Frymburk - aktuální report z 02. - 05.03.2014 - SNOW.CZ

Frymburk | aktuální report z 02. - 05.03.2014

Česko Česko - Šumava

průměrné hodnocení Frymburk:
autor: Ferry
hodnocení:
návštěva od: 02.03.2014 do: 05.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně nový areál, tuto zimu poprvé v provozu, musím smeknout před zhotoviteli, obsluhou jak vleků, tak instruktory tamními lyžařské školy. Malinko jsem se obával jistého amatérismu z jejich strany, ale pravý opak byl pravdou! Vstřícnost a profesionální přístup při výuce byl příkladný a vůbec chování ke všem návštěvníkům tohoto miniareálu byl hodně milým zážitkem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak psáno výše jest, jedná se o areál vonící novotou - Frymburk-Svatá Marta. Se zájmem jsem sledoval jeho budování již v letních měsících a na podzim padlo rozhodnutí. Proč vyvážet naše děti (pět dětí ve věku 2-10 let) někam do Alp, když tento miniareál máme téměř za humny a na výuku potěru je dostačující. Navíc ubytování v hotelu přímo pod kopcem hodně zvyšuje komfort pobytu s dětmi. V době našeho termínu byl v provozu již jen jediný svah a lyžařská školka. Více tato zima bídná prostinko neumožnila. Přesto musím provozovatele pochválit za jejich každodenní údržbu a přípravu. Lyžařský koutek i svah byl vždy bezvadně upravený. Překvapením byla sjezdovka, která sice není nejdelší, ale umožňuje i hezké carvingové svezení.

Sněhové podmínky:

V době objednávání pobytu našeho jsme měli značné obavy, aby v takto pozdní době a tak nízké nadmořské výšce sníh ještě byl. Nakonec jsme byli mile překvapeni. Rozhodně tam bylo více sněhu, než tou dobou v rakouském Sternsteinu, což jsme mohli posoudit ještě tento týden, kdy jsme si tam zajeli zalyžovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V lyžařské školce je pojízdný koberec. Ten v době našeho pobytu v provozu nebyl z důvodu nedostatku sněhu v jeho okolí a v provozu bylo pouze nekonečné lano. Hlavní sjezdovka je obsluhována pomou. Nevýhodou je přesun mezi dětským koutkem a sjezdovkou, kdy se musí pěšky vystoupat několik desítek metrů. Na tom by měl provozovatel ještě zapracovat. I přesto, že by byl v provozu celý areál, jedná se o malý resort vhodný především pro výuku dětí. Ale i při ní si dospělý může užít pár ostřejších carvingových oblouků. Sjezdovka svou šířkou, charakterem a sklonem k tomu přímo vybízí. Jak jsem již zmínil výše, výhodou je možnost ubytování v hotelu Kupec přímo pod svahem. Pokoje jsou poměrně luxusně vybavené a prostorné. Obsluha vstřícná, usměvavá. Co ale každého dostane, jsou úžasné výhledy ze sjezdovky na obec Frymburk, Lipenské jezero a široké okolí. Kdo již lyžoval na Kramolíně, tak zná pohled z Jezerní sjezdovky na Lipno. Tento pohled jest v našich podmínkách ojedinělý, ale pohled od kaple Svaté Marty, jenž stojí na vrcholu sjezdovky, ten Kramolínský jednoznačně překonává! Jsou zde nově umístěné i lavičky se stoly, na nichž můžete posvačit a kochat se nádherným výhledem.

Zalidněnost:

Jelikož se jedná o malý areál, určený spíše pro výuku dětí, je zalidněnost malá. Nikdy jsme nestáli velké fronty a na sjezdovce se pohybovalo jen několik dospělých lyžařů. O to vice zde bylo dětí. Výhodou je, že areál je přehledný a tak můžete nechat děti volně lyžovat a přitom je máte stále na očích.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod sjezdovkou je malá restaurace s posezením uvnitř i venku. Kdo si chce dopřát většího výběru jídel, může zajít do hotelu Kupec, kde si zajisté vybere. Další možností je zajet do obce, kde je mnoho dalších možností k občerstvení. Aktivit po lyžování se zde nabízí celá řada. Pokud je zamrzlé jezero, můžete se projet na bruslích po nejdelší bruslařské dráze v ČR. Fungují zde mnohé půjčovny kol, kolečkových bruslí atd. Nabízí se možnost návštěvy vodního světa, bowlingu, lanové dráhy, stezky v korunách stromů, hopsária a mnohé další atrakce.

Doprava do střediska a parkování:

Většina z vás jistě již u Lipna byla, tak ví, že doprava tam je bezproblémová. Parkování je možné hned pod svahem a to bezplatně. Kapacita parkoviště je dostačující.

+ plusy

  • nový a málo známý areál
  • ceny permanentek
  • přístup a ochota veškerého personálu
  • nádherné výhledy na Lipno
  • ubytování pod sjezdovkou

- mínusy

  • velikost střediska
  • přístup na sjezdovku a ke kase

Diskuze: Frymburk

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Park City Marriott

Park City Marriott

Spojené státy Spojené státy - Park City
snídaně vlastní doprava skipas v ceně
Od 23 660 Kč
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 5 134 Kč/os.
Hotel Norica Therme
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 150 Kč/os.
Vitalhotel Gosau, Gosau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 778 Kč/os.