Auto na sjezdovce - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Auto na sjezdovce

29.09.2009 15:00:59 #1 

administrator

(ivan, ) Zajímavá diskuse:
„Myslíte, že je STi schopno vyjet na zimních kolech sjezdovku? Nebudu psát jakou, dejme tomu po černý na Černou Horu. Záleží na podmínkách to je jasná, ale co si o tom myslíte?“
(Myšlen vůz Subaru Imprezza, zdroj:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?… )
Místy dost naivní, upřesňuje se jako „černá v Jánkách“, ale kromě známého videa s Audi na skokanském můstku se tam prolinkuje i hezký pořad o autech snažících se vyjet nějaký osvětlený svah v Samnaunu:
http://www.youtube.com/watch?… … L&index=41
Já měl vždycky pocit, že dobrá čtyřkolka by na tvrdém musela turistickou ve Sv. Petru vyjet, pokud by překonala první hranu v poslední zatáčce (bez ní by to snad vyjela i dvoukolka).
Vodovodem na Mísečky nevím nevím, tam je jeden dost prudký kousek, kde mi kdysi v ARO bez sněhu vypadla rychlost a měl jsem co dělat.
Co myslíte? Ví někdo víc?

29.09.2009 15:16:44 #2 

administrator

(Krab, ) Měl jsem Sub Travel DL (předchůdce Legacy) a ta podobné kousky zvládala, v podstatě dojela tam, kam traktor . Omezující na STi je podle mě výška – světlost podvozku. Jinak na to pohonem i výkonem jednoznačně musí mít.

29.09.2009 15:23:13 #3 

administrator

(TomáS, ) příznivce a majitele vozů Subaru mě tvůj příspěvek samozřejmě nadchnul. Bohužel mi STi ještě pane neříká, ale Subaru obecně vyjedou skutečně hodně. Se svým Outbackem jsem už byl bez problémů na Sasance večer v zimě vyložit věci. Přijet příjezdovou cestou vyjet poslední kousek kam už většina nejede a pak ještě po sjezdovce. Za optimálních podmínek (hlavně by muselo být tvrdo, aby se auto nezahrabalo) si myslím, že by STíčko vyjelo víc než si vůbec dokážeme představit. Ale připomínám můj názor je ovlivněn absolutně mým přesvědčením, že Subaru jsou nejlepší auta:-))))

29.09.2009 15:33:53 #4 

administrator

(ivan, ) Mě dodneška mrzí, že jsme na jaře 1986 nakonec vyměkli. Tehdy nám ve Svaťáku někdo pořád stavěl u silnice auto v místech, kde je dneska vjezd ke čtyřsedačce na Pláň a kudy jsme my vyjížděli a sjížděli k baráku, kde jsme bydleli (tam, kde je dnes tzv. stravovadlo). Jeden den dostal botičku, další tam byl zas. Tak jsme vymysleli, že ho Kassbohrerem vytáhneme na Rovinku nad Malým Hangem, necháme stát a pak se ukáže, jaký je borec. Už i lano bylo připravené, ale nakonec jsme se nějak zalekli a neudělali to. Kdyby ne, mohl být průser, ale taky jsme mohli vidět, jak se autem SJÍŽDÍ černá :-)))

15.10.2009 21:27:57 #5 

administrator

(Jetson, jetson@email.cz) Auto na sjezdovce žádnej problém až do chvíle než se propadne skrz sníh. Takže je to hlavně o povrchu. Na tvrdém povrchu stačí i předohrab s řetězama a nějakou tou elektronikou. Čtyřkolka a nejlépe s uzávěrkou zadku zvládne samozřejmě o dost větší krpál, ale jak sedne na vanu, tak už se nemusí dostat ani zpátky z kopce a potom buď lopata, nebo naviják…(dokonce by mohlo dojít k paradoxu, že výrazně lehčí osobák by vyjel dál, než těžký poctivý offroad bez bantamů)

15.10.2009 21:46:15 #6 

administrator

(Martin47, ) Bydlím uprostřed jednoho z nejtěžších silničních úseků v zemi. Kdo někdy jel z Machova do Hronova nejkratší cestou, ví o čem mluvím. Je to cca. 500m vydlážděné, na sever orientované „sjezdovky“. Každou zimu tady skončí kariéru pár aut. Měl jsem LR Discovery 96 na Cooperech a mám Subaru Justy 96 na Nokianech. To připrcatělé Subaru i s absencí uzávěrky a slabým motorem v tom kopci vyjede neskutečný věci a dokáže zastavit dolů na ledě. LR zcela selhal a prodal jsem ho. Klasická sjezdovka by ale asi byla problém vzhledem k možnosti zahrabání do ne zcela tvrdého povrchu. Přesto, musel-li bych se do toho pustit, zkusil bych Justyho už kvůli váze a jízdním vlastnostem.

15.10.2009 21:59:54 #7 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Měl jsem tu čest projet si nejnovější STi, boxer-dieselovou Imprezu a Forestera a dle mých zkušeností a podle toho co jsem se dozvěděl od prodejce, který toho s nima najezdil víc než dost, tak STi limitováno jak říká Krab světlostí a pneu. Na ideálním povrchu průměrnou sjezdovku musí vyjet se standardníma zimákama jakákoli z nových Imprez, na neideálním bych tam poslal Forester. Sjezdovku jsem s ním nevyjížděl, ale docela slušnej nížinnej kopec s půlmetrem sněhu loni u nás na njůbydžovsku jo a úplně bez problému, to samý zasněžený pole akorát pro traktor. Prostě Subaru rulez, vo tom žádná… Něco málo to zvládne: http://www.youtube.com/watch?…

15.10.2009 22:08:57 #8 

administrator

(TomáS, ) Klucíí jsem rád, že se zase shodnem. T – Subaru Outback 2.5 rv.00, Subaru Outback 2,5 rv.07

15.10.2009 22:11:14 #9 

administrator

(Pavlos, ) bude výkon Subaru Impreza STi spíš naškodu. Dieslová Impreza by byla vhodnější kvůli yššímu krouťáku v nízkých otáčkách.
Jinak musím souhlasit s ostatními. Hlavním limitem bude pevnost podkladu. Pokud to bude ranní tvrdý manšestr tak Impreza na zimních gumách bude schopná černou sjezdovku vyjet.

16.10.2009 10:14:44 #10 

administrator

(Tomáš Roba – SNOW.CZ, ) jednou v Harrachově dotáhli do konce. Sice ne na sjezdovku, ale přetáhli auto doprostřed louky a ještě mezi auto a silnici Kasbohrerem udělali hromadu sněhu jako kráva. Auto nebylo žádnýho turisty, bylo Harrachováka, ale autem odjel až na jaře.

16.10.2009 10:25:09 #11 

administrator

(TomáS, )

16.10.2009 20:42:21 #12 

administrator

(Pavlos, ) jeho asi nejlepší video je toto : http://www.youtube.com/watch?…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

včera 22:38:42 od HonzA_

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]