Rozbor videa - strana 9 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rozbor videa (diskuze strana 9)

Nalezené položky: 613 « První | < Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další > | Poslední »

26.12.2010 12:59:01 #241 

vašek2

TAk jsem si prošel (mnou již pozapomenutou) diskuzi na carver.cz a ten termín by se s trochou nadsázky snad dal popsat tou erotickou mimotechnickou pomůckou. Možná taky nejsem vedle, když mi z toho plyne, že kippen se dostává na významu zejména při vyšší rychlosti a na prudším. Je tedy krásně patrné na fotkách z GS, kdy závodníci ke konci oblouku již vrškem těla míří na „novou bránu“, zatímco odlehčené nohy přecházejí na druhou stranu, aby nasadily k dalšímu oblouku.

26.12.2010 13:56:13 #242 

Harry

>> TNS, 26. 12. 2010 09:42:40*

Ano,preboril a to riadne.Vygooglil som si Tvoje vysvetlenie na skiplus/teda ak si mal predtym nick Arsi,čo mi logicky vychadza/.Odkaz kippen":"http:/­/new.skiplus.cz/_dis­kuze-skiplus/add.php?ca­tegory=1&messa­ge=335.Diky

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

26.12.2010 20:51:50 #243 

ivan

>> #241, vašek2, 26. 12. 2010 12:59:01

Neřekl bych, že je to otázka rychlosti. Spíš naopak: rychlost generuje vnější síly, které točení napomáhají a umožňují „ošidit“ správnou techniku. Není náhodou, když plno lyžařů tvrdí, že na určité lyži (např. obřačce) „musí“ jet minimálně x km/h, aby „zatočila“ (správná interpretace: „bez pomoci rychlosti na nich JÁ neumím pořádně zatočit“).

Když si lyžař zkusí tady opakovaně doporučovaný cvik „přechod z oblouku do oblouku“ (např. CzechSkier post 25 vlákna Video – líbí – nelíbí: „Zkus si cvičení, že při jízdě z traverzu zvedneš spodní lyži. Pak zahájíš oblouk z horní – budoucí vnější – lyže. optimální je, když nejdříve jedeš jen po horní hraně horní lyže a pak teprve překlápíš. Teprve až když překonáš spádnici přiložíš na sníh i vnitřní lyži a zalomíš v pánvi, potom to samé na druhou stranu, atd.“) v pomalé „drilové“ rychlosti, hned zjistí, že se musí pořádně „natáhnout“ dopředu dolů z kopce a kamsi mezi špičky lyží a spádnici, aby dobře přehranil a uvedl lyže do zatáčení. Naopak v rychlosti dnešní zahraněné samotočky zatočí bez ohledu na to, co a jak se s nimi dělá.

V tom obřáku je to dané tím, že je třeba držet linii a vejít se do branek = co nejdříve přehranit. Jakmile si jezdec nechá vyvézt trup nad lyžemi příliš daleko „do strany“ a včas se nepřeklopí, nevejde se a nestíhá. A přitom je právě důležité jít anticipovaně do směru budoucího oblouku.

Tohle bylo v brankách důležité vždycky, viz zmínka o dávné „anticipaci“. Živě pamatuju na svůj aha-moment, kdy jsem to poprvé zblízka vykoukal (neříkám, že následně zvládl) koncem 70. let v létě ve Zmrzlej dolině od reprezentanta Ivana Pacáka.

Iirc, v oné diskusi na skiplusu se také předhazovalo, že „kippen“ není nic nového. Možná je největší „novum“ v tom, kolik z toho nenového prvku se začleňuje do komerční výuky? Ale tohle by měl opravdu sdělit Ondřej nebo někdo z těch, kdo mají rakouské vzdělání a tamější praxi.

27.12.2010 14:05:26 #244 

MirekP

>> #243, ivan, 26. 12. 2010 20:51:50

Vidim, ze prispivas s hodnocenim… Tak co ten Kuba:-) zkusil jsem te „trochu pratelsky podrazdit“ a ziskat tve hodnoceni v #211, ale bud jsi byl pryc nebo ses nenapadne udrzel:-). Nenutim,jem me zajima tvuj pohled, jak jsem rekl jde o zajimavy objekt k hodnoceni (ciste z „trenerskeho“ pohledu).

Dik pokud odpovis, pokud ne respektuji to

27.12.2010 14:58:10 #245 

ivan

>> #244, MirekP, 27. 12. 2010 14:05:26

Příspěvek jsem si tehdy napsal, ale pak jsem odjížděl lyžovat a už to nestihl zavěsit. Mezitím jsem zareagoval na novější, ale to starší pořád mám, najdu to, znovu pročtu a postnu. Škoda, že se mezitím neosmělil (si nenašel čas) někdo další.

Napřed tedy ještě původní reakci na tvůj předvánoční příspěvek a „výzvu“ (post 211):

Mirku, nemám potřebu rozebírat každé video, které se tu objeví. Ano, v minulosti jsme tady s CzechSkierem některé jízdy hodně dopodrobna pitvali, ale třeba u Kačky82 jsem to taky neudělal. Jednak si užívám toho, že nemusím, jednak chci dát možnost i jiným, aby se vyjádřili. Mám totiž pocit, že když se detailně vyjádří někdo s určitou autoritou (viz výše), mnohým dalším už jaksi „sebere téma“ a dopadne to jako „Mal som napisanych par slov,ale MIREK P ich v podstate vyslovil za mna,tak bolo delete.“ (Harry).

A tak mě zajímá, co napíšou jiní. Když uvidím komentář, který mi sedí, je to fajn, když se mi nezdá, ozvu se, jak jsem učinil tentokrát.

IMO by každý, kdo dává ke komentáři či rozboru video, měl současně POVINNĚ deklarovat, co chtěl svou jízdou ukázat, jaký byl jeho cíl. Tím by hodnotitelům ušetřil dohady a spekulace i různé „jestli“ a „pokud“.

27.12.2010 17:08:54 #246 

ivan

A nyní zpátky ke Kubovi (2 videa in post 169). Část I.

Asi se shodneme, že Kuba produkuje hezky dynamickou jízdu na slalomce. Ale zejména v2 neukazuje typický krátký oblouk odpovídající příslušné lyži, nýbrž jakýsi hybrid oblouku krátkého a středního. Líbily by se mi racecarveru 18–19 m. Na slalomce by nějaké podobné mohly být v nejroztaženějších brankách blízkých hraničním 13 m. Nic proti tomu, pokud to bylo cílem, to ale nevíme.

EDIT: záměr dodán, takže doplňuju:

Skutečně krátké navazované oblouky na slalomce znamenají, že trup s těžištěm se jakoby pohybují po dráze co nejblíže spádnici a pod horním stabilním blokem podjíždějí a objíždějí lyže – viz např. v extrémně vysoké frekvenci některá videa Bergerova.

Když už nyní vynechám zde několikrát zmíněné klady, jako základní nedostatky bych označil následující.

Zcela obecně:

troufnu si napsat, že problémem je v první řadě představa takové ideální jízdy, již jezdec takřka určitě čerpá pozorováním závodníků (Kuba dodatečně potvrdil, trefil jsem se). Vzorem se mu tak stává „maximální“ pohybové řešení ve specifických podmínkách jízdy v brankách a v podání nejlepších borců včetně jejich individuálního stylu, který odpovídá fázi kreativní aplikace.

Snaží se VYPADAT jako oni, ale nemá k tomu zažité SPRÁVNÉ ZÁKLADNÍ POHYBY jako oni. Příliš se soustřeďuje se na VÝSLEDEK a nedostatečně na PROSTŘEDKY k němu vedoucí.

Nelze přeskakovat fáze motorického učení a bez dostatečné automatizace správných pohybů se snažit vlámat do další vrcholné fáze. Bez oné automatizace správných pohybů nevznikne tvůrčí uplatnění, nýbrž jen nápodoba s chybami.

Technika oblouků – co dělají nohy podle 1. videa (v1):

dokud nemá dostatečnou rychlost, cca do 0:06, je zatížená převážně vnější a tak by to přibližně mělo být. Ale pak už (oblouk doprava na 0:06) je zahájení přes vnitřní. Následující oblouk doleva (0:07) je lepší, zahájení je ještě přes dominantní vnější, ale okolo spádnice jezdec přenese více váhy na vnitřní. Na 0:08 doprava je tak přehranění s reboundem opět na vnitřní. Následující oblouk doleva 0:09 je opět lepší – až do spádnice je zatížení dobré (viz koleje ve sněhu). A podle očekávání je další doprava 0:10 opět víc po vnitřní. Odlétající sníh bohužel neumožňuje vidět tyto oblouky celé.

Z těchto pár oblouků se zdá, že technika je nevyvážená: doleva jsou oblouky víc „obounož“, tedy s větším podílem váhy na vnější lyži, doprava znatelně víc po vnitřní už od zahájení.

Také podle v2 jedeš oblouky nevyrovnaně. První nahoře u lesa nejdou moc hodnotit. Další mi potom připadají lepší než na v1 – možná proto, že svah je tvrdší? Dobře jsou nohy na 0:05 i 0:07 (doprava, hezky přes vnější). Ale s rytmem, rychlostí či náhodou už 0:08 doprava je příliš po vnitřní, viz výjezd, kdy vnější lehce odjíždí po tečně.

Manýra vnitřní paže rozhazuje souhru horní a dolní části těla a působí proti odklonu trupu. Když si na 0:10 v1 proložíte osu boků a ramen, je to jasně vidět.

Klasické „padání“ vnitřního ramena tlačívá dolů i vnitřní bok a přispívá k nadměrnému zatížení vnitřní lyže. Tedy k tomu, k čemu má Kuba sklon tak jako tak. Paže přiměřeně vepředu a nahoře by přispěla k většímu zalomení a to zase ke zvednutí boku a snad i k přesunu větší části zatížení na vnější lyži.

Zepředu na v2 je také vidět, že pomyslná vnější polovina těla (ve smyslu levá – pravá) není v průběhu oblouku dostatečně „pevná“ tak, aby nesla hlavní zatížení v oblouku. Nejde jenom o nedostatečnou váhu na vnější lyži, ale také „pasivní“ rameno a bok – viz zaostávání paže za trupem s výkyvem hole úplně dozadu. Paže s holí takto vytváří poměrně značný „protirotační“ moment, který je následně třeba eliminovat pohybem dopředu. Takový pohyb/impuls se občas využívá třeba v obřáku na plackách, ale na reaktivnější slalomce nebývá třeba (výjimkou býval Byggmark, ale jeho dorotovávané oblouky s vnější výše a vnitřní níže mu záhy nějak přestaly fungovat). Dokonce si troufnu zaspekulovat, že vzniklý moment se při větším zatížení vnitřní lyže může přenést na její na malíkovou hranu a ta chytí tendenci zarýt se a napomůže tak k zaříznutí a pádu jako u posledního oblouku v2.

(pokračování)

27.12.2010 17:13:09 #247 

ivan

Pokračování ad Kuba, 2 videa in post 169, část II.

Vyhodnotitelných oblouků není dost, ale můj dojem je, že Kuba upřímně a se střídavými úspěchy s problémem vnitřní/vnější zápolí. To vidím trochu jako dilema „poloprázdná, nebo napůl plná“: je škoda, že ta chyba existuje, ale je slibné, že o ní ví a že se s ní snaží bojovat – což je samoucky sakra fuška.

Samotné zakrojení přes vnitřní nelze i mimo funcarving úplně odstřelit. Vídáme je v různých situativních řešeních a pamatuju, že když se v letech těsně po 1995 Kuchler začal zamilovávat do vnitřní (to byla prehistorická doba, věřte nevěřte, kdy se fun ještě jezdil víc po vnější), říkal nám „nakrajujte po vnitřní jako závodníci“.

Znám i teorii, že nějak takto by se měla vyvinout technika oblouku, aby optimálně využívala potenciál carvingových lyží.

„Lege artis“ racetechniky je ale dominance vnější, o nichž by se jezdec Kubovy úrovně měl důsledně snažit. Přes tu vnitřní mu to celkem funguje, ovšem velmi tomu (v1) napomáhá svah i sníh. V méně příjemných podmínkách by jistě pocítil větší potřebu vnější, nakonec i zde je dvakrát vytrestaný.

Ve snaze o velké náklony občas používá značné protinatočení už v první „pasivní“ fázi oblouku, ačkoliv to jízda nevyžaduje (velké náklony se zdají být poněkud samoúčelem – pro pocit? pro kameru?).

Méně by bylo více. Jak pro první lyžování, tak pro správnou techniku. Ne předvést to, co ideály, nýbrž správnou přiměřenou techniku, s níž bude projev umírněnější a přiměřenější.

Co škodí:

• obecně snaha o přiblížení pohybovému ideálu kopírováním viditelného výsledku, ne příslušných správných pohybů k němu vedoucích
  • nadužívání vnitřní lyže, zejména zahájení oblouku přes ni
  • nedostatečné soustředění na „vnější polovinu“ těla
  • aktivita vnitřní paže (snaha dosáhnout s ní na sníh – ruka se ke sněhu dostane funkčně tehdy, když je díky dostatečné odstředivé síle vklonění tak velké a díky extrémně pokrčené vnitřní noze pánev tak blízko sněhu, že je taková pozice ruky přirozená)

Možné prospěšné cviky:

• zvedat v obloucích vnitřní lyži nad sníh (méně zatáčivá lyže výhodou)
  • vědomě projíždět oblouky více po vnější
  • jízda s „řídítky“: hole před tělem v obou rukou, držet co nejvíc vodorovně – paže nemohou „cestovat“, trup je orientovaný do spádnice a lyže pod podjíždějí
  • pro změnu: „svíčka“: hole před tělem hroty nahoru, co nejméně se kývají (jsou to zapálené svíčky a kývání z nich „vylévá horký vosk na ruce“)
  • píchání holí, hezky lehký dotek, zápěstím: paže bude vepředu a při rychlé frekvenci slalomových oblouků je neekonomické nechávat ji spadnout dolů
  • cvičit na méně prudkém, nesnažit se o „exhibici“, nýbrž o správnou techniku

A další

Obecně: vykašli se na to, jak jede Hirscher nebo Lizeroux. Tak jako oni stejně nikdy nepojedeš, mezi nimi a námi je nepřekonatelná vzdálenost. Nemysli na hvězdy a snaž se jet tak, jak má vypadat „anonymní“ kvalitní krátký oblouk.

29.12.2010 19:22:23 #248 

hrubytom

Ahoj
Díky za komentář a rady.Sezona je na začátku,tak mám
čas se pokusit přenést co bylo napsáno do praxe.A tře
ba se i trošku zlepšit.
Skol :) Tom

06.01.2011 14:46:45 #249 

Kuba

>> #247, ivan, 27. 12. 2010 17:13:09 Teď už to nějak převézt na lyže:-)

V sobotu odjíždím na týden tak doufám že něco natočím. Chci trochu více upřednostnit obřaky -pořádně po vnější:-) Díky moc za vyčerpávající komentář.

06.01.2011 15:07:11 #250 

Kuba

>> #247, ivan, 27. 12. 2010 17:13:09

Jinak k těm vzorům(Hirscher,Li­zeroux) Vykašlat se na ně asi nevykašlu beru je jako motivaci-samozřejmě že vím že se na jejich úroveň nikdy nedostanu ale přibližovat(hodně vzdáleně!!) se jim chci dál.

Ale chápu jak to myslíš. Upustit od pro mě zábavných velkých rozsahu které jsou na úkor správné techniky a pilovat právě tu techniku.

07.01.2011 15:46:00 #251 

ivan

>> #250, Kuba, 06. 01. 2011 15:07:11

Pravil zkušený trenér (WC u Rakušanů i Amíků):

starší žáci by se měli snažit lyžovat jako špičkoví učitelé lyžování – stát se skutečnými mistry ve všech podmínkách.

Ale vidím, že si rozumíme.

Btw, tento citát jsem objevil až nyní, ale o to víc mě potěšilo, že jsem nedávno tuším dvakrát psal v podobném duchu do časopisu a nakonec tak trochu i sem.

08.01.2011 00:11:43 #252 

Harry

*>> #250, Kuba, 06. 01. 2011 15:07:11 si,ze si tolko ludi svojou jazdou oslovil,a dost Ta rozpitvali.

Moj nazor.Porozmys­laj,co chces dalej s lyzovanim urobit.Su dve cesty.

Prva cesta je ,ze budes dalej jazdit to svoje co Ta bavi a co Ti velmi slusne ide.Nebudes mat vyssie ambicie,a budes cakat kedy vo viacerych jazdach doplatis na vnutornu nohu.Budes na svahu viditelny,lebo kto sa o lyzovanie zaujima vidi ze si zaujimavy typ ,a rad si Ta v akcii pozrie.Nebudes sa zatazovat tym ,co tu chalani popisali.

Druha cesta je Ta,ktoru Ti dost naznacil Ivan.Zist o par poschodi nizsie,a dobudovat tu cast,ktoru si vo svojom vyvoji preskocil.Pri tom uz budes potrebovat rady inych,vrazit dost casu a financii do dalsieho vyvoja,mozno smerom k pretekovemu lyzovaniu.A cesta to bude narocna.

Kubo,fakt sa mi nechce verit,ze takto si dokazal tento typ obluku/mimocho­dom,velmi narocny/napoze­rat,spracovat sam v hlave a takto slusne predviest.Mozno by pre Teba nebola marna cesta ako spomenul TNS,cez nejaky oddiel. Vsak sam si rozumies.

>> #247, ivan, 27. 12. 2010 17:13:09

Pre taketo vlakna,je radost chodit na SNOW,a citat niektore prispevky.Ked spominas ten hybrid obluku,moj nazor je ze Kubovi chyba druha cast obluku,ktoru tento typ obluku vyzaduje mat velmi aktivnu.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

08.01.2011 00:33:47 #253 

TNS muž

>> #252, Harry, 08. 01. 2011 00:11:43

Jakubovi sa už ozvala v inom vlákne Kačka.Aspoň ja som to pochopil,ako pozvanie na tréning.Niekto má HOnzu,iný Kačku.Ja by som bral radšej Ju.Určite je väčšia fešanda,než HOnza:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

10.01.2011 21:03:10 #254 

Jirka83 muž

Zdravím. Jsem si vědom toho, že je trochu brzy, a především toho, že nemám ideální záběry (kamerka neumí zoom a zepředu se mi moc natočit nepovedlo); ale přece to zkusím, poslat mě s tím někam můžete kdykoli, že :) Takže bych chtěl taky využít možnosti nasát tu nějakou tu radu, jestli to z toho mála půjde.

Bojuji se správným postojem.. Jezdím příliš „vzadu“, rukám se taky moc dopředu nechce (sem tam se snažím píchat u špiček; při soustředění na nohy a trup mě ale moc pozornosti na tohle nezbývá). Na videích vidím, že zatáčím-smýkám zadní půlkou lyží. Snažím se porůznu naklánět dopředu tak, abych zároveň nespouštěl zadek, leč nepříliš úspěšně. Tápu v tom, jak zatočit: říkám si, musíš cítit jazyk (a že se bohužel často přistihnu, že jsem na patě), ale když se snažím „naklonit“ nohy do zatáčky v horizontální rovině, na jazyku moc nejsem (asi to souvisí se špatným základním postojem). Zkoušel jsem také jakoby „klekat“ do zatáčky po směru (tj. např. doprava jsem netáhl kolena na 15h, ale na 13h) – pocit z jízdy byl mírně lepší a na jazyk jsem si naklekl, ale myslím, že to nebyl ten správný návyk – říkal jsem si že spíš klekám do zatáčky (více vnitřním kolenem), místo dobrého postoje a zatáčení oběma nohama.

Tady jsem v celé své kráse: http://exposureroom.com/…2cc1cd6819f/ Kdyby to někomu stálo za to, můžu poslat odkaz i na originální video (160MB), ale moc s tím nepočítám.. Už tak se tu cítím trošku drze s takovou žádosti a nahrávkou – mezi takovými harcovníky :-)

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

10.01.2011 22:19:56 #255 

TNS muž

>> #254, Jirka83, 10. 01. 2011 21:03:10

Jirko,si začiatočník,ale to bol kedysi každý z nás.Neber to ako posmech,len mne sa to tvoje video páči za poslednú dobu asi najviac.Sála z neho ohromná pohoda a la Anděl na horách.Ešte tie ruky zopnuté za chrbtom a bolo by to dokonalé.

Nechcem posudzovať jazdu,ale za príjemnú náladičku máš u mňa palec hore:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

12.01.2011 19:21:03 #256 

Jirka83 muž

@TNS: Díky alespoň za takový komentář, byť jízdu příliš nehodnotí – vždyť ostatní raději taktně pomlčeli úplně :) Mlčení beru také jako druh vyjádření a pokusím se dělat co bude v mých silách, abych to napravil O:)

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

12.01.2011 19:39:28 #257 

ivan

>> #256, Jirka83, 12. 01. 2011 19:21:03

Záběry mají k ideálu opravdu hodně daleko. Zkus natočit něco podobně jako to, co tady umístili zevrubně rozebíraní jezdci. Analýza je přece jenom určitá práce, a tak se to snaž těm, od nichž ji chceš, co nejvíc usnadnit. Je docela pochopitelné, že špatným videem se nikdo zaobírat nebude, přinejmenším to platí o mně.

12.01.2011 20:44:42 #258 

adam 1

Kluci jak by ste rozebrali tu to jízdu ?:0) http://www.youtube.com/watch?…

12.01.2011 21:20:25 #259 

TomáS muž

12.01.2011 21:25:34 #260 

Wartus

>> #258, adam 1, 12. 01. 2011 20:44:42

Jako v tech prudkych pasazich kdy si leha, otaci se a zase vstava a v tech muldach, to fak je narez… Ale je to klasika, dlouho uz jsem nevidel – dik za to :-)

13.01.2011 09:19:48 #261 

TomáS muž

>> #260, Wartus, 12. 01. 2011 21:25:34

Přesně tak freeride a muldy, to je pecka. Já to neznal, takže jsem si to dal ráno ještě jednou…

>> #258, adam 1, 12. 01. 2011 20:44:42

díky za pobavení:-

24.01.2011 14:03:33 #262 

tim

Ahoj všem, také bych byl rád za rozbor své jízdy. Lyže 172/r15 teplota –6°C. Kvalita videa není sice dobrá(zoom a stabilizace v druhé části točené za jízdy), ale snad z toho bude něco k posouzení. http://www.youtube.com/watch?… Díky Vlasta.

24.01.2011 23:02:12 #263 

Wartus

>> #262, Vlasstimil, 24. 01. 2011 14:03:33

Vlasto neni to spatny. Stridaji se sice dobre pasaze s horsimi, ale v podstate jizda je slusna. Kazdy ma svuj styl a sve chyby, takze vlastne jen malo lidi jezdi za jednicku. Drobne ti nesedi ruce, obcas pichnes, obcas naznacis(coz je na racecarving optimalni), obcas vubec. Ale to neni tak dulezity. Nesedi ti obcas timing, a zacinas oblouk pred spadnici na vnitrni lyzi s naslednym ujetim nezatizene vnejsi. Nekdy ti taky nesedi osy (kolena, panev, ramena), coz zpusobuje obcas prilisne predsunuti horni lyze. Nekdy ti padaji ramena do oblouku a nekdy mas prilis uzkou stopu a nekdy zase prilis sirokou :-) Taky me docela zaujalo, ze to docela rves a pritom sklon svahu je neprudky, takze to vlastne zpusobuje ze to rves vic nez je potreba a prubeh vertikalniho pohybu neni plynuly… Zni to jako ze je vsechno spatne, ale prave ze vubec ne. Jak jsem rikal na zacatku, jizda je to pekna a kazdy ma sve chybicky…

25.01.2011 02:30:51 #264 

Gravedigger

doporucuji zacit tim, ze zacnes jezdit po vnejsi lyzi. Ted mas prilis vahy na vnitrni, obzvlaste ke konci oblouku. A aby ta vnejsi noha byla silnejsi, posun ji dopredu, neboli snaz se dotahnout spicku vnejsi lyze skoro na uroven vnitrni. Az se s timto poperes ( pet az deset dnu by mohlo stacit), posli nove video, at to muzem zkontrolovat a pokrocime k dalsimu bodu.

25.01.2011 11:03:25 #265 

Harry

Skoda ze video nie je trochu kvalitnejsie,lebo jazda to nie je spatna.

Znovu upriamim pozornost na nazor Ivana S.ze kto chce aby jeho jazda bola rozoberana,mal by napisat co ta jazda ma znamenat.Ci ide o rekreacnu jazdu,sportovu,a­lebo race.Lebo to dost zmeni pohlad a hodnotenie jeho jazdy.

Z toho co vidim.Pekna sportova jazda s chybami.Ako spomenuli chalani.Priskore zatazovanie vnutornej.Tym padom predsuvanie vnutornej nohy a protirotacia trupu.Tuto protirotaciu este zvyraznuju ruky,ktore su malo vpredu,a nefixuju trup. >> #264, Gravedigger, 25. 01. 2011 02:30:51

Dobre rady.Menej zataz vnutornu nohu,hlavne dolezity je uvod obluku.Dolezitost vnutornej nohy narasta pri ukonceni obluku.Ak popracujes na tomto,postupne sa Ti zmensi protirotacia,aj predsuvanie vnutornej. >> #263, Wartus, 24. 01. 2011 23:02:12

Z mojho pohladu by som mu to ze sa snazi vertikalne pracovat a rvat sa s oblukom nevycital,je vidno ze lyze mu jeho snahu vracaju a su tam naznaky reboundu.Mne sa to paci.

25.01.2011 12:52:03 #266 

tim

Harry: Rád bych se dopracoval ke kvalitní sportovní jízdě. Ročně mám tak 10–15 dní na lyžích. Bohužel dnešní videotechnika je sice nadupaná pixelama, ale funkce stabilizace obrazu a kvalitní zoom už zaostává proto asi není jednoduché pořídit kvalitní video s průměrnou kamerou. Gravedigger: Můj osobní pocit je že jedu víc po vnější, ale ta předsunutá vnitřní asi něco naznačuje, takže se na to budu soustředit. Wartus: Při jízdě chyby pocitově vnímám a i vnímám že některý oblouk mi sedne a jiný ne, ale už neodhadnu co je příčinou.

25.01.2011 13:06:36 #267 

Kuba

>> #253, TNS, 08. 01. 2011 00:33:47 Ahoj, nepročítám tady všechna vlákna. Ve kterém to mělo být vlákně? Díky

25.01.2011 13:26:06 #268 

Harry

>> #267, Kuba, 25. 01. 2011 13:06:36

Vlakno VL KLACKY cl.22. Ides na Dolni Moravu?

25.01.2011 13:27:39 #269 

˘Ö˘Krab muž

Panák:
http://www.youtube.com/watch?…
Přijímám nápady a připomínky. ĶRAB

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

25.01.2011 13:41:11 #270 

Harry

>> #269, Krab, 25. 01. 2011 13:27:39

Ahoj.TO muselo byt polyzovanicko.

Chalan sa zlepsuje.Zda sa mi byt prilis vzadu/problem s A postojom uz sme minule spomenuli/,nech sa tlaci viac dopredu,urcite aspon v zahajeni.Mozno mu pomoze viac vyrovnat dopredu ruky pred seba.

Nalezené položky: 613 « První | < Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek