Štrbské Pleso - aktuální report z 09. - 13.03.2014 - SNOW.CZ

Štrbské Pleso | aktuální report z 09. - 13.03.2014

Štrbské Pleso - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Slovensko Slovensko - Vysoké Tatry

průměrné hodnocení Štrbské Pleso:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 09.03.2014 do: 13.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návštěvou Štrbského plesa jsem si chtěl prodloužit o pár dní sezonu, což se v omezené míře povedlo 8-). Středisko mile překvapilo pěknými sjezdovkami, čistotou a pohostiností a přátelským personálem. Areál se nachází v nadmořské výšce 1 350 až 1 840 m n. m., což ještě zaručovalo alespon trochu slušné podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál mabízí přibližně 7,5 km plnohodnotných sjezdovek, nepočítám spojovací cesty a přejezdy. Areálu dominují červené, krásně jezdivé svižné tratě. Hlavní červená sjezdovka Solisko, cca 3km dlouhá, nabízí ve své nazalesněné části svižnou dálnici s terénními vlnami. Při vjezdu do lesní části se sjezdovka dělí na červenou nádhernou pasáž Esíčko, kterou si opravdu může vychutnat každý, a to ne jednou ;-), nebo pokračovat spojovací cestou cca 200m a vydat se modrou sjezdovkou Turistickou, která nabízí taky pěkné, ale mírnější esíčko a pak už v mírném dojezdu klesá do údolí.Další variantou je pokračovat ještě trochu dále k můstkům a zdolat pěkný závěrečný 400 m dlouhý červený hang. Všechny tratě končí u 4sedačky Solisko.

Další hlavní tratí je červená sjezdovka Furkotka, která vede v délce 1 300 m teměř vedle sjezdovky Solisko. Profilově je pestřejší, trochu prudší než Solisko a je krásně jezdivá. Navíc je méně zalidněna a je obsluhována vlastní 6sedačkou.

Ve středisku se také nachází dětský park se sjezdovkou.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly vcelku slušné na tu bídu, která panuje. V den příjezdu bylo udáváno 60 cm sněhu, ale nějak bych tomu nevěříl. Některá místa byla vydřená (svah Interski) a i jinde byla občas vidět hlína. Sjezdovky byly po ránu slušně upraveny a umrzlé. Kdo si přivstal na 8.30 h, kdy se otvíralo, si mohl slušně do 11 h zalyžovat, kdo ne, měl smůlu. Po obědě již bylo téměř všude oraniště, těžký mokrý sníh a muldy. Teploty kolem +8 st. prostě udělají své. Ale to není vina areálu, i když rolbaři dělali, co mohli. Jestli nezačne mrznout i ve dne nebo nenapadne sníh (dle předpovědi by měl), očekávám, že déle než 14 dní sjezdovku neudrží v celé délce v provozu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko disponuje 4sedačkou a 6sedačkou, které obsluhují téměř všechny tratě. Lanovky jsou vcelku rychlé a pohodlné a nabízejí krásné výhledy jak na Vysoké, tak i Nízké tatry. Dále je v areálu poma, končící na hranici lesa, která obsluhuje modrou Turistickou, červenou Esíčko a červený dojezd tratě Interski, není ale moc využívána.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla v pracovní dny střední, nikde se moc nečekalo, jen ráno u páteřní 4sedačky, a to max. 3 min., takže bez problému. Otázka, co bude, až skončí Tatranská Lomnica. Nejvíce lyžařů bylo místních, Poláků a Čechů. Zaslechl jsem ale i němčinu :-).

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku se nachází dostatek občerstvení - u dojezdu je samoobslužná restaurace a hříbek, hotel FIS a plno malých bufetů. Dále se nachází na vrcholu sjezdovek Solisko a Furkotka další dvě restaurace s terasou a lehátky.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska bezproblémová, a to zubačkou i električkou z Popradu a Štrby (cca 1km z nádraží ke sjezdovkám). Na Štrbské pleso jezdí skibus z Popradu a skoro každý hotel zajišťuje vlastní dopravu ke sjezdovkám. Místní parkoviště není z největších ;-).

+ plusy

  • krásná kulisa hor
  • dostatek občerstvení
  • pohodlné lanovky
  • velice pěkné sjezdovky

- mínusy

  • horší dostupnost od ubytování
  • menší parkoviště
  • vysoké teploty
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.01.2017  | Štrbské Pleso

autor: Veronika Bezpalcová - SNOW
hodnocení:

Štrbské Pleso jsem navštívila poprvé a nadchlo mě výhledy na štíty Tater. Přelom roku přinesl na Slovensko slušné přívaly sněhu, takže lyžování na přírodním bylo velmi dobré. Jako stvořená pro odpočinek a výhledy do kraje je chata pod Soliskem s příjemnou obsluhou a dobrou kuchyní.

zobrazit celý report

02.01.2017  | Štrbské Pleso

autor: dunci
hodnocení:

Štrbské pleso jsem navštívil po 5 letech, ale na středisku mě nepřekvapilo vůbec nic. Žádná proměna. Vše při starém. Mají zde stále 2 sedačkové lanovky. Sněhu tam bylo dostatek, ale z parkoviště jsem ještě musel část trasy k lanovce absolvovat místním skibusem, který mě odvezl 1,5 km od našeho zapar...

zobrazit celý report

30.12.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Slovenská pohoří zasypal na koci roku sníh (30 až 50 cm především v Tatrách) a lyžování mělo konečně úplně jiný rozměr než na technickém sněhu, který je poslední roky nutností. Prostě paráda - ráno minus 11 stupňu, přes den minus 4 a sluníčko a bezvětří. Spali jsme na chatě pod Soliskom v 1 840 m u horní stanice lanovky Solisko Express a Furkota. Od 8.30 do 16. hodiny vydržely sjezdovky perfektní. Dopolední lyžování bylo díky vyhlášené úpravě zdejších sjezdovek opravdu exelentní. Lidí na to, že je konec roku, tak bylo přiměřeně - čekání na Furkotě cca 5 minut před obědem, na Solisko expres cca 10 minut, po obědě volněji. Parkoviště byla plná (především ubytovanými hosty), ale my jsme dojeli Pendolinem, takže v pohodě. Středisko má neopakovatelnou atmosféru - přátelská atmosféra, pohodoví lyžaři, ochotný personál a poklidný rytmus je mnohdy více než tep přeplněných mega středisek s mnoha dalšími nelyžařskými nabídkami. Provozovatel - 1. Tatranská - to dělá skvěle.

30.12.2016  | Štrbské Pleso

autor: TheNecumson
hodnocení:
Opravdu vynikající podmínky, jezdí se téměř výhradně na přírodním sněhu, jehož přívaly v posledních 2 dnech znamenají parádní lyžování. Ač se blíží silvestr, sjezdovky byly "jen" poloplné, paradoxně loni jsem zde ve stejném datu zažil více lidí v mnohem horších podmínkách. Díky slunečnému a mrazivému počasí (a zmíněnému přírodnímu sněhu) vydrží sjezdovky v dobrém stavu až do raného odpoledne.

03.12.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Nová sezóna byla ve Vysokých Tatrách zahájena již 26.11. právě na Štrbském Plese (sjezdovka Interski), ale krásný sníh (přívaly) napadly až v noci ze čtvrtka na pátek a zastavily i dopravu pod Tatrami. A tak sobotní lyžování bylo jako z pohádky. Kdo chtěl jezdit "dole kopcom", využil pomu a mohl jezdit po Turistické nebo dvojsedačkou na Interski, kdo chtěl šlapat "hore kopcom", měl volnou celou sjezdovku Solisko až k chatě pod Soliskom. Počasí po obědě přálo a byl to pěkný návrat zimy. Příští víkend by měly být zprovozněny další sjezdovky na Štrbském Plese... (pak přibude i pátá hvězdička :-)

16.04.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Od stálého zpravodaje na Solisku: po 134 dnech byla ukončena lyžařská sezona 2015/16 na Štrbském Plese, a to tradiční akcí "pohřbívání lyže" na chatě Pod Soliskom a skialpinistickým "závodem" Krčmár Skap (kde nebylo třeba vyhrát, ale zúčastnit se). Cil byl u chaty Pod Soliskom, která celý závod orga...

zobrazit celý report

02. - 03.04.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Původně jsem chtěl napsat jen malý report a v něm okomentovat tradičně kvalitní jarní lyžování na Štrbském Plese. Jarní lyžování vyzývá opravdové milovníky lyžování, kteří se nemohou smířit s tím, že na půl roku (minimálně) lyže budou uloženy na bezpečné místo. Ráno je sjezdovka tvrdá a okolo oběda ...

zobrazit celý report

25.03.2016  | Štrbské Pleso

autor: škubánek
hodnocení:

Tak už to vypadalo celej březen, že na Velikonoce pojedem na Moravu do sklípku, ale když se nakonec ozvali známí z Bánské Bystrice, jestli nechcem přijet lyžovat, volba byla jasná, hlavně proto, že tam údajně panovaly dobré lyžařské podmínky a tudle zimu jsme tam ještě nebyli. A že začnem Štrbským p...

zobrazit celý report

26.02.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Štrbské Pleso dávalo každou zimu velmi dobrou sněhovou jistotu, nadmořská výška 1350 až 1840 m, není tomu jinak ani tuto na sníh skoupou zimu, a především kvalitní příprava tratí nabízí velmi dobré lyžování. Nebylo tomu jinak ani dnes, kdy po včerejších mrazech - až minus 8 - byly sjezdovky tvrdé a perfektně upravené. První plotny se objevily sporadicky okolo poledne. Lyže jsme zapůjčili v půjčovně Tatra Ski, cesta vlakem ČD nabízí v rámci ČD Ski slevu 20% na denní skipas. A lidí? velmi málo - bez front. Nejlepší lyžování na Furkotě.

26.02.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Štrbské Pleso dávalo každou zimu velmi dobrou sněhovou jistotu, nadmořská výška 1350 až 1840 m, není tomu jinak ani tuto na sníh skoupou zimu, a především kvalitní příprava tratí nabízí velmi dobré lyžování. Nebylo tomu jinak ani dnes, kdy po včerejších mrazech - až minus 8 - byly sjezdovky tvrdé a perfektně upravené. První plotny se objevily sporadicky okolo poledne. Lyže jsme zapůjčili v půjčovně Tatra Ski, cesta vlakem ČD nabízí v rámci ČD Ski slevu 20% na denní skipas. A lidí? velmi málo - bez front. Nejlepší lyžování na Furkotě.

26.02.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Štrbské Pleso dávalo každou zimu velmi dobrou sněhovou jistotu, nadmořská výška 1 350 až 1 840 m, a není tomu jinak ani tuto na sníh skoupou zimu. Především kvalitní úprava tratí tak nabídla kvalitní lyžování. Po čtvrtečních mrazech - až minus 8 - byly sjezdovky tvrdé a perfektně upravené. První plotny se objevily sporadicky okolo poledne. Lyže jsme zapůjčili v půjčovně Tatra Ski, cesta vlakem nabízí v rámci ČD Ski slevu 20% na skipas. Nejlepší lyžování bylo na Furkotě, lidí málo…

12.02.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Za poslední tři dny napadlo 30 cm krásného sněhu, sjezdovky byly skvěle upraveny, lyžovalo se na všech tratích. Úsek cca 100 m pod horní stanicí byl občas v mlze. Lidí málo, nečekalo se ani na Solisko Expres ani na Furkotě. Parkoviště byla poloplná. Takže konečně parádní lyžovačka!

16.01.2016  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Nový sníh, cca 10-15 cm, který připadl v pátek, přinesl parádní zimní lyžování na přírodním sněhu. Otevřen byl celý skiareál a jasné mrazivé počasí nepřilákalo na sjezdovky pod Soliskem kupodivu mnoho lyžařů. Sjezdovky byly volné, sníh parádní a lyžování dobré. Především v horní části prostorná sjez...

zobrazit celý report

30.12.2015  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Konec roku je z pohledu sněhu pro lyžaře tragický, několik málo skiareálů předvádí obdivuhodné výkony a udržuje těch několik pár kilometrů bilých - uměle zasněžených sjezdových tras v provozu. Přes vánoční svátky čekali provozovatelé českých a slovenských skiareálů na příchod mrazivých nocí jako na ...

zobrazit celý report

26.12.2015  | Štrbské Pleso

autor: lighthouse
hodnocení:

Absolvovali sme viac menej povinnu lyzovacku "na Stefana"... a kedze vyberat nebolo moc z coho, lebo Jasna funguje velmi obmedzene, Spalena dolina iba s jednou lanovkou, padla volba na Strbske Pleso. Mohlo by sa premenovat na Rocky Mountain. Kazdopadne, organizacia parkovania za nula bodov, vyber pa...

zobrazit celý report

05.12.2015  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:
Sezonu jsme zahájili tradičně na Štrbském Plese, ve stínu přeplněné a medializované Jasné (zde má zahájení spíše charakter prestižní události). Na Štrbském Plese se jezdilo na Interski a Esíčku. Počasí bylo úžasné, lídí málo, sníh krásný a na Chatě pod Soliskom tradičně příjemná obsluha nabízela za příjemné ceny různé dobroty. Milovníci lyžování a tuleních pásů vyrazili z inverzí zatopené kotliny na terasu chaty. Věřím, že v dalších dnech se podaří zasněžit i vršek - sjezdovku Solisko a Furkotu - pak to bude bezchybné...

24.04.2015  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Přestože zima neúprosně končí a skiareály v provozu lze spočítat na prstech jedné ruky, jarní lyžovačka stále láká neúnavné lyžaře. Po teplých dnech uprostřed týdne se v pátek ochladilo, ráno sníh alespoň trochu přimrznul, takže lyžování na Solisku bylo dopoledne parádní. Nadmořská výška 1 350 m - 1...

zobrazit celý report

10.04.2015  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Na Solisko jezdíme pravidelně na konci zimy, středisko je na středoevropské poměry vysoko 1 350 až 1 840 m, navíc velikonoční sněžení připravilo parádní podmínky! Na rozdíl od Chopku zde není taková tlačenice a celkově se zde setkávají větší pohodáři - k tomu přispívá i chata Pod Soliskom s krásnými...

zobrazit celý report

29.03.2015  | Štrbské Pleso

autor: Ales1
hodnocení:

Krásné jarní lyžování na Solisku! Poloprázdné sjezdovky, které byly velmi dobře připravené. Navíc poloha a pěkné počasí přidalo bonus k jarnímu lyžování navíc. Jedna hvězdička jde dolů proto, jak říkal kamarád, že prašan to není. Nás navíc stav sjezdovek na Solisku mile překvapil poté, co jsme v sob...

zobrazit celý report

19. - 21.02.2015  | Štrbské Pleso

autor: fricik
hodnocení:

Štrbské pleso jsem navštívil poprvé v životě a nelituji, jedná se sice o menší středisko, ale v celkem slušné nadmořské výšce, tedy o sníh nebyla nouze.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Štrbské Pleso

autor: kabo007
hodnocení:

Solisko jsem znal pouze z Anděla na horách, takže hlavní důvod návštěvy Štrbského plesa byla zvědavost. Nezklamalo mě, den předtím při podobných plusových teplotách byl sníh v T. Lomnici výrazně měkčí a vítr zde také nedělal tak velké problémy.

zobrazit celý report

19.01.2015  | Štrbské Pleso

autor: lorx
hodnocení:

Ako sa vraví, najlepšia víkendová lyžovačka je v pondelok. To sa teraz do bodky potvrdilo.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Štrbské Pleso

autor: škubánek
hodnocení:

Původně jsme chtěli jet do Tatranský Lomnice, která je lepší než Pleso, ale po příjezdu do Lomnice jsme zjistili, že ačkoliv je vidět až na Lomnickej štít, tak kvůli silnému větru nic nefunguje. Super, po 100 km cesty! Na infocentru nám řekli, že možná v poledne něco dole pustí, ale na Plese funguje...

zobrazit celý report

15.01.2015  | Štrbské Pleso

autor: Lehla
hodnocení:

Po návštěvě Tatranské Lomnice a Jasné jsem si od Štrbského plesa mnoho nesliboval. Nicméně jak mi tento malý areál ukázal, byla to chyba. Ačkoli se celý areál skládá jen ze dvou sedačkových lanovek (jedna čtyřka od parkoviště, druhá šestka ze hřebenu) a dvou hlavních sjezdovek, na krásné zalyžování ...

zobrazit celý report

05.02.2014  | Štrbské Pleso

autor: cmelak11
hodnocení:

Lyžařsky opravdu nádherné slovenské středisko! Zde jsem byl opravdu nadšený. Středisko, kde jsou dlouhé červené carvingové sjezdovky, proložené odpočinkovými pasážemi. Tady si opravdu přijde na své každý lyžař. Měl jsem o to větší štěstí, že nám přálo počasí. Byl nádherný slunečný den s minimem větr...

zobrazit celý report

01.02.2014  | Štrbské Pleso

autor: boomba
hodnocení:
Naprostá paráda! Vynikající podmínky, skvěle upravené sjezdovky, minimum návštěvníků a vše v provozu. Chválím i ceny v místních restauracích a bufetech.

25.01.2014  | Štrbské Pleso

autor: ope
hodnocení:

Po viac ako desiatich rokoch som sa vybral aj vdaka kuponu z casopisu s priatelkou na Strbske Pleso - Areal snov :-D. Kocka tam este nikdy nebola v zime, tak som jej chcel ukazat zjazdovku na Solisku, na ktoru mam dobre spomienky zo studentskych cias. Celu cestu som sa nevedel zbavit pocitu (mozno h...

zobrazit celý report

15. - 16.01.2010  | Štrbské Pleso

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách po niekoľkých desaťročiach pribudla nová zjazdovka aj s lanovkou. V oblasti Soliska, kde má vrcholovú stanicu aj staršia 4sedačková lanovka, hneď vedľa známej chaty pod Soliskom, sa objavila stanica novej 6sedačkovej lanovky. Lanovka má kapacitu 1 200 os./hod.,...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Inter Rezidence
Orientační cena za noc vč. dopravy 2 569 Kč/os.
Hotel Villa Argentina
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 493 Kč/os.
Hotel Engel

Hotel Engel

Itálie Itálie - Welschnofen
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 6 820 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 870 Kč/os.