New Sarka Zahrobska - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

New Sarka Zahrobska

23.10.2009 10:43:24 #1 

administrator

(ivan, ) Pravila Šárka v rozhovoru pro iDnes:
„S Tondou (Strachem – kondičním trenérem) rozebíráme techniku a vyměňujeme si názory.“
Pravím já: no potěš pámbu. Bude to opravdu zajímavá sezona.
Celé: http://sport.idnes.cz/…lyzovani.asp?…

23.10.2009 11:01:28 #2 

administrator

(Martin47, ) bude zajímavé to sledovat. Neumím si dost dobře představit kondičního trenéra, který by mohl být přínosem v analýze techniky (taky tam ale není napsáno, že se jedná o techniku lyžování). Ovšem kdo ví? Mezi řádky to ale vypadá na docela slušnou různici. Jsem taky docela rád, že s ní zítra pojede mládí (Volopichová). Už se těším a ať je to jak chce, budu Záhrobské držet palce aby prorazila i v obřáku. Zaslouží si to.

23.10.2009 11:24:43 #3 

administrator

(TomáS, ) držet palce, ale slyšel jsem názor, že tady v republice není příliš mnoho lidí, kteří by mohli být přínosem pro její techniku, má-li nastavenou laťku na bednu. Stejně je trochu zázrak, co už dokázali.

23.10.2009 11:43:32 #4 

administrator

(Martin47, ) zkušenostmi, technickou zralostí už jde spíš o dokonalé vyladění formy, což je hned celý komplex problémů a závodník na vrcholové úrovni na to rozhodně sám nestačí. Stupeň trénovanosti a formy se dnes dá objektivně změřit vědeckýma metodama a z výsledků se dá stanovit další tréninková strategie. Tam by ji nový tým mohl hodně pomoci.

23.10.2009 11:48:10 #5 

administrator

(ivan, ) Chápu to tak, že techniku benče spolu neprobírají. Ale víc už neřeknu. Je fakt, že když děcka začínala, starej Petr o lyžování taky věděl houby, ale to se nepohybovali ve Svěťáku, nýbrž v Benecku a Vítkovicích. Ale je taky možné, že to Šárka schválně formuluje takto, aby Toníka „prodala“ jako hlavního kouče a odborníka.
Ona zatím dokázala dobře sjet obřák jen když jí to spíš výjimečně sedlo. Větší soustředění jen na SL a GS by jí mohlo pomoct. I to, jak vyladí lyže, byly tam nějaké dohady ohledně broušení. Plus to, jak potrénovala na delší slalomce, jak je spokojená se slalomem a kolik může dát obřáku. Možná by to chtělo dokonce ho (logicky až po olympiádě) „ošidit“, risknout případný malý sestup na žebříčku a dát si maximální soustředění na obřák. Ale to už jsou moc velké spekulace zdálky bez znalosti důležitých okolností.
Volopiška? Ona má druhé obřákové body (nechce se mi to hledat)? No to bude na takovým těžkým kopci mazec…
Btw, hezká je historka, jak fotříci soutěžili o lepší body svých holčin: Dan Volopich a Bobas Zeman. Jedna trénovala v Jižní Americe a vyjela tam nějaké lepší SG body, načež prý hned nato následovaly tlaky na změnu bodových kritérií pro nominace… Nepamatuju si detaily, a tak to schválně píšu takhle neurčitě. To, že Andrea Zemanová vyjela na jaře domácí titul, muselo štvát, tak aspoň budou mít start ve WC… Ale jestli z těch holek opravdu něco bude, se stejně teprve ukáže. Pamatuju, jak Lucka Hrstková v 16 taky vlítla mezi dospělé jako raketa, hned titul, a pak se to zaseklo…Ale Bobasovi i Hance bych zhodnocení té třetí šance ze tří dětí přál. DV má v záloze ještě jednu mladší a Verešovou k tomu :-)

23.10.2009 12:32:01 #6 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) týhle závodnice je, že se odmalička naučila koukat a viděné převádět do svého projevu :-) – řekl bych, že je to zatím nejdokonalejší produkt praktického užití metody, kterou jsme s Ivanem nazvali Intrnsive Feedback :-). Ona nejspíš opravdu velmi dobře ví, v čem jsou její „nedostatky“ (mluvil jsem s ní na jaře o tom chvilinku). Úkolem jejího konzultanta je už je pak jenom posouzení, nakolik se její pocity shodují s viděným a s časomírou :-)… Šárka je mimořádně silná osobnost – ona si to umí ošéfovat a moc dobře ví co dělá :-) – držím jí palce.

23.10.2009 12:32:07 #7 

administrator

(ivan, ) @ Martin: jenže to je otázka. Trochu mi připadá, že jdou ode zdi ke zdi. Před 2 či 3 lety se zbavili Josefa Šedivého coby kondičního trenéra a nadšeně mluvili o změnách v kondiční přípravě pod vedením Strachovým. A mám pocit, že letos se zase něco mluvilo či psalo o ne tak malých změnách. Nechci nikoho zpochybňovat jako kondičního trenéra, ale lyžování je poměrně specifické a třeba Rakušáci s celou svou obertauernskou základnou a podporou univerzitních pracovišť ukazují, jak se dělá komplexně příprava opravdu na špičkové odborné a vlastně až vědecké úrovni. Připnout si sporttester a se zatnutými zuby makat na suchu až do bezvědomí je fajn, ale je to přece taky třeba účelně přenést na sníh. Zedřít sportovce při fyzičce umí kdejakej trenérskej jouda, hlavně když je mladej, neopotřebovanej a rychle regeneruje, ale v tom to tajemství přece není.
@ Tomáš: vím, že to dost dobře „nešlo“, ale já bych před dvěma lety angažoval Trnku. Tehdy už by býval byl za tuhle poslední šanci u nás vděčný a znalostně na to měl. Ale tehdy byly věci ještě dost jinak, a tak je to jen „kdyby“.
Tak to alespoň vidím já, ale můžu se mýlit jako v životě už nejednou.

23.10.2009 12:43:18 #8 

administrator

(ivan, ) Kéž bys měl pravdu a kéž bych mohl sdílet tvůj optimismus. Když všechno půjde dobře, může asi už „z podstaty“ jezdit ve slalomu na bednu. Jakmile by ale nastaly problémy (viz např. jak loni odešla Zuzulka, nevím ale, proč, jestli ne třeba lyže), pak se teprve ukáže síla osobnosti i celého týmu. Z určitých náznaků a dílčích informací bohužel nemám pocit, že je vše tak idylické, jak píšeš.

23.10.2009 16:17:33 #9 

administrator

(Martin47, ) S bodama je to odjakživa maso. Pamatuji jak jsem byl coby trenér se svěřenci na tehdy ještě federálním mistrovství ČSFR na Martinských holích. Odjelo se mistrovství a měl se jet ještě jeden federální klasifikační OS. Ten den chcalo jako z konve. Děti se navěšely na lanovku z Martina a jelo se 20 minut nahoru. Tam si všichni prohlédli trať, rozjezdili se, svlíkli do kombinéz, a závod se odvolal. Úplně mokrý děti se navěšely znova na tu lanovku. Normální hazard s jejich zdravím. Pak se ke mně doneslo jak to bylo. Funkcionáři svazu, ráno po probrání z kómatu přepočítávali body, jelikož šlo o nominace na Trofeo Topilino. No a když to spočítali, zjistili že je nominace podle jejich představ a je nežádoucí, aby do ní ještě někdo promluvil výsledkem v tom OS (konkurence tehdy byla dost vysoká a bylo pravděpodobné, že se to stane) a tak se prostě zrušil. Ty týpci ze svazu přitom byli ubytovaný nahoře na Martinkách a dobře od rána věděli, jaké jsou tam podmínky. Nijak se to od rána nezměnilo. To byl bod, kdy jsem se rozhodl, že se na tom podílet nebudu a skončil jsem s trénováním.

23.10.2009 16:34:19 #10 

administrator

(Martin47, ) Ona je nakonec stejně vždycky rozhodující hlava. Vžyť to určitě znáš i na svých závodních zkušenostech. Vem to ve světě. V elitě je řada výtečně připravenejch, nabušenejch, talentovanejch jedinců a pak se najde jeden, kterej je začne porážet. Jsem přesvědčenej o tom, že srovnatelný pohybový talent, fyzické předpoklady atd. má celá špička. Co mezi nimi dělá rozdíl je hlava.

23.10.2009 16:44:25 #11 

administrator

(ivan, ) Amen.

24.10.2009 18:31:56 #12 

administrator

(ivan, ) „… si alespoň pochvalovala perfektně připravené lyže. A myslí si, že v dalších závodech obřího slalomu může pravidelně bodovat. „Nevidím v tom problém. I když přeučování starých návyků jde pomalu.“ (cit. iD)
Takové hezké malé jedovaté signálky? 1. i my umíme udělat lyže, 2. cos na mě zmršil, musíme teď pracně odstraňovat.
Možná ne, ale proč jenom mi to tak připadá?

24.10.2009 19:25:53 #13 

administrator

(marťas, ) No, co jsem si přečetl ten článek na idnes tak myslím že ten rozchod s fotříkem nebyla nejspíš vůbec žádná plánovaná idylická výměna stráží jak to všichni účastníci v médiích prezentují. Asi už tam delší dobu běžela pěkná ponorka a poslední kapka asi přišla po MS při přerozdělování financí.Podrobnosti znají asi jen oni a pár lidí kolem, ale nejspíš tam byl ten komunikační problém a možná i něco více.Taky mě zajímá jak si holka teďkom pohlídá věci kolem financí,servisu lyží a organizace týmu.Důležitý taky je aby odhadla své treninkové limity a dokázala se vyhnout zranění.Co se týče psychické odolnosti tak je na tom hodně dobře ale důležitý bude jak se vyrovná s věcmi kolem svého týmu který doteďka řešit nemusela. Třeba ale holka skutečně ví do čeho jde a že to zvládne. A ten její brácha se teď taky možná může dostat dál a jezdit pravidelně na bodech.Bude to každopádně zajímavý. Aspoň pro ty lépe zasvěcené.

24.10.2009 20:05:41 #14 

administrator

(m, ) Vezměte si, že Petr Záhrobský v minulé sezóně vyhrál všechny SG v EP. To je v té konkurenci mladých alpských vlčáků, rvoucích se o příležitost, nota bene v klouzavé disciplíně, úspěch jako hrom. A v našich médiích se místo toho, aby ho prodali veřejnosti, dozvíš kolik kréténů si rozbilo kebule při cestě na fotbal. Myslím, že si zasloužil mnohem víc pozornosti a přeju mu, aby se prosadil i ve svěťáku. Ono lyžování je vůbec nevděčné. Když jsi ve fotbale 11. nejlepší v republice, jsi v základu repre. A když jsi 11. v lyžování? Neštěkne po tobě pes.

24.10.2009 20:41:46 #15 

administrator

(valerius, valerius@centrum.cz) Media maj za ucel vydet penize, cili ukazou lidem to, co chtej videt vic a kdyz chtej videt vic kreteny, co si rozbijej hlavy (bohuzel), tak je uvidej. A porovnavat fotbal s lyzovanim je taky blbost. Jak kvuli popularite, tak kvuli poctu lidi, co delaji fotbal a co lyze. Aktivnich lyzaru, co jezdej po FIS zavodech je par stovek(spis neco pres 100) a fotbalistu si ani netipuju, ale tipuju o 1–2 rady vice. Kazdopadne, lyzovanim se tady nezivi skoro nikdo, fotbalem i lidi z druhe ligy(predpokladam).

24.10.2009 21:20:24 #16 

administrator

(marťas, ) fotbalu a trenéřiny tak mě dost pobavilo jak trenér Járolim i když má velké cíle a dobrou vizi, téměř rozložil svým točením se sestavou jinak celkem dobře fungující mužstvo složené většinou z mladých a talentovaných kluků.Chci říct že i dobrá vize je na h. když dotyčnému chybí ta trocha diplomacie a psychologie.Jinak teda fakt že lyžování na závodní úrovni u nás je na okraji zájmu je věc už dávno známá a změnit to můžou jenom výsledky a pohled lidí na tento sport.

24.10.2009 21:29:04 #17 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) lyžuje u nás asi víc lidí, než kolik jich hraje fotbal. Asi se tu prodá víc lyží, hůlek a lyžáků než kopaček, dresů a míčů… Jen tak si zakopat chodí pár desítek tisíc kluků a pár stovek mladičkejch holek, lyžovat jich je včetně starejch rozhodně víc. Peněz za líístky na fotbal je taky utracenejch míň než za permanentky… Lyžařskej business je nejspíš podstatně větší než fotbalovej (až na ceny hráčů, TV práv atd…)… To je zase druhej pohled – taky pravdivej :-)… O lyžování se nikdo mediálně nestará, o fotbal tisíce lidí!!! Z lyžování by bylo možný udělat mediálně zajímavej sport a přineslo by to jistě podstatný zvýšení peněz, který by se v něm točily. Za jakou cenu? – no třeba by Záhrobsklej měl mít aférky s misskama, Trejbič „pařit“ s nějakejma smažkama – a nebo alespoň, i když to nedělají, tak o nich takový píčoviny šířit :-)… No a možná existuje ještě mějaká střední – slušná cesta – a iá my bychom se o ní měli snažit, žejo ???

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:34:15 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox