Paganella - aktuální report z 26.02.2014 - SNOW.CZ

Paganella | aktuální report z 26.02.2014

Paganella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Paganella:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 26.02.2014 do: 26.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Paganella je výrazná hora tyčící se nad Trentem, ale abyste se dostali do lyžařského areálu, musíte jí alespoň z části objet.
Sjezdovky jsou tu převážně červené a hlavní přepravní zařízení jsou převážně pohodlná a rychlá, na druhou stranu zde i přes nepřízeň počasí bylo docela dost lidí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Všechny hlavní sjezdovky jsou značeny červeně.
 • Modré najdeme koncentrované v horní části areálu okolo sedaček S. Antonio a Salare Conca. Pěkná modrá vede od mezistanice kabinkové lanovky Andalo-Doss Pelà do Andala, je však hodně frekventovaná.
 • Černá, i když docela pěkná, je zde jen jedna – Olimpionica 1.

Sněhové podmínky:

Při našem příjezdu byly sjezdovky pěkně pravené, pevné, přes noc umrzlé. V docela dobrém stavu vydržely asi do oběda, kdy začalo sněžit, a v dolní polovině areálu přecházel sníh v déšť, takže sníh na sjezdovkách rychle ztěžknul. Sněhu bylo v horních pasážích dost i mimo sjezdovky. Na dojezdech byly jarní podmínky a třeba v dolním úseku červené sjezdovky La Rocca byla spousta ledových ploten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Andala vyrážejí k vrcholu dvě kabinkové lanovky, obě ale končí v polovině kopce a dále na ně navazují čtyřsedačkové lanovky s bublinami. Ostatně čtyřsedaček s bublinou jsem napočítala hned pět, všechny dost dlouhé, určitě přes kilometr, jedna z nich vede z Fai della Paganella, což je další nástupní bod. Ty zastrčenější a kratší sedačky jsou většinou čtyřsedačky bez bublin (čtyři). Jinak zde najdeme také tři staré dvousedačky – „výuková“ Laghet a Meriz a od pohledu poměrně dlouhá Malga Zambana-La Salletta, která však v době naší návštěvy nebyla v provozu.

Zalidněnost:

 • U kabinky Laghet-Prati di Gaggia byla menší, ale docela rychle ubývající fronta, u kabinky Andalo-Doss Pelà malá fronta jen nárazově třeba když dojelo více skupinek lyžařské školy. Největší fronta byla po celou dobu u čtyřsedačky S. Antonio. Naopak zcela liduprázdno bylo například u sedačky Santel-Meriz (příliš nízko, odpoledne déšť) nebo u Albi de Mez-Cima Paganella (příliš vysoko, od rána mlha/mraky).
 • Hodně frekventované byly v podstatě všechny modré sjezdovky, naopak liduprázdná byla například červená La Rocca nebo Nuvola Rossa.

Občerstvení a aprés-ski:

Po celém areálu je rozprostřeno několik různých občerstvovacích zařízení. Jídelní lístek v Malga Terlaga se snahou o český překlad, jídlo od 8 € (špagety, spätzle) do 18 € (hovězí steak).

Doprava do střediska a parkování:

 • Příjezd v podstatě nekomplikovaný, jen hodně „točení volantem“ – na silnicích do Andala i Fai di Paganella je mnoho serpentýn.
 • Parkování u dolních stanic, parkovali jsme v Andalu u dolní stanice kabinky Andalo-Doss Pelà, parkoviště bez sněhu a zdarma.

+ plusy

 • dlouhé červené sjezdovky
 • modré sjezdovky koncentrované v jedné lokalitě, což může vyhovovat začátečníkům
 • za hezkého počasí prý úžasný výhled – bohužel jsme neviděli :-(

- mínusy

 • málo modrých sjezdovek, které jsou kvůli tomu přelidněné
 • málo terénů pro zkušené lyžaře
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24. - 29.03.2016  | Paganella

autor: HH
hodnocení:

Široké červené sjezdovky, nádherné výhledy na Lago di Garda a ostré vrcholky pohoří Brenta, bombardino a modrá obloha. Jarní lyžování na Paganelle je prostě pohoda. Skákací hrady a vysoký podíl modrých a červených sjezdovek dělá z Paganelly ideální středisko pro lyžování s dětmi, a to i přes skutečn...

zobrazit celý report

31.01. - 02.02.2016  | Paganella

autor: salomon skart
hodnocení:

O jarních prázdninách jsme se po minulých nezdařilých zimách rozhodli navštívit Alpy v Itálii, konkrétně středisko Paganella. Letos se ale situace obrátila tak, že u nás bylo sněhu relativně dost a v Itálii panovala "suchá zima". Ovšem smekám před vlekaři a rolbaři v Paganelle, že i za extrémních po...

zobrazit celý report

12. - 19.12.2015  | Paganella

autor: Laco Chlumec
hodnocení:
Moc mě to překvapilo: pěkný upravený sjezdovky, super počasí, parádní skibary. Moc se nám líbilo... Doporučuji!

12. - 14.03.2015  | Paganella

autor: Alex07
hodnocení:

Paganellu jsem navštívil poprvé a celkový dojem z návštěvy byl i díky počasí výborný. Středisko nás všechny překvapilo velikostí, která se z mapky zdála menší, než byla skutečná. Za celé tři dny jsem se zde nenudil. Díky slunečnému počasí jsme si užívali neuvěřitelné výhledy. Středisko je na náhorní...

zobrazit celý report

15. - 17.03.2014  | Paganella

autor: kolovoz
hodnocení:

Vynikající úroveň střediska jak z hlediska vybavenosti tak i úpravy sjezdovek a jejich profilu. Ráno a dopoledne špičkově upravené sjezdovky, později během dne vlivem vyšší teploty povrch sjezdovek ztrácel parametry a lyžování bylo poměrně obtížné, zejména v rychlejších pasážích. Přepravní kapacita ...

zobrazit celý report

17. - 19.03.2013  | Paganella

autor: eva

Malé, ale příjemné středisko s poklidnou atmosférou. Sjezdovky jsou rozdělené do dvou částí a spojuje je vrchol s nadmořskou výškou 2 125m. 50 km sjezdovek je většinou střední obtížnosti.

zobrazit celý report

16. - 18.12.2012  | Paganella

autor: V0174

Sjezdovky dobře upravené, o víkendu i s občasným čekáním na lanovku cca 5 minut, ve všední dny krásně vyprázdněné.

zobrazit celý report

17. - 19.12.2011  | Paganella

autor: fildasmahy

Poprvé jsem využil nabídky slevových serverů a koupil jsme zde předvánoční zájezd do italských Alp. Původně jsme měli jet do jiného střediska, ale kvůli tehdy špatným sněhovým podmínkám byl zájezd přeložen do Paganelly, o které jsem toho do té doby moc neslyšel. Ale na místě jsem byl mile překvapen ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Schweizerhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 5 378 Kč/os.
Apartmány Resort Falkner
Orientační cena za noc 683 Kč/os.
Hotel Sherlock Holmes
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 043 Kč/os.