Výběr lyží pro dívku - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr lyží pro dívku

13.10.2009 20:58:00 #1 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) ahoj, vybírám nové lyže pro sestru a chtěl sem poprosit o radu či nějaký tip. Je zkušenou lyžařkou, preferuje kratší až střední oblouk, jezdí tak středně rychle jen na pistě upravený/neupra­vený, výška 170 váha kolem 60 kg.

13.10.2009 21:10:46 #2 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) přemýšlel sem o takových http://www.lyze-esosport.cz/…rodukt-1389/

13.10.2009 21:28:40 #3 

administrator

(HonzA, ) Citace z webu: „Konstrukce: Atomic Double Deck Varioflex Densolite – vypěněné jádro překryté sklolaminátovými profily, na kterých je kluzně uložená podložka („druhá lyže“) Control Deck (Freegliding Controldeck)“.
Vypadá to zajímavě, samé cizí slovo a nová technologie. Ale já mám po vlastních zkušenostech vyrážku z kombinace slov „Atomic“ + „Densolit“ + „lyže“ + „trvanlivost“. Prostě mi to nějak nejde dohromady. Nedíval jsem se na cenu (asi bude odpovídající všem těm skvělým slovům v popisu) a ani netuším jestli existuje nějaký limit. Ale zopakuji co se tady opakuje už dost dlouho – dobrému lyžaři který jezdí často patří na nohy nejlépe kvalitní sendvič. Takže proč ne, ale…
Doporučil bych se podívat na nějakou sendvičovou univerzálku a nebo „slalomku“ která by ve středu měla něco lehce přes 70mm (kvůli tomu rozbitému). Jinak ještě otázka – na čem jezdí teď a jak je spokojená?

13.10.2009 21:46:21 #4 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) přesně o takové lyži – „slalomka“ se středem přes 70mm – sem přemýšlel, ale nic sem zatím nenašel, i když sem nijak extra dlouho nehledal.Narazil sem na samé echt slalomky – střed pod 70, což je na tu neupravenou sjezdovku nevhodné. Na čem lyžuje – už cca 8 let má fisherky, přiznám se, že nevím přesný model, ale jsou to allroundy, radius 13–14. Můj velice skromný laický názor je, že jí ta lyže už delší dobu nepřínáší nic novýho, nedává možnost dalšího rozvoje, přitom sestra lyžuje už dlouho a dobře, ale vysokých rychlostí se bojí, vyznává, jak sem se zmínil, kratší až střední oblouk.

13.10.2009 21:58:05 #5 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) a k těm odkazovaným lyžím : ani já nejsem přívrženec takových turbomegasuper nových vychytávek dokud se třeba neosvědčí, ale z těch, na které sem koukal, mi přišly tyhle nejschůdnější.

13.10.2009 22:03:29 #6 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) tak sem hledal a našel tohle – http://www.lyze-esosport.cz/…rodukt-1792/ . Jaký je názor na ně?

13.10.2009 22:11:09 #7 

administrator

(HonzA, ) Třeba často tak omílané Lusti: Lusti RCT – 71mm / 12m a Lusti SCT – 77mm / 15m. Ale nevím jak je na tom s věkem, váhou, … je to jenom info o lyžích. Podobné bys našel i jinde, stačí se podívat do nabídek (např. Head se Supershapy, …).

14.10.2009 08:30:37 #8 

administrator

(ivan, ) Pokud by mělo jít o dárek-překvapení: je-li sestra dobrá lyžařka, neměla by se do výběru zapojit sama? Máme snad rovnoprávnost a zažil jsem v praxi pár holek/žen, které si přišly otestovat lyže a měly tak srovnané v hlavě, co chtějí, že jsem jen uznale pokyvoval hlavou.
D2 VF 75: Víťa vyzobl tu nejvděčnější lyži celé kolekce. Jako holčičí lyže se považuje za absolutní trhák. Na jaře si kolekci projel Láďa Dítě, bývalý závodník, jeden z našich nejzkušenějších soudních znalců, k tomu po nějakých zdravotních problémech podle vlastních slov „s blbou fyzičkou“, což ho přibližuje většinovému lyžaři. Konstatoval, že tahle lyže (unisex) je nejuniverzálnější a umí všechno.
Přiznejme, že je určitá nejistota v tom, jak životné bude kluzné spojení obou modulů, s tím zkušenosti nejsou. Bude záležet i na tom, co nevíme: kolik toho děvče najezdí a jak dlouho si lyži nechá. Může se vdát, mít děti a nemít na lyže čas a ni peníze, nebo si vzít starého pracháče a za dva roky brát u Oldy zai spada…
A pak je tady ten nešťastný Densolite. Lyžemi s ním uvnitř si v uplynulých letech Atomic hodně pokazil pověst. Jsem ale přesvědčený, že hmota sama o sobě je v tom nevinně. Už jsem psal vícekrát, že první Bety s ním byly lyže nejenom s výtečnými vlastnostmi (9.18 v asi 5 generacích = nejprodávanější carvingová lyže historie), ale i vysokou životností. Poté ale zřejmě přišla „racionalizace“ a „katování kostů“ s dopadem na celkovou konstrukci lyží. Densolite sám nic nenese – není to nosná vrstva, nýbrž v podstatě výplň. Dokud byl betový profil dostatečně bytelný (a asi taky nosný plátek spodní), všechno fungovalo skvěle. V okamžiku, kdy ho ošidíte, není v lyži nic pořádného nosného a jakákoliv výplň – PU pěna o to víc – prostě nemůže suplovat funkci pořádných nosných vrstev.
Zítra jedu do SNOW mj. se starou SL:9 (už „m“, tedy cca 2005/6) a pilkou. Také pro připravovaný článek zdokumentujeme rozřezání a vnitřek lyže. A uvidíte, jak ta lyže vevnitř vypadá – žádný div, že neměly žádnou životnost.
Je otázkou, zda se v Atomicu chytli za nos a kromě nových sendvičů udělali i lyže se „starým dobrým“ densolitem poctivěji = životněji. Neboť co do jízdních vlastností tam žádná chyba není.
Samozřejmě by to teď chtělo rozřezat i novou VF 75. Když ji někdo sponzorsky koupíte, požitek z jejího přefiknutí vám přenechám :-)))

14.10.2009 08:44:37 #9 

administrator

(ivan, ) Ještě jsem zapomněl upřesnění. Za zhoršením Bet podle mne primárně nebylo snížení nákladů, ale potřeba lyži změkčit v ohybu. Není určitě náhodou, že hlavní zlom nastal sezonou tuším 04/05 a „magnesiem“, novými krojeními a znatelným změkčením v souladu s trendem. To změkčení ideálně zvládaly sendviče, ale problematicky nosné capy. Muselo se sáhnout na nosné vrstvy, tím se sladění rozházelo, lyže se začaly vyztužovat vloženými pruty (power rods) a trubicemi od desek, to asi lezlo do nákladů, a muselo se začít šeřit… Jsou to trochu moje spekulace, ale tak nějak si to představuju.

14.10.2009 08:51:38 #10 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) sendvičovou lyži, která nemá přiblblý marketingový triky ale poctivou sendvičovou konstrukci, takže za 4 roky pojede prakticky stejně, jako když byla nová. Pro inspiraci posílám tohle: http://cgi.ebay.com/…mQQptZSkiing?…. Nová lyže s deskou a vázáním stojí cca 28tis. Předpokládám, že tenhle uvedený nebo u rok novější (ten má ještě hezčí design) seženeš tak za 18–20tis. Je to sice o malinko víc, ale získák 100% lepší lyži a navíc i trochu exclusivity zabalený v neotřelým designu, který se bude děvčeti líbit. Tuhle lyži mám. Je naprosto skvělá a holku myslím úplně geniální. Rychlý kalup nejede. Na ledu a extrémně prudkým tvrdším kopci lyže už díky konstrukci nestíhá. To ale děvče asi nevyhledává. na všem ostatním. tj normální sjezdovka nebo naopak hodně rozježděná sjezdovka je lyže super. Loni jsem v Rokytnici při +15 stupních odložil racecarver 71mm, protože se u fakt nedalo jezdit. Vzal jsem Vistu a ještě další dvě hodky jsem si super zajezdil. Když tě to zaujme, pošlu tiu odkaz,kde ji v Praze koupíš, abych tady nedělal reklamu. T

14.10.2009 10:15:42 #11 

administrator

(TomáS, ) že letos nebudeš dělat v testcentru u Atomiců. Takhle škaredě jsem tě ještě neslyšel mluvit. Na to jsem tady já. Jediný co se musí Atomicům letos nechat, že mají dle mého vkusu povedený design. Škoda, že po nákupu jejich 5 párůl lyží se k nim již asi nikdy nevrátím. Nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat Atomic. T

14.10.2009 11:16:05 #12 

administrator

(ivan, ) Mluvit špatně o 4–5 let starých a už oficiálně neprodávaných lyžích není žádné hrdinství. Co když jsem právě tak vyčůranej a pohaním bývalé, abych o to efektněji vyzdvihl současné? Tím spíš, že modely 09/10 jsou velkým skokem. Myslím, že ještě víc než u nových lyží se to ukáže používáním, právě kvůli konstrukčním změnám.
Kromě toho, nejsem anonymní prodavač v Dolní Lhotě, který si může na krámě vykládat, co chce, jen aby prodal. A nikdy jsem nikoho nepřesvědčoval, že Atomiky z těch kritických let jsou nějaké držáky.
Na testcentru budu. A zrovna dneska jsme si volali s jedním z majitelů a já mu sám nabídl, že mu tento svůj příspěvek pošlu mailem. Ani ti hoši nejsou blbci, kterým by šlo jen o to udat svůj produkt za každou cenu. Samozřejmě, že každý (z nás) ekonomicky na někom/něčem závislý má určitý limit kritiky do vlastních řad, ale nebudeme přece lidi oblbovat. Nejenom kvůli renomé, ale i kvůli nim.

14.10.2009 12:27:09 #13 

administrator

(Krab, ) RCT bych k 60 kg viděl špatně, navíc strašlivě točí… ten přechod od stávajících by byl „učit se znovu lyžovat“. U mé srdeční značky bych to viděl ani ne na SCT, ale spíš na LT, což je totožná geometrie bez plechu. Pokud mohu soudit podle FCT, tak LT bude taková méně silová (oproti SCT), ale s celkem vyváženými jízdními vlastnostmi. Ale: pokud si chce zajezdit rychle a posunout se dál, tak bych na dvě sezóny zvolil JRT GS 160 nebo 170 (nehledě na šířku se na nich dá jezdit i v naprosté oranici, podobně jako na jiných GS.

15.10.2009 15:08:09 #14 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) Děkuji všem za odpovědi a rady. Moc ste mi pomohli, velké díky Vám :-) to Ivan : jak si psal s tím zapojením sestry do výběru lyží – není to dárek ani žádné překvapení, ale jelikož ona lyžím příliš nerozumí, tak mě požádala, jestli bych se jí nepokusil nějaké vybrat. Možná bych měl taky definovat pojem „zkušená lyžařka“ v mém pojetí :D – je jí 22 let, na lyžích jezdí 15 let a nedělá jí problém sjet jakoukoliv sjezdovku, nicméně průdké, rychlé náročné sjezdovky nevyhledává.

ad 2: ohledně těch D2 VF 75 – myslíš, že by to tedy byla dobrá volba? popravdě řečeno, já sám sem vůči různým novinkám a inovacím dost zdrženlivý, pokud se neosvědčí, tak nevím, co od takových lyží čekat.

15.10.2009 15:30:04 #15 

administrator

(TomáS, ) jestli mluvíš v minulým čase, tak už si je asi pořídil. Atomic se chytnul za hlavu pro letošní kolekci přešel na trochu jinou technologii. Holka asi taky nevojezdí lyže za 60hod, jako jsem to dokázal já, takže určitě vydrží déle, i kydyby to byly práskačky. Jestli si je koupil, tak to žádná katastrofa rozhodně není. Dle tvého upřesněného popisu si ale myslím ještě víc, že ten Vist by byla super volba. O kvalitě provedení ani nemluvím. T

15.10.2009 15:52:35 #16 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) Ne ne, ještě sem nic nepořídil. Stále je to ve fázi rozhodování, které stejně záleží na ní :-)

15.10.2009 21:50:51 #17 

administrator

(ivan, ) Hele, já nevím, co bych ti ještě napsal víc. Závěrečné rozhodnutí si každý musí udělat sám. Kdyby to byla lyže, která je praxí osvědčená, je to jednodušší. Tohle je novinka, takže seriozně ti k tomu víc říct nejde. A to ti píšu jako „zaujatý“ člověk, který se v zimě živí v testcentru Atomic. Já bych se to u rozumné holky nebál risknout a jsem přesvědčený, že bude spokojená. Kdybyste někdy v zimě byli ve Špindlu, stavte se na Hromovce – ty, ona nebo oba.

17.10.2009 13:14:10 #18 

administrator

(Víťa, worldmagic@post.cz) OK. Díky moc Tobě, Ivane, i všem ostatním :-). Ještě, že Vás máme :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo