Hobby trénink slalomu - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Hobby trénink slalomu

25.11.2013 19:58:01 #1 

Miši muž

Zdravím zdejší diskutéry…dokázal by mně někdo zdejší poradit, zda existuje vůbec nějaká možnost pravidelnějších tréninků hobby slalomářů v Beskydech, Jeseníkách, na Slovensku…prostě v rozumné vzdálenosti ze Zlínského kraje?

nemám žádné velké závodní ambice, na ty už je trochu pozdě, jde čistě jenom o splnění „dětského“ snu a primárně o zábavu..moje závodní zkušenosti čítají jenom pár jízd v obřákových brankách a jeden „sranda-závod“ ze školních let.. plány pro letošek jsou opravdu jenom čistě tréninkové, naučit se vůbec ty nejpotřebnější základy…potřebnou slalomářskou výbavu mám – pevně věřím – dostačující, a tak mně chybí už jen to místo, kde trénovat a pochopitelně taky někdo, od koho by šlo něco odkoukat…

na konec sezony uvažuju nad zaplacením tréninkového kempu v Rakousku, ale ten by proběhl až na konci dubna, a tak bych ocenil i možnost nějakého svezení u nás, během zimy…

díky za každé info ;-)..

26.11.2013 09:05:17 #2 

oblouk muž

>> #1, Miši, 25. 11. 2013 19:58:01

V okolí Ostravy je nejlíp informovat se u Kačky – viz např zde info:

Příspěvků: 227Kačka >> #12, Kuba, 07. 01. 2011 15:19:59 Nemusíš závidět, já jsem na kopci denně (mimo víkendy), příští trénink v pondělí na Čele, Ostravice, jezdíme obřák. Od 17.1. budu s dětma 4 dny na Armaturce, s klackama.

Pokud jsou zájemci o tréninky v brankách z Čech zaměření na Krkonoše, pak v sezóně každý čtvrtek v podvečer a pátek dopoledne (ale i jindy, podle dohody), jsou tréninky pro amatéry (i „profi“) v Zásadě – info na mých stránkách. Sjíždí se tam vždy cca 5–15 nadšenců (jsou domluveni na spolujízdy z Prahy a od Ústí).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

27.11.2013 07:59:42 #3 

Miši muž

oblouk> díky za odpověď…o tré­nincích v Zásadě jsem se právě už dřív dočetl, a tak mě napadlo se zeptat, jestli se něco podobného „potají“ neodehrává i u nás…

Pokud jsem vygooglil areál ve správné Ostravici, tak to už je pro mě co do vzdálenosti o poznání zajímavější možnost…pokud se nepletu, četl jsem od stejné uživatelky ve starší diskuzi příspěvek i o trénincích na Grúni..takže tréninky jsou tu plánované i na letošní zimu?

ještě mě napadá jedna otázka..organizují se v našich podmínkách častěj tréninky slalomu nebo obřáku?…logicky jsem předpokládal, že slalom je míň náročný na prostor, a tak se bude objevovat víc..ale většinou jsem právě narazil na nabídky tréninku obřáku…

27.11.2013 22:05:06 #4 

oblouk muž

>> #3, Miši, 27. 11. 2013 07:59:42

S Kačkou se jistě dohodneš. Co se týká disciplíny, není zpravidla rozhodující zabraný prostor, ale spíš logika takového tréninku pro lyžaře-amatéry. Obřák je mnohem bližší volné jízdě – je v podstatě 100%prověrkou lyžařské zdatnosti, jednodušší na stavbu trati, Slalom je mnohem míň „lyžařská disciplína“ – v něm se lyžovat nenaučíš, můžeš se v něm naopak docela úspěšně zhoršit (přetáčení-jízda boxera, nohy a tělo štajf atd atd.) – navíc vyžaduje nezbytné brnění (přílba s chráničem obličeje, chrániče rukou na holích, chrániče holení). Z toho plyne, že mnohem častěji a rozumněji se trénuje obřák…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

06.12.2013 20:27:14 #5 

Miši muž

časem zjišťuji, že je i u nás nějaká nabídka závodních kempů a kurzů..má někdo zdejší zkušenosti s něčím podobným? např. Race camp v Peci pod Sněžkou, který jsem objevil na stránkách Apulu, a který už podle googlu v minulosti párkrát proběhl (http://www.apul.cz/…y--race-camp)…popř. neví někdo o dalších podobných akcích? ideálně třeba i pozdějšího data, únor a dál, v lednu se z práce na více dní moc nezvládnu vypařit…

na „závodnické“ první kroky to vypadá na rozumnou volbu…přece jen, podobné kempy v Rakousku jsou sice i v dubnu, ale cenově je to někde trochu jinde…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]