REGISTRACE DO DISKUZE - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

REGISTRACE DO DISKUZE

27.10.2009 18:06:49 #1 

administrator

(Tomáš Roba – SNOW, ) Vážení přátelé lyžování,
nový web se rychle blíží a přinášíme vám první informace.
Po přechodu na nový SNOW.CZ bude, pro přidávání příspěvků do diskuze, zapotřebí se zaregistrovat. Ti z vás, kteří jste zde na starém SNOW.CZ zaregistrováni, budete na nový web převedeni i s vašimi nicky, pouze vám emailem pošleme nová přístupová hesla. Vy kteří ještě zaregistrováni nejste, se můžete zaregistrovat až na novém webu.
Diskuzi budeme muset, kvůli převodu a roztřídění současných diskuzních témat do nových sekcí, dočasně deaktivovat (předpoklad je zítra 28.10. odpoledne, možná až do večera), pak už budete psát do nové diskuze.
Těšte se, nový web vypadá výborně!
A držte nám palce, ať je přechod v pohodě (ťuk, ťuk, ťuk :-))
Z redakce zdraví
Tomáš Roba

27.10.2009 18:34:50 #2 

administrator

(ivan, ) toi toi toi, klopfe auf Holz, knocking on wood, ať nic nespadne a všechno se převede, je v tom docela dost know-how

27.10.2009 18:47:45 #3 

administrator

(TomáS, ) z hlediska počtu a uživatelů a uživatelské přívětivosti je zrovna NUTNOST registrace blbost. Ten kdo se chce jenom na něco zeptat a vyskočí na něj pole s nustností registrace dost často odejde. Teď tu registrace není a počet nějakých spamů není vážný, aspoň je tedy nevidím. Jestli chcete mailový adresy lidí, tak jsou lepší způsoby, jak je získat. Úmrtnost na diskuzi bude markantní. Dle mýho jste teda dobře nezačali, jediná věc, která byla na současný diskuzi dobře, bude zrušená:-((((.

27.10.2009 19:12:18 #4 

administrator

(ivan, ) To je možná pravda. Je fakt, že různými opatřeními se brání hlavně velké servery proti debilům v diskusích a tapetování, ale naproti tomu třeba lidovky nebo aktualne to nechávají volné. iDnes sice prudí, nedávno zavedli dokonce další omezení nějakým „dukátovým účtem“, ale občas něco nechávají volně. carv ani carver neomezují, skimagazin diskusi nemá vůbec. Spamy zde jsou v podstatě nula. Docela by mě zajímala reakce na tuto Tomášovu námitku. Zatím tady skutečně panovala velmi demokratická atmosféra a myslím, že se příležitostní tazatelé nemuseli bát zeptat na cokoliv. Ale nejsem žádný znalec webového prostředí, jen BFU, takže se případně rád nechám poučit. Zajímá mě to i proto, že se docela dost snažím, aby diskuse žila (z čehož nic nemám) a Snow z toho těžil (což už je pak i můj osobní zájem), takže pokud by to mělo diskusi nějak negativně poznamenat, už kvůli své vložené práci by se mi to nelíbilo.

27.10.2009 19:19:35 #5 

administrator

(Pavlos, ) na jiných většinou odborných serverech (např. Smartmania.cz , SuperForum.cz ) to funguje tak, že pokud někdo není registrován , tak prostě nemá šanci napsat příspěvek, takže podle mě to zase takový problém není …

27.10.2009 19:53:38 #6 

administrator

(Martin47, ) bych se rád zeptal Pavlose jak to dělá. Řekne vyhraje Cuche – vyhraje Cuche. Pak řekne chci nové fórům – je nové fórum. Obdivuhodné, až strašidelné. A teď k tématu. Jsem velmi krátkým uživatelem místního fóra a začal jsem přispívat z jednoho, pro mě podstatného důvodu. Na webový prostor je to tu neskutečně slušné, a to i v případech, kdy se názory liší. Velice přátelská atmosféra, a to je cenné. Z toho hlediska považuji registraci za zbytečnou z důvodů které uvedl TomaS. Právě díky náhodným návštěvníkům s jedním dotazem se tu dost důkladně probere řada detailů, která by jinak unikla a diskuse je pestrá a přitažlivá. Mám trochu strach, aby se fórum nesmrsklo na pár jedinců a dokola omílaných témat. Nepíšu to proto, že bych měl s registrací problém. To mám problém spíš s kódem, kdy velká a malá písmena trefuji průměrně tak na třetí pokus.

27.10.2009 19:56:17 #7 

administrator

(TomáS, ) protože přijdeš o podstatnou část dotazů lidí, kteří se prostě jen chtějí zeptat. Proč by měli někomu dávat svůj mail a hlavně proč by měli vyplňovat nějaký formulář. Navíc je takové fórum ani nevybízí k dotazu. Na místo butónu ja kráva „klidně se zeptej“ najdeš větu, že se musíš nejdřív registrovat. Proč to tak je? Není žádný důvod, jenom majitelé diskuzních fór chtějí ty maily do dtb pro svůj obchod. To že bude značný úpadek na diskuzi, se nedá vyčíslit, tak to neřeší. Navíc na Snow, se pravděpodobně použije nějaký opensource řešení diskuze, která ti třeba větší možnosti úprav ani nenabízí. Byl bych mile překvapen, kdybychom měli diskuzi pro „LYŽAŘE“, kde bys ve svém profilu měl možnost třeba mít vyskládaný lyže, který jezdíš, boty, fotky, videa, oblíbený středisk, atd… Vsadím se, že tam bude pouze fotka a tím to v zásadě zkončí. Proč si to myslím? Protože mě internetová komunikace poslední roky žíví. A klienti většinou neříkají uděláme to dobře, ale levně.Bude-li nová diskuze stejná jako na kočkách, tak je to právě ten případ.....

27.10.2009 19:58:38 #8 

administrator

(HonzA, ) Výborná zpráva, držím palce.
K tomu převodu staré diskuze – koukám že už je skoro 1000 témmat v diskusi. Možná by stačilo jenom v nové diskuzi založit téma „Staré SNOW.CZ“, předpokládám že tam bude fungovat vyhledávání i v diskuzi takže by to neměl být problém. Alespoň já bych to bez problémů zkousnul.

27.10.2009 22:00:15 #9 

administrator

(arsi, ) Dlho sme čakali na túto zmenu a mnohý sme si to priam žiadali.Nechcem kritizovať niečo čo bude až zajtra,bez toho aby som videl výsledok.Nechám sa prekvapiť:)…čo sa týka mojich starých príspevkov,ak by došlo k nejakému nezvratnému resetu,ani ma nehne..je to web,raz to aj tak zmizne:)

Ak sa mi na novom fóre bude páčiť ostanem s vami,ale sebakriticky musím poznamenať,že by som mal viac lyžovať a menej kecať na fórach a to je fakt:)

27.10.2009 22:24:43 #10 

administrator

(ivan, ) A nedá se to zvládnout oboje? V zimě ráno lyžuju, do podvečera dělám lyže, večer kecám. Praxe i teorie. Tvoje slovenština, o know-how nemluvě, by nám nostalgikům fakt chyběla. Když už jsem tu Evku v Liptovskom Mikuláši zvádl milovat jenom platonicky.. Ještě bys mohl přivést pár krajanů. A já že bych zkusil přemluvit paní docentku Blahutovou (= Hanka Droppová)?

27.10.2009 23:01:53 #11 

administrator

(freddy, ) Taky si myslím, že registrace je zbytečná. Nicméně pro různé registrace je vhodný desetiminutový mail: http://10minutemail.com/…l/about.html

27.10.2009 23:19:24 #12 

administrator

(arsi, ) Vďaka Ivan. Samozrejme,že technicky sa dá zvládnuť oboje.Myslené to bolo skôr sebakriticky.Priamo do mňa.Akože by som mal niekedy menej teoretizovať a nedohadovať sa s ostatnými,keď som presvedčený že mám pravdu.Ale naopak pretaviť svoje závery do praxe a ostatných nechať s ich názormi na pokoji.

Slováci na Snow.cz?..určite registrujete Dura,býva tu občas,pohybuje sa asi skôr v lyžiarských free sférach,ale má v tom tiež dosť jasno:))
Za tie roky poznám dosť lyžiarov Slovákov.Mnohým by pomôhlo,keby si občas prečítali aspoň časopis,alebo fórum a ďalších,s ktorými môžem pokecať o akomkoľvek know-how a sú stále v obraze.Podo­týkam,že sú určite aj lepší lyžiari než ja.Výsledky to aspoň ukazujú:-) Tý budú asi tebe vekovo bližší. Ale webové fórum ich nejako neto..skôr osobne pokecať na chate v kolektíve.Tak ako to bolo kedysi v nepočítačovom veku.Sám uznáš,že to má väčšie čaro.Môžeme sa zasmiať,poplácať sa po ramene a keď sa pohádame môžeme si dať po hube(to už ale preháňam:)))

28.10.2009 08:29:18 #13 

administrator

(Pavlos, ) Kdybych věděl jak to dělám, tak už jsem dávno multimilionář. Ne, tip na Soelden mi prostě náhodou vyšel a o změně fóra se tady mluví už rok.
Pokud to bude možné, tak bych udělal kompromis. Neregistrovaní by mohli psát svoje dotazy třeba jen do určitých rubrik. Některá vlákna by pro ně byla prostě zamčená.

28.10.2009 10:49:02 #14 

administrator

(Radek Holub – SNOW, ) Tohle bylo velké dilema i mezi námi, i když možná zbytečně – reálný dopad nemusí být prakticky žádný. Viz třeba Behej.com, kde je 10 tisíc registrovaných. V podstatě jedinou námitkou proti registraci je, že zcela náhodný návštěvník odejde.
Co rozhodlo pro registraci:

• eliminace spamů – díky pravidelné údržbě to není vidět, ale jsou jich stovky
  • celkem snadno je možné k uživateli přidat další informace, které bude chtít zveřejnit
  • SNOW.CZ není ultra-masové – kdo se sem vrací, pár kliknutí ho nebude tolik otravovat
  • registraci dokážeme hromadně vytvořit pro všechny předplatitele SNOW, kteří zadali e-mail, příp. pro uživatele skipasu zdarma atd. a hlavně je sjednotit – ve výsledku každému postačí jediná registrace na „všechno“
  • nová registrace trvá pár vteřin – je nejjednodušší, jaká může být – viz „divoká kočka“

A nakonec, kdyby to opravdu byl fatální problém, dá se snadno přidat zcela otevřené fórum.

28.10.2009 10:50:43 #15 

administrator

(Radek Holub – SNOW, ) Kód stačí napsat jen velkými písmeny (bez ohledu na to, jaká jsou v obrázku). I když teď už je to stejně pasé…:-)

28.10.2009 13:04:50 #16 

administrator

(Martin47, ) Jsem to ale vůl. A teď tak koukám, že mi osud připravil další zkoušku. Jsou tam jen tři písmena.

28.10.2009 21:20:58 #17 

administrator

(depetr, ) Ja jsem PRO registraci. Nevidim v tom zadny problem, kdo bude chtit se zeptat, tak hold bude muset prekousnou registraci, ktera, doufam, nezabere moc casu. V kazdem pripade uz se tesim na nove forum, protoze zivot je zmena…;-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo