Jaké koupit freestyle lyžáky? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Jaké koupit freestyle lyžáky?

19.10.2009 22:11:22 #1 

administrator

(Jirka, Mr.Jungi@seznam.cz) Ahoj všichni, chci se zeptat ohledně lyžáků pro freestylové lyže. Mám lyže Völkl Ledge a vázání Marker M11 free. Chci se zeptat jaké byste mi doporučily lyžáky, budu rád za co nejvíc tipů a já už si z toho něco vyberu, zatím se mi podařili najít jen Salomon Foil, které vypadají dobře ale chci je určitě s něčím porovnat. Díky za rady a tipy.:-)

19.10.2009 23:30:29 #2 

administrator

(gdak, gdak@seznam.cz) Dalbello Krypton, ať už to jsou freestyle Rampage ve skvělym designu a nebo Cross v lyžařstější podobě. Tak určitě chybu neuděláš. Jsou perfektně nastavitelný, dost tvrdý, tři přezky a navíc jsou za slušnou cenu. Za 6500,– bych řekl že lepší neseženeš a s tim jak jsou univerzální taky chybu neuděláš.

Já sám mám Rampage, musim teda říct že se od Cross nijak zvlášt neliší ale stále to je nejlepší bota co sem měl na noze. Kupovat si boty přímo na freestyle je řekl bych zbytečnost, obzvlášt když skákat se dá vlastně ve všem. Pokud ti nejde jen o to aby si vypadal dobře v parku tak ti bude stačit cokoliv co něco vydrží.

Pročti si forum na freeride.cz/ski tam se boty přímo řešili.

21.10.2009 17:07:47 #3 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Ahoj, já bych se asi neupínal na jednu značku nebo model, každému může sedět jiná bota. Proto dotaz jestli ti někdo doporučí konkrétní model není podle mě šťastně položený. To je jako v tom filmu: „Pane Lorenc, uvezu to?“ „Ne.“, „A teď už to uvezu, pane Lorenc?“, „Jo, teď už jo“. Jsou boty, které jsou považované za dobré a hodně lidí v nich jezdí (Dalbello Krypton, Salomon SPK/Pro Model…), na tom asi něco bude, ale každý má jinou nohu a rozhodnutí o výběru by mělo vycházet z osobní zkušenosti – nazout boty na nohu a zkusit, která nejlíp sedí (tvar kopyta, flexe). Pak je otázka co se objeví za příležitost (jak púíšeš, žes někde objevil boty za dobrou cenu). Já třeba občas vlezu do obchodu a vyzkouším nějaké boty, abych věděl, jak mi sedí – kdybych náhodou někdy vybíral boty, tak abych měl představu, který model možná ano a který vůbec ne. V Česku to asi nemá moc smysl, freestylové boty jen tak v krámě nenajdeš, ale třeba když pojedeš do Rakouska, oběhni pár obchodů a vyzkoušej. A nemusíš se omezovat jen na freestylové modely, třeb azjistíš, že ti vyhovují normální boty. Ty freestylové speciálky mají většinou různé vychytávky, které jí pomáhají splnit požadavky na konkrétní situace (tlumení, …), ale zase stojí víc peněz, než „obyč“ boty.

21.10.2009 19:37:33 #4 

administrator

(gdak, gdak@seznam.cz) Je zase pravda, že třeba ty moje Dalbella jsou hodně úzký, takže pro někoho se šiřší nohou by to mohl být problém. Jako freestyle speciálky jsou známý třeba Full Tilt Boots, ale asi bude problém je sehnat. Loni je měli na twintip.cz ale ten eshop už asi neexistuje.

21.10.2009 20:26:52 #5 

administrator

(Jirka, Mr.Jungi@seznam.cz) Každopádně díky za rady, zejtra obejdu pár obchodů a vyzkoušim víc druhů a značek a snad mi něco padne do oka a hlavně na nohu.:-) Zkusim nekde ty Dalbella Krypton a ještě nějaký boty a snad něco vyberu..

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:07:56 od Vvladimir

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo