Carving - kde je chyba? - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Carving - kde je chyba? (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 276 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

15.11.2009 22:10:12 #91 

Lubos007

>> #85, Mizera, 15. 11. 2009 20:33:14

Ahoj, tvůj požadavek by mohl splnit SNOW 48 Market Je stále v prodeji, najdeš ho v lyžařských prodejnách nebo v trafikách. Kromě kompletního přehledu lyží, bot a vázání je ke každé kategorii shrnující článek (k lyžím poměrně rozsáhlý včetně popisu podle kategorií) od Ivana Sosny (nick ivan).

15.11.2009 23:25:03 #93 

PetrAT muž

>> #87, Mizera, 15. 11. 2009 21:01:37 Chlape, teda doufám, že jsi mužský, úžasně se bavím tímto vláknem a těším se na Tvé další příspěvky :)

15.11.2009 23:53:11 #94 

petr_s4f

Carving – kde je chyba? Chyba je, že se to snažíš naučit přes diskuzní fórum. Zaplať si na den instruktora a ušetříš si spoustu času a ve výsledku i peněz. Nečetl jsem sice všechny příspěvky, ale i tak mi to stačilo … :)

16.11.2009 00:16:13 #95 

Mirek muž

>> #94, petr_s4f, 15. 11. 2009 23:53:11

Jen pro info, kopie příspěvku Toma z 14.11.09 10:06:14

„Jak poznat dobrého učitele carvingu? A kde ho v Česku hledat? Mám z minulé sezóny takovouhle zkušenost: zavolal jsem do „renomované“ lyžařské školy, s tím, že mám zájem o výuku carvingového oblouku. Domluvil jsem si privátní výuku. Trošku jsem znejistěl, když při příchodu do lyž. školy „učitele“ volali: „Je tady ten na ten carving…“ Šli jsme na kopec a „učitel“ mě hodinu „učil“ jezdit v pluhu! Přitom jsem mu jasně specifikoval, že bych chtěl vysvětlit carvingový (řezaný) oblouk, který mi jako samoukovi zatím moc nejde. Prý se mnou musí jít ve výuce postupně od začátku. Pak jsme přešli k oblouku z přívratu atd.,atd. No prostě mě „učitel“ za ty 2 hodiny carvovat nenaučil. Samozřejmě může být chyba ve mně.“

Myslím, že není co dodat :-)

16.11.2009 00:28:46 #96 

Mizera

>> #93, PetrAT, 15. 11. 2009 23:25:03

Obdivuju borce jako jsi Ty, kteří odjakživa všechno uměli hned od začátku, vždycky všechno znají a všemu rozumějí, nikdy se tudíž nepotřebovali na ptát ani se nic učit a můžou machrovat na nás obyčejné smrtelníky, kteří jim nesaháme ani po kotníky. Respekt!

>> #92, Kokanee, 15. 11. 2009 23:10:02

Ty taky dovedeš povzbudit ;-) Já jsem tady v šoudeli z toho, že nedokážu přimět k tomu nejobyčejnějšímu zatočení slalomku s poloměrem 11.5, a Ty mi tady vykládáš o tom, že se to dá klidně udělat na jakémkoliv poloměru. Něco Ti řeknu: Carving je pro mě momentálně pouze otázkou slepé víry, a té mám hodně málo – teoreticky by to sice fungovat mělo, ale osobní zkušenost svědčí o opaku. A to, co píšeš Ty, mi už připadá jako úplné sci-fi.

16.11.2009 01:35:59 #97 

Wartus

>> #96, Mizera, 16. 11. 2009 00:28:46

No mozna je problem prave v tom malym polomeru. Ono zase nic se nema prehanet a tady uz je to dost o balancu a taky o jizde po vnitrni. Na delsi mene vykrojene lyzi budes mit vice casu vse spravne provest a bude vse prirozenejsi… Tohle je pro tebe moc velkej skok si myslim…

16.11.2009 09:52:47 #98 

Jenos

>> #27, Mirek, 13. 11. 2009 18:45:13

No tady se to tedy rozjelo…:) Děkuji ti za vysvětlení. Možná, že tady v Čechách platí jiná metodika a potažmo vůbec logika vyučování. Mám rakouskou instruktorskou kvalifikaci a tam každý kdo chce učit musí pochopit základní pravidla, mimo jiné: od známého k neznámého, od lehčího k těžšímu a to všechno postupně žařazovat do již zvládnutého. Takže v prvé řadě musí lyžař umět správně stát na lyžích a jet paralelní oblouk. Tím by měl již bez problémů sjet středně těžkou(červenou) sjezdovku. Po zvládnutých správných pozicích paralelního oblouku je možno začít s carvingem, ale POSTUPNĚ. Do již známého jsou vkládány nové prvky, až se na dobře zvládnutých základech lyžař dostane ke konečné formě carvingu, resp. racecarvingu. Z logiky věci je dané to, že pokud lyžař již zvládá červenou sjezdovku nepůjdu s ním na modrou, ale budu se žákem zařazovat další prvky carvingu postupně až se dostaneme k hotové formě. Tato vaše potřeba je dána tím, že stavíte na špatných základech a dáváte tady naprosto nevhodné rady. Všude je vidět totiž spoustu lyžařů, kteří carvují jak o život, ale jejich pozice na lyžích jsou přinejmenším úsměvné…

Jinak k tomu co je carving. Nevím co si tu z toho někteří udělali za modlu…V Rakousku, lyžařské velmoci z toho nikdo žádné dogma nedělá. O to více se sází ale na KVALITNÍ TECHNIKU a o to aby lyžař uměl správně stát na lyžích. Oproti tomu názory mnohých tady mě připadají, že účel je řezat za každou cenu i když na tom dotyčný stojí legračně. Možná to tak na lyžování v ČR i stačí, ale na prudké sjezdovce v Alpách se chybějící technika hned projeví…Ještě k tomu názvu. V Rakousku se metodicky již přívratný oblouk nazývá Carven-Grundstufe (Carvování-základní stupeň), což pro mnohé tady bude určitě legrační, i mě to ze začátku zcela nepasovalo. Je to ale z toho důvodu, že je tím několikanásobně podtrženo jak se tam staví na KVALITNÍCH ZÁKLADECH, které jsou naprosto nezbytné ke zvládnutí Carvingu.

16.11.2009 10:07:50 #99 

Jenos

>> #42, Tom_, 14. 11. 2009 10:06:14

Nemyslím si že je chyba v tobě. Narazil jsi zřejmě na špatnou školu. Pokud si zaplatíš privátní hodiny, měl bys opravdu dostat to co chceš. Instruktor ti může ze začátku doplnit a opravit možná tvé některé chybějící základy a vysvětlit základní postoje, ale poté by měl jít k věci. Možná nemusel mít ani dostatečnou kvalifikaci k tomu vysvětlit ti to. Určitě věděl jak dostat začátečníka k přívratnému oblouku, ale dál si s tebou možná nevěděl rady. Těch stupnů kvalifikace je totiž několik a podle toho přidělují šéfové škol žáky učitelům. Možná prostě ani lepšího učitele neměl. Ono totiž je jedna věc dobře lyžovat a druhá umět to vysvětlit a naučit. To je ale předpoklad ke složení náročných intruktorských zkoušek. Alespoň v Rakousku to tak je…

16.11.2009 10:47:40 #100 

Mirek muž

>> #98, Jenos, 16. 11. 2009 09:52:47

Tato metoda je určitě skvělá, ale je to minimálně na týden s istruktorem a pokud já nebo on nebudeme příliž bystří, lehce se stane, že tam přijedu jako smýkač a odjedu jako o něco lepší smýkač :-)

Pokud začneš tím, že lyžaře postavíš na mírné sjezdovce do správného základního sjezdového postoje, ukážeš mu jak naklápět lyže, začne od toho nejjednoduššího a během fixace pocitu hrany si zafixuje i správný postoj na lyžích. Pak už jen stačí ukázat, jak zapojit do jízdy dynamiku, případně, jak do oblouku přidat podíl smyku.

Po dvou hodinách výuky podle mě, bude vědět co je carving a může se v něm už sám zdokonalovat. Po dvou hodinách výuky podle tebe, nebude o carvingu vědět vůbec nic :-)

To, že u nás nelyžujeme technicky dokonale je dáno tím, že většina lidí se učila lyžovat sama, bez osobního trenéra :-)

16.11.2009 11:36:08 #101 

Jenos

>> #100, Mirek, 16. 11. 2009 10:47:40

Je mi jasný, že mě nepochopíš… Za dvě hodiny privátní výuky v LŠ se průměrně zdatný klasik naučí v pohodě řezat oblouky a k tomu ještě se naučí spoustu cvičení, které pak může úspěšně používat…Jinak když vidím Čechy v Alpách, tak je na první pohled vidět jak většina z nich jsou zkušení a vylyžovaní lyžaři, ovšem bohužel často s leta zažitými chybami. Oproti tomu třeba Holanďan nebo Brit v lyžařském kurzu, který je třeba jen pátý týden na lyžích lyžuje velice pěkně, bez závažných chyb. Často lépe než našinec po x letech lyžování. Nevím jestli je to jen otázka peněz, asi ano, ale cizinec za lyžařský kurz peníze nelituje a je to strašně znát…

16.11.2009 11:39:54 #102 

˘Ö˘Krab muž

>> #100, Mirek, 16. 11. 2009 10:47:40 Souhlas. Tady vidíme, že jsou minimálně dva možné zásadně odlišné přístupy (viz. Jenos). Mnozí už, bohužel, zapomněli na pocity úplného a ztraceného začátečníka.
To Wartus: dlouhé lyže dají čas, ale i rychlost, kterou je potřeba zvládnout. Osobně preferuji „výuku“ na točivějších. Reagují rychleji a dají se točit i méně čistými metodami. Pro získání pocitu hrany ale bohatě stačí i na velmi mírném svahu.
To Kokanee: R=12,5 měly až donedávna regulérní závodní SL. Žádný extrém, ten je tak pod 8 m.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

16.11.2009 12:05:38 #103 

Jenos

>> #102, Krab, 16. 11. 2009 11:39:54

Máš pravdu, odlišnost tady je. Někdo tvrdí, že carving je základ a že se má učit již začátečníky. Naproti tomu odborná veřejnost tvrdí, že cesta k dobré lyžařské technice vede přes smýkání a pochopení základních lyžařských postojů a pohybů. Je to volba každého a je mi jedno co si kdo zvolí. Jen vždycky trošku lituji, když u někoho vypadá ta hotová forma jako na těch videích co sem poslal 14.11. Karf #43..

16.11.2009 12:29:53 #104 

˘Ö˘Krab muž

>> #103, Jenos, 16. 11. 2009 12:05:38 Tady se neshodneme. Podívej se na video v mém profilu, Jaruch nikdy nesmýkal, protože neví, co to je. Je ale dobrou demonstrací současné provázanosti techniky, materiálu a odpovídajících podmínek. Panáček na fotce tamtéž jakbysmet – ač nezávodník v brankách.
Ukázka na videích carv.cz není hotová forma, ale průprava, která má směřovat k jiným cílům, než o jakých tady debatujeme.
K odborné veřejnosti: základní postoje smozřejmě a pohyby rozhodně ano, ale jaké a v jakém načasování, za jakým účelem? Zůstanu-li u naší národní školy, stačí rozdíl v zatížení lyží na začátku oblouku a ve vertikální křivce pohybu těžiště – mluvím o snožném a carvingovém oblouku. Odborná = začasté velmi konzervativní. Ale cit pro lyže je jen jeden, kdo dobře umí jedno, zvládne i to druhé. Rakouská výuka, jak jsem ji viděl, mě osobně příliš neoslovila, to ale nemluvím o závodních školách.
Cesta k dobré technice podle mě vede přes jednoznačnou a srozumitelnou metodiku, u které je na začátku jasné, co má být cílem. A samozřejmě je krom toho potřeba jezdit a jezdit.
… jsem se zase rozepsal…

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

16.11.2009 13:22:22 #105 

Jenos

Já tady ale vůbec nehodnotím jestli tu někdo umí nebo neumí lyžovat. Jen prostě mám zcela jiný názor na to co by měl lyžař umět a také nato, jak se k tomu dá dopracovat. Taky jsem kdysi procházel takovými experimenty jako funcarving a musel pak odstraňovat některé špatné návyky z toho pramenící, ale právě až v Rakousku se mi otevřeli oči o čem to lyžování je. Btw. mnoho kolegů co znám jsou bývalí nebo i aktivní závodníci a rozpory v tom co učí své žáky a aktuální závodní technikou rozhodně nevidí. Naopak snad každý miluje mimo racecarvingu také volný terén, prašan a jízdu v boulích. Což je mimochodem úžasně účelný a skvělý trénink pro každého lyžaře. Nechci se opravdu nikoho dotknout, ale technikou, kterou tu někteří propagují můžou na takovou všestrannost a potažmo na kvalitni racecarvingové oblouky zapomenout.

16.11.2009 13:31:43 #106 

˘Ö˘Krab muž

Nevšiml jsem si, že by tady někdo propagoval nějakou konkrétní techniku, možná postup výuky. Nejspíš se celkem shodneme na tom, co by mohl lyžař umět a ne úplně shodneme na cestě k tomu. O tom to je, hlavně nesklouznout k debatám à la interski.cz.

16.11.2009 16:09:12 #108 

Mizera

Osobně si myslím, že můj JEDINÝ PROBLÉM JE DONUTIT CARVINGOVOU LYŽI ZATOČIT. Pokud se mi tohle podaří, zbývající věci si osvojím automaticky sám. Jak jsem již řekl, v klasickém stylu jsem velmi dobrý zkušený lyžař a nevidím důvod, proč bych nezvládl rychle se propracovat k tomu ostatnímu. Ale dokud mi při jízdě po hraně šikmo svahem lyže pojedou pořád rovně, nemám šanci se hnout z místa. Jak mi jeden zdejší uživatel moudře napsal e-mailem, teď už je čas sehnat někde zasněženou sjezdovku a vyzkoušet rady, které jste mi sem štědře napsali. Do té doby mi teorie už těžko pomůže.

Mimochodem není bez zajímavosti, že na inlajnech, kde se jinak než carvingově zatáčet nedá, mi paralelní oblouk nedělá žádné problémy – v pohodě sjedu v klopených obloučcích mírný svah. Ale lyže mi prostě nezatáčí.

16.11.2009 17:04:09 #109 

Mirek muž

>> #100, Jenos, 16. 11. 2009 10:47:40

Asi nemá cenu to dál řešit, tvoji metodu jsem nezažil ani jako žák, ani jako učitel, protože ji používáte, nezbývá mi než věřit, že funguje. Každopádně tvoji metodu nelze použít bez učitele, který žáka „dokope“ ke carvingu svými radami.

Naučit se carvovat tak, jak jsem popisoval, zvládne průměrný lyžař bez pomoci instruktora zcela sám, ikdyž rady zkušeného učitele, určitě hodně pomohou, ale nejsou podmínkou.

16.11.2009 17:12:12 #110 

Wartus

Se vsi uctou, kdy by jsi byl velmi dobry zkuseny lyzar jak pises, tak by jsi asi tento problem nemel. Nemyslim to nijak zle, ale delas zrejme neco spatne a tim padem to prameni z tveho dosavadniho umu a stylu. Kdyby jsi jezdil spravne, tak je pro tebe zatoceni na carvingovych lyzich naprosto jednoduche a samozrejme… Doufam ale ze se ti to co nevidet podari, protoze si myslim ze to bude jen nejka malickost a reknes si „aha“! Jinak radilky co se ohani Rakouskem neposlouchej, v Rakousku tady uci kde kdo a hlavne kdo rika ze je to neco vic. Psal jsem si tu s klukama, co ucili po cele evrope, Kanada, USA, Nov. Zel., Argentina, a taky to tu nevyhlasovali… Good Luck!

16.11.2009 17:24:18 #111 

Mizera

Wartus> Chybu dělám určitě, ale možná ji nedělám v tom, co je spojeno s klasickým lyžováním, nýbrž v tom, co je typické jen pro carving.

Jinak naprosto souhlasím s Tvým postojem k broukům Pytlíkům z rakouských škol. Připomínají mi emigranty, kteří v dobách pro naši zemi nejtěžších vzali roha a po osmdesátém devátem se vrátili zpět do ČR a byli všichni chytří jak rádio.

17.11.2009 10:09:04 #112 

PetrAT muž

http://www.youtube.com/watch?…
Změnilo se toho hodně, ale ono se toho zas tak moc asi nezměnilo.
Prostě kdo umí, tak zajede na všem a je to ke koukání

17.11.2009 11:11:31 #113 

Pavlos muž

>> #112, PetrAT, 17. 11. 2009 10:09:04

Za video díky, ale když se podíváš na současný slalom, tak je krásně vidět jak moc se změnila práce těla a celé postavení těla nad lyžemi. Dnešní závodníci jsou mnohem víc vepředu a cele těžiště je níž ke sněhu.

Krasně je to vidět tady :

<object width=„280“><param name=„movie“ value=„http://ww­w.youtube.com/v/txY4b­6vfbG8&color1=0×b1b1b­1&color2=0×cfcfc­f&hl=cs_CZ&fe­ature=player_em­bedded&fs=1“></­param><param name=„allowFu­llScreen“ value=„true“></pa­ram><param name=„allowScrip­tAccess“ value=„always“></pa­ram><embed src=„http://w­ww.youtube.com/v/txY4b­6vfbG8&color1=0×b1b1b­1&color2=0×cfcfc­f&hl=cs_CZ&fe­ature=player_em­bedded&fs=1“ type=„application/x-shockwave-flash“ allowfullscre­en=„true“ allowScriptAc­cess=„always“ width=„425“ height=„344“></em­bed></object>

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

17.11.2009 11:51:35 #114 

Jenos

>> #109, Mirek, 16. 11. 2009 17:04:09

Souhlasím s tebou, že tvými návody se průměrný lyžař naučí cit pro hranu a vyřízne tak své první carvingové oblouky. Jde o to jen jestli to zvládne pak třeba na prudším. Pokud totiž má správnou techniku, tak mu to nebude dělat problém. Chtěl jsem jen zdůraznit, že právě ta základní technika a postavení na lyžích je základ a nemá cenu, to samoúčelně uspěchat při snaze za každou cenu carvovat. Ale myslím, že už si rozumíme…

>> #110, Wartus, 16. 11. 2009 17:12:12 To je zvláštní člověče, s tvojí první polovinou příspěvku bezvýhradně souhlasím. No a k té druhé..Myslím kdyby sis přečetl všechny mé příspěvky, tak bys věděl, že jsem se o tom dlouho nezmiňoval, právě z toho důvodu, že jsem měl obavy aby někdo podrážděně nenamítnul to co ty. Jelikož jsem ale chtěl sdělit, že jsem si to všechno jen nevycucal z prstu a že existuje i jiná, než „česká“ metoda, tak jsem to tu bohužel uvedl. Mimo jiné rakouská kvalifikace a tím samozřejmě metodika je možná nejuznávanější zahraniční metodika i ve státech, které zmiňuješ. A rakouský instruktory všude rádi přivítají…

>> #111, Mizera, 16. 11. 2009 17:24:18 Omlouvám se, že ti chtěl brouk Pytlík poradit. Bylo mi jasné, že pro některé méně sebevědomé to Rakousko jen rozdráždí jak červená barva býka a stejně nepochopí co jsem psal a o co mi vůbec šlo. Trošku mě jen mrzí, že to je asi jen plýtvání časem a energií. No nic, aspoň jsem si tím přemýšlením o lyžování vykompenzoval absťák po sněhu..Každopádně ti přeji, ať ti to dobře jezdí a ať brzy už ten carving zvládneš…

17.11.2009 12:01:39 #115 

Martin47 muž

>> #113, Pavlos, 17. 11. 2009 11:11:31

Přátelé, a co vy na srovnání Stangassinger – Herbst? http://www.youtube.com/watch?…

17.11.2009 13:11:59 #116 

Pavlos muž

>> #115, Martin47, 17. 11. 2009 12:01:39

Ať tady nevedeme OT debatu – přesuneme se do vlákna WC Levi.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

17.11.2009 20:56:04 #117 

Mirek muž

Oni to ale nejedou na čemkoli, jedou na vynikajících, perfektně připravených lyžích, jen nejsou krojené, ale obyčejné rozhodně nejsou…

17.11.2009 21:08:13 #118 

Mirek muž

>> #114, Jenos, 17. 11. 2009 11:51:35

To co jsem popsal, ukáže lyžaři princip carvingu, pochopí jak funguje, pozná rozdíl mezi řezaným a smýkaným obloukem. Pokud je to alespoň průměrný lyžař s trochou citu pro lyže, zjistí jak začít zatěžovat lyže tak, aby je přitom neuvedl do smyku, stačí trochu trpělivosti a nepospíchat z modré sjezdovky.

18.11.2009 09:29:52 #119 

Wartus

>> #114, Jenos, 17. 11. 2009 11:51:35

Ja to nemyslel nijak zaujate na tebe, pusobis jako rozumnej clovek tim co pises. Jen ze zkusenosti prave s radilkama kteri se ohani kde cim a skutek utek jsem na takove lidi alergicky. Navic nemam rad Rakusaky ani jako lyzare ani jako lidi(ted jsem zase zaujatej ja), tak ti to tak mozna vyznelo :-) V Rakousku jsou na nas vetsinou nastvani ze jim bereme praci, ale oni dobre vi i sefove skol ze jsme lepsi lyzari, takze s tim nic nenadelaji… Jinak Rakouska lic. nic moc, chtelo by to mit tu nejvyssi „Staatlich“ a to myslim ze ma jen par vyvolenych… Jinak takova Kandska licence, to je jina, s te padnou vsude na prdel…

19.11.2009 00:24:49 #120 

Jenos

>> #119, Wartus, 18. 11. 2009 09:29:52 OK. Beru to. Dokonce i chápu tvojí zaujatost proti Rakušákům. Má jí spousta Čechů a v mnohem větší míře proti nim než je to naopak. Je to možná tím, že Češi jsou prostě méně sebevědomí a vidí hned v každém nepřítele, Osobně tam mám několik výborných kamarádů a neznám nikoho který by mluvil špatně o Češích… Jinak s tou rakouskou kvalifikací. Jsem sice jen Ski-Landeslehrer,ale když jsem dělal kurz tak tam bylo také mnoho kolegů, kteří učili právě v těch zemích o kterých píšeš a každý nezávisle tvrdil, že rakouské intruktory všude vitájí s otevřenou náručí. Ostatně pokud znáš dějiny lyžování, tak kde vzniklo lyžování, kde byla založena první lyžařská škola, kde byla vymyšlena první metodika výuky lyžování- V RAKOUSKU… V té době ještě Kanadané a Američani lezli po stromech a lovili medvědy. A to nemluvím o tom kdo byli a jsou nejlepší závodníci, Maier, Raich, a mnoho dalších…

Nalezené položky: 276 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo