Stowe - aktuální report z 28.12.2010 - SNOW.CZ

Stowe | aktuální report z 28.12.2010

Spojené státy Spojené státy - Vermont

průměrné hodnocení Stowe:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 28.12.2010 do: 28.12.2010
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Stowe je posledním lyžařským areálem v USA, který jsme navštívili. Leží na východním pobřeží USA, ve státě Vermont, časově asi na půli cesty mezi Bostonem a kanadským Montréalem. Překvapí svou rozlehlostí, ale naopak i dobrou přehledností, v podstatě se tu nedá ztratit.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Areál sestává v podstatě ze tří svahů. Sjezdovky nejvíce na jihu (při pohledu ze silnice zcela vlevo) jsou v horních partiích černé a najdeme mezi nimi i obtížné „dvoudiamanatové“ tratě. Ve spleti sjezdovek najdeme snowpark i U-rampu. Dolní část je pak převážně modrá (tedy středně obtížná). O něco více na sever se nachází svah na úbočí hory Mt. Mansfield, což je nejvyšší hora Vermontu. Jezdí tu kabinková lanovka, která obsluhuje především středně obtížné tratě.
 • Přibližovací kabinkou je možné vzduchem překonat silnici i parkoviště a přesunout se na opačnou stranu areálu na nejseverněji ležící sjezdovky. Jsou obrácené k jihu, takže řádně prosluněné, jinak převážně středně obtížné. Podél dolních kratších sedačkových lanovek jsou pak široké sjezdovky pro začátečníky.

Sněhové podmínky:

Ráno se zdálo, že sněhu je dostatek na sjezdovkách i mimo ně. Na některých sjezdovkách byly nafoukané hromady technického sněhu a místy byla sněžná děla i zapnutá. Během dne se na některých sjezdovkách utvořily ledové plotny, zřejmě šlo o umrzlý technický sníh. Na spoustě sjezdovek vylezly na povrch menší kamínky, lyže jsme do půjčovny vraceli se spoustou šrámů na skluznici.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

 • Část areálu pod Mt. Mansfield je obsluhována osmikabinkou. Druhá kabinka slouží jako přibližovací – propojuje obě části areálu ležící na opačných stranách silnice.
 • Většinu přepravy zajišťují sedačkové lanovky – tři čtyřsedačky jsou poměrně nové, odpojitelné, i když bez bublin. Další sedačkové lanovky (jedna trojsedačka a několik dvojsedaček) jsou staršího data, všechny „lavičkové“ (z latěk/“šprušlí“).
 • Zázemí včetně půjčoven, obchodů i možností občerstvení se nachází především u dolních stanic lanovek. Na dámských toaletách mě překvapily volně k dispozici dámské hygienické potřeby, s tím jsem se jinde nesetkala.
 • Skipasy nejsou čipové a kupodivu nebyly zaměstnanci skiareálu ani skenovány ruční čtečkou, ale jen zkontrolovány pohledem…

Zalidněnost:

Sice šlo o všední den, nicméně v období vánočních svátků (28. 12.), přesto nijak moc lidí v areálu nebylo. Kabinka jezdila i díky frontě pro singles (jednotlivce) vytížená, čekala se na ní malá fronta. Plně vytížená jezdila i čtyřsedačka Fourrunner Quad, ostatní lanovky jezdily z části i prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

 • Hlavní zázemí se nachází na třech různých místech u dolních stanic lanovek, v každém z nich najdeme bar i restauraci. Ceny jsou zde vyšší, těstoviny s kuřecím masem a čaj vyšly na $17.00. Donesené jídlo se konzumovat nesmí, ale spousta lidí u okolních stolů zákaz ignorovala a obsluze to bylo jedno.
 • Další dvě možnosti občerstvení se nacházejí u horních stanic Gondoly a Fourrunner Quad.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová silnice byla s menší uježděnou vrstvou sněhu, parkoviště byla také pod sněhem. Parkování je možné u dolní stanice dvousedačky Toll House Double, kterou je možné použít pro nástup do areálu, ale větší možnosti jsou v centru areálu.

+ plusy

 • Svahy se severní i jižní orientací.
 • Jedno velké centrum areálu, kde je k dispozici vše potřebné.

- mínusy

 • Ne moc dobrý stav sjezdovek.
 • Malé zastoupení snadných a obtížných tratí – údajně cca 60 % sjezdovek je značeno jako „středně obtížné“.
 • Vzdálenost od nejbližšího většího města (Burlington, asi 50 minut cesty), obecně horší dostupnost.

Zajímavé odkazy

http://www.stowe.com/


Diskuze: Stowe

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Residence Adler
Orientační cena za noc vč. snídaně 779 Kč/os.
Cordial Golf & Wellness
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 781 Kč/os.
Sporthotel Marco Polo Alpina
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 742 Kč/os.