Fischer RC4 progressor 900 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Fischer RC4 progressor 900

10.12.2013 19:52:08 #1 

Slanina

Zdravím!

Potřeboval bych poradit. Chtěl bych si pořídit nové lyže, měřím 190 cm, lyžuji už asi 10 let, považuji se za slušného lyžaře. Oblouky jezdím spíše střední, až delší, avšak trochu pomalejší, nevyhledávám proto zrovna obřačky…Jezdím z převážné většiny na upravených sjezdovkách. Přemýšlel jsem o nějakých slalomkách, třeba Fischer RC4 WC SC, jenže ty se dělají jen do 170 cm, a jelikož moje nynější lyže (slalomky) měří jen o 5 cm méně, přijde mi to celkem zbytečné, zvlášt se mi trochu nehodí nízký radius, který však ke slalomkám přísluší. Došel jsem tedy k názoru, že nejlepší by byly nějaké univerzály, mám však v tomto oboru trošku skeptický pohled, protože pod něčím co je dobré na všechno, vidím něco, co vlastně není dobré na nic pořádně-viz přísloví-Devět řemesel, desátá bída. Tuším však, že v této situaci se mýlím a tedy universální lyže můžou být dobré lyže. Zvlášť mě zaujaly v tomto typu lyže Fischer Progressor 900. Doufám, že Vás svojí prosbou příliš neobtěžuji a předem děkuji za případnou odpověď.

11.12.2013 19:50:33 #2 

Slanina

odpovězte, prosím

11.12.2013 21:06:06 #3 

Pavlos muž

Ono se to těžko radí. Chceš univerzální lyži, ale nesmí být moc univerzální. Sám si nanominuješ Progressor 900, která má dva titanaly a duálrádius 14/18 m ve 175 cm (menšíbych být tebou nebral).

V této kategorii je spousta dobrých a sportovních modelů. Třeba Nordica Dobermann Spitfire Pro, Salomon 24 Hours Pro, Blizzard S-Power FS IQ.

Ale být tebou, tak vyzkouším třeba i Salomon X-Race ve 175cm (rádius 17m).

Pokud na lyže nespěcháš, tak si je vyzkoušej a sám se rozhodni, která ti sedí nejlépe. Zážitky jsou nepřenositelné a lyže, která vyhovuje mně, nemusí sedět tobě.

Moje rada tedy zní: vyzkoušej vyšší a nejvyšší sportovní modely s dvěma pláty titanalu, délkou 175 – 190 cm a rádiusy 15–17m. Uvidíš, že si nakonec vybereš.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

11.12.2013 21:06:17 #4 

˘Ö˘Krab muž

Chlapče, chlapče, co takhle RC4 RC ? To, co udáváš jako své požadavky téměř ideálně sedí na racecarver. Obřačky to při 180 cm s R=18 nejsou ani náhodou, jakkoliv se Tě marketingové bláboly budou snažit přesvědčit o bestialitě a nekompromisnosti těchto prkýnek. Točí na pětníku, přismýknutí a pomalou jízdu také docela dobře unesou, hlavně jsou to sjezdovkové lyže laděné na relativně upravený povrch s alespoň pozůstatkem sportovního ducha.
˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.12.2013 21:19:41 #5 

PetrAT muž

Je dobře , že víš co vlastně chceš a co nechceš
Slalomka je ze hry
Možná bych ještě dal šanci komerční obřačce, protože za tou komerční GS lyží se skrývají i dost univerzální lyže na upravenou sjezdovku
V každém případě „univerzálka“ by mohla splnit Tvé požadavky
Nejlépe by bylo , kdyby sis to ověřil na nějaké testovačce
Tu progresorku jsem nejezdil
Ale z těch univerzálek co jsem se svezl (bylo jich jen pár na testovačkách) se mě líbila třeba Salomon Mustang , Elanky VaweFlex14
Nepíšeš váhu, ale vzhledem ke Tvé výšce vybírej nejdelší nabízenou
Ještě malinko k těm komerčním GS, třeba Rossignol 9GS mi připadla docela pohodová, žádný hardcore a třeba Atomic GS DoubleDeck vyloženě točivá a snadno ovladatelná . Skutečně nejde o žádné drsné a nezvladatelné lyže
Ale není nad to si lyže před koupí odzkoušet a udělat si vlastní názor

15.12.2013 11:48:44 #6 

Slanina

Díky moc za Vaše odpovědi. Jen tedy nevím s těmi racecarvery, nejsou to lyže pro trochu dravější, rychlejší jízdu? Občas jezdím i kratší oblouky v hlubším sněhu a tam se obávám, že bych s touto lyží příliš nepochodil…

25.12.2013 19:36:46 #7 

Vvladimir muž

Dobrý den, uvažuji o koupi nových lyží řádově do 10–12 tis. Kč. Jezdím prakticky jen po upravených sjezdovkách, často rozbitých, 1 týden v roce Rakousko – občas prašan. 38 let, výška 176 cm, váha 75 kg. Nejčastěji střední oblouk, na svahu patřím k těm rychlejším, jezdím 5 let, asi nemám vytříbenou techniku- samouk (před tím 25 let běžky). Dosud jsem jezdil Blizzardy 159 cm, R 13. Po přečtení nejrůznějších testů a diskuzí uvažuji typově o lyžích jako Sporten Warior nebo Fischer RC4 Superior Pro nebo na druhé straně Sporten Iridium či Universum nebo Fischer Progressor 800. Vše v délkách kolem 170 cm. Prosím zasvěcené o krátký komentář a výstižné sdělení zda volit spíše lyže s dvojitým R – úvaha o lepší ovladatelnosti zejména na našich sjezdovkách nebo spíše ty prvně uvedené. Nebo typově jiné lyže ? Má někdo osobní zkušenosti s novými Sporteny ? Předem děkuji za odpověď

30.12.2013 16:34:38 #8 

Vvladimir muž

Dobrý den, zkusím zestručnit svou otázku. Volit jako 1 „universální“ lyži raději něco z duálním R (dává prostor k technickému zlepšení?)nebo raději např. něco od Fischera s R 15–16, šířkou pod nohou 71–73 mm? Omlouvám se, na testování nemám prostor, jen by mě zajímal obecný pohled odborníků z fóra. Děkuji.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 21:03:04 od valerius

Obertauern: [Středisko]

dnes 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?