Ovčárna Praděd - aktuální report z 09.03.2014 - SNOW.CZ

Ovčárna Praděd | aktuální report z 09.03.2014

Ovčárna Praděd - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: Lenička_lyžař
země: Česko oblast: Jeseníky
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Na Praděd jsme se vydali za hromadou sněhu, protože přírodní nikde v okolí už není. Další důvod byl ten, že jste tam nikdy ještě nebyli. Počasí nám přálo, byl parádní slunečný den :-)

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Sjezdovky nejsou moc dlouhé, ale jsou dostatečně široké a byly pěkně upravené, žádné zmrzlé ledové plotny. Lyžovalo se parádně :-)

Sněhové podmínky:

Dostatek přírodního sněhu, ale mohlo by ho být ještě více :-) Na to, jak je letošní zima chudá na sníh, tak se lyžovalo skvěle a sněhu je na Pradědu "dostatek".

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Pradědu se sice zastavil čas s lanovkou, ale to vůbec nevadí, v provozu je dostatek vleků. Je to takové pravé horské lyžování (nic moc přetechnizované jako někde). Jelikož sjezdovky nejsou tak dlouhé, tak jste vlekem stejně nahoře během chvíle. Byli otevřeny vleky A, B, C, F.

Zalidněnost:

Lyžařů bylo poměrně dost, koho taky ještě táhne zima, tak vyrazí přece na hory!

Občerstvení a aprés-ski:

Kolem parkoviště je dostatek občerstevení - každý si vybere dle svého.

Doprava do střediska a parkování:

Jsou dvě možnosti. 1. Buď auto necháte dole na parkovišti Hvězda. Nahoru jezdí kyvadlová doprava. 2. Dá se jet až na parkoviště Ovčárna, to si připravte více pěněz za parkování něž dole. Nahoru pouští každou celou hodinu a dolů v půl.

+ plusy

  • Přírodní sníh :-)
  • Pěkně upravené sjezdovky
  • Nic přetechnizovaného - pravá horská lyžovačka

- mínusy

  • Pozor v půlce černé sjezovky na přecházející lidi směrem na Praděd
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.10.2016  | Ovčárna Praděd

autor: chodera
hodnocení:
V Jeseníkách už se lyžuje. Sice to ještě asi roztaje, ale povedlo se upravit několikasetmetrovou trať podél silnice z Ovčárny na Praděd. Na běžkách je to sjízdné na Švýcárnu a ještě asi tak půl cesty na Červenohorské sedlo. Dalo by se také od Vřesové studánky na Šerák.

17.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: rradek
hodnocení:

Jako poslední lyžování této sezony jsem vybral opět Praděd. Né že by to bylo tak výborné středisko, spíš je to jedno z nejhorších u nás, ale pokud je všude jinde zavřeno, tak prostě jiná možnost není. Přestože tu neexistuje technické zasněžování, tak tu udrží vleky v provozu často až do konce dubna....

zobrazit celý report

21.03. - 01.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Velikonoční lyžování na Pradědu je téměř vždy dobrá volba. Když člověk dopředu počítá s velmi zastaralým, téměř retro vybavením střediska... Tuto sezónu je to jediné naše středisko s přírodním sněhem. A to je krása a super zážitek! :) Krásné prostředí s výhledem na chráněné území, vysílač Praděd. Mn...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Ovčárna Praděd

autor: V0174
hodnocení:

Už před nějakou dobou jsem četl recenze na toto středisko, nejvyšší v ČR, s historickými vleky i přístupem. Takže dnes, i když byl sníh i jinde, jsme se tam konečně na půl dne vypravili, abychom ověřili, co je na tom pravdy. Výsledek vidíte sami. Přístup a vybavení hrozné, ale sjezdovky upravené a l...

zobrazit celý report

25.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Jelikož byla Ovčárna jediné otevřené středisko široko daleko, tak nebylo potřeba řešit, zda tam jet či ne. Sice se tam asi těžko něco někdy změní k lepšímu, ale i tak hodnotím návštěvu pozitivně. Na konci dubna je to tradičně moravská jednička, a tak dávám plný počet vloček. Krásná modrá obloha a op...

zobrazit celý report

11.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem umocnilo pouze počasí, služby a vleky srazily hodnocení na pouhé dvě vločky.

zobrazit celý report

29.03.2014  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Na závěr sezony jsem navštívil největší lyžařský skanzen u nás. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl po třech letech, jsem očekával alespoň nějakou změnu k lepšímu, opět marně. Plus ovšem udělím za to, že jsou stále v provozu, a to i přes to, že zde technické zasněžování ani neexistuje.

zobrazit celý report

24. - 31.01.2014  | Ovčárna Praděd

autor: petr.c
hodnocení:

Na Pradědu se zastavil čas. Vzhledem k letošním sněhovým podmínkám se dá na Pradědu slušně zalyžovat, musíte však počítat s omezeními, která přináší umístění areálu v CHKO a nadmořská výška. Osobně doporučuji lyžovat na Pradědu na jaře (konec března, duben), kdy je příjemné počasí a dostatek sněhu.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Gasthof Neuwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 652 Kč/os.
Hotel Edelweiss
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 598 Kč/os.
Residence Contrin
Orientační cena za noc 1 896 Kč/os.