vazani na siroke lyze - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vazani na siroke lyze

16.11.2009 00:02:42 #1 

Wartus

Ahoj, nevite nekdo jak prizpusobit vazani sirokym lyzim? Respektive jde jen o brzdicky. Jestli je nejak roztahnout, nebo co? Dik

16.11.2009 09:41:41 #2 

Lubos007

Ahoj, záleží jak moc je potřebuješ roztáhnout, záleží na typu vázání a konstrukci brzd, ale obecně nejde roztahovat o moc. Brzdičky jsou z dost houževnatého materiálu a hrozí, že dřív, než je roztáhneš, tak je utrhneš nebo poničíš mechanizmus, případně pokud je rozdíl šířky lyží a brzd větší, než je zdrávo, budou ti trčet do stran a vadit při jízdě. Já jsem úzké brzdy řešil nedávno se starším vázáním tak, že jsem do vázání zapnul botu, aby byla brzda sešláplá (tak by mechanizmus měl víc vydržet), nasadil trubku jako páku a ohnul konce trochu do šířky. Taky se ti ale může stát, že brzda zásah nevydrží nebo že nebude fungovat tak, jak má. Rozhodně bych se proto porozhlédl, jestli neexistuje možnost dokoupit širší brzdičky, které pasují na tvé vázání. Možná bys mohl zkusit nějakého řemeslníka, který má potřebné vybavení a dokáže to udělat tak, aby brzdy i po zásahu fungovaly:-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.03.2017

Aktuálně: jarní lyžování pro fajnšmekry

Prázdniny skončily, sezóna se chýlí ke konci a mnoh...
21.03.2017

Zimní kurzy lavinové prevence na Ukrajině – v dírách a mlze

Z Pece na Dragobrat za 24 hodin – tak proběhla cest...
20.03.2017

SNOW tour 2016/17: Bormio – červené a zábavné

Italské Bormio, tradiční dějiště Světového poháru v...
19.03.2017

SNOW tour 2016/17: Arabba – s Dolomity na dlani

V druhém březnovém týdnu jsme navštívili nejkrásněj...
17.03.2017

Aktuálně: zamračený víkend, možná i s novým sněhem

Jaro sice už definitivně ovládlo povědomí svátečníc...
16.03.2017

Hexenabfahrt 2017 ve švýcarském Belalpu po třicátépáté

Veřejný závod ve sjezdu Belalp Hexe ve Švýcarsku by...