydržely sjezdovky v sup...

zobrazit celý report

19.03.2016  | Herlíkovice

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

I letos jsme navštívili lyžařské středisko Herlíkovice! Ačkoli sněhu už nebylo jako v sézóně, sklouzli jsme se hezky a za již mimosezónní cenu 390 Kč/osoba.

zobrazit celý report

18.03.2016  | Herlíkovice

autor: fin
hodnocení:
V Herlíkovicích jsem několik sezon nelyžoval. Až včera - a byl to příjemný lyžařský zážitek. Skvělé počasí vše umocnilo. Sjezdovky ráno výborně upravené. Pruhy od rolby na sebe krásně vázaly, žádné hrby, které jsem nedávno v jiném středisku zažil. Pochvala herlíkovickým rolbařům. Vzhledem k jarnímu počasí oceňuji provoz areálu a propojení sjezdovek. Také zázemí, občerstvení a toalety, vynikající. Do Herlíkovic se příští sezonu určitě vrátím.

17.03.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Včerejší lyžování bylo super, a tak večer, když jsem zaslechl předpověď počasí na dnešek, jsme se s kamarádem hned domluvili, že lyžovačku zopakujeme. Ráno jsme zjistili, že předpověď počasí meterologům vyšla do puntíku. Již cestou byly vidět Krkonoše krásně osvícené vycházejícím sluncem.

zobrazit celý report

16.03.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes mám volno, tak co jiného než vyrazit na lyže a kam jinam než do Herlíkovic. A nedalo mi moc práce přemluvit mého kamaráda, který má k srdci připojený budík a jednu umělou kyčel. Kamarád, když ráno viděl, v jakém stavu je sjezdovka, tak lyžoval bez zastavení, až jsem o něho měl strach, ale zvlád...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Herlíkovice

autor: baťa
hodnocení:

Středisko jsme zastihli v březnovou neděli, kdy předpověď byla poměrně příznivá. Obava z množství lidí se však nenaplnila. Byl to poslední den jarních prázdnin a ti, co chtěli lyžovat, už tak učinili. Nám tedy zbylo více než polovina otevřených sjezdovek v nadstandardní šíři! Zážitky tedy pozitivní....

zobrazit celý report

13.03.2016  | Herlíkovice

autor: mastra67
hodnocení:

Po krásném slunečném sobotním lyžování jsme se na neděli rozhodli poprvé letos navštívit lyžařské středisko Herlikovice. S nabídkou slevy na skipas ve formě 1+1 zdarma se nám to zdálo jako dobrá volba. Hned po příjezdu na místo však došlo k menšímu rozčarování. Chtěli jsem vyzkoušet nové přepravní z...

zobrazit celý report

27.02.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Když jsem si dnes tak parádně zalyžoval přes den, tak když jsem se vrátil domů, tak jsem na stránkách Snowhillu nalezl informaci, že dnes večer rozjedou večerní lyžovačku alespoň na Severní. Tak jsem doma vyměnil jedno auto za druhé, i děti se vystřídaly, a vyjeli jsme.

zobrazit celý report

27.02.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Sobotní počasí v Herlíkovicích bylo naprosto fantastické na letošní zimu, přifoukali trochu sněhu, tak nebylo na co čekat.

zobrazit celý report

27.02.2016  | Herlíkovice

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:

V pátek jsme se s přítelem rozhodli vyrazit další den ráno na otočku do Herlíkovic a rozhodně jsme nelitovali. Ráno nás přivítalo sluníčko, které vydrželo asi do 10 h, pak se zatáhlo, ale náladu nám to ani trochu nezkazilo. Středisko nám připravilo perfektní sjezdovky. Celodenní skipas s 24% slevou ...

zobrazit celý report

19.02.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:
Tak jsem dnes vyjel na noční do Herlíkovic, myslel jsem si, že aspoň trochu přituhne, ale chyba, nepodíval jsem se na net a vyjel. Jaké bylo moje překvapení - žádné večerní lyžování se do odvolání nekoná. Taje jim to neskutečně po každm projetí rolby. Takže do odvolání zrušeno!

