Šikovný odkaz - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Šikovný odkaz

08.07.2009 16:22:47 #1 

administrator

(TomáS, ) Ahoj, potřebujete poupravit boty nebo nabrousit hrany. Tady je šikovný odkaz. http://www.tognar.com/

08.07.2009 19:07:52 #2 

administrator

(ivan, ) Většina tamějších tipů jsou věci nadčasové, ale pozor na některé, jež prozrazují stáří přes 10 let a jsou už pasé.
Např. „They recommend 1.5-degree base bevel for sidecut race skis, and a 1-degree bevel for classic race shapes.“
Nebo popis toho, jak v takřka prehistorii připravovali pistu na závod WC: „To avoid rutted courses at the World Cup races in Beaver Creek, CO last winter, crews went to extraordinary lengths. First, they preset the race course. Then they rototilled the snow from start-to-finish through the gates to a depth of 12". Next, they hosed the entire slope with water, which was subsequently boot-packed all night long by a 40-member race crew. Then they packed it smooth on skis. Finally, they watered the entire course one more time and let it freeze. By race time, it was rock hard and ready to withstand the demands of the world's best racers.“ Dneska už dokonce ani klasický Steinbachův Sprühbalken není jediný a existuje i nějaká modifikovaná, za určitých podmínek lepší metoda.
A kde je konec ICE (Ice Control Edge)… O ní jsem poprvé referoval tuším někdy v roce 1996…
Ale jinak jsou tam dobré tipy. Některé z nich jsem už jak ve své praxi, tak i ve článcích a příspěvcích použil.

09.07.2009 10:08:40 #3 

administrator

(TomáS, ) že tam mají ty inserty před jazyk. Booster je výrazně levnější než u nás a tu hmotu na oblepení botičky v hluchých místech u kotníku a paty, asi taky zkusím. Zajímalo by mě, jestli budou fungovat Reflective Heat Insoles. Vložky co odrážejí teplo zpět do boty, asi ne co? To zahřeje vís za 20 USD čaj s rumem:-))) T

09.07.2009 10:35:50 #4 

administrator

(Duro, ) U tognara som robil dva nakupy. Minulu sezonu som tam kupil Booster, ale pozor, nema worlcup verziu, a tam slabsia expert-racer je podla mna makka. Druhy krat by som bral urcite world cup ( poznamka: 188cm/100kg ).
Dve sezony dozadu, som si tam kupoval tie cerepeticky na oblepenie boticky okolo clenkov, paty atd. … uz som to tu niekde pisal
!!! VYHODENE PENIAZE !!! NEKUPOVAT !!!
problem trafit presne miesto kde to potrebujes prilepit, po dvoch vytiahnutiach boticky sa ti to aj tak odlepi …
ale tie inserty pred jazyk su zaujimave, ale chcelo by to mat najskor v rukach, naslepo to mozu byt opat vyhodene peniaze :-)

09.07.2009 11:04:00 #5 

administrator

(TomáS, ) říkal jsem si, že to asi nebude moct držet, tuším že tam někde píše, že by se to mělo přilepit tím cementem. Inserty před jazyk potřebuju. Jsem na maximu utažení horních dvou přezek a ještě bych malinko potřeboval. Náš mladej má strašně dlouhou holeň a skoro žádný lítko měří 2 metry a obvod nohy má ještě o 3 cm tenčí, takže ty věci před jazyk koupíme a uvidíme. Zkušenost s Boostrem mě fakt zajímá. Co ti to přineslo? Jaký máš boty? Přesně váhám jestli jít do verze Racer nebo WC, kterou tady nemají. Já mám 187cm a 90kg a náš mladej 197cm a 100kg. T

09.07.2009 12:16:45 #6 

administrator

(ivan, ) TomáS & Eliminator: pozor na to, že když člověku bez lýtka vyfutruješ jazyk, nacpe mu to předkolení hodně kolmo a může mu to zmrvit postoj. Podle nákleku boty a synovy dorsiflexe (pohyblivost v hlezenním kloubu) uvaž, jestli současně nedat spojler dozadu mezi skelet a botičku, který by také vyplnil prostor a (zčásti) eliminoval efekt toho tlustšího jazyka.
Btw, neměl by chlap 197/100, který „nemá skoro žádný lýtko“, na tomhle zapracovat? Velkej silnej chlap na čapích nohách vypadá i blbě – přece mu záleží i na holkách (klucích, abych byl sexkorektní)…
Reflective Heat Insoles: když je narveš POD BOTIČKU, tak budou určitě fungovat… Já bych si to do boty nedal. Jestli jsou opravdu hodně tenký, budou nanic. A jestli jsou tlustší, zhorší citlivost v botě.
Když už bych nechtěl jít do vyhřívání akumulátorového (Hotronic apod.), zkusil bych a) čili pepř na botičku, b) capsicolovou náplast na chodidlo, když by opravdu hodně mrzlo (nevyzkoušené – jen můj nápad), c) tuším Gingko biloba zvyšuje prokrvení a pocit tepla.
Booster: proč potřebuje velkej těžkej chlap booster, když zjevně nemá problém s tím, že potřebuje boty změkčit, ba naopak, druhý nejtužší je mu málo?
Chápu, že booster je sexy, že ho má málokdo a že v určitých konstelacích může pomoci. Abych ale všechny, kdo se teď začínají škrábat na hlavě, jestli by to do prčic nechtělo se jím taky vybavit, trochu uklidnil:
Kryštof Krýzl (Lange) he nepoužívá ani na jedněch botách (má dvoje skelety pro různé discipliny)
Filip Trejbal (Lange) ho sice má, ale podle vlastních slov jenom proto, že si tak jedním prstem pod kopcem snadno a rychle velkro povolí a nahoře zase snadno utáhne. „Jedině kvůli tomu,“ řekl mi.
Jinak řečeno, někomu to pomůže, jindy to ale může být zbytečné. Ale jako aftermarket cerepetička je to rozhodně dobrej kšeft…

09.07.2009 13:12:05 #7 

administrator

(Duro, ) Mam Lange WC120, povodny suchozipsovy pas sa mi zacal rozpadavat, nedrzal a rozopinal sa. Booster drzi dobre ( robusna kovova pracka ), pohodlne sa zapina rozopina. Tym ze je makky, tak ho musim mat dotiahnuty poriadne nadoraz ( uplne napnuty ) tazke ziadne pruzenie sa nekona.
Ja som ho kupoval kvoli pevnejsiemu stiahnutiu, co mi prakticky splnil, takze som spokojny.

09.07.2009 13:48:33 #8 

administrator

(TomáS, ) Změna postoje mě napadla jako první. Zadní spoiler tam už samozřejmě máme a o eliminátoru pro mě nejsem zatím zcela přesvědšen. Připadá mi to dost velký takže bych raději preferoval zvetšení zadního spoileru třeba o 2 mm a zároveň přidat jenom 2mm vrstvu na jazyk a myslým, že pro by to bylo ideální řešení. Náš Bobeš má jiný problém. Po svém otci (né po mě) sdědil strašně dlouhé holení kosti a ještě k tomu menší lýtka. Takže ve spodní části se mu noha vůbec nerozšiřuje a tam asi bude muset nastoupit fakt ten eliminátor+zvětšení zadního spoileru+ třeba přizvednutí paty..... Ty věci nějakou stovku stojí, ale zase to není tak strašný, abych se z toho zbláznil, když to nebude k ničemu. Hlavně žádný jiný řešení mě nenapadá a asi ani není. Lange jsou dost úzský boty a máme je o číslo a půl menší než normální boty… Poznámku k booseru beru vážně, tady taky nevím jestli to není vyhazování peněz. Je fakt, že s tvrdostí boty problém žádný nemám. Ten měkčí boty změkčí v nákleku a ten WC bude dělat asi to samé jako originál pásek. Je to přesně jak říkáš, super cerepetička:-))) Měkčí boty nepotřebuju, ale píšou o lepším kontaktu holeně s jazykem a přenosu sil a tak.....Tahle věc už ale stojí trochu dost na to, aby to bylo k ničemu:-(. T

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo