Kitan dost vážně zraněný v hale - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kitan dost vážně zraněný v hale

28.06.2009 12:04:09 #1 

administrator

(ivan, ) http://sport.idnes.cz/…lyzovani.asp?…
A pak se někdo diví, že nemám haly rád… Zdaleka ne kvůli rampám, ale z řady důvodů. Ty jsem ostatně už před lety v jednom článku vylíčil. Tehdy mi jedinkrát Bottrop stačil (ale uznávám, že tahle se Girardellimu zatraceně nepovedla, je vícero lepších).
To je také odpověď na HOnzovu otázku, jestli by někdo měl zájem jet do haly. Kdybych ji měl do nějakých 100 km, tak asi ano. Nebo kdyby mě tam někdo pozval zadarmo, možná bych o tom uvažoval. Jinak ne.
Takže nezbývá než doufat, že se z toho Kryštof bez následků vylíže. Moc mu budu držet palce. Jeho přístup k lyžování se mi líbí, přemýšlí o něm a je to na jeho jízdě vidět.
Btw, ta marodka kluků je děsivá. Tolik míst ve WC vyjeto a tolik zraněných v minulé sezoně! V podstatě byli jen Petr Záhrobský a právě Kryštof jediní zdraví. V lednu nakonec neměl na WC ani kdo jet!
Přitom nevím, jestli je úplně všechno opravdu jenom smůla. Možná ano, ale taky to někdy může souviset s nějakým nedostatkem v přípravě, v životosprávě, výživě… Vím, že na úrovni těchto kluků se už musí zatraceně makat, ale taky zčásti vím, zčásti tuším, že k opravdové 100% profesionalitě ještě něco chybívá. A ne jenom peníze…
Takže, kámo, drž se!

28.06.2009 19:52:31 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) protože to může dopadnout dobře i blbě…- mně to před lety a až doteď dopadlo moc dobře – v podstatě žádný problémy. Tak jsem mu totéž už popřál…

29.06.2009 12:24:50 #3 

administrator

(TomáS, ) při takový pí..vině. Fakt asi smůla. Snad se z toho rychle vylíže. Kamarádi z paraglidingu dost často museli ležet na zádat bez hnutí třeba dva něsíce. Když si můžeš dojít na záchod, tak je to ještě zlatý. Záleží samozřejmě na úhlu pohledu. T

29.06.2009 14:03:23 #4 

administrator

(ivan, ) Jasně, že je to pech, většina zranění bývá. Ale je taky otázka, proč jezdili na úzkém proužku, který tam mezi velkou rampou a nosnými sloupy konstrukce haly uprostřed je. Provozovatel uvádí až pět preparovaných slalomových tratí, tedy logicky v druhé půlce haly, nezúžené rampou. Lyžování tam je ovšem nelevná sranda a plnohodnotný trénink je tvrdým byznysem, kdy se za pistu platí a kdy se musí objednávat s předstihem, alespoň podle webu haly: http://www.alpincenter.com/…enntraining/
Proč nejezdili v té „bezpečné“ části, prý neupravené? Neobjednali si ji včas? Spekuluju, nikoho neobviňuju, ale dokážu si představit, že opravdu nechtěli pro dva závodníky dávat 400 euro/trénink jen za kus trošičku lepšího svahu, cestu, ubytování a skipasy nepočítaje. Když navíc musí kalkulovat s dalšími tisíci eur za letní a podzimní Saas Fee (kde se prý nově za pisty na trénink taky platí) či Zermatt. I když tam se nejspíš domluví s nějakým menším mančaftem na kooperaci. Až se vrátí, můžu se na zeptat Ludi Strejčka.
Btw, kdyby ti šmejdi na Kaunertalu neskončili, mohli kluci místo do haly ještě tam a TOHLE by se nestalo. Haly přecenily zájem návštěvníků, jak Bottrop před pár lety, tak Wittenburg loni byly pleite, a tak teď musejí ždímat návštěvníky cenou, aby vůbec přežily.
Otoh, když člověk vidí, kolik stojí letní lyžování na ledovcích v nehodnotných podmínkách, nediví se. To se pak tomu českému cca 20eurovému lyžování skoro omlouvá…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 09:27:13 od VojtěchV

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox