Ski amadé - lyžování - SNOW.CZ

Ski amadé

Rakousko - Salcbursko | Ski amadé

Foto

V okruhu zhruba hodinové jízdy autem od Salcburku se rozpíná pět lyžařských oblastí (Gastein, Grossarl, Hochkönig, Salzburger Sportwelt a Schladming Dachstein), které společně tvoří největší rakouské území s jediným skipasem. Při koupi alespoň 1,5denního skipasu v kterékoliv z oblastí získáváte neomezený vstup na 760 km sjezdovek. Každá z pěti lyžařských oblastí má většinu sjezdovek vzájemně propojených přímo anebo skibusem. Mezi jednotlivými oblasti se dá poměrně bezproblémově dojíždět autem.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Ski amadé

Ski amadé - sjezdovky

33%56%11%
760 celkem sjezdovek (km)
684 zasněžování (km)

Ski amadé - lanovky a vleky

os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

620-2700 m n.m.2080 m

Mapa sjezdovek

Ski amadé - mapa sjezdovek
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 

Ski amadé - lyžování

V srdci Ski amadé leží lyžařská oblast Salzburger Sportwelt a v ní oblíbené středisko Flachau, rodiště národního hrdiny Hermanna Maiera. Z Flachau se táhne protáhlá lyžařská houpačka přes Wagrain až k Alpendorfu, v sousedství pak další houpačka z Kleinarlu přes Flachauwinkl do Zauchensee. Oblast zároveň protíná dálnice Salcburk–Villach, a je tak velmi dobře dostupná. Sjezdovky se rozbíhají po oblých a zčásti zalesněných dvoutisícových vrcholcích, na nichž se daří lehkým i středně těžkým, ale vždy přehledným tratím, které se zavděčí pohodovému rekreantovi i sportovnějšímu lyžaři.
Na východě na Sportwelt navazuje oblast Schladmingu se svou houpačkou přes čtyři vrcholy a s více než 100 km tratí, nad nimiž ční působivý, ale ze sjezdařského pohledu nevýznamný ledovec Dachstein.
Na západě sousedí se Sportweltem údolí termálních pramenů Gastein, jehož lyžařské dění se koncentruje jednak do houpačky mezi Dorfgastein a údolím Grossarl a pak do houpačky mezi Bad Gasteinem a Bad Hofgasteinem – každá z nich potěší necelou stovkou kilometrů sjezdovek.
Na severozápadě je Ski amadé ohraničeno protáhlou, klidnější houpačkou pod masivem Hochkönig s příjemnými tratěmi v hranicích lesa.

Kromě Gasteinu, jehož terény se už pomalu zakusují do mohutných Vysokých Taur, se lyžuje převážně v lesních průsecích nebo na horských loukách – tedy v terénech, které jsou poměrně přívětivé i za nepříznivého počasí. Zasněžování pokrývá v podstatě kompletní plochu sjezdovek.

Enormní investice do přepravního parku v posledních letech ze svahů vymetly zastaralé lanovky a kotvové vleky – typickou lanovkou je tak 6- nebo 8sedačka s plexisklovým krytem a nezřídka i vyhřívanými sedačkami.

Ski amadé - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • přehledné, středně náročné sjezdovky
  • středně velké lyžařské houpačky pro milovníky safari
  • ultramoderní lanovky
  • zasněžování všech tratí
  • termální lázně a akvaparky
  • přiměřené ceny
  • velmi dobrá dostupnost z ČR

Minus:

  • vzájemně si podobný charakter většiny areálů
  • nižší nadmořská výška
  • celkově rušná oblast

Odkazy

Sníh Ski amadé

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 233
Otevřené sjezdovky 0 z 697 km

Počasí Ski amadé

sobota (30.07.) weather 20°/ 26°
neděle (31.07.) weather 18°/ 26°
pondělí (01.08.) weather 17°/ 20°