holandské prázdniny - vaše zkušenosti - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

holandské prázdniny - vaše zkušenosti

15.10.2009 17:18:35 #1 

administrator

(Miloš73, millwall@volny.cz) V některých diskuzích jsem četl, že Holanďani jsou schopni o jarních prázdninách zcela zaplnit Alpy. V únoru jedeme (20.2–27.2.) pravděpodobně do rakouských Alp (Saalbach-Hinterglemm). Bude to naše první lyžařská cesta za hranice. Před chvílí jsem s hrůzou zjistil, že komplet celé Holandsko má přesně v našem termínu prázdniny. Mám se obávat přecpaného střediska? Na druhou stranu zase nejsou v této době prázdniny v Německu, Rakousku ani Itálii. Takže vůbec netuším, co mám očekávat. Neskutečně se těším na lyžařské zážitky a teď budu celou dobu nervózní, jestli proběhne vše v pohodě. Jednou už jsem totální kolaps zažil po silvestru v Rokytnici a už bych si takový zážitek nechtěl nikdy zopakovat. To radši budu doma. Napište mi prosím vy, kteří jste už něco zcestovali, jaké máte zkušenosti s náporem lyžařů o jarních prázdninách. Jako o druhé destinaci přemýšlím o Itálii, ale předpokládám, že to bude všude stejné.

15.10.2009 17:39:15 #2 

administrator

(Jenos, ) V Saalbachu jsem celou zimní sezonu a můžu tě ujistit, že jsi zvolil dobře. Je to nejrozsáhlejší středisko v Rakousku s 200km propojených sjezdovek všech náročností a i když se tam nahrnou o prázdninách turisti, tak je vždycky mnoho možností, kde jezdit bez front. Kratší frontu můžeš chytit tak možná u prvního výjezdu u lanovky z parkoviště např. Schönleiten, Schattberg nebo Zwölferkogel ale pak se lidi vždy rozmělní po celém středisku a je to v poho. JInak obecně do Saalbachu jezdí více Irové a Britové, takže se holandského týdne vůbec nemusíš bát. Saalbach je navíc posetej sposta krásnejma chatama na kopcích, kde se výborně najíš, napiješ a posedíš v krásné a útulné atmosféře. No a noční život je taky super. Přeji ti příjemnou dovolenou…

15.10.2009 18:19:22 #3 

administrator

(HonzA, ) Na druhou stranu zase v tomhle termínu nemá prázdniny nikdo v Rakousku a ani v Německu. Některý Britský školy prázdniny mít určitě budou, ale je otázka jak moc Britů bude letos v „krizi“ a se slábnoucí librou jezdit na lyže na kontinent. Já bych řekl že z tohohle pohledu to bude v pohodě a po středisku se rozprsknou. To už bych se víc bál toho, že tam bude spousta čechů, protože prázdniny mají i Prachatice, Budějovice a Krumlov. No a Saalbach je poměrně blízko.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox