Mladé Buky - lyžování - SNOW.CZ

Mladé Buky

Česko - Krkonoše

Na úpatí Krkonoš se hned za Trutnovem vypíná pahorek s kompaktním lyžařským areálem s přehlednými lehkými a cvičnými tratěmi, které obsluhuje sedačková lanovka a množství vleků. Mladé Buky jsou díky dopravně výhodné poloze a nenáročnému terénu i veškerému zázemí atraktivním střediskem pro rodiny s dětmi, ať už pro výuku lyžování nebo zábavu na sněhu. V areálu je dětský výukový park i velký freestylový snowpark s osmi překážkami. Většina sjezdovek je osvětlena pro večerní lyžování.

Mladé Buky - sjezdovky

86%16%
5.1 celkem sjezdovek (km)
5 zasněžování (km)

Mladé Buky - lanovky a vleky

vlek
6
sedačka
1
8000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

550-670 m n.m.120 m

Mapa sjezdovek

Mladé Buky - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Mladé Buky - lyžování

Sjezdovky se paprskovitě rozbíhají z oblého a lučnatého Pekelského vrchu – jsou tak dostatečně široké a 400 až 800 metrů dlouhé při převýšení okolo 120 metrů. Všechny jsou sjezdovky značené jako modré, až na jedinou červenou pasáž. Lyžování je pohodové, ale zároveň monotónní, ideální pro výuku a cvičení. Náročnější lyžaři se mohou nechat zlákat mimořádně zdařilým snowparkem se třemi big airy, několika bednami, zábradlími i obloukem. Snowpark má i svůj vlastní vlek a upravuje se každý pátek.

V dětském BALDAparku slouží pojízdný koberec a lanový vlek, na nichž se dokáží přepravovat i nejmenší děti. Kromě dětí se „učí“ lyžovat i zdejší psí maskot Balda. V parku samozřejmě nechybí figurky, slalomy a průjezdy pro zábavnější výuku. V „psí boudě“ neboli malému srubu děti najdou základní zázemí. Každou sobotu po obědě se tu pro děti konají hry a soutěže.

Náš Snowpark je již od roku 2004 profesionálně každoročně vystavován, upravován a modernizován, aby poskytl všem zájemcům co nejlepší vyžití. Na sjezdovce ve Snowparku, o celkové délce 500 m, na Vás čeká 8 překážek a tři skoky včetně osmimetrového big air table.Upozornění pro vyznavače snowparku:Snowpark v Mladých Bukách je přístupný každý den v týdnu, avšak jeho úprava je prováděna pouze v pátek.

Přímo pod sjezdovkami stojí skibar Nebíčko se sluneční terasou a hradem se se skluzavkou pro děti. Z terasy mají rodiče přehled o celém lyžařském svahu i o bobové dráze.

Celoročně otevřená nobová dráha je nejnovější atrakcí Mladých Buků – sjezd o délce 1 km je nejdelší v Krkonoších, přičemž můžete bezpečně dosáhnout rychlosti až 40 km/hod. Děti do 6 let v doprovodu rodičů jezdí na bobové dráze zdarma.

Z vrcholu vládne obzoru panoramatický rozhled na celé východní Krkonoše.

Mladé Buky - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1569

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dobrý výukový terén
  • velký snowpark
  • dětský park s atrakcemi

Minus:

  • monotónní sjezdovky
  • nízká nadmořská výška

Odkazy

Sníh Mladé Buky

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 10

Počasí Mladé Buky

pondělí (25.09.) weather 13°/ 13°
úterý (26.09.) weather / 15°
středa (27.09.) weather 11°/ 18°