Flachau Wagrain Alpendorf - aktuální report z 15. - 18.03.2014 - SNOW.CZ

Flachau Wagrain Alpendorf | aktuální report z 15. - 18.03.2014

Flachau Wagrain Alpendorf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Flachau Wagrain Alpendorf:
autor: Orhor
hodnocení:
návštěva od: 15.03.2014 do: 18.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Upravené okolí, výborná dostupnost, velké množství restaurací a několik dětských hřišť. Když se přidá až neočekávaně velké množství sněhu a málo lidí, tak prostě ideální středisko na několik dní.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široké carvingové dálnice, velmi často i přes 100 m, téměř všechny červené s konstantním sklonem. Jediné černé sjezdovky k nalezení u nejvyššího bodu střediska, ale poměrně krátké a nezáživné. Pro sportovní jízdu ideální sjezdovky obsluhované kabinkami Flying Mozart a Rote, obě se blíží 1000m převýšení a na jeden zátah již dají docela zabrat. Téměř všechny tratě na úrovni lesa, super i při horším počasí (vítr, mlha...)

Sněhové podmínky:

Překvapivě vynikající, sněhu spousty i mimo sjezdovky. Na freeride to samozřejmně není, ale působí to stále zimním dojmem. Vydřená místa žádná. Díky nadprůměrným teplotám sníh měkl již od rána a kolem poledne se začínaly dělat menší muldy. U dolních stanic odpoledne teplota mezi 15-20 stupni, ale ani tak netekla voda po sjezdovce a v stinných úsecích byly pisty stále celkem tvrdé. Doporučuji před mezistanicí Flying Mozart odbočit vpravo, sjezdovka je téměř celý den ve stínu a kvalita sněhu ani úprava svahu žádný den nezklamaly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny sedačky expresní, pojízdné koberce, bubliny. Zbytek kabiny. Jen ve Flying Mozart se nedá sednout. Dole pár dětských vleků, za které musí i malé děti platit. Nově propojení gondolou do Wagrainu.
Středisko umožňuje sdílení 1 skipasu rodičům malých nelyžujících dětí, nutné se nechat na pokladně vyfotit i s dítětem, bez příplatku.

Zalidněnost:

Parkoviště cca z poloviny zaplněné, fronty téměř žádné. Díky velmi širokým svahům zalidněnost minimální. Při jízdě s malými dětmi jsem měl vždy pocit bezpečí.

Občerstvení a aprés-ski:

Téměř na každé stanici WC, restaurací velké množství.

Doprava do střediska a parkování:

Neznám středisko s lepší dostupností, od dálnice cca 1 km po rovině. Flachau Winkl je snad přímo na sjezdu z dálnice. :) Po okolí několik tras skibusů, které dodržují jízdní řády a jsou tak výborným doplňkem k dopravě autem.

+ plusy

  • dostupnost z Čech, hned u dálnice
  • možnost střídání 1 skipasu mezi rodiči
  • extrémně široké sjezdovky

- mínusy

  • nic :-)

Zajímavé odkazy

www.flachau.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Hotel Ochsen
Orientační cena za noc vč. snídaně 2 643 Kč/os.
Vital-Hotel Post
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 400 Kč/os.
Les Hauts de Valmeinier
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 343 Kč/os.