lyžáky 3 nebo 4 přesky - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

lyžáky 3 nebo 4 přesky

Nalezené položky: 32 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

13.09.2009 12:07:23 #1 

administrator

(radek, ) cauky není moc brzo na diskuzi o lyzakach??? snad ne. minulej rok jsem si koupil nove lyze,letos bych chtel koupit boty. V mych starych atomicach me totiz boli noha jako blazen nechapu ze sem to minulou sezonu ten tyden vydrzel. problem je v tom , ze je bota v sirce chodidla prilis uzka. mam model „atomic 7.45“( a nohy siroky jako slon) , ke kteremu s e mi bohuzel nepodarilo najit na netu technickou specifikaci, takze nevim jak jsou vlastne siroky a supleru dovnitr strkat nebudu.takze nove boty si urcite koupim ve svych 35 letech si nenecham pozitek z lyzovani kazit bolesti malikove hrany na chodidle.

Ma puvodni predstava je koupit botu s nastavitelnou flexi a hlavne s nastavitelnym naklonem boty( lepsi moznosti zatezovani predni casti lyze a uleva pro me stare zakrnele stehenni svaly). Na netu jsem vycetl , ze jediny vyrobce ktery dela boty s nastavitelnym naklonem boty je Dalbello v serii Krypton http://www.dalbello-katalog.cz/cabrio.html?…(poznate je podle 3 presek, sirka boticky 98mm) jinak dela i treba serii Axion(4 presky, sirka boticky 103mm), ktera nema primo nastavitelny naklon ale ma moznost zmeny naklonu pomoci zvednuti paty. a tady nastava dilema. jaky je rozdil v naklonu pomoci primeho nastaveni a zvednuti paty, dalsi otazkou zustava zda me sirka 98mm nebude tlacit(samozrejme bych preferoval sportovnejsi boticku,pokud bude mira pohodli na prijatelne urovni- nesmi me nic tlacit). cenove je rozdil nevelky takze v sazce je oboji. treba tady http://www.hp-sport.cz/…ke-lyzovani/?…

nemate s tim nejake zkusenosti. diky za odpovedi

13.09.2009 15:50:13 #2 

administrator

(HonzA, ) A uvažoval jsi o možnosti vytažení skeletu v problematickém místě u tvých současných lyžáků? Jestli ti vyhovují, tak je to taky možnost.

13.09.2009 17:32:28 #3 

administrator

(radek, ) ne u 10 let starych bot o nejakych upravach neuvazuju, navic mi prijde ze mi jsou i maly na delku a po tydennim lyzovani oskliva krvava modrina na obou holenich me presvedcuje o tom , ze proste se potrebuju vice predklonit. takze boty urcite novy

14.09.2009 01:31:50 #4 

administrator

(ivan, ) Ahoj Radku,
to, že tě dosavadní bota po cca 10 letech tlačí, není moc divné. Jestliže se polstrování botičky sežvejkalo, můžeš najednou cítit na metatarsech otlaky, které dřív nebyly. Vyměnit 10letou botu za novou je naprosto oprávněné. Máš-li nohu „širokou jako slon“, vzniká další problém, protože výrobci tak nějak zvráceně (čti: pro ně pohodlně) předpokládají, že čím lepší lyžař, tím užší noha, a naopak.
Řešením takového lyžaře ale není vybírat botu podle šířky (to by skončil u začátečnických se 104 – 106 mm), nýbrž počítat s úpravou, jak uvídí HonzA.
Dalbello Krypton je dobrá bota, pro freeride a funcarving dokonve výborná. Konstrukční řešení, jemuž říkají „cabrio design“, není nijak nové ani revoluční, ale má svoje výhody i nevýhody. Tím, že „povyšuje“ nártovou část boty na víceméně samostatný díl, umožňuje jeho obměnami do určité míry měnit tuhost boty do nákleku. To je v určitých jízdních režimech příjemné, např. v terénu nebo při funcarvu. Naopak jindy, když chceme botu maximálně homogenní a tuhou (typicky závodní pro alpské discipliny), je tato „trojdílná“ konstrukce spíše handicap, a také proto v nich boty tohoto typu ve své nejslavnější verzi Raichle Flexon koncem 90. let skončily.
Možnost tvrdšího nebo měkčího nastavení najdeš u řady bot pomocí různých technických řešení. U tradičních skeletů to samozřejmě nelze měnit příliš, a tak se obvykle uvádělo jen rozpětí v řádu asi 10 na dnes jakžtakž unifikované stupnici flexindexů. Trojdílné skelety typu Flexon, dnes Dalbello, kdysi např. Caber (takové boty jsem měl už koncem 70. let) umožňují více. Zda je to pro tebe dobře, nelze podle dodaných informací rozhodovat, ovšem pokud se domníváš, že „nastavitelný náklon“ bude balzámem na tvé „zakrnělé stehení svaly“, vidíš problematiku pomýleně.
Rozdíl mezi zvětšením náklonu komínu a zvýšením předozadního náklonu v botě neboli ramp angle (= důsledek zvednutí paty v botě) je v tom, že prvním zmenšuješ úhel mezi bércem a neměnící se rovinou chodidla, druhým měníš rovinu chodidla vůči horizontále. Rozhodnout o tom, zda je jedno či druhé pro tebe dobré, takto teoreticky na dálku nelze.
Naopak o tom, zda ti nominální šířka 98 mm bude stačit, si můžeš vyzkoušením rozhodnout sám.

14.09.2009 11:22:46 #5 

administrator

(radek, ) dekuji za nazory, asi tedy zvolim s ohledem na to co jezdim za sjezdovky a jak , klasickou konstrukci skeletu se 4 prezkami (vcetne moznosti zmeny flexe ,ale to uz dneska asi nabizi kazdy),ale pokud mozno s moznosti zvyseni naklonu dopredu pomoci zvednuti paty v bote, nevite co za vyrobce tuto moznost u svych bot nabizi krome Dalbella???

14.09.2009 15:27:17 #6 

administrator

(ivan, ) Dost dobře nechápu, proč ses tak nadchl pro podkládání paty. Neuvádíš žádný relevantní důvod, proč bys si měl patu podkládat a zvyšovat tak ramp angle i svůj výsledný celkový sklon (delta). Trend je naopak příliš velkému náklonu zabraňovat. Přednedávnem se to tady probíralo ve vláknu „TUNING a hledání rovnováhy“.
Patu si můžeš podložit v každé botě, která ti to svou výškou v nártu a svým vnitřním prostorem dovolí. Můžeš použít už hotové klínky, nebo si je udělat z korku, plastu, gumy.

14.09.2009 15:48:15 #7 

administrator

(radek, ) tak rad bych povolil svemu telu (oproti svym starym atomicum 7.45) vetsi predklon a to z nekolika duvodu. 1. po tydennim lyzovani mam krvave boule na holenich z cehoz usuzuju , ze bych s e rad vice predklanel 2. mam dojem ze vice ulevim noham , kdyz budou moci trosku vice se dostat do poredklonu 3.vetsi naklon pro naznaky funcarvu je asi nutny, s vahou nad stredem lyze predni spicku tezko zatizim(samozrejme ze se to urcite da,ale pohodlnejsi by urcite bylo ziskat vetsi naklon- a vaha vpredu za cenu deformovanych holenich kosti mi v 35letech, kdy si chci lyzovani uzit, prijde trochu uchylna) abych s epriznal , tak jsem vyzkousel jako prvni, novy model atomicu, opet to byla ta sama spanelska botka, jako mam doma- uzka pres lytko, uzka v chodidle, jazyk mekkosti kamene a tvrdy skelet v kterem je jakykoliv postoj ala „naprcany kacer“. shrnu to- shanim botu ktera me pusti vice dopredu, bude mit siroky skelet v oblasti chodidla a radne vypostrovany jazyk. nejake navrhy??? dekuji.

14.09.2009 16:04:16 #8 

administrator

(radek, ) tak sem si clanek precetl a je pomerne zajimavy, mozna sve rozhodnuti o zvysovani paty prehodnotim, kazdopadne boty nove potrebuju, dostatecne siroke a mekke (samozrejme bych radsi sportovnejsi,ale to asi dohromady moc nepujde), takze za cca. 1 mesic zacnu objizdet obchody a zkouset a zkouset a zkouset… az nektera padne s prijatelnou davkou pohodli.

14.09.2009 18:14:06 #9 

administrator

(ivan, ) To, že chceš botu, která ti bérec dostatečně pustí dopředu, je v pořádku. To je ale třeba řešit právě tuhostí do nákleku, ne tím, že si zvedneš paty, to ti vnutí kolena dopředu a ty to vykompenzuješ zadkem dozadu. Ale to jsme snad (nejenom) v té diskusi probírali, nechci se opakovat. Celé je to poměrně složitý komplex několika parametrů změnitelných (bota, úhly ramp i delta, silové dispozice) i neměnných (tělesné páky).
Vylíčené krvavé holeně mě překvapují. Naposledy jsem něco tak sugestivního četl v první autobiografické knize Hermanna Maiera Ich gehe meinen Weg. Pomohl jsem paměti a vidím, že boty tohoto systému značení byly naposledy 2001/2, flexe 7 byla spíš podprůměrná (nejvíce 11, nejméně tuším 5) a model 7.45 byla bota juniorská (7 bylo hierarchické číslo podle tuhosti, 45 výška). Náklon komínu tuším 14/16 stupňů, tedy celkem standard. Jak byly široké, nikdo neví, tehdy se žádné šířky nepublikovaly. Ale to je jedno, rozhoduje, jak je bota široká pro konkrétní nohu.
Potřebuješ botu, která ti pustí koleno nad úroveň předku špičky boty. A to nejenom v krámě při zkoušení, ale i v mrazu.
Tvoje závěrečné požadavky splňuje dnes snad každá rekreační bota: šířky 103–106 mm, hodně polstrování, flexe cca 60–80. Ale pozor, abys v okouzlení nad pohodlím nekoupil botu, v níž se sportovní jízda moc provozovat nedá, a která se rychle vyžvejká tak, že po dvou sezonách budeš potřebovat nové.

14.09.2009 23:10:49 #10 

administrator

(HonzA, ) Jak už jsem psal, skelet se dá vytáhnout a nebo vyfrézovat – ale má to samozřejmě své meze. Takže jestli ti bude vyhovovat i nějaká sportovnější (=užší skelet) bota, nemusíš se jí vzdávat.
Jinak souhlas s Ivanem – přizvednutí paty ti spíš problémy přidělá než by něc vyřešilo.
A ještě k těm holením – vždycky jsem si myslel, že tvrdý jazy, který těď mám už nějaký ten rok, bude pro holeně katastrofa. A ejhle, jsou na tom mnohem líp než v předchozí botě. Jazyk je u nich totiž z kvalitního teplem tvarovatelného materiálu a tak v nich noha krásně sedí – tedy až na tu depilaci ;-). Naopak, u měkkých bot jsem měl s holeněmi problémy. Podle mně je potom nerovnoměrné rozložení tlaku a některá místa se omačkávají o skelet. Takže, jestli jsou tvoje boty opravdu juniorské a spíš měkčí, jak píše Ivan, nedivím se tomu že máš problémy s holeněmi. Vůbec bych se boty s tvrdší botičkou nebál a rozhodně bych jí upřednostil před širokou bačkorou. Tedy pokud v ní netrávíš většinu času v baru…

15.09.2009 08:24:59 #11 

administrator

(radek, ) diky za odpovedi, takze tedy budu hledat klasickou ctyrprezkovou konstrukci, zacinat s vyberem budu u sportovnich bot snad neco vyberu. vytahovat nebo frezovat skelet se mi moc nechce, nevim kde by me to v plzni udelali a s jakym vysledkem. nejradeji bych sportovni botu s sirokou chodidlovou zakladnou. urcite neco sezenu .

15.09.2009 11:29:50 #12 

administrator

(ivan, ) Ano, dobrá připomínka k jazykům. Jazyky levnějších bot sice bývají na omak příjemně měkké, ale měkké jsou i celkově, takže nerozkládají tlaky tak dobře, přesně jak píše HonzA. Vzpomněl jsem si při té příležitosti na zjištění jakéhosi testu před lety, kdy levné boty byly shledány jednoznačně nepohodlnějšími než kvalitnější dražší, neboť neuměly povolovat do nákleku plynule. Problém může být i ve sladění výšky boty a jazyku s délkou bérce, a tedy i s umístěním místa na holeni, do něhož se přenáší maximum tlaku. Právě jazyk bývá dost často tím, co se i v závodních botách mění za jiný.
Jinak boty Atomic z té doby nebyly nic moc a firma nebyla schopná do nich dostat, či v nich udržet, své nejlepší závodníky. Takže je možné, že ani střed kolekce nebyl moc vydařený.
Do třetice souhlasím s Honzou v doporučení nebát se boty tužší. Jakmile kvůli šířce nohy začneš hledat širokou botu, ocitáš se v rizikové zóně bačkor vhodných spíše do toho zmiňovaného baru.
Pro naprosto kvalifikovanou radu by asi bylo třeba vidět jak tebe, tak i tě lyžovat (aspoň video). Většina lidí lyžuje v „záklonu“ a pokud si to uvědomují, snaží se tomu někteří zabránit „koleny dopředu“. Tím jim jde kompenzačně dozadu pánev, trpí kolena a zbytečně a neúměrně se namáhají stehenní svaly, ty „zakrnělé“ o to víc. Správně je mít dostatečně vepředu těžiště, tedy především pánev. Mnohdy tomu – zdánlivě paradoxně – napomůže ne podložení pat, nýbrž naopak zvýšení přední části nohy. Atd., na příspěvek v diskusi je to příliš složité.

15.09.2009 12:33:15 #13 

administrator

(radek, ) nikde nedokazu vycist jaka byla sirka starych Atomicu 7.45, takze nevim jakou sirku vlastne potrebuju, kdyby to bylo alespon tech 98mm tak bych v pohode nasel i sportovni boty , pokud to bude 103 a vice tak sem v riti, pac to budu pouze rekeracni boty. ikdyz pokud si dobre pamatuju tak napr.rada axion od Dalbella je sportovni a ma 103 mmm- treba tady http://www.hp-sport.cz/…ke-lyzovani/?… ,, tak snad neco najdu

15.09.2009 13:23:49 #14 

administrator

(PetrAT, ) http://www.dalbello.it/Men.aspx?…
S vyšší flexí a 101 mm
Nicméně ty milimetry bych bral spíš orientačně, musíš zkoušet a pak případně upravovat

15.09.2009 14:19:56 #15 

administrator

(radek, ) v cem spocivaji ty upravy??? predstava , ze bych sam horkovzdusnou pistoli nahrival a posleze vytahoval nejakou cast skeletu me dost desi, popr. ze bych frezkou hloubil do skeletu nekde vybrus.

15.09.2009 15:25:37 #16 

administrator

(PetrAT, ) Tyto úpravy už nabizeji prodejny. Ne všechny, ale určitě někoho v okolí najdeš.

15.09.2009 17:19:53 #17 

administrator

(HonzA, ) Ahoj, tady v Plzni o nikom nevím. Máš v podstatě 2 možnosti – buď si to někde nechat udělat a nebo se do toho pustit sám. Já jsem si první úpravy (vytahování skeletu) nechal dělat v Praze v Radotíně a dopadlo to dobře. Nicméně nečekej že jim řekneš „tady a tady to tlačí tak mi to vytáhněte“. Je to tak, že čekají od zákazníka přesnou informaci o místě, tvaru a „hloubce“ vytažení. Cena byla asi 600 Kč (nebo 300Kč, už si to moc nepamatuju) za jedno místo i se zárukou 1 přetvarování. Podruhé jsem frézoval, do toho jsem se už pustil sám a dopadlo to výborně. Chce to jen se nebát, jít na to zvolna a pomalu a mít vhodné vybavení. No, a moje třetí zkušenost je že jsem pomáhal švagrovi vybírat lyžáky a když jsem s ním po čase mluvil, řekl mi že ho trošku tlačily, tak se do nich obul, nahřál místo horkovzdušnou pistolí až se mírně uvolnilo a nechal vychladnout. A teď je náramně spokojený.
Každopádně, nevýhoda úpravy je to, že ti nejspíš neuznají záruku na boty. I když bych se vsadil že ve chvíli kdy se vada nebude týkat skeletu ale např. přezek a nebo podrážky, neměl by s tím být problém. Ale těžko říct.

15.09.2009 17:21:48 #18 

administrator

(HonzA, ) Z Plzně asi nejblíž: SkiCentrum Radotín

26.09.2009 22:13:28 #19 

administrator

(radek, ) nazdarek, tak sem ciste nahodou dal na nohu ve sportisimu tuhle lyzarskou botu a musim rict ze sedla bajecne. sire skeletu 103mm, flexe 90/100 treba tady http://www.sjezdove-lyze.cz/…ojo-hf/8171/ ( ikdyz jsem narazil na identicky model s flexi 100/110), tak se chci zeptat, zda za cenu 4990,– to nebude slapnuti vedle. popr. nejaka doporuceni??? a zda spise flexi 90/100 nebo 100/110??? jo jeste velikost 295 me je tak , ze kdyz se zasnazim tak ve slabe ponozce citim palcem konec, nebude to chtit 305??? nerad bych si po 2 hodinach lyzovanii sel provetrat otlacene palce.
dik za odpovedi

27.09.2009 01:20:25 #20 

administrator

(radek, ) jo jeste abych nezapomne k cemu budu lyzaky pouzivat , hledam lyzaky pomerne pohodle presto sportovni a tvrde , na vsechny typy jizdy ( od skakani v kratkem oblouku na cerne v boulich nebo prasanu po carv na uhlazene dalnici)

27.09.2009 09:08:30 #21 

administrator

(HonzA, ) ad Velikost: kolik ti zbývá místa za patou když dáš nohu do prázdného skeletu a posuneš ji dopředu tak, abe se prsty právě dotýkaly skeletu? Jinak můj osobní dojem je že je 295 moc velká – píšeš že sedla báječně a to by nová bota neměla ;-). Počítej s tím, že se o 1/2 až 1 číslo vyšlápne. 295 je poměrně velká bota – jakou používáš velikost u bot na normální nošení?

27.09.2009 09:34:49 #22 

administrator

(ivan, ) Ještě v noci jsem napsal toto, ale už neměl sílu to poslat. Takže se trochu kryjeme s HonzOvou ranní radou:
Když ti v krámě při prvním zkoušení bota „sedla báječně“, pryč od ní! Je skoro určitě moc velká!!! To, že cítíš palec, je sice v pořádku, ale vzpomeň si, že jsi sám psal: „pokud to bude 103 a vice tak sem v riti“. Tak se do té řitě neřiť!
Bota 103 mm s flexindexem 90/100 je odhadem rekreačně-sportovní. Bude tedy mít botičku poměrně dost polstrovanou, která se úměrně tomu rychle vyžvejká a po necelém týdnu intenzivnějšího ježdění bude větší o půl čísla, časem nejspíš až o číslo.
Rozhodně si vyzkoušej, kolik místa ti zbývá ve skeletu bez botičky – na délku i po stranách. To je rozměr neměnný a napoví ti víc než pocit z nevymačkané nové botičky, která se bude používáním měnit.

27.09.2009 10:45:54 #23 

administrator

(radek, ) ok podivam se na to, vyndam si boticku a zkusim i mensi cislo,ale rikam na rovinu libi se mi, citim se v nich dobre , flex index 100 by mel byt dostatecne sportovni a pri cenovem srovnans konkurenci i s botami s indexem 100 a slusnym vzevrenim se dostavam k 8000,–, takze to vypada ze je asi vezmu.

27.09.2009 12:59:15 #24 

administrator

(HonzA, ) „ale rikam na rovinu libi se mi, citim se v nich dobre“ – zase špatně. Lyžáky si kupuješ na dlouhodobější ježdění na kopci a ne na příjemný pocit v obchodě. Lyžáky se opravdu během poměrně krátké doby vyšlápnou o 1/2 až celé číslo – a to nejen na délku, ale v celém objemu. To nejhorší co se ti může stát je, že ti najednou už nepůjde noha v botě dotáhnout přezkami a bude volná. Znám to z vlastní zkušenosti. S tím v podstatě už nic neuděláš. Největší neštěstí je prostě VELKÁ bota. To je teď tvoje mantra a tu si opakuj dokola při zkoušení bot.
Až budeš mít na noze jen holý skelet, ověř si 2 věci
- délku skeletu (jak jsem psal výše, místo za patou by mělo být tak do 2cm)
- šířku skeletu (ideální je něco mezi lehkým dotekem nohy a prostorem cca 2mm).
U šířky se nemusíš tolik bát, dá se rozšířit (vytáhnout). A k tomu vybranému typu – Moja jsou určená jako freeridová/fre­estylová bota, ale ne zas tak vyhraněná. To znamená že na trvdou pistu existují i lepší boty. Na druhou stranu ti klidně můžou pro tvoje využití naprosto vyhovovat. Ale jedno je jisté – mít botu moc velkou je horší než mít ne úplně vhodný typ. Podle ceny tipuju že jsi se díval ve Sportisimu, zkus tam taky Lange Comp 120, mají je za zhruba stejnou cenu a je to bota určená hlavně na tvrdou pistu a patří už do kategorie sportovních, což by asi podle tvého popisu bylo lepší.

27.09.2009 22:06:04 #25 

administrator

(radek, ) tak jsem koupil zminovany model Head velikost 29, picham palcem do spicky (28,5 nesly sem tam palec jak paragraf), pote co jsem tam vrznul damskou gumovou podlozku pod patu (pribalena u bot) jsou mi dost natesno ve slabejch ponozkach, tak snad to bude dobry. proti utrpeni v mejch starejch atomicach je to pohadka. diky vsem za rady a navody. uvidime se na svahu. jo a jeste jednou opakuju kdo me sestreli zezadu, toho pichnu hulkou do ocicka. cus :o)

28.09.2009 10:16:39 #26 

administrator

(ivan, ) „ale rikam na rovinu libi se mi, citim se v nich dobre“ – zase špatně. Lyžáky si kupuješ na dlouhodobější ježdění na kopci a ne na příjemný pocit v obchodě.
Tesat do mramoru!!!
Kdysi jsem na to měl slogan „pohodlí hledej v ušáku, ne v lyžáku!“
Kdyby to nevypadalo blbě, že jsme čtenáře ošidili o článek (a taky bych dostal za tak málo textu houby zaplaceno), nejradši bych místo referování o nových botách, na nichž celkem nic zajímavého a nového není, na celou dvoustranu nechal vytisknout čtyřpalcový výkřik „Nekupujte si boty příliš velké!“, možná v podobě „Už zase chcete jít do příliš velkých bot?“ nebo tak nějak, s jediným vysvětlujícím odstavcem. A přišlo by mi to INFORMAČNĚ cennější než plky o detailech a o tom, jak jsou boty furt stejné.
Nebo bych alespoň v nejlepší antické tradici „v botách Catona staršího“ měl každý článek o botách a příspěvek k lyžákům doprovodit douškou „ostatně však soudím, že největší chybou lyžařů jsou příliš velké boty“.
Ceterum autem censeo culpa maxima sciatorum caligae laxae sunt – bez záruky :-)

28.09.2009 22:07:35 #27 

administrator

(radek, ) kdyz me nebudou v sezone vyhovovat, tak je prodam a koupim jiny, jinak to bohuzel nevyzkousim. tak uvidime ,ja myslim , ze budou dobry, zas tak velky a pohodlny me nejsou-proti mym starym atomicum 7.45 bude asi cokoliv pohodlne v jakekoliv velikosti, takze moje vyjadreni ze padly bajecne nebo ze se v nich citim pohodlne berte s rezervou, protoze nevite jak me bolela v atomicach noha minulou sezonu od prvni do posledni vteriny co sem je mel na noze, jsem pak nemohl dat nohu do niceho co nebyla dedovo backora- jit pak nakoupit v teniskach fakt neslo, tak sem mel otlacene malikove hrany. si to lyzovani chci uzit ne protrpet, takze me nekamenujte za to, ze si kupuju lyze , ktery me nevytvari krvave puchyre. po prvnim lyzovani napisu nejaky ten dojem. mimochodem nohu mam 44 takze velikost 290 neni az tak velka.

28.09.2009 22:09:39 #28 

administrator

(radek, ) oprava… ze si kupuju boty, ktery me.....

28.09.2009 23:28:12 #29 

administrator

(Pavlos, ) No vidíš. Já mám velikost normálních bot taky 44 (některé i 45) a lyžáky mám 280 a zdají se mi po odježděné sezóně velké. Sháním nové ve velikosti 270–275. To bude pro mě ideální velikost.

29.09.2009 00:23:36 #30 

administrator

(radek, ) no ja mel atomic 7.45 ve velikosti 28.5 a bylo to malo, ono na cisle moc nezalezi, spis na tom jak bota sedi, navic si to kazdej cisluje trochu jinak

Nalezené položky: 32 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

včera 22:38:42 od HonzA_

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]