Prosim o radu - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Prosim o radu

22.10.2009 17:23:21 #1 

administrator

(Simona Bilkova, heyseeyousoon@hotmail.com) zdravim, chci poprosit o radu s orientacnim vyberem lyzi. nestala jsem na nich velmi dlouho a hledam neco zabavneho a nekonvekcniho, zadny jenom nahoru a dolu. nevim si rady s delkou a tvarem a se vsim ostatnim. Prijde mi to vsechno dost podobny a uplne se v tom ztracim, nebo jestli znate nejake dobre odkazy tak to by bylo prima. diky sima

22.10.2009 18:17:39 #2 

administrator

(TomáS, ) já se zase poněkud ztrácím v tvém popisu požadavků. I kyž mi ještě nebylo čtyřicet, stejně to nějak nedávám. Potřebovali bychom nějak rozklíčovat tvůj popis požadavků:„hledam neco zabavneho a nekonvekcniho, zadny jenom nahoru a dolu“. Zejména by nás pak zajímalo, kde chceš tu zábavu dělat, jestli na sjezdovce, mimo ni nebo v parku. Kdy si naposled lyžovala, jak a na čem. Popřípadě kolik ti je a jak si sportovně zdatná, váha taky napoví. No a v neposlední řadě, kolik je rozpočet. To vše nám dost pomůže, jestli si lyžovala v poslední době, tak nás taky zajímá, jaké oblouky se ti víc líbí, dlouhé, krátké, střední…:-)))T

22.10.2009 19:15:18 #3 

administrator

(ivan, ) Při vší povinné či genderovou korektností vyžadované úctě k dámě ty požadavky „zábavného a nekonvekcniho“ znějí spíš jako představa ideálního milence. A to i když si „nekonvekční“ vyložím jako „nekonvenční“ a ne jako „nekonvexní“ – poté, co se přestaly dělat skořepinové lyže i v podobě Bet, už snad konvexní krámy budou patřit k minulosti.

22.10.2009 19:25:02 #4 

administrator

(Martin47, ) To sedí nejvíc na skialpy. Ty teda vypustíme hned na začátku. Rozšíříme to na lyže, se kterými to jde i doleva a doprava. To nám ale zůstává stále dost velká nabídka. Fakt těžko poradit.

23.10.2009 10:35:58 #5 

administrator

(Síma, heyseeyousoon@hotmail.com) Hmm, dík za pomoc, trosku to teda upresnim :predstavovala bych si lyze spis na freestyle nebo freeride, nejlepe neco mezi. Naposled jsem jezdila pred 10 lety na snowblade 1 sezonu a predtim takoveto typicke lyzovani s rodici, ted jsem par let jezdila na prkne. Kolik mi je neni dulezity, sportovne zdatna snad jsem, 50 kg, 160 cm. Rozpocet jsem prozacatek myslela tak okolo 12 000,– lyze s vazanim dohro. A obloucky- to opravdu netusim, drzme se zlate stredni cesty. Predem diky Síma

23.10.2009 10:46:48 #6 

administrator

(Síma, heyseeyousoon@hotmail.com) Ahoj, uz jsem to upresnila, za radu budu vdečna. diky Síma

23.10.2009 10:53:56 #7 

administrator

(Martin47, ) Ahoj, na free odnože jsem zcela nekompetentní osoba. Já jsem spíš na to vystoupit z lanovky a (řečeno slovy klasika Tomby) šup doleva, šup doprava. Nechám to na jiných.

23.10.2009 11:14:36 #8 

administrator

(Síma, ) nevim jestli to je dulezity, ale kdysy jsem mela natrzene a u druhe nohy roztrzene vazy v kolenou

23.10.2009 11:20:51 #9 

administrator

(TomáS, ) bohužel tě taky nepotěším. Tolik free nejsem, abych se cítil dávat fundované rady. Takže někdo jiný nebo nějaký jiný server. My jsme tady spíš starý fotrové, co pořád jezdí na sjezdovce:-)

23.10.2009 11:40:07 #10 

administrator

(kiri, m.keyr@seznam.cz) ahoj. jestli chces nejakou slusnou lyzi na freestyle a freeride do 12tis i s vazanim tak bych asi sahl po lusti.mrkni se na jejich stranku maj tam nekolik modelu vhodnych jak do parku tak do prasanu.mel jsem moznost jezdit na tech ciste prasanovych a parada,znamy zase ma ty parkove a je s nima take spokojen.pomer cena vykon je dle meho nazoru vyborny.

http://lusti.cz/…ed/index.php?…

23.10.2009 11:49:48 #11 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) téměř se nezapojuju do porad jaký komu lyže, ale u tohodle děvčete je to jasný. Chtěla by freeride a freestyle. Přitom v posledních letech jezdila jen na snb.Takže nejmíň sezónu bude potřebovat pojezdit po kopci aby získala nezbytný základy techniky a nějakou jistotu. Takže kyže na sjezdovku 60% a do volnýho terénu 40%. Délka cca 165, radius cca 16, a pod botou něco nemnoho nad 70… Co konkrétně (značku), to je docela fuk a klidně stačí i jetý lyže – tak do 5 tis. by se to dalo asi pořídit. Důležitější je pojezdit s někým, s kým se dostane rychle technicky tam, kam potřebuje – takže tě zvu, Símo, na VL. Příští rok se budeš moct naplno pustit do freeridu – to už budeš vědět přesně jaký lyže budou pro tebe 100% ní :-).

23.10.2009 12:19:11 #12 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Ahoj Símo, dovolím si nadhodit pár tipů i když okruh, ve kterém se pohybujeme, je pořád hodně široký. Jestli správně čtu, tak by se ti asi líbily nějaké „freeski“ univerzálky. To znamená lyže, které můžeš prohnat v parku, občas je vzít do prašanu a nemusíš se na nich bát vyrazit na sjezdovku. K tomu jsou určené např. Scott Sheela , Armada ARW nebo ARVw, 4frnt Madonna, Völkl Pearl, Salomon MaiTai. Takové freeski univerzálky mají šířku středu kolem 85 mm. To platí pro dámské modely. Unisexových najdeš ještě víc, většinou jsou pak trochu širší – kolem 90 mm ve středu (Scott Punisher, Armada El Rey nebo ARV, 4frnt MSP, Line Blend, Ninthward Firstblood, K2 Kung Fujas…) ale jako univerzálky by ti asi posloužily spíš až se vyjezdíš na těch trochu užších dámských). Pro sjezdovkové lyžaře je to obvykle nepředstavitelná šířka, ale ty lyže umí docela dost. Oproti lyžím čistě na sjezdovku je to na upravené sjezdovce spíš pohodovější svezení, jsou však vesměs snadno ovladatelné a v porovnání se sjezdovkovými univerzálkami nevidím, kromě pomalejšího přehranění, žádný větší hendikep. Je dost pravděpodobné, že začneš víc inklinovat buď k freestylu nebo freeridu a zjistíš, že chceš i víc specializované lyže nebo v (horším případě:-) lyže na freestyle i freeride. Možná bych ti doporučil nejdřív si lyže půjčovat a pár jich vyzkoušet, než si nějaké koupíš. Zvlášť jestli jsi nějakou dobu na lyžích nejezdila. Například v Peci pod Sněžkou je test centrum, kde mají freestylové lyže, během zimy probíhají na horách různé testovací akce jednotlivých značek a v Alpách jsou takové lyže k dispozici snad v každé půjčovně. Další zajímavou variantou by mohly být lyže z kategorie allmountain. Dnes se už některé dělají se zvedlou patkou, takže se na nich dá jezdit i pozpátku, ale jsou odladěné víc na sjezdovku. Na blbnutí v parku můžou být některé zbytečně tuhé (a vázání je oproti freestylovkách víc vzadu, takže jízda na switch není tak snadná), ale na sjezdovce zvládnou ostřejší zacházení a neztratí se ani v terénu. Tam se dívej po šířce mezi 80 až 85 mm. Já mám zkušenost se Scott Neo (dámská verze se jmenuje Realm). V této oblasti ale nemám tolik zkušeností. Je to samozřejmě odpověď, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, ale poradit ti konkrétní model je v při tvém zadání hodně ošemetné, ty lyže jsou dělané jako hodně univerzální, takže se těžko vůbec definují kritéria, podle kterých vybírat. Pokud nevíš, co budeš preferova. , je to vlastně nemožné. Jedny jsou lepší v terénu, jiné v parku a některé jedou líp po sjezdovce (např. u slalomek ti stačí porovnat, které jsou lepší v krátkém oblouku). Takže buď si lyže vyzkoušíš a pokud tě to na nich bude bavit, tak si je pořídíš, trochu lepší je si nejdřív pár lyží půjčit a pořídíš si ty, které tě budou bavit nejvíc. No a postupně během jedné, dvou sezón zjistíš, co vlastně chceš a podle toho si vybereš vhodné lyže. Jestli se ti nechce zkoušet, tak si prostě kup nějaké (třeba i mírně použité) lyže se zvedlou patkou se šířkou ve středu okolo 85 mm a jdi jezdit. Určitě poznáš, co tě baví, pak můžeme zkusit výběr zúžit.

23.10.2009 12:25:37 #13 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Teda jak správně podfotýká HOnza, pokud bys chtěla nejdřív zapracovat na technice, je lepší začít na sjezdovce na nějakých univerzálkách, nebál bych se lyží mezi 75 – 80 mm, mezitím si občas půjčíš twintipy a postupně zjistíš, co chceš. Jestli se chceš rovnou pustit do blbnutí, tak platí to, co jsem psal předtím (to samozřejmě neznamená, že bys ve volných chvílích a na freestylových lyžích nemohla pilovat techniku na sjezdovce).

23.10.2009 12:39:20 #14 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) Luboši, žes k tomu dlouhatánskýmu dioporučení opravdu dobrejch speciálek napsal ještě tuhle doušku :-) – protože na sebelepších speciálkách se nedostane nikdy k základu, aby je vůbec uměla využít – a tou je DOBRÁ, UNIVERZÁLNĚ VYUŽITELNÁ TECHNIKA. No a na tu potřebuje, alespoň jednu sezónu, lyže především určený na sjezdovku!!!

23.10.2009 13:19:21 #15 

administrator

(zbyněk, kupcikz@quick.cz) jenom bych pro začátek (klidně jeden dva dny) zvolil délku tak 150 cm. Váha 50 kg, 10 let nelyžovala, předtím snowblade....­......když dostane 165 může to být dost rána do hlavy. A určitě od někoho půjčit nebo koupit v bazaru.

23.10.2009 14:15:50 #16 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) základní postoj a postupnej přechod od rovinky na kopeček, dostatečná rychlost,cit a dynamika, je dýlka nedůležitá a po několika dnech ježdění by cokoli kratšího bylo málo (zejména když směřuje k freeridu)…

23.10.2009 14:50:46 #17 

administrator

(Krab, ) bych už známým, doporučuji oprášit blady a poprosit někoho, ať se na to kriticky podívá. Pak se uvidí. Nikdo nevíme, co a jak na těch bladech jezdila. Mám pocit, že se toho"zbytečného" drilu chce právě vystříhat, proto bych se nebránil začátku u free-cool-in_ů a po čase to třeba zkusil i na sjezdovce, pokud jí bude něco chybět.

23.10.2009 14:59:42 #18 

administrator

(Síma, heyseeyousoon@hotmail.com) takze, diky za rady a porady, skusim teda nejdrive obehat ty baziky, kdyz vlastne, jak podotykate, nevim co me bude ba atd. urcite ocenim kdyz mi nekdo ze zacatku poradi co a jak, takze te beru za slovo i kdyz nevim co je VL. Jeste jednou tedy diky panove a dam vedet az pokoupim. Síma

23.10.2009 15:02:34 #19 

administrator

(HonzA, ) Info o VL a akcích najdeš tady: Web VL.

23.10.2009 16:13:05 #20 

administrator

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá