Náročnější dámské lyže - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Náročnější dámské lyže

17.08.2009 14:20:46 #1 

administrator

(Ali, alzbeta.slezakova@centrum.cz) Dobrý den. Jelikož nemám poslední 2 roky vůbec čas na testovací jízdy, chtěla jsem se zkusit poradit na tomto foru. Jsem něco mezi dobrou a výbornou lyžařkou :). Hodně sportuju a mám docela sílu, takže se nebojím na lyžích makat. Jezdím střední oblouk a při volných sjezdovkách i docela rychle. Měřím 167 cm a vážím 62 kg. Sháním lyže, které by držely na ledu, ale poradily si i odpoledním rozměklým sněhem. Můj problém je, že hledám lyže, které by byly i v trochu dámském designu. Ne zrovna kytičky a srdíčka, ale aby byly trochu pěkné. Líbí se mi K2 Lotta Luv a Burnin Luv, ale bojím se, že budou moc měkké. Dále se mě napadají Atomic Seventh Heaven, Elan Speed Magic Fusion 10 (ale ty budou asi pro delší oblouk) nebo něco z řady Rossignol Attraxion. Jsou to modely 07/08 nebo 08/09, jelikož jsou pro mě cenově dostupné. Je jich hodně, ale nemám s nimi žádné zkušenosti. Moc děkuji za každý názor.

17.08.2009 20:54:44 #2 

administrator

(jarda, ) se bojím, že konkrétní model ti neporadí nikdo. Pokud chceš vybírat z dámských lyží, tak bych obecně doporučil co nejvyšší model v dané řadě (pro dobré držení), šířka lyže ve středu něco kolem 73mm (na měkčí terén), délka klidně 170cm (pro větší rychlost). Rok, dva starých modelů se neboj, ve většině případů bude mezi nima a těmi novými rozdíl stejně jen kosmetický.

17.08.2009 21:31:11 #3 

administrator

(HonzA, ) Z vlastní zkušenosti neporadím, obecně taky ne (samozřejmě kromě obligátního VYZKOUŠET). Kamarádka jezdila několik dní K2 Burnin Luv a moc si je pochvalovala. Ze začátku jí sice moc nesedly, ale pak se s nima nádherně sžila. Taky hodně sportuje a na těch lyžích maká víc než kdejakej chlap (což nemusí být vždycky výhoda ;-) ). A odhadem má i podobnou konstituci. Pak zkoušela i pár jiných dámských lyží (všechno ty nejvyšší modely a nebo těsně pod tím) a už tak spokojená nebyla. Jezdila po sjezdovce a rozměklý to rozhodně nebylo. Pokud vím, tak na lyžařských webech v US si Burnin luv a i Lotta luv většinou chválí.

17.08.2009 21:46:49 #4 

administrator

(HonzA, ) Ještě k délce, myslím že ji jezdila ve 163cm a byl to cca 2 roky starý model (myslím žluto červený nebo tak).

18.08.2009 11:35:57 #5 

administrator

(TomáS, ) http://www.indigosnow.de/…-1-DE-2.html trošku dražší, ale opravdu pěkné. T

18.08.2009 11:59:35 #6 

administrator

(Ali, alzbeta.slezakova@centrum.cz) Takovou částku bych za lyže opravdu nedala :) Ale díky

18.08.2009 12:03:09 #7 

administrator

(Ali, alzbeta.slezakova@centrum.cz) O délce mezi 160 cm a 170 cm jsem uvažovala. Záleželo by na konkrétní lyži.

18.08.2009 13:28:46 #8 

administrator

(TomáS, ) http://www.vist.it/prodotti.dhtml?… Tu lyži mám ve 182cm. Je to fantastická univerzálka. Rozbitý a měkký sjezdovky dává skvěle, dá se na nich jet i fakt docela ostře. Nezvládají pouze led a zmrzlý manžestr. Jakmile je ale jenom malinko vodivá vrstva, tak jsou fakt super. Předloňský design je s kostičkama(úpplně skvělej). Navíc v setu je skutečně dobrý vázání Vist a deska Vist. Předloňský model koupíš do 20tis. Možná požád trochu dražší, ale získáš kvalitní sendvič a skutečně perfektní design. T

18.08.2009 14:48:07 #9 

administrator

(TomáS, ) http://www.dueltime.it/…omen_html_en O těhle se povídá, že jsou taky fajn. Dámský sendvič s jedním titanalem tuším, prý dost ostrá lyže. Pojede lépe ne tvrdém než Vist CrossOver, ale zase na rozbitém bude širší lyže lepší. T

18.08.2009 17:02:11 #10 

administrator

(kankan, ) Ahoj, zkus se podívat na tohle: http://www.ski-sport.cz/detail.asp?…. Jezdí je dcera – má podobnou konstituci jako ty. Zatím jim moc nestíhá, jezdí dost opatrně. Podle mě jsou super na rychlejší jízdu pro krátký a střední oblouk i na hodně tvrdým podkladu. V odpolední břečce to bude dost dřina ale s ohledem na cenu si můžeš koupit ještě jiný míň tvrdý s širším středem a atraktivnějším designem – teda pokud by ses chtěla vláčet s více lyžema. Délku klidně 165 cm. Dobrý pořízení.

18.08.2009 20:32:49 #11 

administrator

(jarda, ) konkrétního modelu lyží je vždy velmi individuální záležitostí konkrétního jedince. Každý z nás je jiný a každému může úplně fantasticky sednout jiný model i při stejných fyziologických parametrech, proto taky všichni radí zkoušet. Osobně bych se ale toho výběru až tolik nebál, když si správně vybereš kategorii, tak při trošce štěstí žádnou velkou chybu neuděláš. Je určitě super, pokud si vyberu přesně padnoucí lyži, ale pokud se úplně nespletu, tak se dá velice slušně pojezdit téměř na všem – pozor, abych nebyl kamenován – myslím tím na všem v rámci zvolené kategorie! Někdy to může znamenat přizpůsobit trochu styl dané konkrétní lyži, ale když poznáš její slabiny a přednosti, tak si s ní dokážeš krásně vyhrát. A o to snad, přinejmenším u nás amatérů, jde – aby to poježdění byla taky zábava.

02.09.2009 05:57:07 #12 

administrator

(Olda Vondrášešek, info@skipoint.cz) Ahoj Ali, chtěl bych Vám popřát hezký večer anebo spíše dobré ráno od nás ze SKI pointu z Letné. Plně chápu Vaše dilema i přání dobrat se alespoň trochu uchopitelné pravdy stran výběru opravdu kvalitních lyží a navíc těch správných pro Vás. Nejste sama kdo hledá a řeší tento problém. Z vlastní zkušenosti musím říci, že Vám moc nepomůže ani podrobné studium nejrůznějších komerčních přehledů a testů, které se již brzy na trhu zase vyrojí. Ty Vám sice přinesou v kostce přehled všech rozměrů, rádiusů, kategorií atd. a navíc také výkřiky nejrůznějších testerů o tom jak jsou tyhle lyže skvělé a tamhlety ještě skvělejší, ale už jste někdy viděla test ve kterém by bylo napsáno, že tyhle lyže fakt nestály za nic a navíc se chvěly už v malé rychlosti…, nebo že tamhlety mají mizerné vázání u kterého pata nevydržela ani po dobu testování…, no a ty třetí jsou o dost horší nežli byly předloni..? Darmo mluvit ,takový test jsem nikdy ještě neviděl a také asi nikdy neuvidím z pochopitelných důvodů /jeee to zase bude křiku – uvidíte/!!! To nejpodstatnější se totiž ve většině těchto testů /snad jen s vyjimkou těch v italském časopisu Sciare/ záměrně neuvádí. Tím o čem se zpravidla nemluví – je k o n s t r u k c e lyže!! Ale to je z hlediska chování a hlavně životnosti lyží to nejdůležitější. Nejen všechny závodní lyže /bez ohledu na značku/, ale i všechny kvalitní lyže pro opravdovou radost z lyžování jsou totiž lyže – s e n d v i č o v é! A to nejsou na 99% ani jedny z těch o kterých se zmiňujete. Takže první odpověď už znáte… Rád bych Vám řekl mnohem více, ale to už by zagágaly potrefené husy z opravdu širokého okolí. Takže když budete chtít vědět více ,tak mi prostě zavolejte / mob.603 805 866/ a já Vám rád poradím. Ve svém dotazu uvádíte poměrně dost důležitých údajů, mně by však zajímalo, jak doopravdy jezdíte?? Carvujete? Snažíte se opravdu jezdit co nejvíce po hranách? Podobá se Vaše lyžování jízdě na inlinech?? anebo jezdíte z větší části ve smyku a hrany používáte nejvíce při brždění??? Tak na tohle bych se Vás určitě zeptal, kdybyste k nám do SKI pointu přišla osobně. Na upřimnosti Vaší odpovědi pak hodně záleží při dalším výběru. S ohledem na to, že jste ale asi vysportovaná atletka s moderní technikou jízdy, nabídnul bych Vám nejspíše DUEL 4 Women s deskou a vázáním Vist.
Ty lyže jsem sám jezdil a když vydržíte pár pink kytiček-tak jsou to skutečně vyjímečné lyže. Mám loňské i předloňské, takže Vám můžu nabídnout i přijatelnou cenu. Trochu více se o nich dovíte na našem webu www.skipoint.cz. Z dalších značek bych Vám nejspíše doporučil některé VISTy nebo STOECKLI. Ty druhé Vám pak ještě můžeme doladit optimálně zvolenou deskou a vázáním podle Vašeho přání. Takže zatím Ahoj. Olda Vondrášek

02.09.2009 09:28:25 #13 

administrator

(Ali, alzbeta.slezakova@centrum.cz) Děkuji všem za rady a postřehy. Po dvou a půl hodinovém vybírání jsem si odnesla lyže Nordica Olympia Victory. Tyhle mě vůbec nenapadly (Nordica nepatří mezi moje značky), ale jsou doma. Jestli splní očekávání – nevím. Uvidíme. Jen prosím, aby mi nikdo nepsal, že je jezdil a nevyhovovaly, vibrovaly atd. Nechci mít zkreslený pohled, než je vyzkouším :))) Děkuji

02.09.2009 13:41:19 #14 

administrator

(ivan, ) V daném konkrétním případě je sice vybráno, ale chci přesto přičinit jednu obecnou poznámku k výběru.
Pokud totiž je vybírající limitovaná 1. úrovní lyže, 2. penězi (což asi bude dost častá situace), nepovažuju za moc vhodné dobrovolně si stanovit ještě další limit – 3. výběr tzv. lyže dámské. Tím se výběr zužuje až příliš.
Oldo, nemyslím, že by se strhávala nějaká bouře. Každý, kdo se trochu zajímá a má hlavu na přemýšlení, ví, jak to s časopisovými testy je a proč. Určitou výjimkou je spotřebitelský test, který jednou za pár let udělá rakouský Konsument a poté přebere německá Stiftung Warentest. Bohužel ale se týká jen zlomku lyží na trhu a co jsem viděl, i metodologicky jsou trochu diskutabilní.
Ve zcela obecné rovině si nemyslím, že by sendvič nutně musel být tím nejlepším, ani v minulosti tomu tak vždy nebylo a dějiny psaly modely s torzními boxy i třeba Beta, ale v současném stavu věcí to v praxi skoro vždycky tak je. Ani o to se asi žádný spor vést nemusí.
Jinak, jak jsem se díval do loňské kolekce, Ali šla do allmountainu 78 mm. Tomu říkám „chlapské rozhodnutí“! Ať slouží.

02.09.2009 15:56:11 #15 

administrator

(Ali, alzbeta.slezakova@centrum.cz) Poznámku o chlapském rozhodnutí, ať byla myšlena pejorativně či nikoli neřeším, jelikož parametry mé lyže jsou 119/74/104. Střed je sice o 1 cm širší, než původě zamýšlené maximum, ale to je drobek. Jinak s Vámi v podstatě souhlasím. Jen jedna poznámka: kritériem mého výběru nebyla dámská lyže a nebránila bych se ani pánským modelům. Ale to už je teď jedno. Vyzkouším a pokud mi nebudou vyhovovat – půjdou pryč :) Co se týče testů, tak na ty jsem nikdy nedala. I z toho důvodu jsem dala dotaz sem na forum, na jedno forum švýcarské a radila se s mnoha lidmi známými i neznámými. Víte, když jezdíte na lyže jen dovolenou, nesledujete časopisy, recenze apod., je velmi těžké se orientovat. Proto se také může stát, že šlápnete vedle. A navíc, pokud si šklhnete na kopci párkrát za rok a nejste tam „pořád“, tak se taky moc nestane, když nebudou ty lyže dokonalé. I proto nechci kupovat nic dražšího. Ne kvůli penězům, ale právě kvůli tomu, že nejsem na tom kopci „pořád“. Pamatuju si doby, kdy jsem lyžovala na takových prknech, že by měl Krakonoš radost a jak jsem si to užila. Dnes ovládají výrobu lyží všelijaké technologie a výmysly, které člověk jako já nemůže pochytit a už vůbec hodnotit. Často se mi také stalo, že do mě lidé, kteří v lyžích a lyžování „fárají“ svými odpovědmi chtěli jakoby ponížit. Jako by říkali: Jo, ženská…tak ta je úplně out, koupí krátké lopaty s kytičkama a my jí musíme ukázat, jací jsme machři, že tomu rozumíme a teď jí řeknem, že musí mítl yže takové a makové parametry, délku, konstrukci a musí stát 30tisíc, jinak jseš holka loser. Ale já na takové výlevy ani nereaguju. Zkrátka si na ty lyže párkrát do roka pro zábavu hupsnu, jednou za pár let koupím nové, nechám si při tom různě poradit a když dám na radu špatnou, lyže prodám a koupím jiné… Hlavně ať je sněhu dost a nejlépe i sluníčko :)

02.09.2009 16:02:15 #16 

administrator

(HonzA, ) K tomu chlapskému rozhodnutí, sice nevím jestli to Ivan myslel přímo tak, ale na www.ski-review.com/ píšou doslova „A women’s ski with all the guts of the high end Men’s gear, but with the appropriate forward binding position for women. Fast and fun.“ ;-) Užij si je a ať jsi spokojená. Potom hlavně poreferuj jak se ti jezdí.

02.09.2009 16:05:49 #17 

administrator

(Ali, ) Nezlobte se, nemyslím to zle, ale váš příspěvek je jako teleshopping. Zní mi to jako byste říkal: „Všechny lyže stojí za prd, jen u mě v obchodě najdete ty pravé.“ (To neznamená, že se třeba u vás někdy nezastavím). Snad chcete jen nabídnout lidem opravdu to nejlepší. Jinak si přečtěte mou odpověď ivanovi a snad pochopíte… Ale samozřejmě děkuji.

02.09.2009 16:13:32 #18 

administrator

(Ali, ) Ta recenze je zajímavá. Teď mám spíš strach, abych ji utáhla a někde se pořádně nevysekala :))) Dám vědět, jakmile napadne sníh :D

02.09.2009 18:15:23 #19 

administrator

(ivan, ) Ali, to bylo pochvalné! Ani nevíš, co práce dá přesvědčit pány tvorstva, aby si vyzkoušeli lyži širší než je jejich oblíbená slalomka. Paradoxně se v tomto lépe jedná se ženami, protože ty se nepovažují za takové znalkyně a spíše si nechají poradit. Vedle toho sleduju, jak přibývají ty, které „mají nastudováno“ a dobře vědí, co chtějí a co ne.
74 mm je pohodová šířka a je myslím velmi dobrá šance, že se ti bude jezdit dobře. Victory je už několik let dámská verze Hot Rodů, dříve modelu Eliminator (to je i ta šířka 74 mm, tuším od 06/07), od loňska dosud Nitrous s těmi 78 mm.
Myslím, že popisovaný přístup, CIT. „… jakoby ponížit. Jako by říkali: Jo, ženská…tak ta je úplně out, koupí krátké lopaty s kytičkama a my jí musíme ukázat, jací jsme machři, že tomu rozumíme a teď jí řeknem, že musí mítl lyže takové a makové parametry, délku, konstrukci a musí stát 30tisíc, jinak jseš holka loser“ tady opravdu nezazněl.
TomáS je fanda italských malosériovek a ve svém nadšení možná přehlédl tebou v zadání deklarovaný ohled na cenu. No a Olda ty lyže prodává, je o nich přesvědčený, a tak holt nabízí.
Jinak ale věz, že pár zdejších „machrů“ kupuje se spokojeným úsměvem jeté lyže za pár tisíc, další jezdí na Lušťovkách, takže tady rozhodně nejsme doupětem snobů, kteří se smějí všemu pod 20 nebo 30 tisíc.

02.09.2009 18:42:01 #20 

administrator

(ivan, ) CIT. recenze: „for ladies who stay centered and love speed… but with the appropriate forward binding position for women“
Já být taková lady, tak se asi pořádně naštvu. Když bych tedy měla ráda rychlost a uměla na těch lyžích stát, proč mě někdo shledává natolik nesvéprávnou, že mi musí servírovat „appropriate forward binding position for women“?
Taková baba může jezdit i naprostou většinu unisex-modelů vhodné délky. Stejně jako nejspíše i Ali.
Mám dva hezké příběhy ze života.
1. Když byla před lety nová slalomka Beta 9.12, byla to festovní bestie, o které např. Honza Samohel, tehdy jen tři roky poté, co jako mistr republiky ukončil kariéru, prohlásil, že by s ní s fleku mohl závodit. A současně se do téhož páru (165 cm) po společném testování zamilovala cca 60kg Petra Landová, tehdy šéfová LŠ na Horních Mísečkách.
2. Minulou zimu přivedl jeden náš štamgast nenápadnou holku, která neměla daleko k orgasmu na 86mm allmountainu, tedy lyžích, do nichž jsem pracně a mnohdy neúspěšně přesvědčoval chlapy.
Takže tyhle kecy o zvýšení pod patou a „dámském“ montážním bodu IMNSHO dobrou lyžařku jenom urážejí.
No, tuhle sezonu se do ladyskis zase trochu navezu. Snad mi to kluci nechají vyjít na papíru.

03.09.2009 09:22:32 #21 

administrator

(Ali, ) V tom případě děkuji za pochvalu :) A ten popisovaný přístup neměl nic společného s přístupem tady na foru. Na nikoho tady jsem nenarážela. Týkalo se to mých zkušeností odjinud. Naopak, příspěvky tady mě potěšily upřímností a ochotou pomoct. Proto jsem taky hodila prosbu sem a jsem ráda. Co se týče TomaSe, tak jeho příspěvek byl úplně v pohodě a ty lyže jsou asi klasa. Právě proto jsem mu odepsala, že děkuji, ale pro mě je tak drahá lyže zbytečná. A k Oldovi: Přišlo mi to jako reklama a objektivně – vypadá to tak. Co mě zarazilo, bylo počáteční rozhořčení Oldy nad vším, co se na sjezdovce najde (kromě těch „jeho“) a tvrzení o sendvičových lyžích, že jsou to ty jediné možné. Ale taky jsem mu odpověděla, že se někdy třeba podívat přijdu. Právě proto, že jsem z Oldy měla pocit, že ví o čem mluví a těm lyžím věří. Navíc – nabízet „své“ lyže není nic špatného, pokud jsou kvalitní. A doupě snobů? To mě fakt ani na chvíli nenapadlo :)) Opravdu upřímně děkuji – a to všem :) Hlavně už aby to vypuklo ;)

03.09.2009 10:04:23 #22 

administrator

(ivan, ) Potěšení bylo (jistě nejenom) na mé straně. Tak někdy příště, třeba i na horách – HOnza tě určitě co nevidět začne lákat na VL :-)

03.09.2009 11:00:16 #23 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – Ali je fakt mimořádnej exemplář děvčete, který o lyžování ví hodně, ví v podstatě jaký lyže a proč je chce a tady si to jen ověřuje :-). Odpovídali ti Ali opravdu ti, kteří toho o materiálu hodně vědí a mně v průběhu diskuse několikrát napadlo, že bys byla ideální adept na účast na nějakým našem setkání VL :-). Holek tam moc nemáme – zatím jen tři jako doprovody partnerů nebo taťky a tak Ty bys byla první, co by event přivedla jako doprovod nějakýho svýho parťáka :-) -nebo i bez něj… Určitě by se ti s náma lyžování líbilo – viz. www.snowschool.info

03.09.2009 11:12:04 #24 

administrator

(TomáS, ) Ahoj Ali, myslím že výběr parametrů lyže dobrý. Kdybych chtěl jenom jednu lyži, volil bych asi také podobně širokou (možná malinko míň:-). Ten první odkaz jsou lyže fakt drahé, ale fakt krásné. Ty Duely si možná malinko podcenila. Nemyslím si, že by byly tak stršně drahé. Počítám, že pod 20tis. by byly určitě. Výhodou by byla určitě delší životnost lyží a co víc, zůstala by ti deska a vázání. Nepočítám ale, že bys ty lyže dokázala za 5 let ojezdit. Hlavní rozdíl mezi masovkou a poctivým sendvičem je právě v zachování si původních vlastností lyže. Myslím, že mám mandát o tom napsat, protože jsem měl spostu lyží Atomic, Voelkl… a u některých modelů bylo po 50 hodinách jízdy znát velká degradace vlastností lyže. Takže jsem definitivne přešel na poctivé malosériové lyže, které jsou z dlouhodobého hlediska snad i levnější. Za to nejezdím na lyžích, kterým se začne klepat špička a přestanou držet na tvrdým. Užij si je T.

03.09.2009 12:12:13 #25 

administrator

(Ali, ) …jsem pro každou „špatnost“. Co je u mě problém, je moje práce. Mám zkrátka náročný job. ALE! Když se chce… Mám před sebou po dlouhé době volný víkend, tak se kouknu na ty stránky a uvidíme… ;)

03.09.2009 12:14:51 #26 

administrator

(Ali, ) Tak třeba příští rok. Už vím, kam se obrátit. :)

12.12.2009 14:21:12 #27 

Dadla1

Srdečně všechny zdravím! Mohu napsat osobní zkušenost s lyžemi K2. Vloni jsem velmi intenzivně pátrala, která lyže mi bude nejvíce vyhovovat. Jelikož jsem razantnější jezdec, sháněla jsem lyže, které by byly možná v co nejvyšší kvalitě a tvrdosti. Ano, samozřejmě, že jsem ze začátku koukala i na finanční limit.:-) Nakonec mé předsevzetí o ceně úměrně stoupalo se zpracováním a kvalitou lyže. Vyzkoušela jsem kdejaké. Dokonce po týdnu lyžování jsem svá nová prkénka zn. Atomic ráda prodala pro jejich měkkost. Další mínusový bod – při rychlé jízdě se klepala jak ratlík. Bylo rozhodnuto. Potřebovala jsem hlavně stabilní a přesné lyže. Po sáhodlouhém pátrání na netu na všech celosvětových stránkách, čtení recenzí a názory ostatních lyžařů nakonec výběr padl právě na dámskou verzi K2 T-nine. Původně jsem chtěla kvůli krátkému oblouku Burnin. Jenže jsem je zkrátka nesehnala za rozumnější cenu než 18 tisíc. Řekla jsem si, že zkusím a zakoupím za necelých 10 tisíc další TOP v dámské kategorii, tentokrát na delší oblouk. Mé první jízdy byly o seznamování. První, co mne prolétlo hlavou bylo, že tyhle se snad při mé váze 59 kg nedají ani ukočírovat. Po pár sježděných obloučcích jsme si začly rozumět. A jak je co nejtrefněji popsat? Nádhera! Velmi přesné lyže, které při zahranění naberou neuvěřitelnou rychlost. Na ledu držely jak víra. Velmi stabilní, svižné a úžasné lyže. I krátký oblouk zvládají velmi dobře, jen se musí trošku více zabrat. Dokonce jsem byla jedním neznámým lyžařem označena za labuť, jež ladně pluje ze strany na druhou sjezdovky. :-) Ale to ne já, ale ty lyže mají můj dík. Fakt jsem si je zamilovala. I když je pravda, že už letos zase koketuju s myšlenkou vyzkoušet nějakou tu slalomku. Ještě bych chtěla podotknout, že K2 jsou vždy o 5–6 cm delší než uvádí výrobce. Koupila jsem si (údajně) 160, ale ve skutečnosti je mám v úrovni obočí, tj. 165 cm. O to jsou jistější.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo