Ve Špindlu budou na sjezdovkách hlídat lyžařští četníci [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Ve Špindlu budou na sjezdovkách hlídat lyžařští četníci [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 66 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

17.11.2013 19:56:16 #31 

HonzA_ muž

>> #30, m3, 17. 11. 2013 17:05:38

„.U jednodenních permic si mi to pranic nelíbí,nesouhlasím s tím a nic na tom nemění stanovisko UOOU nebo kohokoliv jiného.“

Naprostý souhlas. Navíc ÚOOÚ vůbec neřešil zda je nepřenositelnost permic (jízdenek) bez uvedených osobních údajů opravdu vymahatelná, ale jen to, zda a za jakých podmínek si provozovatelé mohou fotit a měřit své zákazníky.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

17.11.2013 19:59:31 #32 

korsičan muž

>> #26, HonzA_, 17. 11. 2013 12:19:14

Z toho co píšeš je cítit, že si myslíš že jsem na areály v ČR přísnější než na Alpy. A svým způsobem máš pravdu – je to proto, že srovnávám co kde za své peníze dostávám. A u nás je to často tristní úroveň služeb – a tím nemyslím špinavé hajzlíky.....­..........

A co tedy konkrétně v Čechách za své peníze nedostáváš a jaké služby bys očekával ????

V Alpách jezdí skipatroly skoro všude, skipas na nepřenosnost hlídají také skoro všude, sjezdovky rozhodně neupravují o nic lépe, než u nás. A třeba ve Francii je upravit ani neumí, s kvalitou úpravy třeba v Krkonoších, se rozhodně srovnávat nedají. Jídlo je na našich horách na velice dobré úrovni, za jídlem v Alpách také v ničem nezaostává, navíc je levnější. Nepříjemného vlekaře jsem potkal jak v Rakousku, tak ve Švýcarsku, dokonce i v Itálii – o Francouzích se nemá ani cenu bavit.

Takže to vypadá, že to co v Alpách bez reptání koušeš, u nás ti nevoní.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

17.11.2013 22:29:24 #33 

HonzA_ muž

>> #32, korsičan, 17. 11. 2013 19:59:31

Neboj, nejsem naivní abych např. hledal ve Francii perfektně upravené pisty – tam se přeci jezdí za něčím úplně jiným. Stejně tak vím, že už velmi dlouho je běžné že v mnoha střediscích např. v Itálii se označují permice podle toho, jestli si jí koupil chlap nebo ženská, atd atp…

Co mi vadí v ČR? Hlavně nevšímavost, nenažranost, a to čemu já říkám „policejní přístup“.

Je jinde všechno dokonalé? Samozřejmě že není. Stejně jako to u nás není všude špatné. Ale člověk musí hledat.

A taky si myslím, že směr, kterým se u nás ubírá většina většina hlavních areálů (a většina těch menších je kopíruje) je nevýhodný pro většinového lyžaře. A to je škoda pro české lyžaře.

Samozřejmě, že tohle všechno vychází z mých subjektivních názorů a jiní to pravděpodobně budou vidět jinak.

18.11.2013 00:17:27 #34 

Navvy

>> #32, korsičan, 17. 11. 2013 19:59:31

Podstata je někde úplně jinde. To, že v zahraničí mají kamery na každém rohu, ještě neznamená, že to je dobře a že si to máme nechat líbit i doma. Je třeba nahlas říkat co se nám nelíbí a nechovat se vždy jako ovce. Co se týká nějaké lyžařské policie, měli bychom být k takové instituci přiměřeně nedůvěřiví. Není to nic lepšího než nějací sekuriťáci na lyžích. Dobře, ať zřídí místo nějaké lyžařské policie lyžařské poradce a ti ať radí nerozumným lyžařům jak neohrožovat sebe ani ostatní. 99 % lyžařů ohrožuje druhé nikoli proto, že by je ohrožovat chtěli, ale jednoduše proto, že ani neví, že dělají něco špatně. Žádné soukromé represivní složky by vůbec neměly existovat. Ani u nás, ani třeba v Itálii (kde se mimo jiné snaží spíše nepřekážet než obtěžovat lyžaře).

18.11.2013 21:54:33 #35 

m3 muž

>> #33, HonzA_, 17. 11. 2013 22:29:24

Co mi vadí v ČR? Hlavně nevšímavost, nenažranost, a to čemu já říkám „policejní přístup“.

Úplně mi to bereš z pusy,resp. klávesnice.Jen bych ještě doplnil i aroganci ze strany vedení i zaměstnanců areálů(některých), pokud si někdo dovolí jim něco vytknout,nebo si na něco stěžovat.Přitom si vůbec neuvědomují,že stěžovatel není prudič(většinou) ,ale ten komu na tom kopci záleží nebo tam jezdí rád.Prudič se pak nase.. a většinou jede jinam.

A taky si myslím, že směr, kterým se u nás ubírá většina většina hlavních areálů (a většina těch menších je kopíruje) je nevýhodný pro většinového lyžaře. A to je škoda pro české lyžaře.

Nejsem sice většinový lyžař,ale ten trend je znát a připadá mi čím dále rychlejší.

Jak píše Navvy v #34 :

To, že v zahraničí mají kamery na každém rohu, ještě neznamená, že to je dobře a že si to máme nechat líbit i doma. Je třeba nahlas říkat co se nám nelíbí a nechovat se vždy jako ovce.

A jen bych dodal-nejsou to jen ty blbý kamery..

Jak ale píšeš a já s tím naprosto souhlasím :

Je jinde všechno dokonalé? Samozřejmě že není. Stejně jako to u nás není všude špatné.

19.11.2013 13:10:54 #36 

Navvy

My totiž máme stále ještě dost zažitý ten starý stereotyp z doby kdy se vyžadovalo držet hubu a krok. Vzpomínám si když se u nás zavedl bodový systém pro řidiče, tak policie začala řidiče pokutovat pro naprosto minimální překročení rychlosti. Když pak člověk překročil hranice země, připadal si jako v jiném, klidnějším světě. Každý kdo chce něco prodat, ať už je to zboží nebo služba, si musí uvědomit, že on je tu pro své zákazníky a nikoli zákazníci pro něho, že on musí dělat opičky, aby mu zákazníci dali vydělat! Zrovna tak je tu pro nás i každá jiná služba – včetně té pořádkové. Oni jsou tu proto, aby nám pomáhali, abychom se u nich cítili dobře a ne, že nás tam bude někdo jakkoli šmírovat. Protože MY jim děláme tu milost, že k nim vůbec přijdeme!

19.11.2013 13:28:12 #37 

Bartty muž

Nakonec bude stejně záležet na lidech, kteří budou tu skipatrolu dělat. Věřím, že se najdou rozumní s přístupem ohlídej ty nebezpečné, prvně napomeň, rozlišuj mezi schopnostmi lyžařů, stejně jako ti, kteří budou bezdůvodně šikanovat. Pokud převáží první kategorie, budou ku prospěchu.

P.S: V březnu jsem byl ve Francii ( Risoul/Vars) a takhle upravené sjezdovky jsem viděl naposledy v Kitzbuhelu. Ale mohlo to souviset s ideálními sněhovými podmínkami.

21.11.2013 02:29:49 #38 

ivan

V zásadě to vidím tak, že instalace regulačního orgánu tohoto druhu, ať už ho nazveme skipatrol či jinak, je ve svobodné demokratické zemi nesystémovým prvkem. Jeho existenci budu vždy vnímat jako zlo, přinejhorším možná nutné (kdo o jeho oprávněnosti/nut­nosti rozhodne?).

Bez ohledu na (ne)systémovost souhlasím, že značnou roli může mít personální obsazení. Což je zároveň i průser, protože zásahy do našich životů by neměly záviset na osobních či profesních (ne)kvalitách „exekutorů“. Viz frustráti obdaření úřední mocí, jak leckdy vidno u policistů a strážníků.

Od obecného ke konkrétnu: jestli jsou ve Špindlu soudní, dají tuhle četu na povel dlouholetému skipatrolovi Tomáši Plátkovi. Toma znám od 70. let, kdy jsem nakonec skončil v lyžařském oddílu Sklostroje Turnov. Vždycky rozumný kluk se nakonec stal učitelem, hvězdou českého demotýmu, poté dělal u Henycha lyžařskou školu na Mísečkách předtím, než to všechno schlamstl Skolmax. Stal se z něj maximálně rozumný skipatrolák, jehož jsem v akci roky pozoroval. Já bych v jeho funkci pohořel, jsem přílišný cholerik, který na šmejda vystartuje jako ratlík a potenciálně tím zadělá na problém. Kdysi dávno jsem ve skiareálové funkci vztekle kopal do Mercedesu pražského floutka Oty T., který ostentativně najel na dojezd sjezdovek ve Svaťáku. Nebo jsem naléhal na kolegy, abychom auto šmejda, který nám opakovaně parkoval na vjezdu do areálu a nic si nedělal z pokut, odtáhli rolbou nahoru na rovinku nad Malým hangem. Kluci měli víc rozumu než já a ukecali mě, že to by už smrdělo průšvihem. (A tím pádem se nekonala možná hezká story.)

Neboli bych pár šmejdů jistě chytil pod krkem a zadělal tím zaměstnavateli i sobě na průser. Kdežto Tomáš tohle všechno zvládal v poklidu a s noblesou. Tudíž věřím, že by ukočíroval i pár mladších blbců s páskou a jakousi pravomocí.

Jenže spoléhat na rozumného jedince je špatné. Co když si ohne koleno, jeho místo zaujme nějaký blb a všichni začnou prudit? Důležité je, aby principiálně tito zaměstnanci sloužili zákazníkovi – sloužili je podstatné – a nedostali šanci svou funkci zneužívat. Je tohle dostatečně ošetřené a byli by tihle maníci schopní nadhledu podobně, jak se zde vzpomínali ti Taliáni? A proč bych vůbec měl spoléhat na to, že budou „rozumní“, třeba na starodávném principu hodného a zlého policajta?

Každý takový dohlížitel s úřední pravomocí posiluje systém, v němž formální suverén v podobě občana-daňového poplatníka, který tento systém živí, svou suverenitu tváří tvář respresivnímu orgánu ztrácí. A to vidím jako principiálně špatné.

Je snad existence jedinců hrubě nerespektujících pravidla systému oprávněním k buzeraci slušné většiny?

Každý maník s buzerační plackou nás pomáhá směrovat do poslušnosti a závislosti. Mnohým to asi nevadí, mně ano. Neučí nás historie dostatečně? Neboli agitačně: svoboda, nebo iluze bezpečí? Jednoznačně svoboda!!! Ne klec s pravidelným žrádlem, nýbrž džungli, občas nebezpečnou, ale hlavně bez mříží!!!

A tohle budu umanutě psát, říkat a křičet furt dokola. Mám k tomu i jakousi hnusnou historickou zkušenost, jakou bych mladším nepřál opakovat. I když to dnešnímu třicátníkovi, šťastnému děcku nové doby, možná nevysvětlím.

21.11.2013 06:51:01 #39 

orim muž

>> #38, ivan, 21. 11. 2013 02:29:49

Starý dobrý Ivan. Tak toto mi už skutočne chýbalo. V podstate s Tebou musí väčšina z nás súhlasiť, je to vec vyspelosti národa, jeho kultúra, etika, postoj ku skutočným hodnotám. Bohužial máš veľkú pravdu v tom, že veľa našich mladých keď dostane nejakú funkciu ako represívny orgán si chce niečo dokázať, čím hrubo prekračuje spoločenské normy. Zrejme najvypuklejšie je to u SBS. Na druhú stranu sa viem vžiť do situácie starého otca, ktorý vyvedie na svah svoje milované vnúčence a teší sa z ich pokrokov v lyžovaní. Zrazu sa na svahu objaví skupina „kaskadérov“, ktorá valcuje všetko čo sa im postaví do cesty a na upozornenia ostatných reagujú arogantne. Úraz visí vo vzduchu. Čo s tým? Ako si poradiť? U nás na Slovensku stále badám, že ľudia sú stále nejakí ustráchaní,žijú vo svojom svete s heslom „čo Ťa nepáli nehas“. V takomto prípade by som sa modlil, aby sa na svahu objavila lyžiarska polícia (LP). Takže môj názor je jednoznačný. LP áno, ale s presne definovanými právomocami. PS: Človek je skutočne smutný z toho ako mu pokrok vo vede ukrajuje zo svojho súkromia. A bude to ešte horšie. Ivko, prosím Ťa skús napísať do SNOW nejaký článok o fungovaní LP v Alpách. Si predsa germanista a podľa mňa je to aktuálna téma. Možnože sa priučia aj politici, ktorí budú pripravovať a schvaľovať normotvorbu k tejto veci v našich krajinách. S pozdravom Na svah.

21.11.2013 19:09:52 #40 

Navvy

Když chtějí dělat na sjezdovce pořádek, nechť přispějí na Horskou službu a ať se ti kluci a holky snaží na svahu radami omezit nebezpečné situace. Aspoň bude mít HS víc peněz na činnost. A také se zapomíná na „opačný konec té hole“. Jakmile někdo zřídí takovou lyžařskou policii ve svém areálu, zvyšuje se i jeho odpovědnost za případné škody na zdraví a majetku jeho lyžařů. Poškozený prostě prohlásí, že tam lyžoval kvůli vyššímu bezpečí když jsou tam ti lyžařští policisté, a ti ho neochránili… K tomu se může přidat ještě další problém, a totiž ten, že někdo podmíní fungování sjezdovky permanentní přítomností lyžařské policie. Kdo toto opravdu chce?

21.11.2013 20:00:09 #41 

ivan

>> #39, orim, 21. 11. 2013 06:51:01

„Čo s tým? Jako si poradiť?“

Pamatuju jedno řešení ze 70. let v Rokytnici. Jmenovalo se Oldřich Udatný, provozák. U vleků vzorné fronty, jeden se řadil za druhého. Když se tu a tam někdo pokusil předběhnout a z megafonu se ozvalo Oldřichovo „ten pán v červené bundě se odebere na konec fronty“, změkl i největší tvrďák a ani necekl. Protože jinak by ho spolučekající vynesli v zubech.

Když rozšafně svou spontánní rotační technikou kroužil po tratích, všichni široko daleko se kontrolovali asi jako když jsou na kraji silnice s autem policajti.

A nedovolili jsme si po tréninku nestáhnout koryta skoro až do neviditelnosti. On si to přijel zkontrolovat. Nebo už vůbec nemusel, dělali jsme to automaticky, byla to součást nepsané dohody.

Tenhle na pohled srandovní strejda měl autoritu větší, než kdyby na kopec rozestavili celé OO VB, obvodní oddělení Veřejné bezpečnosti.

Jasně, byla jiná doba, lidé byli vůči autoritám poslušnější.

Tip na článek o „lyžařské policii“ povedu v patrnosti, díky za námět.

>> #40, Navvy, 21. 11. 2013 19:09:52

Jak už tady padlo, s těmi pravomocemi těchto lyžařských šerifů to nebude valné, status úředního činitele nezískají. Ale může to být další krok k nějakému orgánu skutečně úřednímu. Pamatujete, jak se na Šumavě už před časem chlubili, že jim po sjezdovkách jezdí skuteční tamější PaCHové?

Jasně, že je to ve Špindlu nereálné, pár tamějších cops má jinou práci než vartovat na sjezdovkách, ale co není, může být, stačí dát na ně peníze (a ještě si to jako dar odečíst z daní?) a zařídit tabulkové místo.

Lyžování vidím jako jakýsi hybrid zájmové činnosti/rekre­ace/sportu a nakupované placené služby. Zájmová činnost je principálně součástí toho, čemu se říká občanská společnost, která je ze zákona autonomní a samosprávná. Jakási ochranka čili „lyžařští šerifové“ do ní chtě nechtě patří. Ale stát a jeho represivní složky by do ní pracky strkat neměly.

Dobrá připomínka té odpovědnosti. „Myslel jsem si, když tady inzerujete policii, že tu bude bezpečno!“ Možná ani použití termínu „policie“, jakkoli je to nadsázka a možná vznikla v médiích, není proto úplně šťastné?

Kdo to chce, ptáš se, Navvy? Obávám se, že by se pod něco takového podepsala spousta lidí. Už jsou dobře zpracovaní a budou ještě víc. Ale to bysme se zase dostali až k čipům apod. a to už jsme probrali dostatečně, myslím si.

21.11.2013 20:21:36 #42 

korsičan muž

>> #40, Navvy, 21. 11. 2013 19:09:52

>> #41, ivan, 21. 11. 2013 20:00:09

A nevidíte to moc černě ???

U Italů to funguje naprosto dokonale, tak proč by to nemohlo fungovat i u nás ???

Je jasné, že to bude čistě o „lidech“, jak se ke své funkci postaví. Ale to je naprosto ve všech oborech. Jsou usměvavé a příjemné prodavačky, stejně jako jsou nepříjemné blbky. Kde jsou zaměstnané blbky, obchod moc nejde. Stejně tak jsou úředníci a úředníci, policisté a policisté a nyní nás čekají patroláci na ski. Když budou fungovat v té druhé kategorii, tak tam moc lidí asi lyžovat nebude.

Dříve to bylo těžké, člověk neměl možnost efektivně sdílet informace a zkušenosti.

Dnes člověka někdo na sjezdovce nakrkne a za dvě hodiny o tom ví minimálně 1000 lidí. Stačí ve 4h odpoledne napsat třeba na Snow, FCB a Youtube, že vlekař v Dolní Horní je votravnej a nepříjemnej prudič a pokladní za kasou je ještě horší a už v 8 večer to má přečtené několik tisíc lidí (navíc, když má dnes každý mobil nahrávání jak zvuku, tak obrazu). Do týdne o tom ví půlka republiky. A reklama na středisko za miliony je v háji.

A těch lyžařů je na našich horách čím dál tím méně a každá takováto „reklama“ jejich počty ještě sníží. Pokud se tedy patroláci budou chovat jako ....., tak tam třeba budou za pár týdnů jezdit úplně sami.

21.11.2013 20:26:16 #43 

HonzA_ muž

Problém je, že dnes si spousta lidí myslí současně 2 věci – že si můžou dělat co chtějí. A to, že nejlepším řešením situace, kdy je ostatní obtěžují/omezují je autoritářské řešení silné ruky.

A to je přesně ta poptávka po takovýchto, zdánlivě jednoduchých, řešeních.

21.11.2013 20:39:06 #44 

korsičan muž

>> #43, HonzA_, 21. 11. 2013 20:26:16

noooo, slovo „svoboda“, si dnes každý vykládá po svém …

21.11.2013 22:46:19 #45 

m3 muž

>> #42, korsičan, 21. 11. 2013 20:21:36

A nevidíte to moc černě ???

Já bych ani neřekl.Nemám sebemenší jistotu ,že to dopadne dobře(nejen ve špindlu)ale postupně všude.Ostatně to zmiňoval ivan v #41 ,no a jak tak čtu asi nejsem sám.

U Italů to funguje naprosto dokonale, tak proč by to nemohlo fungovat i u nás ???

No,většinou funguje ,je potřeba dodat.Je také pravda,že tam to dělají profíci a i ti občas „ustřelí“ .Jak policisti,tak karabiníci nejsou žádná soukromá ochranka ať se jmenuje jakkoliv.Navíc si myslím že když někdo skáče z okna v 5.patře ,ještě neznamená že musím skákat taky i kdyby mu to fungovalo jedna báseň.

22.11.2013 11:42:13 #46 

Navvy

A znáte to přísloví: „Kdo má hůl, psa si vždy najde“? To je i o té lyžařské policii.

22.11.2013 15:46:08 #47 

orim muž

>> #46, Navvy, 22. 11. 2013 11:42:13

Navvy prepáč, dnes mám dosť „vyrývačnú náladu“. Poznáme aj príslovie: Pohár je poloprázdny (hovorí pesimista), – pohár je poloplný (hovorí optimista).

22.11.2013 15:47:53 #48 

korsičan muž

>> #47, orim, 22. 11. 2013 15:46:08

a nebo ...... nemaluj čerta na zeď. :-)

22.11.2013 16:15:42 #49 

orim muž

>> #48, korsičan, 22. 11. 2013 15:47:53

Samozrejme aj toto príslovie. Len prosím Ťa s čertom opatrne, lebo jedného máme aj na fóre a mohol by sa uraziť.

22.11.2013 18:22:46 #50 

HonzA_ muž

>> #47, orim, 22. 11. 2013 15:46:08

A nebo „sklenice je 2× vetsi nez je potreba“ – to zase rika technik…

22.11.2013 18:54:42 #51 

ivan

Ono by se toho dalo vymyslet…

Dal jsem tomu od boku pár minut:

Plný pohár si pro sebe usurpuje jen vykořisťovatel. Vykořisťované námezdní síle je přiznáno právo nanejvýš sklenice poloprázdné, ale ideologové vládnoucí třídy ho přesvědčují, že je polo- až takřka plná.

Postmoderní konzumní společnost univerzalisticky akcentuje nezadatelné právo na plnou sklenici, aniž by byla schopna zajistit její naplnění. Místo vysoce uspokojivého stavu naplnění sklenice z poloviny (poloplná) stává se konfrontace s takovým naplněním zdrojem trvalé frustrace, sémanticky vyjádřené převládajícím označením „poloprázdná“.

Omezením naplnění sklenice o polovinu, tedy na 50% její kapacity, docílíme v zemích EU každoroční úspory ve výši 4,87 bilionu hektolitrů. To je větší úspora než připravovaná redukce objemu splachovacích nádrží eurotoalet. I po odečtení jiných kapalin než pitné vody vychází množství, jež umožní důstojné přežití 278 průměrných afrických vesnic.

22.11.2013 19:52:41 #52 

Navvy

>> #51, ivan, 22. 11. 2013 18:54:42

Ten poslední odstavec je nejlepší.

22.11.2013 19:54:12 #53 

m3 muž

>> #46, Navvy, 22. 11. 2013 11:42:13

Přesně tak.Bohužel mám obavy, aby se nezvrtnulo jen na hledání té hole…

22.11.2013 20:24:19 #54 

Ross muž

****Každý maník s buzerační plackou nás pomáhá směrovat do poslušnosti a závislosti. Mnohým to asi nevadí, mně ano. Neučí nás historie dostatečně? Neboli agitačně: svoboda, nebo iluze bezpečí? Jednoznačně svoboda!!! Ne klec s pravidelným žrádlem, nýbrž džungli, občas nebezpečnou, ale hlavně bez mříží!!!*

ono svoboda je hezká věc, ale spousta lidí si neuvědomuje to, že jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného, a to je ten největší průšvih.

jako malého špunta, který se teprv učil pořádně lyžovat, mě v peci srazil stokilový opilý němec, naštěstí jsem vyvázl bez úhony, zato toho němce tatík málem přidusil.

pokud by „skipatrola“ dokázala tyto jedince ze svahu zavčasu eliminovat, tak jsem jednoznačně pro, ale jak bylo už mnohokrát výše zmíněno, záleží jací lidé to vykonávat

22.11.2013 21:38:26 #55 

Navvy

>> #54, Ross, 22. 11. 2013 20:24:19

Mohu Tě ujistit, že žádná skipatrola Tě neochrání. Ono to prostě samo o sobě nefunguje – v silniční dopravě jsou postihováni také většinou ti „neškodní“, kteří špatně zaparkovali nebo překročili rychlost, na místě kde se dobře měří, ale skuteční piráti unikají. Všimni si, že v posledních letech represe na silnicích ubylo, ale smrtelných nehod také. Jen bude přibývat represe.

22.11.2013 22:45:30 #56 

oblouk muž

Ivan uvedl dva docela pěkné příklady – ano – rokytnický OU (jako temperamentní) a špindlerovský TP (jako noblesní) jsou skvělé příklady přirozené autority.

Stalo se mě při slavnostním otvírání jednoho nového krkonošského areálu, že jsem zastavil na kraji sjezdovky a přes patky mi asi šedesátkou přesvištěl a děsně upadl snowboardista. Ten mě okamřitě seřval „neumíš čumět debile?“. Nehádal jsem se s ním a na dolní stanici jsem požádal přítomného ředitele areálu o zásah proti snowboardistovi. Pan ředitel to odmítl s odkazem na Horskou službu. Obrátil jsem se na přítomného místního náčelníka a ten mě odkázal na pana ředitele.

Co z tohoto příběhu plyne? Myslím, že NA KAŽDÉM KOPCI BY ROLI AUTORITY PRO ŘEŠENÍ TAKOVÝCH PŘÍPADŮ MĚL HRÁT VŽDY JEDEN JASNĚ A ZŘETELNĚ POVĚŘENÝ ZAMĚSTNANEC AREÁLU S PŘÍSLUŠNOU PRAVOMOCÍ. Řekl bych, že by to bohatě stačilo.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

23.11.2013 19:33:44 #57 

Navvy

>> #56, oblouk, 22. 11. 2013 22:45:30

Neber to osobně, ale jak má ten ředitel areálu nebo člen horské služby vědět, kdo z vás dvou měl pravdu?

23.11.2013 19:46:11 #58 

oblouk muž

>> #57, Navvy, 23. 11. 2013 19:33:44

VELMI SNADNO – z popisu je to jasné. Ten snowboarďák jel neovladatelně rychle, trefil zezadu rovnou jízdou moje patky a nadával, že se neumím dívat za sebe. Sám se jednoznačně přiznal k neznalosti o tom, jak se má chovat ten jedoucí vzadu…

Hlavně ale to o čem tu píšu je skutečnost, že se k řešení ani takto jasného případu nehlásil ani jeden z nich – a to je to, co mi vadí především, že není stanoven NIKDO.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

23.11.2013 19:49:15 #59 

HonzA_ muž

>> #57, Navvy, 23. 11. 2013 19:33:44

To je jednoduchy. Honza se s nimi zna…

23.11.2013 19:57:31 #60 

ivan

>> #58, oblouk, 23. 11. 2013 19:46:11

Honzo, Honzo, pravda není to, co se stalo, ale to, co se podaří prokázat a o čem se podaří přesvědčit příslušnou autoritu (ředitel, státní zástupce, soud, porota, …).

Nalezené položky: 66 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo