SNOW 47 - Family - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

SNOW 47 - Family

02.10.2009 14:49:43 #1 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Ahoj všem. Dost natěšeně jsem očekával avizovanou novou rubriku SNOW – FAMILY. Jsem totiž přesně v pozici tatínka, co by chtěl – a ono to s těma školičkama je všelijaké. Tak jsem si početl. Vůbec mě nepotěšil infantilní font, článku „Jak mě táta dal do lyžařské školky“. To se snad ani číst nedá, i když graficky to asi může být pro někoho zajímavé. Informační hodnota pro mě byla slabší, ale to se jistě otočí správným směrem. Co mě ovšem překvapilo velmi, je na titulní droustraně FAMILY jeko první fotka Dana Krajčíra, včetně annonce jeho aktivit. Ve spojení s následným článkem o Lipně, kde se tyto věci prezentují (i ve videoformě na YouTube) to ve mě vyvolává obavu, jestli se nebude tato rubrika ubírat směrem poněkud jiným, než bych na stránkách SNOW čekal. Dosud jsem si myslel, že komunita tvrdého jádra carverů je soustřeďuje kolem jejich serveru (nic proti nim) a server SNOW je primárně spíše pro lyžaře. Kteří tento server podporují nákupem SNOW. Názorové odlišnosti na sjíždění kopce jsou, myslím, dost zřejmé. A to bude platit bezesporu i v pohledu na výuku dětí a její metodiku. Myslím, že by rubrice prospěl malý sloupeček ve formě „viděno z druhé strany“. Kde by to okomentoval někdo s jiným pohledem. Fundované lidi jistě nebude těžké najít. To spíš přesvědčit je, aby něco napsali :o). Tak a teď se do mě můžete pustit. Jen bych poprosil o jednu věc – osobní invektivy směrujte, prosím, na můj e-mail. Aby nám nevzniklo příliš dlouhé vlákno s převahou off-topic. :o) Skol Martin430

02.10.2009 17:22:09 #2 

administrator

(Petr Socha, petr.socha@snow.cz) Ahoj Martine, díky za názory. Myslím, že jim rozumím (i já cítím font u školy – zejména jeho velikost – jako trochu problém. Text se hodně vyvíjel, rozpínal a zmenšoval a nakonec skončil delší=font menší, než by bylo záhodno. Zkusíme se polepšit.) Ohledně Dana: Dan je zastánce jedné strany, ale myslím, že svůj hlas vyjádřili i jiní. Vůbec to neznaméná, že se SNOW přiklání k jeho filozofii. Základní doktrínou SNOW je totiž být jen médiem a nikoli tvůrcem či ovlivňovatelem trendů. Chceme nechat mluvit všechny strany – ať si pak každý vybere svou vlastní cestu. Díky a pěknou zimu!

02.10.2009 18:01:54 #3 

administrator

(ivan, ) Snow ve schránce nemám, a tak nevím, co tam přesně je. Ale znám (ne)jedno doličné video z Lipna a to mi stačí: http://www.youtube.com/watch?…
Třeba se k tomu vyjádří profík přes učení – Jenos, jsi tam někde?
Nemyslím, že by zrovna na tohle musela být „politicky korektní“ úlitba v podobě „pohledu z druhé strany“. O alternativních „technikách“ by se samozřejmě psát dalo. Mám ale za to, že jedné z nich – carvingu v tom smyslu, jak ho chápou a prosazují lidé okolo carvu – se u nás od roku 1996 věnoval i s ohledem na jeho marginálnost prostor bohatě dostatečný.

02.10.2009 18:34:03 #4 

administrator

(HOnza, JV5P@E-NISA.CZ) Snow ve schránce nemám, a tak nevím, co tam přesně je. Ale znám (ne)jedno doličné video z Lipna a to mi stačí: http://www.youtube.com/watch?… Tak s touhle Ivanovou větou se mohu ztotožnit… Video je filmařsky neobyčejně zdařilé – roztomiloučké, veseloučké, hezoučké, komerčňoučké…- trošku mi tam chybí jen něco tak přitažlivého jako je Agáta Hanychová… Dokonale mě přesvědčilo,že dítěti bych tenhle způsob výuky rozhodně nedopřál :-)

02.10.2009 20:22:14 #5 

administrator

(ivan, ) OMG, „přitažlivá“ Agáta Hanychová jako budoucí maskot VL? (On je schopnej ji třeba do té prosincové Rokytnice dotáhnout!!!) To se snad nechám vyškrtnout.
Nebo Agáta exkluzivně karvující po vnitřní? Jedno horší než druhé…
Zlatá Ivana Zelníčková. Byla hezčí a ještě celkem uměla lyžovat.

02.10.2009 20:28:16 #6 

administrator

(Pavlos, ) taková „celebrita“ jako je Hanychová na lyže nepojede – v Rokytnici se totiž bude lyžovat , ne jenom chlastat a vystavovat ko… ehm dekolt.

03.10.2009 10:15:32 #7 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Díky všem za reakci, myslel jsem, že to bude horší . :o)

Agátu do Rokytnice určo ne. Ale zase na druhou stranu – kdyby se tam nemělo chlastat, tak to snad není ani partička lyžařů, ne ? A proti Ivaně bych teda nic neměl. I když už je to spíš zákonem chráněná pamětihodnost. Ale jak už jsem říkal onehdy, bývaly i doby, kdy nosily holky parádně přiléhavé šponky a nijak zásadně jim nevadilo ani uznalé poplácání po samé podstatě lyžování. :o) Možná obnovení této hezké tradice by si VL mohlo dát za jeden z podružných cílů :o)))))) …i když – do jedné řeky asi nevstoupíš…

03.10.2009 10:25:00 #8 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Video je filmařsky neobyčejně zdařilé – roztomiloučké, veseloučké, hezoučké, komerčňoučké…- trošku mi tam chybí jen něco tak přitažlivého jako je Agáta Hanychová…

mě tam zase chybí něco o lyžování…ale zas ta písnička je super.....tak nevím

03.10.2009 11:29:34 #9 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) na tu děsnou Agátu, jsko symbol komerčního tahu směrem k pitomosti, jste se chytli :-):-):-) – to potěší :-). V tom filmu asi opravdu nechybí – ten jí ještě předčí!!!!

03.10.2009 13:06:45 #10 

administrator

(ivan, ) A víte, že těm přiléhavým šponovkám (u nás jim taky říkalo kaliopky, HOnza by snad osvětlil víc) je skoro přesně 60 let? V roce 1948 poprvé vyrukovala Maria Bogner ve stretch pants a během pár let začaly první chodit na trh (ne ten náš, pochopitelně). A pumpky a nasrávačky to měly spočítané… A ta Ivana se narodila taky v té době, tuším ročník 1949.
Ad Hanychová: kdysi HOnza prohlašoval, že „umí“ Vondráčkovou (Helenu, do třetice mladice, ročník 47), tak mě napadlo, že třeba neustrnul a coby promotér různých akcí ví, co je aktuální masíčko. A myslel jsem na ten velký skiopening, ne na program VL.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 09:27:13 od VojtěchV

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox