Kde a hlavne jake lyze? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kde a hlavne jake lyze?

18.10.2009 00:17:25 #1 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Ahoj vsichni, na letosni sezonu si chci koupit nove lyze a boty. Procetl jsem toho plno a cim vice ctu tim vice se zacinam ztracet. Na lyzich jsem jezdil od mala, ale tri roky zpatky jsem mel „snowboard“ pauzu a k lyzovani jsem se vratil az minulou sezonu tady v Kanade, kde jsem mel nekolikrat pujceny lyze z pujcovny. Nikdy jsem, ale nemel moznost vyzkouset top model lyzi, protoze byli proste predem rezervovane. Kazdpopadne me uchvatil carving a kratky oblouk..k dlouhemu oblouku myslim taky dospeji, ale ted bych chtel koupit lyze typu slalomek. Zaradil bych se mezi vekmi dobre lyzare se sportovnejsim stylem jizdy /nevim jak jinak popsat/. Je mi 25let a pri 183cm vazim 75–80kg. Lyze budu vyuzivat v CR, Alpy a nejspis po Novem roce zpet v Kanade. Zhruba za mesic budu odjizdet zpet do CR pres USA a jsem trosku navaskach jestli lyze a boty koupit ve statech nebo pockat domu. Minus pro USA je zaruka. Cena asi hraje pro USA, ale bohuzel jsem jeste nestihl zkouknout.

A ted tedy hlavni vec jaky lyze vybrat?? Moc se mi libi Fisher RC4 Worldcup SC Pro. Je to dobra volba? Mam trosku strach, aby treba nebyli moc tvrde na moji vahu? Jeste teda cenove omezeni cca 22tis.

Dekuji vsem za pripadne odpovedi

Tichy

18.10.2009 06:54:41 #2 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) A jeste jedna varianta me napadla… http://www.elanskis.com/pcc.asp#… Libi se mi radius 10–16m (jestli se tomu da verit..??) a taky jeji vetsi universalnost, nebo se pletu??

18.10.2009 07:51:27 #3 

administrator

(TomáS, ) Ahoj Petře, na tenhle příspěvek se mi bude odpovídat krásně. Jesli si dobrý jezdec, jestli do toho chceš šlapat a jseš mladý, tak si kup boty užšší ( 98mm nebo i třeba 95mm jestli ti to noha dovolí) s flexem 110–130. Doporučiji obvzvlášť Lange nobo Fishery. Je to jednoduché, boty si koupíš tady: http://stores.shop.ebay.com/…Q2ec0Q2em322 – já už tady koupil troje. Někde v prodejně vyzkouších a tady koupíš. S lyžema je to taky jednoduché, takže co a kde. Být tebou a mýt možnost jednoduchého nákupu koupil bych tuto slalomku (POZOR ne FISsouvou) STOCKLI SL 166. Každý kdo se trochu vyzná ti potvrdí, že moc lepších voleb nemůže být, navíc toto je model pro lidi a přílišné tvrdosti bych se neobával. Za nejlepší možné peníze ji koupíš tady:http://cgi.ebay.com/…mQQptZSkiing?… Lyži bych ti doporučil osadit deskou a vázáním Vist, který koupíš ve stejným krámě (opět za slušné peníze). S tímto příspěvkem jsem velmi spokojenej. Koupíš tak nejlepší lyži za nejlepší možný peníze s dobrým vázkem za slušný peníze a super boty za nejlepší možný peníze. Co víc si můžeš přát. Ad záruka, to bych rozhodně neřešil. Na lyži není co reklamovat, hned jak na ní začneš jezdit, tak bude složité něco dokazovat. Vázání bývají bez problémů a boty… No jednou mi do boty teklo, což bylo blbý. Koupil jsem ji u nás a stejně jsem nic nezmohl. V půlce zimi ji chtěli poslat na 3 měsíce na odborný posudek. To je ti k hovnu. Vsadím co chceš, že moje typy v tomhle konkrétním případě, tady bude někdo těžko trumfovat. Napiš, jak se ti to jeví:-))))))

18.10.2009 15:34:42 #4 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Diky za radu, ale radsi bych nejaky srovnani treba stou Fisher RC4. Popravde o Stockl poradne nic nevim a navic se mi uplne nezda, ze je to model 08–09?? Kazdopadne si rad poslechnu proc zrovna tuto lyzi a ne napriklad Fisher worldcup RC4 nebo tu Elanku??

S botami musim souhlasit, ze mam asi stejne kandidaty, ale nez neco koupim musim rozhdone poradne vyzkouset co mi vlastne na nohu padne nejlepe a asi rovnou zvolim koupi v kamenem obchode, ale i tak moc dekuji za tip.

18.10.2009 15:47:49 #5 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) ale to základní, proč si raději koupit přece jenom pečlivě dohlíženej malosériovej sendvič od Stoeckli než jakoukoli masovku, je právě ta jistota pečlivosti a neošizenosti produktů dosud stále ziskovýho malovýrobce. Ze kdy je to model je, podle mýho, už úplně fuk :-)… Stoeckli je jedním z takovejch lyžařskejch RolsRoyceů …

18.10.2009 16:05:34 #6 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Pokud nechceš za vybavení zbytečně vyhazovat peníze navíc (kdo by chtěl) a ještě navíc máš možnost osobně koupit v USA, tak není co řešit. V ČR určitě líp nenakoupíš. Co se týká záruky, tak jak říká TomaS, to bych až tak neřešil, taky sem koupil lyže mimo ČR a nad reklamací sem vůbec nepřemýšlel. Ono reklamovat u lyží můžeš snad jedině rozlepení, nic jinýho ti nezbaštěj. Další věc, podle mě ti tady nikdo neporovná konkrétně tyhle 3 slalomky, to by všechny 3 musel jet a ještě za stejných podmínek. Ani s jednou podle mě do hovna nešlápneš, šel bych po ceně. Jediná rada co ti můžu dát je, projet si je před koupí, ale to asi nebude úplně jednoduchý… Poslední věc, model 07,08,09, prakticky úplně jedno. Jen velmi málo výrobců se obtěžuje s každoroční změnou něčeho jiného než obrázku na lyži. Proč by to taky dělali když ta lyže funguje dobře. Osobně vidím jako jediný problém případné nevhodné skladování třeba 3 roky staré lyže, proto i já podvědomě sahám po max 2 roky starém modelu (jen pro ten pocit).

18.10.2009 16:48:54 #7 

administrator

(TomáS, ) si přečti něco třeba tady. Nebaví mě to pořád psát dokola. http://www.chcilyze.cz/…lyze-evropy/. Ad koupě v kameném obchodě. Já jsem botu za 10tis. vyzkoušel a za 3tis koupil, jak to uděláš ty, to je na tobě. T

18.10.2009 23:10:44 #8 

administrator

(DanielS, nadkemis@seznam.cz) Ahoj TomaSi, zaujali me ty Lange z Amériky – 120 WC model 2008, jsou to fakt výborný ceny. Kde si je v Praze můžu vyzkoušet. Mám totiž vcelku nový Heady Raptory 28,5 – tak mám velkou i nohu a postupne zjišťuju, že bych potřeboval o číslo menší – jak tady furt píšete..:) a taky mám problém s tenkou hnátou, už jsem dopnul všechno na max. a mohl bych ještě přidat – tak chci taky zkusit zda jsou ty Langáče užší. Díky moc D.

19.10.2009 03:16:48 #9 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Jak uz jsem psal rad si necham poradit..Clanek jsem si precetl a zase jsem o neco moudrejsi. Trosku jsem se i naklonil k tem Laser SL :) Jeste by me zajimalo jaky typ podlozky a vazani pouzivate??

19.10.2009 05:39:27 #10 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) musim uznat, ze si mi nasadil brouka do hlavy i ohledne toho vazani. Co jsem tak koukal libilo by se mi vazani VIST V816 PRO je to dobra volba?? Teda az na tu cenu. Na ebay jsem ho bohuzel nenasel, jen model 07/08 a v tomto pripade bych opravdu radeji 09/10.

19.10.2009 07:51:53 #11 

administrator

(TomáS, ) ty modely. Takže ad1) stáří lyží – v segmentu kvalitní sendvič se pro normálního člověka nezávodníka NIC nemění, tak posledních 5 let. Tj. 4 roky stará lyže bude svou kvalitou naprosto stejná jako dnešní model. Konstrukce ani rozměry lyží se nikterak zásadně něměnily. Měmí se třeba nastavení lyží měkčí, tvrdší. Takže já například bych si dnes raději koupil 4 roky starý model slalomky a obřačky od Vistu, protože další modely Front One jsou tvrdší. No a třeba hlavně u obřaček se mění šířky a rádiusy kvůli změnám v pravidlech, ale to nás smrtelníky nezajímá. Kvalita je stále stejná. Komerční masovky blbbnou lidi powersvitchema, chipama a vlnkama, ale to jenom pouze proto, aby vůbec něco prodaly a tyhle píčoviny zůstávají spíše v rovině marketingu. Někdo na to prostě slyší. O to co stojí propagace takovýhle věci pak musí tu lyži vyrobit levněji… Ad2) vázání – u vázání platí, že i deset možná 15 let staré vázání je svým principem shodné s dnešním. Naopak, dnes všude šetří, hlavně na těch vázáních v setu, a snaží ho vyrobit z plastu a ohýbaného plechu. Konkrétně vázání Vist 816 je zcela identické nejméně posledních 5 let. Mění se pouze barevnost. Ty Stockli SL, co jsem ti poslal odkaz jsou loňský nebo předloňský model. Lyže byly dva roky stejné. Nová lyže stojí holá 18tis. Vist má vlastně dva systémy. Jeden, kdy vázání vrtáš do desky jako u ostatních a pak systém SpeedLock, který ti umožní vázání přecvakávat z lyže na lyži. Jesli neuvažeješ o více lyžích, stačí ten systém napevno. Nebo můžeš dát na lyži klidně Markera nebo Salomon, to je pak už docela jedno. Vist bude vždy dražší. T.

19.10.2009 12:33:55 #12 

administrator

(ivan, ) Hele,vy Rolls Roycové, o kvalitě topmodelů Stockli není sporu (naopak low end nebýval nic moc, jeden model dětských lyží byly kdysi dokonce levné pěněné Sporteny, a měli jste vidět oči chlapíka od Stockli, když jsem mu to na ISPO nadnesl), ale měli byste vědět, že slalomka Stockli NEMÁ DŘEVĚNÉ JÁDRO. Tím ji nijak nechci shazovat, jen poukazuju.
Jinak slalomky se v posledních letech trochu změnily v tom, že se vesměs rozšířily ve středu a 66 mm má často deklarované i racestock. Ale nemyslím, že by to pro zde diskutované účely byla nějaká zásadní změna a důvod chtít raději novější nebo starší. Snad jedině pro fun a hodně velkou nohu obecně je těch pár milimetrů v pedálu navíc výhodou.

19.10.2009 14:45:25 #13 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) já se nikdy do těch diskusí a rad týkajících se jak jsou lyže konstruovaný nemotám a je mi to v podstatě fuk – mně stačí,když vím, že ta lyže drží na ledu i pohromadě :-) – což je u Stoecklí asi docela jistota. Takže nevím, že ten sendvič neobsahuje dřevo a je mi to buřt :-) – však víš, jak jsem před lety učůrával blahem na Stoecklích, že jsem lepší na nohách neměl :-).

19.10.2009 23:56:12 #14 

administrator

(HonzA, ) Vázání je to rozhodně hezký, ale je otázka jestli to pro tebe s max 80kg a v začátcích pořádného ježdění není „overkilll“. Myslím že slušné vázání do DIN 12, max 14 ti bude plně vyhovovat. Záleží ale na tvých cílech. A u toho Vistu klidně zůstaň.

20.10.2009 04:58:07 #15 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Na to vazani jsem se ptal jestli bude v poradku nebo je treba najit jine? Ted po precteni uz mi je jasnejsi, ze opravdu takove vazani neni vhodne. Proto jsem vybral V614 coz uz by melo by ok.

20.10.2009 05:06:54 #16 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Dobre dostatecne si me presvedcil a moc diky za rady. Jeste posledni dve otazecky. Kdyz se jeste jednou vratim k tem Stockli lyzim. Zarazilo me, ze nemaji drevene jadro? Vetsinou jsem se docetl, ze prave drevene jadro dela z lyzi ty opravdu nej.

A druha otazka je ohledne bot. Premyslim nad Lange (jeste musim vyzkouset v krame). Kdyz botu koupim je rovnou pripravena k pouziti nebo se musi skelet nejak nahravat a upravovat podle konkretni nohy? Zase asi hloupa otazka, ale chci mit co nejvice jasno nez koupim..

20.10.2009 09:35:25 #17 

administrator

(TomáS, ) je skoro legendární slalomka a obřačka. Je pravda, že dřevěné jádro nemá. Proč, to nevím, ale stále je to poctivá sendvičová konstrukce. Stoeckli byli vždy známí tím, že jejich lyže se nejvíce podobaly těm závodním, což je stavělo jejich top modely vždy na špičku v kvalitě a znalci na sjezdovkách jenom slintali, rádi by je měli, ale vždy dost drahý. Dle mého nejlepšího přesvědčení si koupíš jednu z nejlepších dostupných slalomek na trhu. Až ojezdím hrany na své Vist SL, tak mi zbyde deska a na 99% si pořídím slalomku od Stoeckli. Za cenu 550 USD, což je 10.000 je to za babku. Když koupíš 120 Langi (ještě tu bez žraločího nosu) a nemáš nikterak atipickou nohu, tak by měla být ready to use. Samozřejmě to bude trochu bolet než ji vyšlápneš. Pročti si všechny důležitý rady, jak botu koupit. Na ebay v tom šopu je na výběr HP fit a WC fit, což jsou šíře skeletu 98 a 95mm. Jestli máš menší a užší nohu, šel bych klidně do 95. Tohle tady v čechách asi ale nikde nevyzkouších. Nevím rotiž o žádným krámě, kde by ty boty všechny měli, navíc ve velikosti, kterou budeš potřebovat. Tyhle boty měli na: Kubánským náměstí, AZ Sport lidická, Montana Barandov. A nezapomeň, nejdůležitější je správná velikost boty.

20.10.2009 15:48:11 #18 

administrator

(Tichacek Petr, petik.t@centrum.cz) Tak si me presvedcil a volba nakonec bude vypadat takto.. Stockli 166, VIST 614, podlozka VIST speedlook /ten asi koupim v cr nebo se jeste poohlidnu v nejakym store v USA/. Boty teda Lange. A jeste me zajima zvolit 120 nebo 130 flexi? Predpokladam, ze 120 bude s uvazovanim moji vahy asi dostatecne nebo se pletu? Nohu mam klasickou, nijak atipickou. Urcite uzsi. Musim moc podekovat za trpelivost. Az nakoupim a poprve se svezu tak poreferuju jak jsem dopadl.

20.10.2009 16:04:55 #19 

administrator

(TomáS, ) Přesně podle mýho gusta. 120 budou lepší – méně starostí, více tepla:-))))))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.11.2016

SNOWtour 2016/17: Planai – jak v listopadu lyžovat na prázdných sjezdovkách

Naše první letošní zahraniční lyžování se neodehrál...
18.11.2016

SNOW tour 2016/17: Monínec – sametové lyžování

Když jsme v září oznamovali, že monínecký areál se ...
09.11.2016

SNOW tour: hledáme promotérky a promotéry 2016/17!

Aktivní zimní brigáda na horách
08.11.2016

Monínec: nahlédněte do továrny na sníh (+ video)

O monínecké „továrně na sníh“ už jste si mohli přeč...
28.09.2016

Bike SNOW tour: Sölden - jeden z nejzábavnějších singltrailů v Rakousku

Sölden je věhlasným zimním střediskem, ale pozadu n...
27.09.2016

Bike SNOW tour: Kranjska Gora - průzračné jezero

Slovinská Kranjska Gora na úpatí Julských Alp je mí...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo