Reklamace služeb lyžařského střediska - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Reklamace služeb lyžařského střediska

01.02.2014 14:12:29 #1 

Paco muž

Ahoj! V letošní (v našem kraji) chudé zimě na sněhovou pokrývku jsem už několikrát přemýšlel nad možností a právu reklamace služeb lyžařského střediska. Tím samozřejmě myslím nejen nedostatečnou pokrývku na sjezdovkách a tím poničení lyžařova vybavení, ale i jiné případy – neupravené sjezdovky, omezení kapacit střediska, jiné poničení vybavení (olej z lanovek na oblečení atd.) a určitě by se dalo přijít na spoustu dalších nedostatků středisek… Pokud mne středisko před nákupem skipasu upozorní na to, že na sjezdovkách je málo sněhu, že například neupravili tu a tu sjezdovku, že ta a ta lanovka nejezdí…atd. tedy mám před nákupem možnost se rozhodnout, zda nabídka (a její cena) odpovídá mé poptávce, pak beru, že jsem měl dost informací a zvážil jsem všechny pro a proti. Ale pokud středisko nijak neupozorní před nákupem na sníženou kvalitu služeb a napálí mi plnou cenu, kterou já koupí akceptuji (protože o snížené kvalitě služeb nevím – kupuji si tedy službu ve víře, že dostanu 100% kvality), mám podle vás právo na reklamaci? Jaké s tím máte zkušenosti a názory?

H.

01.02.2014 14:27:56 #2 

fischerbl

>> #1, Paco, 01. 02. 2014 14:12:29

Většinou jde zjistit, zda je středisko v plném či částečném provozu. Jinak máš pravdu, bylo by jistě zajímavé, jak by se s reklamací popasovali.

Jinej gang...

01.02.2014 14:30:06 #3 

Paco muž

Jasně, kolik jezdí lanovek a kolik je otevřených sjezdovek lze předem zjistit. Ale zkušební jízdu na zjištění, jestli jsou na sjezdovce kameny, mi asi nikdo nenabídne…:)

01.02.2014 17:09:48 #4 

Navvy

>> #1, Paco, 01. 02. 2014 14:12:29

O něco takového se ještě nikdo nesoudil. Můžeš vycházet z toho, že ses mohl na konkrétní informace předem zeptat telefonicky, ale můžeš vycházet i z toho, že soudci jsou především zákazníci a jen výjimečně mají blíž k provozování sjezdovek. Zřejmě by se to řešilo dost individuálně podle konkrétní situace. Ale reklamovat můžeš. Slušný provozovatel by Ti asi dal skipass zdarma na další lyžování.

01.02.2014 21:27:53 #5 

Boryš

Většinou mají lyžařské areály ve svých pravidlech, že za nic neručí, že nijak nekompenzují pokud nejedou vleky, lanovky, atd. Koupí skipasu tyhle věci odsouhlasíš, takže…

Např. to, že v informacích uvádějí výborné podmínky, minimálně půl metru sněhu a skutečnost jsou šutry, vydřená místa až na hlínu, ledové plotny, asi nijak řešit nejde. Pokud se člověk nechá nalákat, má smůlu a zbytečně vyhodil peníze a ztratil čas.

01.02.2014 21:50:30 #6 

HonzA_ muž

Reklamaci samozřejmě zkusit můžeš, za to nic nedáš. Ale zajímavé čtení jsou smluvní podmínky. Např. pár citací z podmínek na Zadově

„Uzavřením přepravní smlouvy … vzniká … závazkový vztah … zejména závazek dopravce přepravit cestujícího ze stanice nástupní do stanice cílové.“

„Povinnosti přepravce jsou a) kontrolovat, aby cestující měl vždy … platný jízdní doklad, b) podávat informace o jízdním řádu … , c) zajišťovaqt pořádek a klid …“

„Cestující má právo žádat vrácení jízdného, neuskuteční-li se přeprava kvůli poruše LD nebo LV, trvající déle než 2 hodiny a není-li možné použít jiné přepravní zařízení“

„Jízdné se nevrací při přerušení provozu z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek, výpadku energie, živelné pohromě, nemoci cestujícího apod.“

Síla, co. Takže např. v případě Zadova peníze zpět máš podle těchto podmínek šanci získat jen v případě, kdy vypadne jak lanovka, tak i krátká pidi-Poma. Protože když vypadne kvůli poruše jen lanovka, můžeš použít pidi-Pomu. To, ža na těch cca 150m budeš čekat hodinu a dolů pojedeš 10 sekund, je úplně vedlejší.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

02.02.2014 00:08:28 #7 

Navvy

>> #5, Boryš, 01. 02. 2014 21:27:53

Až to jednou někde zkusí, tak podle nového občanského zákoníku to bude mít provozovatel mnohem složitější.

>> #6, HonzA_, 01. 02. 2014 21:50:30

Psát si mohou co chtějí.

29.12.2014 12:43:07 #8 

t603 muž

A nebo to po prvni uspesne vyhrane zalobe zakaznikem udelaji nasledovne – vyvesi ceduli ~ web s textem: Lanovky jezdi se zastavovanim, z lana kape olej, sjezdovky jsou kamenite a vydrene, spatne upravovane a muldovate, fronty na vlek a lanovky jsou dlouhe, no proste hruza. Za tu hruzu mame slevu ve vysi NNN CZK (NNN CZK = dnesnich 100 %), pokud budou lepsi podminky, cena je 2*NNN CZK. A celou sezonu budou jezdit za NNN CZK (dnesnich 100 %) kryti tim, ze lidi upozornili. Bazary take preci mohou prodavat veci s vadami, na ktere zakazniky predem upozornily a ty pak tyto vady nemuzes reklamovat.

To bychom museli mit v dnesni online mobilni dobe nejakou applikaci do mobilu, kde prvni, kdo prijede, ohodnoti na nekolika skalach stredisko a ostatni si to v te same aplikaci muzou precist dle toho, kam jedou. Otazka ale pak objektivity a zneuzitelnosti.

29.12.2014 13:25:53 #9 

Navvy

>> #8, t603, 29. 12. 2014 12:43:07

Toto by jim téměř jistě neprošlo.

29.12.2014 14:55:50 #10 

t603 muž

Co by jim neproslo? Kdyz jsem pred 16 lety kupoval auto (Mazda 626) majici v te dobe 10 let a na tachometru 115.000 (?) km v bazaru, tak vypadalo perfektne, i tak bylo prezentovano, i nakonec se tak ukazalo (dalsich 9 let v provozu bez rezu, vymeny v motoru, elektro…).

Kdyz jsme pak sli psat papiry, tak ctu popis jako „karoserie prorezla skrz, zavada na elektroinstalaci, volna loziska, netesnosti v motoru, poskozeny interier…“. Kdyz jsem se podivoval, tak mi rekli, ze se tak chrani proti zalobam. Ber nebo nech lezet. A to je servis stale fungujici pri velmi velke prodejne novych aut (prodavaji tam zejmena svoje skoncene leasingy).

Takze pokud lyzarsky areal neohrozuje zdravi a zivoty navstevniku, ekologii, stavebni predpisy, ci zkratka kogentni (= neomezitelne) casti obecne zavaznych pravnich norem, tak jsem presvedcen, ze jim to projde. Ja to v zadnem pripade neobhajuju, ja jsem take jenom lyzar a vim, jak me to dokaze nastvat, kdyz me nekdo napali, zvlast, kdyz se tam tahneme s dvema porad jeste spis mensima nez vetsima deckama. Treba ale i tim, ze na webu skiareal nerekne, ze ta a ta sjezdovka je uplne nebo castecne pro uzavrenou spolecnost (treninky, zavody) od kdy do kdy. Pak me posle s deckama na modrou, ze jim to staci. Treba u zavrenych sjezdovek si spis umim predstavit uspesnou zalobu pro neinformovani o uzavirce sjezdovek z vule provozovatele. Takze ja si tam radsi den predem zavolam.

Ale kazdopadne bych nechtel amerikanizaci naseho soudniho systemu, kde bude kazdy se s kazdym soudit o nahradu nemajetkove ujmy. Spis si myslim, ze nase (stredo-)evropska cesta poskozene povesti je lepsi. A k tomu dnesni doba sdileni informaci mezi poptavajicimi (lyzari) mimo primy vliv nabizejicich (provozovatele) ma bliz nez kdy jindy. Byt i zde se daji pachat nepravosti (placene nepravdive vynaseni vlastnich ci spineni konkurencnich arealu ze stran provozovatelu).

Ja do Spindlu uz dlouha leta nejezdim, ale co jsem mel sanci sledovat, tak odliv beznych lyzaru ze Spindlu v souvislosti s jejich cenovou a zakaznickou politikou vcetne slavnych vyroku o „smrdeni“ ve Spindlu cestovnimu ruchu ve Spindlu penez moc nepridal.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

dnes 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo