První závod SP a první zranění - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

První závod SP a první zranění

24.10.2009 15:39:30 #1

Příspěvků: 8274

administrator

(Pavlos, ) První závod SP letošní sezóny GS v Soldenu vyhrála Tanja Poutiainen, před Kathrin Zettel a Denise Karbon. Favoritka Lindsey Vonn na novém materiálu Head skončila až devátá. Šárka Záhrobská vypadla v 2. kole, když po prvním byla na 28.místě.
Bohužel se zranila Niki Hosp. Po pádu má přetržené vazy na pravé noze.

24.10.2009 15:45:07 #2

(Pavlos, ) byla diskvalifikována za neprojetí brány č. 38. Valentina Volopichová se nedostala do druhého kola. Čas v prvním měla 1:23.97. Vítězka prvního kola Denise Karbon měla 1:11.52.

24.10.2009 15:58:16 #3

(ivan, ) Tenhle závod je brutal. Na začátek sezony, když se všude trénovalo blbě, prudký kopec, navíc udělaný hodně natvrdo kvůli klukům i proto, že napadlo až nedávno. A stejně se to prý i pod holkami propadalo. Holky potom odjedou řadu závodů na milých plackách, ale tenhle úvod jim nezávidím. Těch 12 vteřin, co dostala VV, jí asi taky morál nezvedne. Ale zase bude jednou, až z ní bude celebrita, perlit v médiích, že jezdila WC. Šárka myslím zajela to, na co standardně v obřáku má. Žádný růžový brejle, jakkoliv bych se rád mýlil. Zajímavý je, že pár mladých holek sjelo dobře. Že uspějou zkušený se dalo čekat. Lindsey favorit nebyla, obřák je její „nejslabší“ disciplina, pokud se matně pamatuju na jarní žebříček. Pro ni určitě skvělý výsledek, zejména pokud měla i nové boty. Jestli má Niki vazy na druhým koleně v háji, už jí jde o kariéru. Holky se z takových věcí dostávají hůř než kluci. P.S. Závod jsem neviděl, pár info mám z webu.

24.10.2009 16:48:02 #4

(Martin47, ) Viděl jsem obě kola. Trať mi připadala docela slušná, navíc bylo hodně nad nulou. Ta prostřední pasáž byla hodně o driftu. Hospovou lituju. Nevypadalo to nijak dramaticky. Jen takový lehký natočení kolena po zaříznutí lyže ve vzpřímeném postoji. Na pohled žádné drama. Je to strašná smůla absolvovat celou drsnou letní přípravu a utrhnout si koleno v desáté brance prvního závodu. V druhém kole zhruba v polovině prostřední pasáže byl nepříjemný zásek, který holky dost nakopával. Karbon tam nechala zlato. Nové Atomiky jsou hned na bedně a trochu mi připadalo, že Heady moc nejely, na druhou stranu, Záhrobská měla vynikající první mezičas v prvním kole a ten je po placce, což zas svědčí o opaku. Mohla ale mít použitý dobrý akcelerátor.Dnes vyloženě vyhrála ta, které se podařilo navšit nejméně chyb. Už se těším na chlapy.

24.10.2009 18:36:03 #5

(marťas, ) No,taky jsem se díval. Překvapilo mě jak rychle se ta trať zpomalila po prvních 15–20 průjezdech, ve 30 rozdíl skoro 5 vteřin.Dobře tam zajely malý lehký holky.Na tom prudkým kopci je potřeba spíš kontrolovat lyže a včas nasazovat oblouky, rychlý lyže tam můžou pomoct snad jen krátce po startu a v dolní pasáži před cílem.Jinak asi hodně čerstvýho a málo zmrzlýho sněhu, místama se to tam propadalo.Šárka přehranila do oblouku v tý červený bráně trochu pozdě a v ten moment ji tam právě hrkly lyže na nerovnosti, úplně stejně tam vypadla ještě jedna holka a další dvě měly problémy. Niki asi má po sezoně, to přetočení kolena teda bylo dost brutální.Docela jsem taky zvědavý na zítřek, pokud bude ten kopec jako dneska, budou to mít kluci s číslama nad 30 s postupem do druhýho kola moc těžký.

24.10.2009 19:55:40 #6

(Martin47, ) Řekl bych, že Záhrobské trochu vázly info z trati. Obě holky před ní v té brance měly dost problémy.

24.10.2009 20:53:30 #7

(marťas, ) byl hlavně v tom že tam přehranila dost pozdě, už to bylo za tyčema.Jinak v létě při závodech na trávě jsou tyhlety hrbolatý lahůdečky v každý druhý bráně.

24.10.2009 21:31:50 #8

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.