Kvalitní stůl na broušení lyží - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kvalitní stůl na broušení lyží (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 67 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

22.11.2010 23:58:02 #61 

CzechSkier

>> #60, jsk.1, 16. 11. 2010 16:49:45

Ahoj,

omlouvám se, nějak mi tahle diskuze utekla, byl jsem na lyžích. Jak už jsem psal, hlavní rozdíl vidím ve stabilitě. Na druhou stranu Toko je sériově továrně vyráběný značkový stůl. Je taky asi skladnější a určitě lehčí. Pružení dostatečně vyřešili použitím silnějšího materiálu na spojích. Rozebíratelný je dobře. Vyrobit by ho asi stihli, musel bych se ale přeptat.

Já jsem spokojený, ale to víš, je těžké něco závazně doporučovat, když Tobě to třeba nemusí vyhovovat… A nechci, aby ses na mne pak mračil.

Ivan

www.juniorsports.cz

24.11.2010 09:53:00 #62 

jsk.1

Ahoj

za prodlevu se neomlouvej, to je v pohodě. Já jsem před tím taky pár dní nereagoval (3 dny Stubai).

Jinak mně je ten Tvůj stůl tak nějak sympatičtější než TOKO apod. Určitě máš se servisem a různými stoly nesrovnatelně větší zkušenosti než já, takže bych dal na Tebe a bral bych ho. Mračit se na Tebe určitě nebudu – jednak sebelepší věc má nějakou mouchu, s tím počítám a hlavně – cokoli trochu „profi“ bude představovat zlepšení tak asi o 895% :-). Dosud jsme servisovali na starém konferenšním stolečku co se válel ve sklepě paneláku a nikdo se k němu nehlásil. (Hrůza, ale trochu lepší než na zemi.)

Hmotnost moc neřeším, převážet ho nebudu, jen ho chci rychle sklopit a postavit do sklepní kóje. Hlavně jestli ho stihnou poslat do 20.12. Jak to udělat, aby mi věřili, že stůl závazně chci? Záloha? Čestné pionýrské? Můžeme domluvit tyhle organizační podrobnosti? Ať to tu neplevelíme, můžeš mi napsat na e-mail.

Děkuji za Tvůj čas.

Jirka

24.11.2010 15:05:03 #63 

ivan

Jestli chceš mít permanentní stůl ve sklepě, instalaci servisního stolu ještě uvaž. Jeho podstatou je přenosnost – složit, naložit, převézt, rozložit. Tím je daná jejich konstrukce. Stůl TOKO jsme měli dvě sezony na testcentru a stejně dlouho jsem ho rozkládal, skládal a částečně používal. A docílil toho, že na třetí sezonu jsme instalovali bytelnou desku napevno s výsledkem nebe a dudy.

Stůl TOKO je fajn, lehký, široká základna, ale při některých úkonech ti bude jezdit. Žádný přenosný stůl ti bez dodatečné fixace nedokáže na běžných podlahách při určitých úkonech stát bez pohybu. To je prostě daň za přenosnost. Nemůžeš mít současně stůl stabilní i přenosný, vždycky to bude kompromis. ¨ Mám (sponzorovaný, nekritizuju) stů Swix. Je podstatně těžší (cca 16 kg) než Toko, ale stejně ho mám v zádveří instalovaný se dvěma vingly, které ho dvěma šrouby a křídlovými matkami M8 fixují ke zdi, aby při strhování bočnic, stahování vosku a kartáčování nejezdil. Vedle toho mám v separovaném zahradním domku pevný kancelářský stůl. V obou stolech mám díry pro rychlou fixaci 160cm prkna, na němž jsou v době, kdy necestuju, přišroubované svěráky (Swix, sponzor). Podstatou je mít stabilní základnu. V létě nainstaluju natvrdo desku 250×60 coby servisní základnu. Servisní stůl je pro cestování, ponk nadoma. Jsem šťastný, že na Kaunertalu jezdím k lidem, kteří mají v lyžárně bytelný stůl, ke kterému jen svorkami přidělám prkno se svěráky a vím, že všechno bude stát a nehýbat se. Ale doma chci mít ponk, který vydrží, i když tam budu velkým kladivem ohýbat půlcoulovou trubku. Neboli uvaž, jestli nějaká OSB deska nezvládne tvé požadavky lépe a levněji než profi stůl.

24.11.2010 21:02:57 #64 

jsk.1

>> #63, ivan, 24. 11. 2010 15:05:03

Ahoj,

určitě máš pravdu, je to tak. Asi jsem nějak podvědomě chtěl stůl řešit s minimálními starostmi – stylem „plug and play“ ;-). Je fakt, že za tak velký ušetřený peníz bych se trochu postarat měl. Budu muset pozjišťovat, kde by se dal stůl ve společných sklepech nejlépe nainstalovat, případně snadno demontovat.

>> #61, CzechSkier, 22. 11. 2010 23:58:02

Ivane, nebudeš na mě vzteklej, když po přečtení příspěvku Tvého renomovaného jmenovce ten stůl odpískám? :-|

Oběma moc děkuji!

Jirka

24.11.2010 22:20:35 #65 

CzechSkier

>> #64, jsk.1, 24. 11. 2010 21:02:57

Ahoj,

pokud nemusíš přenášet nebo vozit, je pevný vždycky stabilnější.

I.

www.juniorsports.cz

20.01.2012 11:50:41 #66 

maiwi muž

Chystám se vyrábět mobilní stůl na voskování. Po přečtení vlákna jsem zjistil, že již nějaké zkušenosti s výrobou tu již jsou. Tak uvidíme jaký bude můj výsledek. Ale chtěl bych Vás poprosit, hlavně ty co mají stůl Swix, jestli by nebyli ochotni mě změřit rozměry horní desky (té černé s nápisem. A dále pak rozměry jeklu z jakých je horní konstrukce vyrobena.

Vycházet budu z tohoto obrázku http://www.swixshop.com/…le-t0076.jpg

20.01.2012 15:49:16 #67 

ivan

>> #66, maiwi, 20. 01. 2012 11:50:41

120×45 cm.

Před nějakými roky se ty jekly změnily, býval 20 mm, teď je snad 25 mm, aby se daly lépe z boku zasouvat doplňky.

Urban legend praví, že o šířce stolu rozhodl požadavek, aby se vešel do tehdejšího Golfu.

Pozor na to, že originál provedení má výšku 88 cm bez možnosti snížit. Když přidáš svěráky, musíš je při uchycení lyží skluznicí nahoru vytáhnout až do horní polohy a lyže pak je příliš vysoko. Ale i se svěráky nízko při práci na boční hraně je to pro nevysokého člověka příliš vysoké. U jedněch lyží to nevadí, ale když na to m děláš víc, je optimální výška kvůli namáhání zad i ramenou důležitá. A v tomhle SWix sedí tak postavě 190 cm. Rozhodně bych dole udělal výsuvné/zásuv­né konce.

Stoly Toko a Holmenkol považuju za zdařilejší. Záleží i na tom, jak (ne)budeš mít vyřešené uchycení stolu, aby necestoval např. při šejpování lyže, strhávání bočnic, stahování a ručním kartáčování. Při tom ale nepodrží ani ten 16kilový Swix.

Nalezené položky: 67 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek