Lipno - aktuální report z 07. - 09.03.2014 - SNOW.CZ

Lipno | aktuální report z 07. - 09.03.2014

Lipno - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Šumava

průměrné hodnocení Lipno:
autor: Paullus
hodnocení:
návštěva od: 07.03.2014 do: 09.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ujet 350 km se vyplatilo! :-D
Poprvé v tomto vyhlášeném areálu a nebyli jsme zklamáni. Měli jsme obavy z množství a kvality sněhu, ale podmínky byly na datum a počasí slušné. Do 14. hodin se lyžovalo dobře, pak už sluníčko pracovalo a sníh byl dost těžký. Hlavně na Jezerní sjezdovce byla vydřená místa, na Dámské a Školní dobré podmínky. Rádi se sem zase vrátíme, snad budou sněhové podmínky už na zimní úrovni, když vidíte z lanovky lidi na procházce v tričku a kraťasech, je to velký kontrast. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skoro všechny sjízdné, Jezerní vydřená místa a brzy na ni začalo mít vliv sluníčko. Školní, Dámská a Promenádní nám přišly v lepším stavu a tak jsme na nich trávili nejvíc času.

Sněhové podmínky:

Umělý sníh, který je ráno přemrzlý, odpoledne zase rozbředlý a těžký. Ideální v čase 11-14 hodin. Na Jezerní nejvíc vydřená místa.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vleky skoro bez front, plynulé odbavování. Toalety čisté. Foxův park pro děti vybavený 2 pojízdnými koberci je zdarma - velké plus, bohužel během tří dnů jsme neregistrovali, že by se zde namáhali se zasněžením.

Zalidněnost:

I když bylo plné parkoviště, na sjezdovkách se to rozptýlí a nejste omezování či nemáte strach o děti. Odbavování plynulé jak na vlecích, tak v restauracích a bufetech

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu dostatek restaurací a bufetů, ceny vyšší. I v půli sjezdovky se lze občerstvit. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez komplikací. Cesta značena, bezplatné parkoviště velké s obsluhou, která ukazuje, kam máte parkovat - zde výhrada: blíže kasám se uvolnila místa, na to personál nereagoval a nechal nás parkovat v odlehlejší části.

+ plusy

  • dlouhé a prostorné sjezdovky
  • na nepřízeň počasí slušné povrchové podmínky
  • v celém areálu dostatek možností občerstvení a odpočinku

- mínusy

  • někde vydřená místa na Jezerní sjezdovce a málo zasněžený Fox park
  • vyšší ceny služeb

Zajímavé odkazy

Stránky střediska: http://zima.lipnoservis.cz/

Interaktivní mapa sjezdovek: http://flash.holidayinfo.cz/…hmap_hol.php?…

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.01.2016  | Lipno

autor: ghope
hodnocení:
Po pár dnech lyžovačky na Jasné trochu zklamání. Lanovky subjektivně jako by "nakopávaly", nejsou tak komfortní. Bohužel jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Sjezdovky krátké a denní skipas za 660 Kč se mi zdá drahý. Pro děti zábavy dost, ale pro pár dospělých skoro nuda.

23. - 25.01.2015  | Lipno

autor: HH
hodnocení:

Nadmořskou výškou a počtem kilometrů sjezdovek sice Lipno lehce zaostává za největšími krkonošskými středisky, kvalitou služeb je ovšem jasně na špičce. Šumavské rodinné středisko nabízí standard služeb plně srovnatelný s Rakouskem, ovšem za české ceny. V provozu jsou všechny tři sedačky a většina s...

zobrazit celý report

02.01.2015  | Lipno

autor: nemozny
hodnocení:
Dorazili jsme amatérsky až na 11. a Lipno - Kramolín byla tou dobou apokalypsa. Strašlivé množství lidí, ale hlavně dětí. Vyšlápli jsme nahoru pěšky a sjezdovky vypadaly perfektně upravené. Každopádně kinder areál. Pokud umíte víc než pluzit, nemá to tu smysl. V opačném případě vřele doporučuji, mírné a dlouhé sjezdovky a samé sedačky jsou parádní na učení. Dvě hvězdy za pěkné, mírné sjezdovky.

14. - 16.01.2010  | Lipno

Lipno prošlo úspěšnou proměnou z kdysi chátrajícího provinčního areálku ve všestrannou zimní rodinnou destinaci a rok od roku působí živěji a návštěvnost roste. Aktuálně jsou v provozu všechny jeho atrakce – kromě sjezdovek i bruslení na zamrzlém jezeře, běžecké stopy či bobová dráha. Lyžařů bylo p...

zobrazit celý report

14.02.2009  | Lipno

Malé Lipno se letos blýsklo největší modernizační smrští na českých horách. Tři nové 4sedačky, posílení zasněžování, prodloužení a rozšíření sjezdovek, ... – to vše slibovaly prospekty. A výsledek? Opravdu milé překvapení.

Nové Lipno vykřesalo z přírodního potenciálu mírnějších svahů Kramolína a...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Les Résidences de Tignes Le Lac
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 954 Kč/os.
Agritur Al Molin
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 523 Kč/os.
Apartmány Sonnenschein
Orientační cena za noc 983 Kč/os.