zvedající se pata - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

zvedající se pata

20.10.2009 10:24:12 #1 

administrator

(TomáS, ) Ahoj Fšichni. Chci se s váma podělit o mou zkušenost. Mám vcelku nové Lange 120 koupené akorát o cca 1cm větší skelet než noha. Mám ale vyšší holení kost a tak u většiny bot jsou horní přezky až na doraz, což je špatně, protože to zabraňuje přirozené flexi skeletu. Boty se samozřejmě vytáhly a asi po 10 dnech lyžování v nich se mi začala zvedat pata, což bylo už hodně špatně. Na www.tognar.com jsem koupil „boot fitting foam“ a „ankle pads“ a taky to jejich lepidlo. Ještě jsem si taky sehnal průhledný samolepící plast. Na jazyk boty jsem od shora až k ohybu nad nártem nalepil proužky té hmoty, na kterou jsem ještě před tím nalepil ten plast (aby jazyk klouzal). Jejich lepidlo funguje fantastisky (tak 3× lépe než Chemopren). Takle vyztužený jazyk už způsobil to, že pata zajela pěkně dozadu a bylo by to asi už ok. Vzal jsem ještě ty ankle pads a nalepil je zvenku na botičku. Výsledek je úplně skvělý (až mě to fakt překvapilo). Pata drží nyní v botě zcela fantasticky, nejde skoro vyndat noha. Znovu si budu muset dát pár večerů před televizí a vrátit se k tenké ponožce. Co mě těší nejvíce, je to, že botička je už vyšláplá a potom so se snad trochu splácne ta hmota, tak snad tohle držení nohy vydrží. Ještě jsem udělal jednu věc (a to nevím jestli dobrou nebo ne). Na špičce botičky je pouze neopren, aby bych zlepšil termoizolační vlastnosti. Oblepil jsem špičky botičky nepromokavou izolační páskou, tak nevím jestli se prsty naopak nebudou více potit a zima bude ještě větší. Jinak Tognar doporučuju, je tam pár zajímavých vychytávek. Kdyby někdo chtěl ty vložky před jazyk, tak mu je asi jedny prodám. Na starší už vyšláplé boty, to bude super věc. T. PS. děkuji ivanovi za cenné rady

20.10.2009 14:11:01 #2 

administrator

(marťas, ) se dá vyřešit mnohem líp podpatěnkou nalepenou zespodu v patní části na stélku v botičce, podložením zeppy v její patní části, někdy stačí vystříhnout a vyzkoušet na zeppu podložku vysřiženou třebas z pivního tácku.Pokud to nestačí nebo nechceš moc změnit ramp úhel, nechá se vystříhnout z ohebného plastu podložka kopírující celou zeppu a tu pak následně vložit mezi zeppu a botičku.Dalším, ikdyž dražším řešením může být také tustší stélka třebas ta tvarovací z Montany.Kombinaci obojího jsem úspěšně použil v předminulý sezoně při doladění svých už také vymačknutých bot Sal. Course 130.Ty tvoje problémy ukazují že spíš možná máš úzký dlouhý nárt, cenťák ve seletu je optimum a po tak krátké době by ta botička neměla tolik povolit.Jinak podkládání jazyka rozhodně nepovažuju za šťastné řešení, jazyk představuje v botě důležitý komunikační bod a jakýkoliv jeho zesílení je spíš na škodu při práci holení v nákleku.Lepit izolačku na botičku je blbost. Pokud ti je zima tak spíš použij teplejší ponožky, nutně nemusej být silnější.

20.10.2009 14:20:28 #3 

administrator

(PetrAT, ) Ty měsíčky kolem kotníku jsem si vystřihl a nalepil z nějaké gumy – z jedné strany samolepící. Ale pořád řeším problém, že se to chce odchlípnout. TomáSi to lepidlo vypadá jako chemopren?
Koukněte se někdy na prodejně do Lange, Rossignol a třeba do Nordik, Head. Nordica a Head má kolem kotníku hromadu materiálu, kdežto Lange a Rózy skoro nic.

20.10.2009 14:38:12 #4 

administrator

(TomáS, ) Za žádnou cenu jsem nechtěl zvedat patu. A vložku mezi zeppu a botičku jsem měl, ale i ta zhoršuje cit. Stélku mám (ne tu tužší), možná ji použiju a tuhle si nechám do 150. Jazyk jsem potřeboval rozšířit protože, jsem byl s obouma horníma přezkama na maximu, což bylo nepříjemné právě v nákleku, protože už vše tuhlo a zvyšující se síla byla ta tam. Teď je znova pěkně narůstající flexe při nákleku. Neoblepil jsem botičku, ale jenom špičku, která je pouze z tenkého neoprenu, aby se lidem vytáhla podle potřeby (za to moc nehřeje). Když to bude k ničemu sundám to. Hlavně doufám, že se už nic moc vytahovat nebude:-)

20.10.2009 14:45:57 #5 

administrator

(TomáS, ) řidší chemoprén. Po zatuhnutí ale brutálně drželo. Sám jsem zvědav, co to udělá. Stejně ale předpokládám, že botičku budu vyndavat minimálně a když tak, tak ve dvou. U těhle bot ta botička nevypadá, ža by přežila neustále sem a tam.Vlastně musím říct, že její zpracování je třeba o proti Nordicám dost ubohé. Jde ale pouze o funkčnost, ne? Naopak na svoje bývalé Icony, bych těžko něco lepil a tady to skoro vypadá, že je to na to připraveno. Jinak samozřejmě závodní boty Lange=Rossignol a i ten Rossignol to má výrazně vymakanější. T

20.10.2009 15:35:49 #6 

administrator

(marťas, ) přezky komínu na maximu tak mezi skelet komínu a botičku je vhodný sehnat plastový klínek jako maj třeba ertéčka atomic, který přichytíš k botičce za velkro.Ten klínek potom taky hodně pomůže holením do nákleku a přezky nemusíš tolik dotahovat.Ty Lange comp tam něco takovýho maj taky, takže případně by se to dalo ještě vypodložit.

20.10.2009 15:45:56 #7 

administrator

(TomáS, ) měl jsem to v ruce, ale nakonec jsem si řekl, že oblepením jazyka vyřeším jak komín, tak patu, což se i stalo. Teď už nic určitě potřebovat nebudu, myslím, že se nic už zásadně nepovolí a na poslední přezce mám ještě 3 zobáčky. Je dobrý o tom ale vědět. Náš maladej má tenčí holeně než já a bude potřebovat určitě něco takovýho. T.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek