Kühtai - aktuální report z 14.03.2014 - SNOW.CZ

Kühtai | aktuální report z 14.03.2014

Kühtai - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: bohous357
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Menší, ale vysoko položené středisko Kühtai jsme si vybrali na lyžování na necelý den od 11 hod. Určitě nezklamalo, ale celkově bych hodnotil středisko jako velmi vhodné pro děti nebo na opalovačku, pro náročnějšího lyžaře nuda, den byl tak akorát – jen škoda, že to nebylo od rána, kdy byl terén ještě tvrdý.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Sjezdovky:

Červené sjezdovky mají převážně modrý charakter s několika prudšími svahy. Nejzajímavější z nich z Drei Seen měří asi 2,5 km. Ve východní části areálu je svazek pěkných ale kratších poctivě černých svahů obsluhovaných kotvami, což při omezené kapacitě a nepopulárnosti zajišťuje perfektní stav terénu po celý den.

Sněhové podmínky:

Počasí : Jasno, horko i nejvyšších polohách areálu.
Vzhledem ke své poloze v příčném sedle středisko nemá zasněžování, za normálních podmínek vystačí se sněhem ještě v dubnu, v letošní crazy zimě ale už byla krajní černá 9b vydřená a na horním úseku Hohe Mut koukaly kameny, takže bylo lépe použít souběžnou kotvu. Na jižních svazích panovalo jaro a na sjezdovkách po 12 h jezdilo jen pár skalních, lyžování sice na mokrém sněhu ale na prázdných sjezdovkách nemělo chybu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko se rozkládá kolem sedla ve výšce 2 020 m na čtyřech okolních stráních v rozsahu 1 920-2 520 m, na každou z nich jezdí expresní sedačka nebo kabinka. Zbytek vykrývají kotvy, některé z nich jsou docela podstatné.

Zalidněnost:

Zalidněnost na severně orientovaných svazích docela vysoká, ale fronty maximálně na pár minut. Překvapila nás možná stovka aut zaparkovaných podél silnice ze Sellraintalu už 2 km pod sedlem. Jednalo se o auta skialpinistů, asi to je hodně oblíbená oblast. Pozor, středisko je oblíbeným víkendovým cílem Innsbručanů.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušeli jsme jednu ze dvou chat na svazích, která je v mapě označená jako Graf Ferdinand Haus. Příjemné posezení s výhledem, jinak průměr. Mnoho možností stravování a zábavy v hotelech dole kolem sedla.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd buď směrem od Innsbrucku (Zirl) postupným stoupáním Sellraintalem nebo ostřejším stoupáním z Ötztalu přes Hochoetz, kolem sedla více volných parkoviśť, některá přímo u lanovek.

+ plusy

  • výborné středisko pro děti
  • společný skipas s dalším pro děti vhodným areálem Hochoetz
  • příznivá cena, odstupňování ceny po půlhodinách a možnost dopoledního skipasu
  • panoramata

- mínusy

  • celkově menší rozsah střediska (udáváno 44 km Kühtai + 41 km Hochoetz)
  • převážně modrý charakter sjezdovek
  • v životě jsem toho nenajezdil tolik na kotvách
reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Residence Terentis
Orientační cena za noc 1 532 Kč/os.
Apartmány Alpen Dream Mottolino
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 231 Kč/os.
Residence Hameau de Valloire
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 296 Kč/os.