14.02.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Opět jsem se dnes vydal do svých oblíbených Herlíkovic, v noci nachumelilo a během cesty padal déšť se sněhem, ale jak se zvedala nadmořská výška, tak už jenom chumelilo. Jel jsem na hlavní herlíkovické parkoviště. V době mého příjezdu kolem 7:45 hodin na parkovišti téměř nikdo nebyl. Ležela tam vrs...

zobrazit celý report

04.02.2016  | Herlíkovice

autor: Andhilek
hodnocení:

Píšu report hlavně pro matky s malými dětmi. Lyžujeme s batoletem (necelé dva roky) a hlídací babičkou. Naskytla se příležitost hlídání, tak jsme honem vyjeli zalyžovat do Herlíkovic i se synkem a babičkou.
Celkově jsme byli spokojeni. Hotel Eden měl skutečně dětský koutek, jak uváděl na netu, což...

zobrazit celý report

08.02.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Naposledy jsem byl lyžovat 31. ledna a už jsem byl docela nervózní, tak jsem se dnes ráno rozhodl, že pojedu do svých oblíbených Herlíkovic. I počasí k tomu vybízelo, dopoledne svítilo slunce a po ránu bylo i umrzlo.

zobrazit celý report

04.02.2016  | Herlíkovice

autor: garry
hodnocení:

Máme bez dvou měsíců dvouletého synka, a tak to nyní s lyžováním nemáme jednoduché. Na čtvrtek se nám naskytla hlídací babička a tak jsme se rozhodli pro nám známé Herlíkovice s tím, že babičku i synka vezmeme s námi, aby si taky užili sněhu, kterého je letos přiměřeně. Nebýt špatných sněhových podm...

zobrazit celý report

02. - 04.02.2016  | Herlíkovice

autor: MichalW
hodnocení:
Bubákov v obležení lyžařských kurzů, fronta na lanovku přijatelná, ale sjezdovka je hlava na hlavě. Sjezdovka Severní je dobrá a vydržela v podstatě celý den tvrdá. Areál Žalý s Rodinou sjezdovkou je také v dobrém stavu a zalidněnost přijatelná. Frontu na lanovku jsem neviděl, na sjezdovce se dá najít "své okýnko", ale nějaký ten hlouček lyžařů přece jen doženete. Na oběd jsme byli v restauraci u dolní stanice lanovky na Žalý a bez výhrad. Měl bych malé upozornění k přibližovací lanovce od parkoviště na Bubákov. Na zakoupený skipas vás pustí dole jen jednou. Jeli jsme synovi vyměnit do auta snowboard za lyže a měli jsme se problém vrátit. Naštěstí obsluha měla rozum a byla velmi vstřícná... Dnes 4.2. celý den sněžilo a stále sněží a sněží. Podmínky by se měly výrazně zlepšit.

20.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

A opět jsem se vydal do Herlíkovic, tentokrát na večerní lyžování, přes den jsem neměl čas, tak jsem to zkusil zase takhle, hlavně rozhodlo, že mrzlo a padal sníh, tak to slibovalo lyžovačku v prašanu.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Herlíkovice

autor: tlamajznik
hodnocení:

Váhal jsem s tím, do kterého střediska vyrazím. Nakonec jsem zvolil Herlíkovice z důvodu testování lyží Stöckli, které probíhalo celou sobotu.

zobrazit celý report

19.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Už dva dny jsem nebyl lyžovat a začínal jsem mít pořádnej absťák, tak jsem mrkl, jaké bude dnes počasí, a zjistil jsem, že má sice pořádně mrznout, ale má být slunečno. Tak jsem ráno vyrazil opět do Herlíkovic - jsou blízko, jsem tam rychle a tak není co řešit.

zobrazit celý report

16.01.2016  | Herlíkovice

autor: marnov
hodnocení:

Středisko jsem navštívila po 4 letech a hned na začátek jsem ocenila "novou" kabinkovou lanovku z parkoviště k nástupu k lanovkám v Bubákově. Odpadá nepříjemné stoupání v lyžácích po schodech.

zobrazit celý report

14.01.2016  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Když jsem se dneska ráno probudil, tak jsem rozmýšlel, kam vyrazím - velkou pozornost jsem věnoval předpovědi počasí. Jelikož v Hradci Králové drobně pršelo, tak jsem nechtěl riskovat Orlické hory, ale vyrazil jsem do prověřených Herlíkovic.

zobrazit celý report

13.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

U nás v nížině stále prší a nechtělo se mi jenom koukat z okna, nedalo se nic dělat, a tak jsem se rozjel opět do Herlíkovic lyžovat. Déšť začal přecházet ve sněžení již za Novou Pakou a i na polích již nějaký ležel. A dnešní předpověď pro hory slibovala, že nebude pršet, ale jenom chumelit.

zobrazit celý report

12.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes mi to nedalo a opět jsem se rozjel do Herlíkovic, hlásili sněžení, a tak jsem nechtěl, když mám volno, koukat z okna na to, jak u nás leje. Celou cestu až za Vrchlabí lilo jako z konve a až u dolního parkoviště se do deště nzačal míchat sníh. Stačilo vyjet lanovkou nahoru a zde již padal jenom ...

zobrazit celý report

11.01.2016  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Pro dnešní den jsem si vybral známé lyžařské středisko Herlíkovice, které leží hned za Vrchlabím směrem na Špindlerův Mlýn. Ráno když jsem se rozhodoval, kam jet, tak vzhledem k dopravě z Hradce Králové a vzhledem k počasí nebylo již potřeba moc přemýšlet, jen sednout do auta a vyrazit směrem do Krk...

zobrazit celý report

10.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Myslel jsem, že včerejší noční bude poslední, ale nakonec přijel ještě kamarád, tak jsme přespali na parkovišti u kabinky, která je tu letos nová. A rozhodli jsme se, že si zalyžujeme, i když předpověď počasí již nebyla nic moc. Ráno nám dalo zapravdu - byla mlha, okolo 1 až 2 stupňů a okolo 9:00 z...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

V sobotu jsem se rozhodl, že si zalyžuji, a jelikož jsem přes den neměl čas, zkusil jsem večerní lyžování. Rozhodl jsem se pro večerní lyžování v Herlíkovicích. Počasí bylo ještě slušné, ale již se začínalo oteplovat, přicházela obleva.

zobrazit celý report

09.01.2016  | Herlíkovice

autor: doum25
hodnocení:

Pro sobotní lyžování jsme se rozhodovali mezi krkonošskými středisky Špindlerovým Mlýnem a Černou horou, ovšem báli jsme se přelidněnosti a front na lanovky. Nakonec nás napadlo vyrazit do Herlíkovic a musím říci, že to byla dobrá volba.

zobrazit celý report

09.01.2016  | Herlíkovice

autor: tlamajznik
hodnocení:

V sobotu se konečně areálu Herlíkovice - Bubákov podařilo otevřít větší množství sjezdovek a lanovek. K tomu všemu nahrávalo počasí - jasno a mráz. Na Bubákově je otevřená sjezdovka Školní a Bubákov. Jsou otevřeny oba přejezdy mezi areály. Dále oteřeny Rodinná a Severní 2.

zobrazit celý report

03.01.2016  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Když jsem na holidayinfo včera zjišťoval, které z areálů jsou již v provozu, tak jsem zjistil, že 3. 1. 2016 otevírají Herlíkovice. Zatím pouze Severní I. A slibovali bonus v podobě nvštěvy Ondry Banka, který je v letošní sezóně i na jejich propagačních materiálech, kde doporučuje lyžování v Herlíko...

zobrazit celý report

26.09.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

V sobotu jsem se toulal na kole v okolí Vrchlabí, tak jsem se rozhodl, že se zajedu podívat do dalšího ze zimních středisek, a to do Herlíkovic, co se tam přes léto zbudovalo nového. U pokladen a nástupního místa sjezdovky Severní I se nic nezměnilo. A vše zůstalo při starém i u čtyřsedačky na Žalý....

zobrazit celý report

26.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Když jsem si prohlédl předpověď počasí na další dny, tak mi začalo být jasné, že lyžování bude opravdu brzo konec. Rozhodl jsem se, že si ještě jednu dávku dám. Ráno, když jsem vyjížděl z domu, lehce pršelo a pršelo celou dobu jízdy. Ještě když jsem se u auta převlékal lehce pršelo. Když jsem po půl...

zobrazit celý report

24.03.2015  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Jelikož jsem se vrátil z Itálie a měl jsem ještě jeden volno, tak jsem se rozhodl, že zavolám kamarádovi zda bychom si nejeli zalyžovat na asi jednu z posledních lyžovaček do Herlíkovic. Předpověď sliboval fantastické počasí, azuro, a tak nebylo snad ani o čem přemýšlet.

zobrazit celý report

25.03.2015  | Herlíkovice

autor: mikels
hodnocení:

Výhled počasí na další dny nevěštil nic dobrého. Proto jsem neváhal a ihned po noční, dokud bude svít sluníčko, vyrazit na hory. Po zkušenosti z Herlíkovic jsem se rozhodl toto středisko navštívit ještě jednou. Po příjezdu jsem zjistil že je uzavřen Bubákov, proto byla možnost využití pouze dvou sje...

zobrazit celý report

24.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Myslel jsem si fakt, že už nikam nepojedu, ale už si připadám jako feťák, co potřebuje ke svému životu další dávku. Když jsem v pondělí byl doma a nikam nejel, tak v úterý jsem to nevydržel a musel jsem opět jet lyžovat. Zvlášť když mi brnknul kámoš, že by se jel také sklouznout.

zobrazit celý report

22.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Už jsem myslel, že letošní sezónu definitivně zabalím, ale nakonec jsem ještě vyjel v neděli z dcerou, která ráda lyžuje, opět do Herlíkovic. Počasí hlásili, že by mělo pršet a předpověď nebyla nic moc. Ale když jsem se ráno podíval směrem k horám, viděl jsem tam úzký pruh, kde prosvítalo slunce, ta...

zobrazit celý report

20.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Chtěl jsem už končit sezónu, ale zjistil jsem, že bude částečné zatmění slunce, tak mi to opět nedalo a rozjel jsem se do Herlíkovic, protože přepověď byla víc než skvělá. Ráno po příjezdu opět teplota lehce pod bodem mrazu, ale s vysvitnutím slunce šla rychle nahoru.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Meterologové opět zahlásili další den, kdy bude svítit slunce a ráno bude na horách umrzlo. Nedalo se nic dělat, vyjel jsem opět do Herlíkovic.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Herlíkovice

autor: mikels
hodnocení:

Už podle předpovědi jsem se těšil, jak strávím dnešní nádherný den v nějakém skiareálu. Tentokrát jsem si vybral Herlíkovice, které jsou v sousedství vyhlášeného skiareálu ve Špindlerově Mlýně. První, co zde asi člověka naštve, je vzdálenost od parkoviště k pokladně. No ale dle sloupů u příjezdové s...

zobrazit celý report

17.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes byla opět příznivá předpověď, tak jsem opět jel do Herlíkovic. Ráno u Bubákova mi teploměr v autě ukazoval okolo + 3 stupně Celsia. Ale kupodivu i Bubákov byl po ránu umrzlý a docela tvrdý. Vzhledem k předpovídaným teplotám jsem si vzal s sebou i běžky a po obědě jsem vyjel lanovkou nahoru na Ž...

zobrazit celý report

13.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Tento týden jsem strávil skoro celý na lyžích v Herlíkovicích, kromě čtrvtku, kdy jsem musel jít do práce. Počasí nehlásili nic moc, ale risknul jsem to a dobře udělal. Slunce svítilo do nějakých 10:00 hodin. Odpoledne jsem si dal výlet až k rozhledně na Žalém.

zobrazit celý report

11.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Ráno jsem se vzbudil a kapky, které mi bubnovaly na střešní okno, nevěštily nic dobrého. Ale dal jsem na předpověď počasí na forece a jel jsem opět polyžovat do Herlíkovic. Až do Branné bylo mokro, ale od Branné sucho. Sice pod mrakem, ale začalo se to vybírat, a okolo 9:30 hodin už vykukovalo slunc...

zobrazit celý report

11.03.2015  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Ve středu jsem měl volno v práci, a tak jsem se již večer předtím rozhodoval, kam si pojedu zalyžovat. Vzhledem k předpovědi počasí vycházelo celkem dobře pro mě známé středisko Herlíkovice. Ráno ve 4 hodiny mě v HK vzbudil déšť, a tak jsem na chvíli zapochyboval zda vyrazit, ale meteo předpověď se ...

zobrazit celý report

10.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Nedalo se odolat, když v předpovědi zahlásili, že má být zase hezky, tak jsem hned začal balit. Je to jako droga. Ale už jsem ten samý nápad neměl jen já sám, lidí už bylo v úterý víc než včera. Chce si to pořádně užít, vidím to tak na 14 dní maximálně....

zobrazit celý report

09.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Tak konečně je to tady! Předpověď slibovala konečně krásné jarní lyžování. To znamená, že bylo azuro, sice ne úplně od rána, ale o to déle vydržela sjezdovka ve schopném stavu. Ráno bylo umrzlo, teplota -2 stupně Celsia. A hlavně měl jsem volno, tak jsem hned musel této situace využít. A bylo to ne ...

zobrazit celý report

06.03.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Tak jsem nebyl týden na horách, bylo hnusně a to nemá cenu nikam jezdit. Ale dnes zahlásili konečně slunečno, tak jsem ještě vylákal kamaráda a jeli jsme. Bylo slunečno hned od rána a Herlíkovice hlásily -1,6 stupně Celsia. Cca do 10.00 bylo nádherně jasno, slunečno, pak se zatáhlo.

zobrazit celý report

18.02.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Po včerejším parádním lyžování na Stohu jsem dnes jel lyžovat do Herlíkovic, nechtělo se mi jet až do Špindlu, když předpověď počasí slibovala slunečno i v Herlíkovicích. Ale asi to byla chyba, celý den bylo zamračeno a nahoře na Žalém byla mlha... Takže nic moc.

zobrazit celý report

18.02.2015  | Herlíkovice

autor: jenda0007
hodnocení:

Dnes, kdy jsme vyrazili společně s kamarádem do Herlíkovic, jsme očekávali, krásné počasí a perfektně nažehlené svahy, na nichž si v Herlíkovicích zařadíme jako malé děti. Opak byl však pravdou, počasí nám nepřálo, byla mlha, špatná viditelnost a teploty nad bodem mrazu.

zobrazit celý report

09.02.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Počasí nebylo včera nic moc, ale rozhodl jsem se, že vyzkouším také noční lyžování. Začala poměrně rozsáhlá obleva a na to, kolik sněhu napadlo den předtím, tak to nebylo ani moc vidět. A vzhledem k tomu, že bylo pondělí, tak jsem nečekal moc lidí a skutečně jich nebylo moc.

zobrazit celý report

05.02.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Pod dojmem včerejšího super lyžování jsem neodolal a chtěl jsem si užít to samé i ve čtvrtek. Ale bohužel, super lyžování 2x za sebou mi letos není přáno. Ráno bylo krásně, ale před desátou hodinou se zatáhlo a bylo po azuru a pak ještě začal foukat silný mrazivý vítr. Tak jsme to okolo půl jedné za...

zobrazit celý report

04.02.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Předpověď počasí slibovala azuro, tak jsem opět nelenil a vyrazil směr Herlíkovice. Ráno bylo okolo -7 stupňů Celsia. Cesta naprosto bezproblémová - nikdo nepřekážel.

zobrazit celý report

31.01.2015  | Herlíkovice

autor: lighthouse
hodnocení:

Preco stravit sobotu doma, ked je moznost si krasne zalyzovat? Jedinou vyhodou Prahy bolo asi slnko, ktore tu vraj svietilo cely den, zatial co v Herlikovicich snezilo a snezilo a snezilo... Na nalade ani na lyziarov to ale neubralo. Super doplnkom bolo testovanie lyzi Stockli.

zobrazit celý report

03.02.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes jsem měl volno, tak jsem si vyjel opět zalyžovat, ještě než naplno vypukne prázdninové šílenství. Ráno chumelilo, a tak jsem předpokládal, že v Herlíkovicích nebude moc lidí.

zobrazit celý report

01.02.2015  | Herlíkovice

autor: TheNecumson
hodnocení:

Celkové pocity jsou smíšené, jelikož se však jednalo o první lyžování v letos zatím slabé sezoně, jsem v hodnocení shovívavý. Mlhavé počasí snižovalo místy viditelnost na necelých 10 metrů, což nebylo dvakrát příjemné. Na konkrétní nedostatky jsem se zaměřil v jednotlivých kategoriích.

zobrazit celý report

28.01.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnešek už byl bez sněžení s občasným vykouknutím slunce, i když předpoveď slibovala ještě lepší počasí. Tak jsem jel vyzkoušet, jak se jim povedlo se vypořádat s včerejší sněhovou nadílkou.

zobrazit celý report

28.01.2015  | Herlíkovice

autor: OtaR
hodnocení:

Herlíkovický areál, jen několik málo kilometrů od Vrchlabí, se postupně a nenápadně vklínil mezi největší areály v Čechách. Areál nabízí kolem 10 km sjezdových tratí při nadmořské výšce 540 až 1019 m n. m. Přímo na vrcholu je rozhledna s velkou restaurací - dřevěnkou. Tento areál je alternativou k s...

zobrazit celý report

27.01.2015  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes nebylo počasí nic moc, ale už jsem nebyl dva dny na horách, tak jsem vyrazil. Špindl pro mě skončil, tak jsem zvolil Herlíkovice, kde letošní sezónu už asi dojezdím.

zobrazit celý report

20.01.2014 - 22.01.2015  | Herlíkovice

autor: Andhilek
hodnocení:

Po dlouhé době jsme si vyjeli zalyžovat. Máme devítiměsíčního syna, a tak jsme řešili specifickou situaci - ubytování blízko sjezdovky, hlídací babičku apod. Nakonec vše dopadlo skvěle. Ubytovali jsme se v chatě Sasanka - velmi příjemné a cenově dostupné. Apartmán s kuchyňkou byl svělý, drobná chybi...

zobrazit celý report

20. - 22.01.2015  | Herlíkovice

autor: garry
hodnocení:

V Herlíkovicích jsem se ubytoval na dvě noci a rozhodně jsem nebyl zklamán. Zrovna probíhala akce cenové prázdniny a celodenní pernamentka stála 390 Kč a k tomu poukaz na výborný IQ párek v rohlíku. Takže poměr cena výkon vynikající. Skiareál byl vzhledem k sněhovým a povětrnostním podmínkám uprave...

zobrazit celý report

12. - 13.03.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Předpověď na tento týden je fantastická, tak co dělat jiného než ještě polyžovat. Jel jsem opět do Herlíkovic, protože po ránu tam jsou slušně umrzlé sjezdovky.

zobrazit celý report

07.03.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Začnu jako obvykle, dnešní předpověď slibovala ranní mráz a potom sluníčko. Tak jsem opět vyrazil do Herlíkovic. To první bylo, a na to druhé jsem si musel počkat do cca 10.00 hodin, kdy se oblačnost rozpustila a začalo svítit. Začal jsem pod Bubákovem, abych nemusel jít velký kus po asfaltu v lyžác...

zobrazit celý report

14.02.2014  | Herlíkovice

autor: garry
hodnocení:

Podařilo se mi dát do kupy sedm lidí, a tak jsme si zajeli v pátek zalyžovat do Herlíkovic. Odpoledne jsme si užili krásné výhledy. Osvědčil se nápad po posledním výjezdu lanovkou dojít pěšky s lyžemi na rozhlednu Žalý a při návratu si užít zcela prázdnou a místy již nově upravenou sjezdovku.

zobrazit celý report

05. - 06.02.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Byl jsem dva dny v Herlikovicich. Cestovka, když jsou nějaké problémy, tak vám vrátí část peněz, ale tady za mizernou kvalitu platíte plnou cenu.

zobrazit celý report

01.02.2014  | Herlíkovice

autor: garry
hodnocení:

Po delší době jsem se rozhodl vyzkoušet sobotní lyžování v Herlíkovicích. Předpověď slibovala velmi silný vítr, a tak jsem si říkal, že nebude moc lidí. Moje předpověď ani předpověď meteorologů nakonec nevyšla - bezvětří a hodně lidí. Potěšila mě probíhající akce - testování lyží Head.

zobrazit celý report

01.02.2014  | Herlíkovice

autor: Andhilek
hodnocení:

Na současnou sněhovou sitauci a sobotu byly podmínky ve středisku velmi dobré. Zažili jsme hezké celodenní lyžování i s možností testování lyží a výtečným obědem v restauraci Sasanka. Mohu jen doporučit!

zobrazit celý report

29.01.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Včera počasí nebylo nic moc, ale další předpovědi slibovaly déšť i na horách, tak jsem jel zalyžovat.

zobrazit celý report

27.01.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Včera předpověď neslibovala nic moc počasí, ale bylo po víkendu a tak se dalo čekat, že nebude moc lidí, co by šli lyžovat. Měl jsem volno, tak jsem vyjel si zalyžovat.

zobrazit celý report

25.01.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes předpověď počasí slibovala opět azuro, a tak jsem opět vyjel zalyžovat do Herlíkovic. Navíc výrazně přituhlo, a tak se dalo čekat, že se opět výrazně zlepší podmínky na lyžování. A ještě jsem vzal i děti.

zobrazit celý report

23.01.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Dnešní den sliboval krásné počasí aspoň na dopoledne, tak jsem jel do Herlíkovic. Začalo mrznout a myslel jsem, že zasněžování už stav sjezdovek podstatně zlepšilo a připadlo i trochu přírodního sněhu. Tak jsem si řekl, že stojí za to jet si trochu zalyžovat. Nebudu se rozepisovat popisem střediska,...

zobrazit celý report

08.01.2014  | Herlíkovice

autor: sejk68
hodnocení:

Včera jsem navštívil Herlíkovice, abych vyzkoušel, zdejší tratě v podmínkách letošní zimy. Herlíkovice (540 m n. m. - 1 019 m n. m.) jsou níže položené středisko oproti Špindlerovu Mlýnu (702 m n. m. - 1 235 m n. m.). Je tam pěkná sjezdovka s názvem Rodinná, která je ve své horní části traverzovitě ...

zobrazit celý report

23.12.2013  | Herlíkovice

autor: OtaR
hodnocení:

Sympatický, kompaktní a hojně navštěvovaný areál na trase Vrchlabí - Špindlerův Mlýn. Poslední roky dějiště finále O2 extra slalomu.

Areál s převýšením z 540 m n. m. až do 1 019 m n. m. o celkové délce sjezdovek 11 km, z nichž část areálu na Bubákově je ideální pro lyžařskou výuku, jelikož polov...

zobrazit celý report

14.12.2013  | Herlíkovice

autor: eva
hodnocení:

Tuto sobotu středisko přivítalo první návštěvníky. Při příjezdu vypadalo počasí nadějně, svítilo slunce a trochu sněžilo. Během dne se ale poněkud zhoršilo, odpoledne se přidala větší zima, mlha a sjezdovky byly ještě více zledovatělé.

Herlíkovice se od loňského roku dočkaly změn, celkově lze říc...

zobrazit celý report

13.01.2013  | Herlíkovice

autor: wildhorse

Dazdive a teple pocasie za uplynule tyzdne sa podpisalo na kvalite zjazdoviek - podmienky boli jedny z najhorsich co som tam kedy videl v januari/februari. Nastastie ma snezit takze sa to buduci tyzden urcite zlepsi. Jedine co bolo pozitivne bolo slnecne pocasie.

zobrazit celý report

28.12.2012  | Herlíkovice

autor: MD

Před silvestrovským víkendem bylo v areálu příjemné lyžování. Především sjezdovka č. 4 velmi kavalitně upravená a příjemně naladěný vlekař. V celém areálu byly fronty max. do 5 minut v nejexponovanější časy. Jako velmi slabé zato hodnotím ochranné prvky v areálu a pomalu jedoucí lanovky.

zobrazit celý report

10.03.2012  | Herlíkovice

autor: fildasmahy

Je tady březen, už se pomalu blíží závěr této lyžařské sezóny, ale ještě jsme s přáteli vyrazili do Herlíkovic. Delší dobu jsem tam nebyl, takže jsem výběr tohoto střediska uvítal a vyrazilo se. Herlíkovice jsou propojené se skiareálem Bubákov.

zobrazit celý report

10.02.2012  | Herlíkovice

autor: TomasTT

V Herlíkovicích jsem byl naposledy začátkem devadesátých let, jezdil jsem tam pravidelně mnoho let v dobách dávno minulých a teď jsem se rozhodl podívat se, co se za tu dobu změnilo a jak to funguje v takovém větším českém středisku. Věděl jsem, že se Herlíkovice propojily s Bubákovem a že tam jsou...

zobrazit celý report

25.01.2012  | Herlíkovice

autor: tereskaska

Krkonošský skiareál nedaleko od Vrchlabí má sjezdové tratě v celkové délce 11 km. Oficiální zdroj uvádí celkem 12 sjezdovek - těch se nějak nemůžu dopočítat, ale rozhodně pět dobrých se tam najde :-)

Výhodou je kvalitní snowpark, zasněžování po celé délce sjezdovek, lyžařská škola, půjčovna, ser...

zobrazit celý report

07.02.2009  | Herlíkovice

Žalý je na české poměry velmi slušný kopec (s převýšením 450 m) s atraktivní a ve spodní polovině i nadstandardně širokou čerenou sjezdovkou. Tu doplňuje "lehčí" černá. Díky sousednímu, propojenému areálu Bubákov se cvičnými loukami nabízejí Herlíkovice kompletní škálu obtížností.

Aktu...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Feriendorf Ponyhof Hollaus
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 643 Kč/os.
Hotel Pezina
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 565 Kč/os.