Elan SL Fusion nebo Amphibio Waveflex 12 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Elan SL Fusion nebo Amphibio Waveflex 12

12.11.2013 20:18:44 #1 

Brendy

Dobrý den, poprosil bych vás o radu jaké lyže zvolit. Je mně 28 let, 184 cm, cca 80kg. Vyznávám krátký oblouk a upravené sjezdovky. Ale znáte to, během dne se zhoršuje kvalita sjezdovky, začínají se tvořit boule, které i někdy vyhledávám a velmi zřídka se projedu i v lehkém terénu.

Zvažuji výběr mezi SL Fusion a Amphibio Waveflex 12 a nemůžu se rozhodnout, které by mně více vyhovovaly. Zvolil jsem je z toho důvodu, že se obávám, že SLX nebo 14ky bych už se svojí váhou neprošlápnul, že by byly už moc tvrdé. Navíc bych chtěl na lyžích vydržet celý den a nebýt z toho uplně zničený.

SL Fusion délka 170 cm, nebo myslíte že by stačila i lyže 165 cm? Líbí se mně jak je tato lyže točivá, což by bylo na mé krátké oblouky super, ale děsí mě, že ji v popisu zařazují jen na upravené sjezdovky. Jak se bude chovat na boulích a nebo když na sjezdovku nasněží čerstvý sníh?

U Amphibia 12 nevím jakou délku zvolit, ale podle tabulek mně vychází 176 cm. Měla by být univerzálnější, ale zase nevím, jestli bude pěkně točivá, abych z ní nakonec nebyl zklamaný. Chtěl jsem proto radši délku 168cm, ale od toho mě prodejce odrazoval, že už by to na mě bylo moc krátké.

Tak teď se nemůžu rozhodnout a prosil bych vás o radu, která lyže by byla pro mé použití vhodnější. Díky a přeju pěkný večer.

12.11.2013 21:00:11 #2 

PetrAT muž

Obě jsou skoro stejně točivé
SL malinko víc
SL skutečně není moc do sraček, ale ani WF se až tak moc nelíbí
Ale je přeci jen na tom na rozbitém líp
Délky volíš ok, tedy 170 a 176 cm
Pokud jezdíš sportovně tak se neboj SLX a WF14
Není to žádný hardcore, skutečně
SLX a WF14 mají navrch na ledovaté pistě , kde už při Tvé váze bude 1 titanál na hranici možností
Taky budou mít delší životnost než jednotitanálovky
Pokud Tě netlačí nákup, tak si je otestuj
Obecně, ať zvolíš kteroukoliv z těch 4 , tak to může být ok řešení ;-)
Asi jsem moc nepomoh, co … :-D
Otestuj a udělej si vlastní úsudek ;-)
Pokud nutně nepotřebuješ amphibio, tak i ty starší modely byly dobré
A SL a SLX klidně vem i 8 let starou bez vlnek. Byly to poctivé lyže, které vydržely.

12.11.2013 21:36:28 #3 

Brendy

Moc díky za vyčerpávající odpověď, bohužel se musím rozhodnout do zítřka, protože mám nabídku na nové modely za docela dobré ceny, ale musím si pospíšit.

Abych pravdu řekl, nejvíc nakloněný jsem k těm SL, i kvůli designu.:)

Ale nikdy jsem na slalomkách nejel, takže nevím jak se chovají za špatných podmínek, jestli se s nima nedá vůbec jet a nebo jsou pořád dobře ovladatelné a jen ztrácejí určité vlastnosti. A taky jestli nemusím mít na takové slalomky prostě vybroušený carvingový styl, který nevím, jestli mám, i když si myslím, že nejezdím uplně špatně.:)

Prostě podle toho, jak chci lyže používat, co jsem psal nahoře, vyplatí se ten rozdíl cca 3500 Kč a koupit radši ty SL? Nebo je ten rozdíl v točivosti natolik malý, že mně budou stačit ty Am 12 a aspoň je použiji na všech terénech?

Znovu díky a pěkný večer.

12.11.2013 21:58:42 #4 

Pavel ZRX

>> #2, PetrAT, 12. 11. 2013 21:00:11

Tak tak, SLX bez vlnek, to byly super lyže.

13.11.2013 07:41:46 #5 

Kvasa muž

Za mě bych doporučil ty 12,testoval jsem i 14 a na celodenní ježdění při váze 80.kg (středně dobrý lyžař) jsou dostačující.Na čem by potom jezdili lyžaři cca 100 kg (porovnávám pouze 12 a 14 )

Kdo nepadá jezdí pod své možnostti!!!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox