Lyže pro ženu - složitý výběr :) - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyže pro ženu - složitý výběr :)

03.11.2013 19:02:33 #1 

Bbrody žena

Zdravím,

po dnešním putování obchody z důvodu výběru lyží, mám hlavu nafouklou jak balón a vůbec nevím co a jak…

Nejdřív nějaké info…žena, 23let, 168cm, 70kg. Pokročilejší lyžování. Lyžuji spíš rychle, jak říká přítel. Doufám, že né moc blbě, ale spíše delší vyjetý oblouk v rychlostech. Mám raději mírnější sjezdovky, na prudkých se to tak nějak bojím pustit, asi si nejsem tak moc jistá. Můj problém je ten, že mám asi dost tvrdé lyže, které nedokážu tak moc prošlápnout. Lyže jsou to konkrétně Volkl P50 SC racing, koupené z druhé ruky ze Švýcarska. Model myslím 2004

A co bych asi tak chtěla…lyže cca 150 cm, s vyšším rádiusem, říkali jsme si kolem 15 ale dám si poradit. Nemusí být vůbec dámské.

A teď ten problém, že jsem původně samozřejmě chtěla dřevěné jádro, nějaká výzkuha atd. Jenže mám obavy, že to bude stejné jako do teď a že tu lyži prostě neprošlápnu. Že na mě bude moc tvrdá…taky mi to dnes říkali v obchodě, tak já nevím a jsem z toho fakt zmatená.

Byla mi doporučená v Helii tato lyže, spíš prý sportovní a právě tvrdší http://shop.vksport.cz/index.php?…

Nebo tyto nordicy, které prý jsou měkčí, ale není tam tolik dřeva: http://www.heliasport.cz/…-nsport-x-ct

Ještě jsem byli kouknout ze zoufalství ve sportisimu a tam http://www.sportisimo.cz/…lt-10/50087/

A ještě fischer, progressor http://www.fischersports.com/…ogressor-700

Vím, že ty poslední dvě jsou takové né moc kvalitní, ale zase si říkám, že by právě byli měkčí a pro mě pohodlnější…

Cena tak do 8000 a klidně lonský model. Lyžuju min 1 týden dovolená a pak víkendové jednodenní lyžování min 15× za sezonu + někdy večerko… Přemýšlím…tvrdá lyže – neprošlápnu, budu nespokojená. Měkká bude za rok prošlapaná a já zase budu kupovat? Fakt nevím, tak snad někdo poradí. A budu ráda za každý typ. Díky moc

03.11.2013 19:30:32 #2 

oblouk muž

>> #1, Bbrody, 03. 11. 2013 19:02:33

Obecně bych ti nejspíš poradil lyže kolem 170 cm, univerzálky. Jenže ty jsi asi zvyklá na hodně krátké lyže – koneckonců holky mají 155 slalomky na závodění… – ale jsou to slalomky, tedy na lyžování event.celý den nebo na delších kopcích příliš malý rádius a krátké.

Lyže s titanalem vůbec nemusí být tvrdé – mají především dobrou trvanlivost, víc snesou a mají i vyšší tuhost v torzi, což prospěje při držení na ledě i u měké lyže. Takže alternativou pro tebe mohou být juniorské závodní obřačky v délce ovšem rozhodně nad těch tebou uvažovaných 150cm – nejméně cca 160cm.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.11.2013 19:43:47 #4 

Bbrody žena

Díky za rady, ale určitě nechci dlouhé lyže. To jsem pevně rozhodlá. Měla jsem na začátku dlouhé lyže jak já, takže kolem těch 170. Teď mám 165 a chci ještě kratší lyže. Nevím proč, ale je to pro mě pohodlnější. Ještě bych tedy byla pro 155–160 ale určitě né delší…

03.11.2013 20:12:21 #5 

oblouk muž

>> #4, Bbrody, 03. 11. 2013 19:43:47

OK – však jsem na variantu těch kratších lyží také myslel a dost konkrétně dal tip :-).

Jinak – a to uvádím zde jako obecně vysvětlení. Pokud se ti na delších lyžích hůř lyžuje, může to mít dvě příčiny:

1. způsob, jakým ty lyže ovládáš,
  2. lyže jsou příliš tvrdé

Ten první případ může být, ten že jako většina „carvujících“ lyžařů lyže uvedeš do oblouku z odlehčení, tedy smykem a teprve pak ja zakrojíš… Pokud bys lyže s carvingovým rádiusem správně (zatížené) naklopila a počkala až lyže „samy“ oblouk zakrojí, měly by delší lyže být naopak pohodlnější = klidnější. Ten druhý případ je jasný – naklopíš je správně ale ony jsou tvrdé a v oblouku se neprohnou… To je důvod proč jsem doporučil juniorské závodní lyže – jsou po všech stránkách kvalitní a jsou dostatečně měké.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.11.2013 20:32:29 #6 

VojtěchV muž

>> #1, Bbrody, 03. 11. 2013 19:02:33

Chtěl bych se zeptat, na základě čeho soudíš, že současné lyže nedokážeš prošlápnout? Proč se ptám. Vážím skoro stejně a všechno co bych mohl svést na to, že lyži neprošlápnu, se vždycky ukázala být jen chyba v technice.

04.11.2013 07:58:16 #7 

Bbrody žena

Samozřejmě je možné, že chyba je v technice. přítel dělal instruktora a sám lyžuje výborně a kolikrát na mě řve. Jelikož jsem se kdysi na základce naučila smýkanej a i tak jezdila, přecházela jsem i do carvu ze smýkaného. Myslím, že teď už to nedělám…Zejména pri těch delších obloucích určitě navaruju úplně plynule. Horší to však zcela jistě bude při kratších a na prutším svahu…To, že moje původní lyže jsou tvrdé, to je prostě pocit. Možná to bude jinak a je doopravdy chyba v technice.

Koukala jsem do počítače a našla jen tyto fotky z více sekvenkčního snímání ale nevím, či to k něčemu je…

Každopádně, nové lyže stejně potřebuji a pokud je tedy chyba i v té technice, třeba mě to nějak donutí posunout se dál…teď ale tedy problém jaké…Dřevo ano, dřevo ne, vyztužené, nevyztužené…A vy­bírat v těch dámských, nebo pánkské?

Ještě jsem včera projížděla stránky a narazila jsem na Atomic Cloud, konkrétně D2, 73. Je to tedy jen kompozit bez vyztužení. Nevíte jaké jsou? Či tedy konkrétně nějaký jiný typ?

Fotky

04.11.2013 08:27:15 #8 

PetrAT muž

Cloud D2 zkoušela moje manželka
Jí se zdály líné v překlápění
Ale ona jezdí dost hodně rekreačně s velkým podílem přismýknutí
Při Tvých parametrech by jsi myslím mohla vyzkoušet něco kolem 170 cm, R15
Něco jako je toto http://snow.cz/…eed-omeglass

04.11.2013 11:13:17 #9 

dh

Doporučil bych ti K2 Superburnin ve 160cm,je poskládaná ze dvou druhů dřeva,(pod vázáním tvrdší,pata a špička měkčí)+titanal.Za sezonu projde přes 100 žen našim lyž. kurzem a tato lyže je absolutně nejvíc preferována u sportovních lyžařek.Stojí sice trošku víc než píšeš,ale tato investice se určitě vyplatí!Loňskou jsem našel nejlevnější zde:http://www.ski-unicov.cz/…superburnin/

...kdo maže,ten jede...

04.11.2013 11:36:53 #10 

Hermi88 žena

Já být Tebou tak zkusím nějakou tu juniorskou závodní obřačku, jak píše oblouk. Taky jsem se dlouhým lyžím bránila, ale je to nejlepší pro moje parametry. Já mám 160cm a skoro o 20kg míň než ty a ty lyže jsou dost tvrdé na dobrou jízdu, ale né zase tak abych s nima měla problémy. A délku bych rozhodně být Tebou nebrala menší než 165cm. Měřím 160cm a jedny lyže mám Atomic D2 GS Jr ve 151 cm a nejede se na nic špatně, ale letos cítím že jsou na mě už dost krátké, tak jsem k nim pořídila ještě Heady WC GS Team ve 158 cm, což je docela vychvalovaná juniorská lyže a trochu se obávám, že Atomicy už zůstanou v koutě :D

Pain is temporary, glory is eternal! ;)

04.11.2013 17:07:13 #11 

VojtěchV muž

>> #7, Bbrody, 04. 11. 2013 07:58:16

Trochu jsem se tím dotazem snažil dostat k tomu, jestli to, že neprošlápneš lyže, nesoudíš podle toho, že tě třeba tak dobře nedrží během oblouku. Protože jsem měl obavy, že jestli to tak je (navíc píšeš spíše delší vyjetý oblouk v rychlostech), tak ti změna lyže z 165 na cca 150 nemusí vůbec pomoct, spíš naopak. Ona totiž krátká lyže s malým R v dlouhých obloucích už z principu nemůže být tak stabilní jako lyže delší s větším R, kterou ti tu doporučují i ostatní.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:10:14 od TomáS

Co v lyžárně přebývá

dnes 13:34:43 od CzechSkier

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká