[Diskuze k článku]: Omluva Mgr. (JUDr?) Marku Bendovi - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

[Diskuze k článku]: Omluva Mgr. (JUDr?) Marku Bendovi

16.11.2009 11:59:30 #1 

Tomáš Roba - SNOW muž

Za jeho 57 přepočtených normostran disertace ho redaktorka a ČT pěkně protáhly sledovaným pořadem a píšící kolegové dorazili v denících. Dobře mu tak, blekotal a zatloukal jak přistižený osmák. Přesto bych se mu za opovržení, kterým jsem ho i já počastoval, skoro měl omluvit. V podstatě náhodou jsem totiž narazil na rigorózní práci Mgr. Pavla Štancla z 20. února 2006, nazvanou Lyžování s úsměvem a posléze úspěšně obhájenou na Fakultě tělesné kultury UP Olomouc (výsledkem je titul PhDr. – „doktorát z moderní výuky lyžování“, píše se na firemních stránkách).
Odkaz na článek

17.11.2009 16:40:55 #2 

Čert muž

Člověče nediv se! Nová společenská hra. Nicméně člověk se skutečně diví kde všude se protřou a vetřou odborníci a to už i na sport, na lyže. Jediná správná zkouška pro tohoto v podstatě mistra sportu bez zásluh(dle mého názoru)je, jej postavit před klub či partu závodních lyžařů jakéhokoliv zaměření aby je něco přiučil,leccos vysvětlil a popřípadě dovedl k lepším výsledkům. Upřímně řečeno takových „dutých hlav“ a největších chytrolínů na všechno lze potkat v Kotlině dost. Na svazích nevyjímaje. Moc v Čechách na kopci nepobudu ale i tak jsem zahlédl a zaslechl v podstatě šlendrián uplatňovaný na mladých či starších lidech kteří se chtějí naučit a pochopit co s lyží dělat. Na štěstí, lze i u nás ale ve světě potkat čechy kteří dávají lyžování jak veřejnému tak závodnímu velký kredit. Spousty lidí u APULu jsou naprostými nadšenci a profiky na světové úrovni(mám jmenovat), kteří zimním sportům zasvětili profesní i soukromý život. Závodní svět, tady bych opravdu rád zmínil lidi které jsem potkal osobně. Na Moravě žije a stále závodí(masters) a trénuje nové české naděje(Tatra Kopřivnice) absolutní nadšenec a odborník Ladislav Pokluda. Zlatý chlap. Na Univerzitě v Boulderu působí dlouhá léta jako universitní trenér Richard Rokoš. Jeho výsledky jsou tak významné, že si jej zval sám americký president(G.B.) a osobně mu předal diplom a bůh ví co ještě. Osobně jsem ho potkal, pro jeho svěřence je to „lyžařský bůh“. Setkal jsem se s páru šéfů světových lyžařských škol, vždy poznamenali, že „we have had working for us czechs ski inst., they did a great job for us“. Ještě že takových „Čertů“ je většina!!! čert

Nečumákuj a fič dolů...

18.11.2009 13:09:16 #3 

kumestrol

jo jo, tak tohle je ulet.. Ivane, musim rici, ze jsem mel o tebe strach, ze cteni takoveho skvostu v kontextu s tvoji vykonanou praci je tohle klasicky cesky plivanec do xichtu..

Tak ja doufam, ze tvevykony nepolevi.

Snad jen dodatek, ze jsem mel tu cest oponovat Diplomovou praci na tema freeskiing (cca 60 stran) – bylo videt, ze se kluk snazil, chyb teda taky. Ale uzitna hodnota (informacni) byla presne takova, jakou jsem od dane prace cekal. To, co jsi tady prezentoval, to je ale ulet..

Jeste dotaz, stydi se vubec ten pan? si ne, co?

18.11.2009 17:21:03 #4 

Pavlos muž

Teď jsem trošku na rozpacích jestli je kritika oprávněná. Podle tohoto dokumentu se jedná jen o část práce a spolu s popisovanou rigorózní prací měla být předložena i knížka „Lyžování s úsměvem“ a 3 videonahrávky.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

18.11.2009 18:59:01 #5 

Martin430

Tak to by mě SKUTEČNĚ HODNĚ zajímalo.

18.11.2009 22:37:14 #6 

crocodil

Určitě se sluší uvést celý kontext. Ale i kdyby to byla jen nějaká omáčka k jiné hodnotné práci, doktorský kandidát by mohl umět po sobě číst anebo aspoň někoho takového znát:-)

19.11.2009 09:41:50 #7 

kumestrol

Pratele, co se to tady snazite namlouvat.. nebudte blahovi.. nektere veci, ikdyby mely 1000 stran a10 dilu videa proste nemaji mezi doktorskymi pracemi co delat.. a to v jakemkoli oboru.. Idyz ja osobne pochybuji o regulernosti udavani titulu za podobny typ praci… ale to uz je zase jina pisnicka, ktery exaktni vedec asi nepochopi nikdy :)))

20.11.2009 19:35:08 #8 

melichac

Ahoj všem, největší tragédií je, že tento tvor je testérém lyží Fischer a jak sám ve své naprosto otřesné práci tvrdí svým názorem ovlivňuje miliony lyžařů v celé evropě. Pro mě jako bývalého závodníka a nyní trenéra Alpských disciplín je toto děsivá představa. :-((

30.03.2010 10:42:33 #9 

alv

zdroj RIGORÓZNÍ PRÁCE NA TÉMA: LYŽOVÁNÍ S ÚSMĚVEM mgr PAVEL ŠTANCL 2006

"V knize " Lyžování s úsměvem " prezentuji své vědomosti nabité zejména praxí. Již 6 let jako
jediný tester v ČR testuji lyže pro největší evropský SUPER SKI-TEST. Výsledky tohoto
SKI-TESTU, konaného vždy v březnu či dubnu jsou zveřejňovány v 10 evropských ski-magazínech.
Ovlivňují tak miliony evropských lyžařů při výběru lyží.
Na tento ski test jsem se dostal přes náročný výběrový seminář v Söeldnu 1999.

Velmi mě potěšilo, že si mě letos vybrala firma Fischer mezi sto světových testerů, jako
jediný mohu testovat první modely a svým hodnocením ovlivňovat jejich věrnou podstatu."

30.03.2010 10:53:43 #10 

alv

po precteni techto nekolika vet odchazim na zachd ze ktereho dnes jiz neodejdu a zitra si jdu pro doktorat.

doufam ze tam nenarazim na ivana, ale i tak bych prosel.

jak nekdo muze radit s lyzema, kdyz ani nevi ze jsou ze dreva. fischer, head..... drevo u top modelu vubec neopustili a to nehovorim o zavodnich.

a mam pocit, ze si zminenej pan snad ani nevsiml, ze by taky mohla deska ovlivnovat vlastnosti lyze.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo