Pomoc s vyberem lyze - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pomoc s vyberem lyze (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 63 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

07.10.2009 16:05:36 #61 

administrator

(Petr, ) Ale Honzo. Já to přece vůbec nemyslím zle. Už to tady psal myslím Lyžník. Písemně je to moc složité. Než to tady sesmolím, tak je půlka myšlenky pryč. Sedět někde na kopečku tak se dohodnem raz dva. Nevidím v tom problém. Navíc jak jsem měl možnost poznat, tak většina lyžařů, kterým jsou ski a hory smyslem života úplně stejně potrefený a nemají mezi sebou problém. Krásný den.

07.10.2009 19:40:13 #62 

administrator

(Lucnka pusinka – krásná, ) Já že jsem drzá jo ? Ty ušáku jeden lyžovací. Tady si někdo koleduje a já to nejsem.

08.10.2009 02:27:21 #63 

administrator

(ivan, ) Já myslím, že sníh neví, jestli po něm jede lyže tvrdá nebo měkká. Nýbrž se po něm pohybuje těleso o nějaké hmotnosti, to na něj působí nějakým tlakem podle toho, jakou styčnou plochu má, a podle toho tlaku se boří víc nebo míň. Ten efekt lyže tvrdé nebo měkké tam je taky, souhlasím, ale nepřeceňoval bych ho.
Hlavně jsem se ale nevyjadřoval ke kontrastu či rozdílu prašanovka versus slalomka, nýbrž jsem vypočítal, že staré lyže měly díky značně větší délce oproti dnešní slalomce vlastně větší plochu opory. Kromě toho si buď jistý, že slalomka a vlastně jakákoliv sportovní lyže 60. a 70. let byla svou flexí i bez titanalů úplně jinde než proti ní měkounká slalomka dnešní.
Kromě toho si nemyslím, že právě pro slalomku by bylo typické rozložení hmotnosti až do konců (tedy vysoký moment setrvačnosti) a tomu odpovídající pružnost přední části lyže. Naopak, slalomka je lyže pro rychlé přehranění, a to potřebuje spíše soustředění hmotnosti okolo středu než na koncích. Viz např. Fischer a jeho Lochski. Lyže typicky orientované na to, aby byla špička a patka co nejvíc přitisknutá ke sněhu, bych hledal jinde. Zkus se někdy podívat na závodní slalomku a v ní na to, jak do tenka je vyfrézované jádro ve špičce. A proti tomu třeba na obřačku s milimetrovými titanaly.
Podstatné ale bylo, jak už jsem psal, že kdysi zkrátka každý měl lyži, jakou měl, a když napadlo, musel se s tím poprat bez úvah o tom, že by to chtělo 120 mm a rocker.

Nalezené položky: 63 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 21:03:04 od valerius

Obertauern: [Středisko]

dnes 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?