Student jako instruktor lyžování - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Student jako instruktor lyžování

24.10.2009 20:22:58 #1 

administrator

(depetr, depetr@email.cz) Zdravím všechny nadšence, potřeboval bych poradit. Jsem studentem VŠ a láká mě si ve volných chvílí přivydělat jako instruktor lyžování. Lyžuji od malička a nebojím se říct, že lyžuji perfektně. Tak jak to u studentů bývá, tak ani já nemám nějak moc peněz navíc a proto velmi zvažuji jaký kurz si vybrat a kde co nejdříve pracovat. Zaujala mě škola SUN Ski & Board School. Jsem z Moravy a tudíž pro mě připadají Beskydy, nejspíš Bílá. Jaký máte názor na APUL? Mám si radši udělat kurz tam? Zajímalo by mě, pokud bych si udělal kurz instruktora lyžování „C“ tak jak dlouho platnost má tato licence? Je neomezená a nebo se musí nějak obnovovat? Můžu pak pracovat i jinde s touto licencí v ČR mimo uvedenou školu? Myslíte, že je taková brigáda zajímavá pro studenta? Děkuji všem, kteří se mi pokusí pomoci ;-) S pozdravem depetr

25.10.2009 09:23:23 #2 

administrator

(Danny, ) ja sam jsem studentem VS a instruktora bubu letos delat tretim rokem. pro me jako milovnika lyzi je to zabavne, predat neco z toho co umim ostatnim. K te licenci: ta je omezena na 5 let, ja jsem taky z moravy, ale radeji jsem si kurz udelal v jesenikach(www.loap-ski.cz). Ale to jen z toho duvodu, ze jsem zrovna na tu intruktorsou skolu na bile nemel dobre reference, predevsim od lidi kteri instruktory delaji 20 i vice let. Tot muj nazor…

25.10.2009 10:51:56 #3 

administrator

(depetr, depetr@email.cz) Čau moc díky za odpověď. A nevíš náhodou proč jsou špatné reference na Bílé? No do Jeseníků to mám dál, ale teoreticky by se dalo dojíždět. Díval jsem se na ty uvedené stránky. Ta škola funguje jenom na Červenohorském sedle. Zásadní problém vidím v tom, že na sedle není umělé zasněžování. Loni jsem tam jednou byl a docela katastrofa, protože jsem jezdil po šutrech :-( SUN Ski mě docela zaujala. Zajímalo by mě, jestli tě ta práce baví a jestli se tím dá alespoň něco málo vydělat. A učíš často děti? Není to s nima složité? Mám z toho docela obavy, jestli to zvládnu. Po pravdě bych radši dospělé. Předem díky moc za odpovědi !!! ;-) S pozdravem depetr

25.10.2009 11:16:56 #4 

administrator

(Danny, ) no ja jsem si na tom sedle udelal pouze ten kurz a ucil jsem tam jednu sezonu vzdy jak bylo vice volna tak sem tam byl treba pres vanoce nebo pres prazdniny cely tyden. Tedka ucim na zlatniku a jsem spokojeny. vetsinu klientely tady tvori prevazne deti ruznych vekovych i vykonostnich urovni. Obcas jsou i naci dospeli ale tech aspon tady neni tolik. Ale me to bavi, jsem na horach a nekdy je i s tema deckama sranda, pokud jsou uplni zacatecnici tak je to zezacatku spise o hrani nez uceni, ale je to fajn. Vydelat se da havne podle lokality. Tady je to tak cca 100kc/hod a zalezi na tobe kolik toho oducis, jake sou tve casove moznosti. V tech jesenikach byla i zahranicni klientela (predevsim polaci a nemci) a to bylo placeno o neco lip. Rikam zalezi hlavne kde budes ucit. Na te Bile je to takovy rychlokurz myslim ze 3 nebo 4 dny. Treba takovy kurz apulu trva 9 dni. Na tom sedle to byl intenzivni 5denni kurz s tim ze cely den se bylo na svahu,kde nas i nataceli a potom se rozebirala technika jizdy na videu, byly prednasky atd. A ti skolici byli super, vsechno mladi lidi kteri na svuj vek toho maji myslim dost za sebou. A ta jejich licence je pod zastitou Univerzity Palackeho v Olomouci, kdy na zaverecne zkousky prijeli lidi primo od nich a ti pak udelovali licence, kdo neprosel, licenci NEDOSTAL. Na te bile je to pry i tak ze proste si to zaplatis a oni nakonec daji tu licenci vsem. Tot je to co jsem o tom slysel, neni to moje vlastni zkusenost. At se rozhodnes jakkoliv je to tvoje volba.

25.10.2009 12:30:14 #5 

administrator

(depetr, ) Díky za odpověď. No já ještě uvidím. Po pravdě bych radši chtěl učit dospělé, jak se třeba zdokonalit. Nebo třeba vyučovat carving, ale to jsme asi někde jinde. Myslím si, že na to mám. Ono učit malé špunty asi moc o lyžování nebude a jak ty říkáš, asi to bude spíš takové hraní, kde se bude jezdit na provazovém vleku po rovince :-D Nevím, jestli by mě to bavilo. Co všechno potřebuji, abych učil zahraniční klienty, kromě znalosti jazyka? No jinak ten kurz na té Bílé trvá 9 dní a nemyslím si, že by to měl být nějaký „švindlkurz“. Pro mě je zásadní otázka financí, zda se mi vynaložené peníze na kurz vrátí a nebo ne. Navíc bych musel odučit 100 hodin za sezonu, abych měl tzv. dotovanou (nižší) cenu , což se mi zdá poměrně hodně.

25.10.2009 12:37:57 #6 

administrator

(Danny, ) tak to mozna pro letosek vymysleli na te Bile neco noveho. protoze jeste loni tam ty kurzy byly jen 4 denni. pokud jich tam teda nedelaji vic, coz bych nerekl. a cenove nevim jak to vychazi. na tom sedle je fajn, ze pokud tam oducis aspon tu jednu sezonu, tak dostanes penize za kurz zpatky, coz si myslim neni spatne. ja jsem asi tech 100 hodin zvladnul, byl jsem tam cele vanocni prazdniny a jarni prazdniny, to jsem byl jeste na SS. a pres vanoce jak se ucilo vkuse 6 hodin denne to pekne naskakovalo:-). preju hodne zdaru pri vyberu, jestli si vyberes tu bilou tak dej potom vedet jake to bylo, urcite by me to zajimalo.

25.10.2009 16:29:52 #7 

administrator

(Petris, ) Dlouhá léta jsem učil a ještě učím. O tom koho budeš učit rozhoduje většinou majitel, nebo kdo má na starosti přidělování výuky. Min. 3 roky budeš u dětí, děti jsou nejčastější klienti. Dospělé učí starší instruktoři, kteří jsou tam déle a hlavně mají praxi. Pokud existuje kurz,kde dají licenci každému, tak je to špatný kurz! A pro výuku nestačí umět lyžovat, ...... ale i komunikovat. A práce na horách není až taková zábava jak by sis mohl myslet ...... třeba 6 hod. každý den na plácku s malými dětmi, brečící, počurávající se ........... Nechci tě strašit, to jsou jen poznatky z mého působení v LŠ.

25.10.2009 19:34:23 #8 

administrator

(depetr, ) Super! Děkuju moc. Právě něco takového jsem potřeboval slyšet. Moje obavy se naplnily. To jsou informace, které nikde nenajdete, takže vážně děkuji. Po pravdě toho bych se obával, že práce s dětmi nebude jednoduchá a navíc se na to ani necítím zralý, abych učil děti :-) A ještě jednou si myslím, že zvolený kurz nedají každému a nepředpokládám, že by to byl nějaký „švindlkurz“. Ale tak možné je všechno. Velmi děkuji za cenné informace a asi ještě své rozhodnutí přehodnotím a za peníze si radši pojedu zalyžovat do Itálie…

06.11.2016 11:22:26 #9 

waki

Ahoj, já jsem si instruktorský kurz dělal u ski and board school loap a jsem maximálně spokojený. Měl jsem to sice přes půlku republiky, ale určitě to stálo za to. Super lidi, dobrá organizace kurzu. vřele doporučuju. www. loap-ski.cz

06.11.2016 18:12:46 #10 

HonzA_ muž

>> #9, waki, 06. 11. 2016 11:22:26

Tomu říkám archeologie. Řekl bych že depetr už dávno není studentem a řeší úplně jiné věci…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

06.11.2016 18:21:55 #11 

Vvladimir muž

Trpělivost růže přináší.

06.11.2016 20:14:17 #12 

HonzA_ muž

>> #11, Vvladimir, 06. 11. 2016 18:21:55

Myslíš růže plné reklamy?

06.11.2016 20:25:31 #13 

Vvladimir muž

Jsem rád, že se Depetr, ať už studuje nebo je v důchodu, dočkal odpovědi na svůj dotaz. Myslím, že už přestával věřit, že supr lidi ještě někde jsou.

09.11.2016 11:10:10 #14 

Kaktus35

Také by mě zajímalo, jak je to s licencemi na instuktora lyžování :). Chtěla bych vyučovat v Krkonoších. Koukala jsem hlavně na Skol max ski school, Classic ski school, JPK v Rokytnici n. J… Které kurzy zde uznávají a které byste doporučili absolvovat?

09.11.2016 14:14:38 #15 

HonzA_ muž

>> #14, Kaktus35, 09. 11. 2016 11:10:10

Doporučil bych jim napsat a nebo zavolat a prostě se zeptat.

10.11.2016 23:36:01 #16 

Kaktus35

>> #15, HonzA_, 09. 11. 2016 14:14:38

Však to chci, jen mě zajímalo jestli tu s tím nemá někdo zkušenosti ;)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo