Dachstein West - aktuální report z 17. - 19.02.2014 - SNOW.CZ

Dachstein West | aktuální report z 17. - 19.02.2014

Dachstein West - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Dachstein West:
autor: citellus71
hodnocení:
návštěva od: 17.02.2014 do: 19.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Dachstein West se nachází v oblasti Solné komory, které UNESCO udělilo titul světové kulturní a přírodní památka. Samotný areál je složen ze středisek Gosau, Russbach, Annaberg a převažují v něm červené sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina sjezdovek má červenou barvu a asi nejlepší sjezdovka je č. 1 do Russbachu - krásná dálnice, kde pokud si přivstanete, tak carvingový oblouk můžete vesele užívat po celé její délce. Ostatní tratě mě tolik neoslnily, ale každý si nějakou sjezdovku, co mu bude sedět, určitě najde. Bohužel vzhledem k teplu byly v odpoledních hodinách některé tratě, hlavně ty orientované na jih, ve špatném stavu. Zejména sjezdovka č. 9a do horního Gosau byla od půlky tragická a spousta lyžařů se s ní doslova prala.

Sněhové podmínky:

Na to, jaké počasí letos příroda nadělila, tak bylo na sjezdovkách sněhu většinou dost. V odpoledních hodinách byl sníh někde hodně rozježděný, ale když si člověk přivstal, tak si nemohl stěžovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky většinou staršího věku, nejnovější vyhřívaná 6sedačka na Eldamu v úterý svou poruchou na několik hodin rozdělila středisko na dvě části a způsobila spoustě lidem problémy.

Zalidněnost:

Vzhledem k prázdninám v Horním Rakousku poměrně značná.

Občerstvení a aprés-ski:

Oproti Čechám dražší, ale na Alpy ještě OK: polévka 4,5 eura, boloňské špagety 8 eur, řízek 9,5 eura. Restaurací a baru dostatek, ale většinou dost zaplněné.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta je od hranic asi 180 kilometrů, většinou po dálnici, poslední třetina vyhlídková kolem jezer. Příjezd pohodový, žádné prudké stoupání. Parkoviště bezplatné, poměrně dost zaplněné, stačí parkovat v Gosau - není nutno dál popojíždět.

+ plusy

  • blízko od hranic
  • nádherné okolí Solné komory
  • na Alpy nižší ceny
  • dobrý příjezd do areálu

- mínusy

  • starší některé lanovky
  • odpoledne díky nadmořské výšce špatný sníh
  • díky prázdninám značná zalidněnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26. - 28.02.2016  | Dachstein West

autor: volcano
hodnocení:

Celkový dojem byl značně rozpačitý. Je pravda, že nemám přehled o tolika rakouských střediscích, ale z toho, co jsem navštívil, bylo toto asi nejslabší. :-( Zalyžovali jsme si dobře, ale v poměru s cenu skipasu 41,2 euro na den mi to nepřišlo jako dobrý poměr cena / výkon.

zobrazit celý report

16.12.2013  | Dachstein West

autor: magic11
hodnocení:
Lyžařské propojení sjezdovek Gosau a Annaberg již funguje, v Annabergu jsou v provozu 2 sjezdovky ve výborném stavu, na lyžích se dá pohodlně dostat až do Gosau Hintertal prostřednictvím dvojsedačky A3 a čtyřsedačky Z3. Téměř liduprázdno, sníh ve velmi dobrém stavu, sluníčko.

09.12.2013  | Dachstein West

autor: skiwelt
hodnocení:

Po nedělním lyžování ve středisku Karkogel nás čekal pondělní den na Dachstein West. Budík zvonil po sedmé hodině a ač jsem se do přezkáčů těšil, moc se mi z postele nechtělo. Ale musím. Po rychlé snídani už jsme seděli v autě a z Abtenau jeli do Russbachu pod lanovku. Tam jsme dorazili před devátou...

zobrazit celý report

17. - 19.02.2012  | Dachstein West

autor: eva

Oblast se je složena ze tří propojených středisek: Russbach, Gosau a Annaberg s celkem 142 km sjezdovek, v nichž převažují středně obtížné.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Le Chalets de L´Adonis
Orientační cena za noc 841 Kč/os.
Landhaus Rohregger
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 946 Kč/os.
Almresort Kanzelhöhe - polopenze
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 249 Kč/os.