Polemika: proč (ne)jezdit do českých hor [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Polemika: proč (ne)jezdit do českých hor [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 89 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

03.11.2013 18:37:49 #31 

HonzA_ muž

>> #29, valerius, 03. 11. 2013 18:29:28

Vstoupím do rozjetého flamu – tyhle 150 Kč nabídky v ČR na konci sezóny s sebou nesou často velmi omezené možnosti lyžování (ať už prostorem a nebo časem) na jaře a jsou dané jen tím, že jsou všichni překvapeni jak dlouho je ten rok ještě vůbec možné alespoň nějak lyžovat. Nejde o dopředu plánovanou záležitost. V případě Klínovce např. vždy na webu vypisovali ceny na další 2–3 dny dopředu a někdy i jen večer předem. Podle toho se dán jen aktuálně vyjet a ne si naplánovat dovolenou.

Zatímco ceny z Francie a Itálie výše jsou z doby regulérního provozu, sice na okrajích sezóny, či v relativně hluchých obdobích, ale ve velké většině případů s plnou nabídkou. A jsou dopředu známé.

Tím nechci říct, že nejsem rád, že se areály v ČR snaží táhnout sezónu jak to jen jde a nejdou cestou např. německého Velkého Javoru, který prostě podle vypne podle kalendáře šťávu, i kdyby na dvorku byly ještě 4m sněhu.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.11.2013 18:37:57 #32 

Tesna muž

>> #29, valerius, 03. 11. 2013 18:29:28

Uvádím ceny včetně ubytování, kolik si musím přihodit na to nejlevnější ubytování na noc u nás k těm 150 Kč? Kolik sjezdovek a lanovek bylo za těch 150 Kč v provozu?

Mixuješ ty – píšeš „dalo se jezdit“. A bude se dát zase? Platné ceníky o tom zatím nemluví.

Já porovnávám katalogové ceny, za které si teď můžeš zajít koupit zájezd na sezonu 2013/14 (resp. o pár procent vyšší, neboť first moment už někde vypršel).

03.11.2013 18:58:06 #33 

MPS

Já mám v tomhle už několik let celkem jasno. Jedinej Českej areál kam občas zajedu je Šumavskej Zadov,mam to 20km od baráku a pokud jsou zrovna ideální podmínky tak na dvě hoďky na večerní kdy tam lyžuje celkem tak třicet lidí je to celkem v poho.Pokud bych ale třeba dostal chuť na něco dobrýho k jídlu tak už je to v pr. Do Krkonoš to mam skoro stejně daleko jako na Pitztal takže nemam důvod experimentovat. I v Alpach jezdim v podstatě jen do pár vybraných vysoko položených středisek kde se nestane že by sjezdovky v sezoně natály,pvrchy jsou tam pak úplně jiná liga.V Českých areálech je vše tak trochu sázka do loterie.

03.11.2013 19:01:58 #34 

oblouk muž

Ach jo vy všichni… – dostáváte se svými „argumenty“ na úroveň autora toho připitomělého článku. Prostě lyžovat doma v Česku je přirozené, správné z mnoha důvodů (cenových, dobrým pocitem že se setkávám se známými, vidím známá místa atd…). Lyžovat venku je nepochybně správné, krásné, osvěžující z mnoha důvodů (cenových, poznávacích, trošku dobrodružných…). Díky Bohu můžeme (teprve 20 let!!!!!) diskutovat a mít různé názory plynoucí z osobních zkušeností. To, že venku je krásnější prostředí, vyspělá lyžařská technika a lyžařská kultura je nepochybné, ale je, podle mě, HLOUPÉ OHRNOVAT NOS NAD TÍM, CO MÁME DOMA. Nutně potřebuju občas vyjet někam ven abych se lyžařsky osvěžil a odměnil za to milovaný lyžování v Česku…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.11.2013 19:10:39 #35 

fischerbl

>> #28, Tesna, 03. 11. 2013 18:15:16

Zkoušel jsem to vygůglit a nějak na relevantní nabídku nenarazil. Neber to tak, že bych ti nevěřil, ale opravdu by mě to zajímalo. Jestli to máš tak zmáknutý, napiš mi kdyžtak prosím tě soukromou zprávu, pokud tady nechceš uvést konkrétní cestovku.

>> #26, TheOn, 03. 11. 2013 15:29:38

„p.s.: a pro Vás lyžařský patrioty jedině dobře, kdyř budou lidi jezdit ven, aspoň budete mít na sjezdovkách víc prostoru pro sebe… ;-)

BINGO! Divím se, že podobné články vyvolají vždy pobouřené reakce potrefených. Jsem vděčný, pokud takový článek pomůže odradit zákazníky relativně přeplněných tuzemských středisek. Ti lidé by tu pravděpodobně stejně nelyžovali a utvrdí se ve faktu, že si v Alpách užijí dovolenou lépe.

Jinej gang...

03.11.2013 19:21:32 #36 

valerius

>> #31, HonzA_, 03. 11. 2013 18:37:49

>> #32, Tesna, 03. 11. 2013 18:37:57

jj, pravda, vzhledem k (ne)predikova­telnosti konce sezony a podminek rovnez neni spravne porovnavat dumpingove ceny u nas a venku. Ale to nemeni nic na tom, ze porovnavat prvni/posledni lyzovani v zahranici s cenami v plne sezone zde je taktez mimo (ostatne, ono to lyzovani venku take nemusi vzdy dopadnout)

>> #34, oblouk, 03. 11. 2013 19:01:58

>> #35, fischerbl, 03. 11. 2013 19:10:39

pekne napsano, souhlas

03.11.2013 19:45:38 #37 

Tesna muž

>> #36, valerius, 03. 11. 2013 19:21:32

Klidně sem hoď nějaké zajímavé tipy na českou mimosezonu (tedy pokud něco takového vůbec je, protože ve většině areálů je po půlce března prakticky mrtvo bez ohledu na sníh a před vánoci je sníh spíš náhodou).

Letos jedeme v plné sezoně (8.2.) s partou do Oz en Oisans (přes kopec od Alpe dHuez, přímo propojeno lanovkami a sjezdovkami, které jsou přímo u baráku). Ti, co si nechtějí připlácet za menší obsazení u ubytování, platí za naprosto vše, jen bez jídla (tzn. za 7 nocí, 7D skipas, dopravu busem, taxy, poplatky, pojištění, energie, povlečení, úklid …) cca. 10tKč. V polovině ledna nebo na konci sezony by to bylo za osmičku. Ano, žádná extra láce, ale bavíme se o top středisku mnimálně evropské úrovně. Kolik mne vyjde týden ve Špindlu bez dopravy a jídla za podmínky, že chci 90% areálu v provozu a ubytování na svahu?

03.11.2013 20:45:01 #38 

VojtěchV muž

>> #34, oblouk, 03. 11. 2013 19:01:58

…Všechno, co jsem se na lyžích naučil, jsem se naučil na Bubákově. Samozřejmě trochu přeháním, ale jen tím chci dát za pravdu obloukovi. České hory mohou sloužit tomu, kdo je umí využít. Lyžování doma a v cizině se může vhodně doplňovat, přesně jako píše v té poslední větě. Ono i TheOn, který tu vystupuje jako kritik českých hor a píše, že na české hory zanevřel, hned ve stejném příspěvku dodává že denně jezdí do Němčiček, že…

Jinak s tím Bubákovem, kdo to tam zná, ví, jaká je to placka, ale zároveň výborný hřiště na výuku elementárních základů v postoji apod. Je samozřejmě logické, že MPS, který to má do Alp kousek, jezdí tam, tomu se nemůže nikdo divit.

03.11.2013 21:41:15 #39 

m3 muž

Myslím,že porovnávat hrušky a jablka asi nikdo nebude.Tady se ovšem mixuje jak o závod každému co se hodí.Celkem špatně se i porovnávají „běžné“ a „akční“ ceny permic.O nějaké úpravě tratí se občas někdy a někde nedá ani mluvit,protože lopatou by to ten ožralej rolbař asi udělal líp a to jak u nás tak i v Rakousích.Dle mých zkušeností se ve většině našich areálů nemáme za co stydět.Nevidím žádný přínos,spíše naopak k úpravě tratí během dne(až na vyjímky) tak jak to vychvaluje TheOn v #20. Co trochu u nás pokulhává je občasná nevrlost obsluhy,když musí kvůli nám v 7 hod na kopec,ale zase není to všude,zrovna tak jako všude v Rakousích nejsou jen „příjemňáci“.Jediné v čem já vidím větší rozdíl, je v ochotě vedení našich areálů uzavřít kopec kvůli závodům.Je to sice částečně daný i velikostí českých areálů,ale v dost případech je závodníků a doprovodu okolo víc než ostatních lyžařů – tedy i více tržeb za permice za méně jízd.K parkování nutno dodat,že parkování se snad neplatí nikde(tedy neuvědomuji si že by se někde platilo)a je už dávno zahrnuto v ceně permic,protože to zákazník- lyžař lépe zkousne.Svou roli samozřejmě o výhodnosti návštěvy areálu u nás nebo Rakousku určitě hraje i to jestli někdo bydlí Budějkách nebo Pardubicích a promítne si do ceny i dopravu.A jak píše Korsičan :

Rozhodně to není tak, že vše na českých horách je špatné a v Alpách je vše bez chyb !

04.11.2013 00:48:20 #40 

TheOn

>> #38, VojtěchV, 03. 11. 2013 20:45:01

:D je dobrý si článek přečíst a pochopit a potom se o někoho opírat ve své argumentaci… Já jsem to vysvětloval tak, že jedu jednou ročně na „hory“ na dovolenou. Zpravidla tato dovolená trvá týden a počítám s tím, že si zalyžuju, asi nejvíc za celej rok. A to je u mne již pouze zahraničí. To je pro mne ta paralela ČR vesus Alpy, o které se zde mluví. Potom jsou tu příležitostné(ví­kendové), nebo jednodenní výjezdy, když se kámoši domluví, že se pojedeme ožrat na chatu do beskyd a vezmem sebou lyže, tak si samosebou zalyžuju i tam. Ale již to nevyhledávám a takovéto výlety neinicuji. Zase se nesnažte nesmyslně slovíčkařit. A jen pro vaše info, Němčičky jsou kopec mezi vinohrady asi 350 m.n.m.a okolo v rozpětí asi 80ti kiláků nic jinýho neni, no tak je jasný, že když je sníh, tak tam jsme pořád přes zimu. Nebudu přece jezdit si zalyžovat na 2 hodiny do krkonoš, že? Taky mám rád česko, jsem vlastenec, ale chlapi, ruku na srdce… Marmolada, Val di Fiemme, Madonna, to je prostě lyžařskej ráj na zemi. Kdo ví o čem mluvím, tak určitě ví, co jsem chtěl říct…

"Radši umřít, než dojet druhej..."

04.11.2013 12:39:05 #41 

valerius

>> #37, Tesna, 03. 11. 2013 19:45:38

No zadne jine tipy, nez jsem dal, nemam. Jak rikal HonzA_, je to narazove a do urcite miry omezene, kdyz se blizi konec. A u zminenych arealu to bylo na jejich strankach. Takze tam bych koncem sezony koukal. Pred lety jsem si takhle naprosto luxusne zalyzoval v Harrachove. Pec a Spindl uz zavreli (ci jezdili jen Misecky) a v Harrachove to meli za par supu (ne vsak celodenni) a to pro me bylo nejlepsi lyzovani v sezone. Jasno, rano tvrda pista, skoro zadny lidi. 2 hokdy jsem tam vzdy jezdil nahoru dolu a chrochtal si blahem.

Podobne jsem to zazil i ve Svataku, kde bylo otevrene skoro vsechno(ale cenu permice nevim, mivam tam sezonku), minimum lidi a paradni lyzovani.

04.11.2013 14:37:54 #42 

mirjur muž

>> #41, valerius, 04. 11. 2013 12:39:05

Hm, prima… jenže lyžovat tímto způsobem může jen ten, kdo má kopec za barákem. Pro ostatní (což je drtivá většina) je to o ničem…

Co tě nezabije, to tě posílí!

04.11.2013 15:39:50 #43 

valerius

>> #42, mirjur, 04. 11. 2013 14:37:54

Ach jo. Vzdyt uz se to tu vse probralo. Ja nizkymi cenami reagoval nejprve na >> #28, Tesna, 03. 11. 2013 18:15:16

kde zminil jen nizke ceny ze zahranici ze zacatku/konce sezony a ze pry u nas nic takoveho neni v zadnem arealu. Tak jsem opravil, ze i u nas to je. A ma posledni zprava je reakce opet na >> #37, Tesna, 03. 11. 2013 19:45:38 , kde se pta na tipy na to levne lyzovani u nas. Nic vic, protoze samotne vyhody a nevyhody tu zminili jini.

Ale kdyz uz pises ze pro vas ostatni je to o nicem…proc by nemelo byt mozne si nekdy koncem sezony se v tydnu rozhodnout a udelat si prodlouzeny vikend na horach. Jasne, pro dost lidi to i tak nebude mozna, ale ze by to bylo uplne o nicem a nemozne bych take nerekl.

04.11.2013 16:47:33 #44 

VojtěchV muž

>> #40, TheOn, 04. 11. 2013 00:48:20

Však já myslím, že nejsme ve při. Tvrdím přece jen, že lyžování doma a Alpy se může vhodně doplňovat a jako důkaz, že to tak je, jsem uvedl tebe, který i přes to, že tvrdíš, že české hory ne, tak to kombinuješ také.

Nakonec malá polemika. Možná kdybys ty Němčičky za kopcem neměl, tak bys viděl, že by ti začaly chybět ;-)

04.11.2013 17:12:10 #45 

oblouk muž

>> #42, mirjur, 04. 11. 2013 14:37:54

Takto se dá každoročně lyžovat zjara (cca od 15.3. do 20.4. skoro všude v Krkonoších a až do 1.5. vč. už jen Mísečky + Harrachov). Bohužel využívá to jen velmi málo lidí. Potkávám tam stále ty stejné tváře (mohl bych je jmenovat :-)).

To SENZAČNÍ lyžování na prázdnejch dokonale upravenejch sjezdovkách není jen 8 – 11h, ale mnohdy na celej den! A i kdyby to bylo jen do 11h, utavíš se ráno tak, že stejně není moc chutí dýl. Bereme pak běžky a šup na křebeny a nebo někam do bazénu… VÍM, ŽE TAKTO TO JE SUVERÉNNĚ NEJLEPŠÍ LYŽOVÁNÍ V ČESKU – a už jsem to i tady v diskusi trpělivě několik sezón propagoval – jenže zájem většiny „lyžařů“ jsou v tu dobu už zahrádky :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

04.11.2013 18:50:20 #46 

korsičan muž

>> #45, oblouk, 04. 11. 2013 17:12:10

To je marný, tohle tady vysvětlovat.

Marně jsem se o to pokoušel, ale nemá to cenu.

Tady je prostě zažité klišé, že na českých horách to stojí za pendrek, že je to drahé a že jsou služby mizerné. O.K., víc to nemá cenu řešit.

Nevím jak ostatní, ale já tento názor slyším pouze od lidí, kteří lyže uklízejí nejpozději do půlky března. Pak začínají jezdit na kole, zahrádka, popřípadě bazény, tenis...... Že by některý z nich vyrazil na lyže v dubnu, nedej bože v květnu, to nehrozí. Jejich společný jmenovatel je, že je v Krkonoších, potažmo všude u nás na sjezdovkách narváno, že se stojí hodinové fronty a další a další hlouposti. A přitom se třeba ve Špindlu minimálně 2. měsíce v roce, točí lanovky na prázdno a lyžaře aby člověk pohledal. To víme všichni, kdo lyžujeme do toho května. A to je potom jiná lyžovačka, když na černé jezdí 50 lidí. To se nestačí sjezdovka rozjezdit ani do čtyř odpoledne.

Naproti tomu třeba Stuhleck už musí kolem 12h nasadit rolby, protože ve tři odpoledne, už by se lyžaři za těma boulema ztráceli. On je rozdíl, jestli na sjezdovce jezdí 50 lidí, nebo 1000. A v dubnu, už se na sjezdovkách na Stuhlecku „prohánějí místo lyžařů krávy“, na rozdíl od toho zatracovaného Špindlu, Harachova, Jánek …atd. To může mít pak Stuhleck převýšení klidně 2km, sjezdovky dlouhé 10km a stejně to při takovém zalidnění a rozbití sjezdovek za 3h provozu, bude stát za bačkoru, oproti prázdnému českému areálu, kde se na 1500 dlouhé sjezdovce nepotká naráz víc, jak 5 lidí.

Český lyžař už si prostě zvykl, nadávat na vše české. Třeba ubytování !!!

Přesně tito kritici všeho špatného na českých horách, sednou v pátek odpoledne do autobusu a 24h se trmácejí do té perfektní Francie. Tam ve 4 lidech vlezou do ubytka, které má 20m2 a týden se tam masakrují. Lyžují ve středisku, které má na plánku 150km sjezdovek (ve skutečnosti je to spíš 70km, ale čert to vem) a upravená je sotva polovina. V plné sezoně i takto velké středisko praská ve švech a stojí se fronty na lanovky, takže sjezdovky připomínají mraveniště. A tito lidé pak přijedou do ČR a vypráví, jak to bylo super. Ale stejní lidé, by se ve Špindlu v životě nikdy, do podobné králíkárny neubytovali, stejně jako by nikdy nestrpěli, že je upravená pouze polovina areálu. To by tam do hodiny byla televize Nova a natáčela rozhořčené rozhovory s nespokojenými zákazníky. Ve Francii to nikdo neřeší a je maximálně spokojený.

Já tohle zažil několikrát osobně. Les2Alpes v lednu i v březnu. Ranní čekačka na Jandri expres byla běžně 30 minut !!! Daších 30 minut trval výjezd nahoru. Upravený pouze ledovec, ty prudké sjezdovky do střediska nikdo neupravil za týden ani jednou. 80% lyžařů jezdilo dolů lanovkou. LaPlane druhý týden v únoru. Upravenost nedosahovala ani zdaleka poloviny areálu, čekací doba na lanovku kolem 10 minut. Na sjezdovkách tolik lidí že to bylo akorát na slalomky. Nejhorší lyžování, co jsem kdy zažil !!! Ostatně, stačí navštívit třeba portál skinet.cz a přečíst si zkušenosti lidí na dané středisko. Látka to je opravdu výživná. Třeba ta Francouzká střediska, se zápory jen hemží !!!!

Ale co člověk to názor … :-) Za sebe, na týden do Alp, na den či dva do ČR.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

04.11.2013 21:06:34 #47 

perlic

Mám podobný názor na česká střediska. Byl jsem letos o Velikonocích v Rokytnici a bylo to asi nejlepší lyžování v sezoně jak v zahraničí(4 x víkend Rakousko, týden Švýcarsko) tak v tuzemsku. Samozřejmě beru v úvahu možnosti českých hor. Velikonoce v Rokytnici – dostatek sněhu, chladné počasí, málo lidí – takže super ježdění i odpoledne. Na české hory jezdím zásadně ve všední den, pokud možno v lednu -mimo hlavní sezonu a pak koncem sezony, záleží na počasí. Ve Francii jsem byl naposledy před cca 10 lety a vidím, že se situace asi nezměnila – neupravené pisty, ráno fronty, hodně lidí.

04.11.2013 21:47:10 #48 

mirjur muž

>> #45, oblouk, 04. 11. 2013 17:12:10

>> #46, korsičan, 04. 11. 2013 18:50:20

Tak možná, že tentokrát padne osvěta na úrodnou půdu, když to 2 ostřílení lyžníci takhle vychvalují :-), zkusím letos uvažovat o jarním lyžování v Krkonoších, pokud bude některý víkend hezky. Problém je, že my jezdíme na týden do Alp pravidelně koncem března, takže na další jarní lyžovačku už nezbývají finance ani dovolená… a jet do Krkonoš na otočku, když se udělá hezky, se nám, co to máme cca 300 km, rozhodně nevyplatí. Proto jsem psal Valeriovi, že je to pro přespolní o ničem. Taky by bylo dobré, kdyby vlekaři zavedli rozumné jarní mimosezónní ceny, ale ne tak, že do 20.4. je hlavní sezóna za 800 a poslední týden, pokud je ještě sníh, za 750… (to možná trošičku přeháním, ale vloni to tuším tak nějak bylo – kromě úplně posledního dne, rozhodně mi to přišlo finančně neúnosné). Tak uvidíme.

Co tě nezabije, to tě posílí!

04.11.2013 21:52:45 #49 

m3 muž

>> #46, korsičan, 04. 11. 2013 18:50:20

Mám na Frantíky poměrně konzistentní názor(možná trochu xenofobní),ale jak píšeš jednou a už nikdy víc.Na vše(tedy skoro) vysloveně se… Co jim jde,to je stávkování.Zlatý Česko.Je zajímavý,že jsem se zatím nesetkal s někým kdo by si vysloveně na něco stěžoval v Dolomitech a přitom spousta lidí na Italech nenechá nit suchou.Já jsem se ani v těch blbých zimách kdy nebyl nikde sníh tam nesetkal se špatně upravenou pistou.Bydleli jsme naproti Alpe Cermis v Cavalese a ještě ve dvě hodiny ráno byly vidět světla od roleb jak lítaj po kopci.Ráno byla upravená jak závodní sjezdovka a stejně perfektně i kopec pro veřejnost.

Sezona nám končí koncem března/začátkem dubna a pak je čas se i svézt.Letos na jaře při MČR koncem března odpoledne ve Špindlu bylo pár lidí,závody skončily a na sjezdovkách aby se jeden skoro bál.Například v sobotu odpoledne jsme na Stohu jezdili 2–3 lidi a pak už jen technická četa, která uklízela po chlapským obřáku.Tvrdej a prázdnej kopec,slunce ,no naprostá nádhera.Po dvou hodinách ježdění nahoru/dolu jsem měl naježděno a stejně jsem už dál ten kopec nezvládal.No a když se tady zmiňovaly akční ceny,tak k dokonalosti to dovedli v tu sobotu na Stohu = jezdilo se zadarmo.

06.11.2013 17:26:37 #50 

DAVE71 muž

Zdravím tímto všechny diskutující – a taktéž Viléma Baráka, jehož znám. Myslím, že to na co chtěl upozornit je právě neochota a nelaskavost těch co poskytují „služby“ spojené s lyžováním v ČR.

Pokud jde o srovnávání – posuďte sami http://www.annaberg.info/ http://www.spindleruv-mlyn.com/cz/

Annaberg cca 15 Km sjezdovek – to je špindl

Malé středisko blízko st.Polten

• u sjezdovky „dětský koutek“
  • nejsou řady
  • dobré jídlo
  • dobré služby

cena na den 30 EUR – dospěly – 780 15 EUR – dítě – 390

Špindl 1 den dospěly 700 Kč 1 den dítě 560 Kč

Cesta Brno – špindl cca 300 km/3,5–4 H Brno – Annaberg cca 250 Km/cca 2,5–3 H

Přátelé KAM by jste jeli VY do špindlu nebo na Annaberg? Srovnejme srovnatelné…:-D

Jedu kam až to jde!

06.11.2013 21:13:54 #51 

Boryš

>> #50, DAVE71, 06. 11. 2013 17:26:37

„Přátelé KAM by jste jeli VY do špindlu nebo na Annaberg?“

Ani jedno. Na den do Beskyd nebo Jeseníků.

06.11.2013 22:37:33 #53 

korsičan muž

>> #51, Boryš, 06. 11. 2013 21:13:54

Dost podstatné je to, kde člověk bydlí. Pokud někdo bydlí v Plzni, asi dost těžko pojede na jeden den do Jeseníků.

A pokud je někdo z Ostravy, asi se nepotáhne na den do Jánek, nebo do Špindlu. ;-)

07.11.2013 09:12:28 #54 

Vilém Barák, lyžník

Zdravím všechny lyžníky. Diskuse je velice zajímavá, ale co se dá dělat, lidi nemohou mít stejný názor. Celé jsem to psal spíše z toho důvodu, aby se majitelé areálu chytli za nos a přemýšleli, co zlepšit. Říci si, jsem mistr světa, a co ten blbeček zákazní mě bude poučovat, není řešením. Jinak mám Němčičky cca 10 km od domu a také tam zajedu na 2–3 hodiny. Jinak tam vozím dceru do lyžařské školky a vadí mě, že nejsou dost důrazní, aby nevychovávali nové Čehůny. Nechají je pohazovat lyže skoro v půlce sjezdovky nebo na dojezdu, jezdit jako prasátka mezi těmi, co se jen plácají, ale jinak je to perfektní. Stuhleck je problém, 70 km po dálnici od Vídně znamená nátřesk a někdy třeba fronty 30 min. To také skřípu zuby. Jinak jsem tam měl dobrý zážitek. Přišel jsem do hospody (nahoře, jak končí serpentiny) a říkám si, kruci, taky to jde pomalu a ta obsluha je nějaká nasr… No a kdo to byl. Češi a Slováci.:-D

07.11.2013 17:44:45 #55 

Boryš

>> #53, korsičan, 06. 11. 2013 22:37:33

Ano, vzdálenost je jedna věc. Byla zmíněna v tom o Annabergu a Špindlu. Druhá věc je cena. Je rozdíl dát 750 Kč a třeba 300, 350 Kč za jednu permanentku. To je silný argument i při podobných dojezdových podmínkách. A nějaké vyhodnocení poměru cena/výkon s tím nehne. A ani to jestli se vlekaři usmívají nebo mračí.

07.11.2013 18:08:30 #56 

DAVE71 muž

>> #53, korsičan, 06. 11. 2013 22:37:33

co by jsi vybral? Annaberg nebo špindl?

Jedu kam až to jde!

07.11.2013 19:47:43 #57 

escape muž

Ja Annaberg tam je 280km, do Spindlu mam 400km :-)

Chcel by som raz vedieť lyžovať ako Ted.

07.11.2013 20:26:41 #58 

korsičan muž

>> #56, DAVE71, 07. 11. 2013 18:08:30

Dave, nevím. Na Annaberg to mám o cca 110km dál, než třeba do Špindlu, to je jedna věc. Na druhou stranu musím přiznat, že celkem nepodstatná.

Já mám v oblibě Lackenhof, ten je super. Nikdy jsem tam nebyl ani v nejmenším nespokojený. Stejně jako jsem nikdy nebyl zklamán ve Špindlu od půlky března do konce sezony. Zásadní rozdíl je v tom, že na Lackenhofu a všeobecně na kopcích kolem (snad kromě Hochkaru, ale tam se nevyplatí jet), je na jaře o dost tepleji, než v Krkonoších. Zatímco na Lackenhofu, Stuhlecku ..atd. už to koncem března totálně teče, tak ve Špindlu je do oběda relativně „tvrdo“.

Pokud bych si tedy měl vybrat, než na Annaberg, tak to raději těch pár km natáhnu na Lackenhof. Kam ovšem už opravdu nikdy, tak na Stuhleck. Pokud se dobře pamatuji, tak ty jsi tam také loni zrovna nadšením nezářil.

Takže když to shrnu, na jeden den Lackenhof leden, únor, popřípadě začátek března. Od půlky, či konce března do konce sezony Špindl. Možná to bude znít divně, ale já mám Krkonoše rád, trávím tam spoustu času i po zbytek roku a jarní lyžování je tam pro mne naprosto úžasné. Ve Špindlu mi Sv.Petr naprosto vyhovuje, na Medvědín nejezdím.

A ještě perlička na konec. Někdy koncem března jsem byl sám 2× po sobě ve Špindlu, zatímco kamarádi vyrazili na zkušenou do Koutů a Dolní Moravy. Zatímco já jezdil po oba tyto dny v prázdném areálu (na černé naráz tak 5 – 10 lidí, víc ne), tak v Jeseníkách bylo celkem plno. Polsko a Slovensko tam asi dělají svoje.

07.11.2013 20:48:03 #59 

korsičan muž

>> #55, Boryš, 07. 11. 2013 17:44:45

To samozřejmě je, jak psal výše M3, Stoh stojí polovinu, co Špindl. A tam je zalidněnost opravdu nula.

Ono je ve finále jedno, zda se jedná o Špindl, Klínovec nebo Kouty. Na konci sezony (zhruba od půlky března) už stojí skipas všude v ČR méně, než v HS a i lidí ubývá. Jenže ať se to někomu líbí, nebo ne, tak vysloveně ve Špindlu je těch lidí nejméně. A může za to neustálá mediální masáž, jak je tam strašně draho. Jenže on je rozdíl mezi VS a HS a hlavně Silvestrem. Na Silvestra je tam každý televizní štáb z ČR, natáčí paní Bendovou, paní Verešovou, paní Morávkou ...... a pak tu 40 minutovou frontu na Hromovce, proloženou 35 minutovou frontou na Medvědíně .......a národ má jasno. :-)

No a za to je třeba médiím poděkovat, na jeře to tam máme pouze pro sebe. Čistě sobecky řečeno !!!

Ale s Váma se podělím rád. Moc lidí tady není, takže žádná invaze nehrozí. :-)

07.11.2013 20:51:43 #60 

Pavlos muž

Myslím si, že "tahle zpráva ":http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?… posouvá trochu jinam…

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.
Nalezené položky: 89 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:10:14 od TomáS

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]