nové lyže - poradíte? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

nové lyže - poradíte?

Nalezené položky: 89 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

28.10.2009 22:26:55 #1 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Ahojte, prosím o radu ohledně výběru lyží. Vím, že je to jen na mně, ale přesto :-) Po pečlivém nastudování nového čísla Snow z toho nejsem vůbec moudrá. Jezdím hlavně po sjezdovce a jezdím řekla bych docela sportovně. Nicméně sjezdovka není vždy perfektní… takže jsem si říkala, že by mi vyhovovala asi spíš šířka lyže kolem 75mm, kde uvádí, že je to i na rozbitý či měkký terén. Ale koukala jsem na HEAD, a tam jsou lyže v této šíři označovány spíše jako pro horší lyžaře… ty lyže, které doporučují pro moji lyžařskou úroveň, mají šíři jen 67mm a navíc rádius kolem 12, což se mi taky nepozdává. Jsou tam ještě jedny sportovnější, šíre 66mm, rádius 14,2… normálně bych do toho asi šla, ale po přečtení článku mám pocit, že by mi vyhovovala šíře kolem těch 75mm, z důvodu, co uvádím. Nepotřebuji rychle přehranit, nejsem žádný borec :-) Tak z toho nejsem vůbec moudrá. Vím, že mi poradíte testovat :-) ale nikde se k tomu nedostanu a vždy jsem kupovala lyže tak, že jsem si to nastudovala a zklamaná jsem nebyla. Jen letos je ta orientace jaksi těžší, řekla bych.. přijde mi, že ti výrobci nám to zrovna neulehčují. Díky!

28.10.2009 22:36:09 #2 

administrator

(HonzA, ) A musí to být zrovna Heady? Ty totiž nemají v těhle šířka moc zajímavou nabídku. Zkus se podívat i po jiných značkách.

28.10.2009 22:40:23 #3 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Teď na to koukám,nejvíc se mojí představě asi blíží tohle http://www.head.com/ski/ski.php?… Podle magazínu snow s šíří 77mm jsou vhodné právě na hůře upravenené tratě, jsou stabilnější než úzké sportovní modely na tvrdou pistu. Ale jak se taková lyže chová ráno, když je ještě svah ok? Fakt nevím, chci něco univerzálního a ne mít jedny na ráno a druhý na odpoledne :-) Má taková věc tedy smysl, nebo mám zůstat při šíři kolem těch 65 na co jsem zvyklá? Navíc Head píše, že jsou vyloženě do terénu a tam já sjedu jen když je prašan.

28.10.2009 22:50:58 #4 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) …ale asi spíš v principu ta šířka. Můžu jít klidně do jiné značky, to je fuk, ikdyž Head je mi sympatický. Já na něj koukala, protože nejsem schopná nastudovat si všechny značky, je toho mraky :-) Jde mi o ten princip, mám zůstávat u lyže s šíří kolem 65mm, když nejsem žádný přeborník, nebo mám sáhnout po něčem kolem těch 75mm, že by mi to usnadnilo život na rozbitých sjezdovkách? Ale do terénu se moc nechystám, tak jestli to zas není zbytečné…

29.10.2009 07:17:58 #5 

administrator

(PetrAT, ) http://www.head.com/ski/ski.php?…
Tady nějaká recenze na starší model : http://snow.cz/…3-magnum-sw/
Ale jak píše HonzA, podívej se i po jiných značkách. Navíc záleží i jak tvrdou lyži chceš jezdit atd… A pokud máš možnost odzkoušet před zakoupením, u Headů to možné je, tak nejprve vyzkoušej
Testcentra http://www.head.cz/…pts/show.asp?… , plus půjčovny a další prodejci

29.10.2009 08:26:46 #6 

administrator

(HonzA, ) Já bych se v tvém případě té větší šířky vůbec nebál, přinese ti lepší požitek z jízdy v rozježděném sněhu. Ale rozhodně bych vybíral v kategorii „sjezdovkových“ širších. Ty „mimosjezdovkové“ budou mít problémy na tvrdé pistě. Jeden z příkladů jsou zrovna ty Supershape Magnum, i když mají jen 71mm, ale i to bude poznat.

29.10.2009 10:11:40 #7 

administrator

(ivan, ) Jestli jezdíš hlavně na pistě, do lyží až 75 mm se nijak nenuť. Zejména když s takovými zatím nemáš zkušenost. Je fakt, že sjezdovkové lyže se už dostaly až na tuto šířku (většinou horní hranice), ale ne každá taková ti musí vyhovovat. Vývoj lyží v této šířce je pro většinu firem poměrně nová věc, a tak je to i pro ně tak trochu teprve zkoumané území. Šířka sama o sobě nevadí, ale nikde nemáš záruku, že každá taková lyže bude (pro tebe) dobrá. Sloganu, že „špatné lyže už neexistují“, nevěř. Nedůvěřuj a prověřuj.
Head udělal 2007 lyže Xenon, 73 mm, ale po dvou letech je loni zlikvidoval a nechal jedinou jako Peak 73 mm. Takže v nabídce teď mají vlastně určitou díru.
Máme zkušenosti (Atomic), že 73mm univerzálka (Cloud 9), loňská i letošní, se ženám na sjezdovce velmi líbila a nezaregistrovali jsme jedinou námitku vůči šířce. Při předváděčkách podobně D2 VF 75.

29.10.2009 10:16:49 #8 

administrator

(TomáS, ) Takže milá Štěpánko, chceš-li pouze jedny lyže, tak skutečně výběr někde mezi 70 až 80mm je dobrý. Otázkou je spíš, jestli volit dámské lyže. Kdybys napsala ještě malinko víc o tom jak lyžuješ a třeba i kolik vážíš, tak by rada mohla být přesnější. Taky napiš, jaký je tvůj finanční strop, to je taky důležité. Dámské lyže nebudou žádné držáky a v kombinaci s větší šířkou by pro dobře lyžující děvče mohly být takové lyže na prd. Problém je v tom, že lyže širší sice jednou pěkně na už rozbitý a měkký sjezdovce, ale zase hůře drží na sjezdovce tvrdé a strmé. Jestliže ráda lyžuješ na sjezdovce upravené, tak bych to se šířkou kolem 80mm už nepřeháněl. A spíše bych se držel v rozmezí 72–76mm. To už je šířka fajn do rozbitýho, ale ještě to není nemotorný buldozer. S rostoucí šířkou klesá držení na hraně a taky je technicky složitější kárvovat. Budeš-li v rozmezí 72–76mm určitě je to dobře, teď ale bude důležité vybrat správně tuhost lyže. A právě u dámských modelů je riziko výběru lyže příliš měkké vysoké. Je to důležitý, protože měkká lyže by tě pak štvala ráno, když bude sjezdovka upravená a tvrdší a ty bys místo krásných oblouků klouzala. T

29.10.2009 12:39:06 #9 

administrator

(freddy, ) Myslím, že největší podíl na zážitku z lyžvání má kvalita sjezdovky. Žádná lyže nebude dobře jezdit na skvěle upravené sjezdovce a zároveň na rozbité sjezdovce. Otázkou je, proč jezdit na rozbité sjezdovce. To jako Štěpánko máš takovou kondičku, že příjdeš ráno o půl deváté a jezdíš až do 4 ? Proč chodíte odpoledne lyžovat? Na odpoledne jsou lepší sáňky nebo boby. Já jsem na vleku mezi prvními, často první, dám dvě hoďky a jdu domů. Nevýhodou jsou střediska, kde probíhají před otvíračkou tréninky. Kolem jedenácté nakládám lyže do auta a často se mě nějaký tatík na parkingu zeptá, tak v jakém stavu sjezdovka je? Já říkám, v blbém. A on začne něco brumlat, že na to rolbař kašle, apod. A to nejen v pracovní dny, tam bych to chápal, ale i o víkendech se lidi táhnou v houfech na svah v poledne. Jinak, nechci zakládat nové téma, Ivane, u tebe je možné si nechat nabrousit lyže? Zatím mám s brusiči pech.

29.10.2009 12:44:53 #10 

administrator

(Štěpánka, shadore@seznam.cz) děkuji za rady! Jezdím docela dobře, řekla bych, když to terén umožňuje, mám ráda velké a rychlé oblouky, co se hranění týče, ještě se mám co učit, na hranu je sice dávám, ale určitě by to šlo víc :-) Jinak vážím asi 60kg a hlavně se chci zlepšovat a zlepšovat, takže chci lyže, co pro mne budou výzva! Souhlasím s tím rozmezím 72–76, že by mi pomohly na rozbité sjezdovce, ale na druhou stranu často bývá sjezdovka naopak tvrdá a zmrzlá..tak nevím. Ale dvoje fakt nechci, jako jedny na ráno a druhý na večer:-) to ne. Cenově, ne, že by mi to bylo fuk, měla jsem představu tak 15tis, ale dokud je to pod 20tis, je to ok. Beru to jako investici na pár let. Ikdyž se setkávám spíš s názorem, že za ty prachy si člověk může každý rok půjčit nějaké nové, tak já mám radši svoje nářadíčko, na které jsem zvyklá a vím, co to se mnou udělá. Ono stačí lyže jen malinko jinak zbrousit a je to rozdíl, takže já chci vědět, co mám pod nohama. Jestli máš tip, jaké lyže by mohly být v té šířce ok, dej vědět. A jinak Head je prostě moje srdcovka, asi to dělá ta reklama, kterou se my ženské dáme zblbnout :-) ale nebráním se ani jiné slušné značce.

29.10.2009 12:50:05 #11 

administrator

(Štěpánka, shadore@seznam.cz) Ahojky, no, tak jsem asi maniak, ale takových nás je tu určitě víc, protože já lyžuji od 8.00 do 17.00, než mě z trati vyženou rolby. Je to moje vášeň, hobby…na sáňky nebo do sauny jdu pak večer, až se setmí, stihnout se dá všechno. U nás na Moravě jezdím jen na noční lyžování nebo jen dopoledne, ale když jedu do Alp, tak teda bez pardonu stojím na lyžích celý týden! :-) A s rozbitou pistou jsem si vždy poradila i na svých Atomic s šíří 65mm, ale prostě jsem myslela, že by tohle bylo snažší.

29.10.2009 12:56:55 #12 

administrator

(freddy, ) Tak to se teda klaním, od 8 do 17, a ještě celý týden, to bych nepřežil. Jsem holt kancelářský tlusťoch…

29.10.2009 13:14:55 #13 

administrator

(TomáS, ) No tak super, vše zní dobře, s tím se už dá nějak pracovat. Nejdříve se vrátíme k šířce. Jestli si na sjezdovce brzo a ráno si to skutečně užíváš, tak bych volil šířku 70–72mm. Sice to v rozbitým bude slabší, za to na upravené sjezdovce budeš mít lepší pocit na hranách a víc si to užiješ. Čím je šířka větší, tím je požitek z oblouku menší a lyže je jakoby línější. Jestli jezdíš hodně i odpoledne tak bych asi zůstal u původního 72–76mm. Tohle tedy ještě upřesni, jaké jsou tvoje preference. Dle toho jak se popisuješ, bych asi úplně zavrhl dámské lyže. Vím, že to nerada slyšíš, ale normální modely budou tuhostí vyhovovat lépe. U běžných značek bych volil pravděpodobně druhý model v řadě v přiměřené délce (±160cm). Tak a teď začne má oblíbená písnička. Chceš-li dobrou lyži, která vydrží, nekupoval bych lyže „masových“ velkých značek, ale lyži sendvičovou nejlépe od výrobce s menším počtem vyrobených párů. Proč? Budeš mít lyži kvalitnější. Všechny závodní lyže jsou sendvičové, ale velké značky zdaleka nepoužívají stejné technologie a materiály pro normální lyže. Proč? Aby ušetřili. Výsledkem jsou pak lyže, které dlouho nevydrží (většina modelů dámských jsou jenom pěnovky). Za dobrou sendvičovou lyži zaplatíš sice na začátku trochu víc, ale její výdrž je limitovaná většinou jenom hranami. Tj. určitě ti bude sloužit dobře pět let, kdežto pěnovka po 100 hodinách ježdění je po klinický smrti. Doporučil bych ti značky Stockli, Vist, Duel…. Neboj, dají se koupit starší modely a do 20tis. by ses měla určitě vejít. Dle šířky lyže bych pak volil vhodný model.

29.10.2009 13:18:29 #14 

administrator

(ivan, ) Ti, kdo mají s širšími lyžemi letité zkušenosti, podle dostupných informací dokážou udělat dobrý mix vlastností, aby šly jak na pistě, tak i v oraništi. Viz např. http://www.edelwiser.com/…kis/modelle/
A myslím, že se k tomu dobře blíží i další.
Když je pista jenom „tvrdá“, tedy upravená a utažená, jak to po fréze ráno bývá, nemá problém plno současných allmountainů v šířkách i mnohem větších.
Už jsem to jednou psal: na jedno z posledních lyžování sezony (Mísečky duben) si kolega vzal 93mm allmountainy s tím, že „beton ráno přežije“ a pak si vychutná odměk. Beton byl trochu déle, než jsme čekali, lyže předtím dokonce nebyla udělaná, a on ten kopec zvládal obdivuhodně a ani nenadával. To je samozřejmě už hodně nadoraz, brát si dobrovolně na tak tvrdý kopec tak širokou lyži, ale je to taky důkaz, že i taková podrží. Jasně, toho, kdo umí.
V tom smyslu musím lehce freddymu oponovat: jet „dobře“ na sjezdovce „skvěle upravené“ je základem a povinností každé slušné lyže kromě pár nepistových speciálek, na „rozbité“ je to otázkou spíš definice toho „dobře“ (vágní nejasný pojem s širokou možností výkladů)– svým způsobem se na rozbitém opravdu dobře nejede nikomu a nikdy, řekl bych.
Jezdit na již rozježděné sjezdovce? Třeba jde lyžovat odpoledne po práci, po škole apod., případně až na večerní lyžování z podobných důvodů.
Nabrousit lyže: až budeme mít někdy od prosince otevřeno, samozřejmě.

29.10.2009 13:20:39 #15 

administrator

(HOnza, info@snowschool.info) tohle vlákno zpovzdálí – nerad radím jaký lyže, protože to není můj obor – tím je sjíždění – pokud možno správný sjíždění :-). No a myslím, že diskuse dospěla k docela jasnýmu závěru. Nevymejšlej si Štěpánko něco jinýho, než na čem jsi dosud jezdila. Potřebuješ jasně sportovní – skoro nebo doopravdicky závodnický lyže na sjezdovku. Takový, který spolehlivě držej na ledu, na kterejch dokonale pojezdíš první dvě hodinky po ránu (a když je tvrdo, tak klidně celej den!!!). Nebudou-li nesmyslně krátký (v tvém případě pod 165 cm), provezou tě spolehlivě i skrz jarní oraniště. Jen si rozhodni, zdali chceš raději klučičí slalomky 165 (R zpravidla asi 13m), nebo dívčí obřačky do 180cm vč. (R 21–24). Ještě, možná, by byly vhodný event tzv.racecarvery s kompromisním R kolem 16m.

29.10.2009 13:23:44 #16 

administrator

(Martin Pospíšil, pospisil1@gmail.com) Tady je naprosto jasně patrné, jak špatnou práci odvádějí lyžařské firmy. Všichni vyrobíme všechno, pokud už všichni všechno máme, vymyslíme další kategorii a ovečky se jen pohrnou. Lyžařka, která píše, že lyže jsou její vášní a tráví na sjezdovce 9 hodin, není schopná se zorientovat v nabídce.Bodejť. No možná současná hospodářská situace nabídku trošku zpřehlední.

29.10.2009 13:41:53 #17 

administrator

(TomáS, ) Koukám, že se diskuze vyvíjí rychle a už jsem si přečetl, že lyžuješ furt a všude:-) Potom bych měl jedem osvědčený tip, protože tu lyži mám ve 182cm a mám dobrá srovnání jak ta lyže jede s lyží 71mm a 65mm, protože ty mám taky. Takže lyže se jmenuje Vist X Free : http://www.skinet.com/…-x-free-2007 Je ta skutečně výborná lyže a když změkne, tak ještě lepší. Delší rychlé oblouky je fantazie. Díky vázání si můžeš měnit těžiště a tím měnit chování, což funguje dokonale, obzvlášť při posunu dopředu. Tenhle design je docela dobrý, ale jestli uvidíš design roku následujícího, tak si sedneš na zadek. V té prodejně, co jsem ti posílal, ho mají. Když koupíš model 2006, 2007, 2008 (kostičky), tak je to pořád zcela stejná lyže. Do toho horního stropu tu lyži pořídíš a jsem přesvědčenej na 1000%, že koupíš velmi dobře. T

29.10.2009 13:44:51 #18 

administrator

(freddy, ) No tak nějak jsem to myslel, že v oraništi se dobře nelyžuje nikomu, to bych radši možná ani nelyžoval vůbec, kdyby bylo jen to oraniště. Co se týká večerního – před večerním se přece upravuje – nevím sice jak, byl jsem jen jednou… Brus lyží: to bych se teda stavil, brousíš ty osobně nebo učedník? Kde tě najdu?

29.10.2009 13:58:15 #19 

administrator

(Duro, ) Co mas na mysli pod skvele upravenou zjazdovkou ? Jasne, asi dohladka zratrakovanu zjazdovku. Ale co dalej ? Ma byt tvrda ako lad, staci navrtat tyce a moze sa tam ist WC ? Alebo to ma byt makkucky mensester, utlaceny po vcerajsom celodennom snezeni ? Alebo nieco medzi, ani tvrde ani makke …

29.10.2009 14:03:03 #20 

administrator

(Duro, ) Vidim ze kym som odklepol svoj prispevok ( odbiehal som od stola ), Ivan ma predbehol, a povedal cca to, k comu som smeroval aj ja :-)

29.10.2009 14:14:21 #21 

administrator

(ivan, ) Špatnou práci? Jak se to vezme. Jejich cílem přece není uspokojit zákazníka, nýbrž vlastníky. To znamená, že akcionář potřebuje 1. své dividendy a 2. co nejjednodušší důkaz, že se o jeho majetek dobře pečuje. Jedním takovým je podíl na světovém trhu. Menší kus koláče se nikomu nelíbí, větší ano. No a tak vyrábím a vyrábím, abych si ten podíl na žvanci udržel. (Kolik jsi HOnzo říkal, že je to magické číslo? 17%? To je tak akorát pro těch šest největších…). Ňákej lyžař? Jak pro koho. Pro malé ano, ale třeba tuším v Jardenu (mj. K2, Volkl, Marker, Line) je wintersport jen šestinou celého obratu.
Při pohledu na ekonomickou situaci firem ale tvrdit, že tu práci pro vlastníky dělají dobře, si sotva někdo troufne.
Až teď vyleze listopadový SNOW, bude tam taky článek „Lyžování v pasti II – přebytku“ a ten je právě o tomto.

29.10.2009 14:38:15 #22 

administrator

(freddy, ) No moc ti nerozumím. Směřuješ asi k tomu, že lyže na měkký manšestr a na tvrdý led bude asi rozdílná. Štěpánka psala, že pista není vždy perfektní. Pefektní je co? Tvrdá jak led nebo ten měkoučkej manšestr? Ty předpokládáš, že se tady bude někdo zajímat o výběr lyží aby jel WC? Já myslím, že ne. A proto upravenou sjezdovkou tady asi všichni myslí to, co je na většině československých hor ráno a rozbitou myslí to co je na těchto horách odpoledne. Myslím, že jen slovičkaříš…

29.10.2009 14:43:25 #23 

administrator

(ivan, ) Obecně: už před skoro 10 lety jsem ve své internetové poradně na skisports dospěl ke zjištění, že
základní vstupní data je třeba dostat hned na začátku,
a vytvořil kostru požadavků, co je třeba sdělit. Bez toho pak nastávají situace jako tato, kdy polovina starších příspěvků nemusela být, kdybychom od začátku věděli, že Štěpánka je fyzicky odolná dravkyně se silnými ambicemi se zlepšovat, pro niž bude nejvhodnější hodně sportovní sjezdovková lyže, nejspíše racecarverového charakteru. Sice jsme si pokecali, ale fakt se to dalo řešit rychleji a přehledněji. Což není výtka tazatelce, nýbrž spíš pobídka, abychom do nového webu zakomponovali
pokyny, podle kterých by se tazatel řídil,
abychom se dalšími a dalšími dotazy nemuseli dopracovávat k informacím, které měly být hned součástí dotazu.
freddy: tobě osobně, učedníka nemám.
Duro: jo, taky se mi stává s déle rozepsaným dotazem.

29.10.2009 14:51:38 #24 

administrator

(ivan, ) Freddy: „A proto upravenou sjezdovkou tady asi všichni myslí to, co je na většině československých hor ráno a rozbitou myslí to co je na těchto horách odpoledne.“
Tohle mi přijde jako skvěle výstižné bez nutnosti tahat do toho termity. Není to sice záměrně exaktní, ale naprostá většina tazatelů v exaktních kategoriích taky nemyslí, nýbrž právě takto.
A my ostatní hnidopiši si asi rozumíme :-)

29.10.2009 15:01:50 #25 

administrator

(freddy, ) Ivane můj hran se těšit na tvůj brousek, ale kde? Co se týče Štěpánky, tak podle mě bude nejlepší mít dvoje lyže.

29.10.2009 15:16:08 #26 

administrator

(ivan, ) Určitě. Jenže v zadání bylo také: „chci něco univerzálního a ne mít jedny na ráno a druhý na odpoledne“. Špindl, Hromovka, viz http://www.efa.cz/index.php?…

29.10.2009 22:33:59 #27 

administrator

(stepanka, shadore@seznam.cz) Freddy, já jsem začala lyžovat a někdy v 25ti, ale za to mne úúúplně strhlo! V létě mám jiné hobby, motorku, kterou prožívám taky tak ortodoxně :-) ale v zimě mám jediný koníček, lyže! A ty Alpy si vždy užiji naplno, protože když se tam člověk dostane sotva 3× za rok, tak to prostě musí využít, bylo by mi líto flákat se tam někde po barech. Můj přítel dovolenou v Alpách se mnou nazval jako: „Al-kaida camp“ :-) protože jsem ho celý týden vydržela buzerovat a budila ho v 7 ráno, abychom byli první na sjezdovce :-) ale jak říkám, takových je nás určitě víc! Možná lyžuješ dýl a už ti to není tak vzácné…

29.10.2009 22:39:55 #28 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Tak jsem to myslela! Tou „rozbitou“ myslím hlavně odpoledne na jaře, když se dělají hodně muldy, nebo i v zimě, když hodně nasněží a nestihnou to urolbovat a sníh je těžký… samozřejmě, když v únoru krásně mrzne, sjezdovka je dobrá celý den!

29.10.2009 22:47:16 #29 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Příště napíšu vše hned na začátek…ale škoda, že pak nebude taková skvělá diskuze! :-) Dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí! A fakt mě těší, že v tom nejsem sama a že spousta z Vás se už nemůže dočkat zimy a krouží na stránkách, které zimou aspoň nějak zavání :-) Jinak děkuji všem za názor, už v tom mám jasněji, ale pro klid duše jsem se rozhodla vyzkoušet a porovnat! A souhlasím s Honzou ohledně délky, mám 172cm a chci lyži určitě 163m ćm, klidně i víc. Ty Atomic teď mám pod 160cm a není to ono, je to jak brusle :-) na to už jsem přišla sama. Ikdyž tím, že lyžuji teprve pár let a měla jsem doposud jen dvoje vlastní lyže, mám tak trochu pocit, že si zvyknu na cokoliv a než přijdu na to, že by to mohlo být lepší, potrvá to třeba rok dva. Jo, stále se vyvíjím a tu cestu si hledám. Ale je fakt, proč se neporadit a jít rovnou do toho pravého! proto děkuji všem!

29.10.2009 23:09:38 #30 

administrator

(Martin47, ) Al Kaido. Tvé příspěvky mě fak pobavily a i já jsem rád, že tu nepadala jen fakta o lyžích. Dozvědět se, že po světě běhá ženská v kombinaci lyže – motorka projasnilo mé dny. A hup k tématu, pokud mohu doporučit, přikláním se k názoru výše. Vykašli se na univerzálky a kup dvoje sportovní lyže (vůbec nemusí být nové) na dlouhý i krátký oblouk. Užiješ si mnohem víc a ta změna na nohách během dne ti zpestří lyžování. Skol.

Nalezené položky: 89 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo