Kam za prašanem? pro amatery - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kam za prašanem? pro amatery

22.02.2014 20:46:14 #1 

Zipokrat muž

Ahoj, poradil by mi nekdo prosim nejake pekne FR svahy kam se da sjet jen tak z lanovky a kde clovek nepotrebuje zadne spesl vybaveni? (pipak atpd.) Napriklad ted jsem se vratil z Goldecku kde meli vyznacenou Freeride Arenu. Zrovna sme chytli tyden kdy nam hodne snezilo takze nadhera. Samozdrejme byli tam borci s plnou polni co jezdili az buhvi jak daleko od sjezdovky, ale kdyz clovek byl na dohled sjezdovky bylo to vcelku bezpecne.

Asi bych nemel problem jet nakem na ostrejsi svahy a pujcit si nekde profi vybaveni, ale s tim neumim a tak by mi bylo asi celkem k nicemu. Do budoucna planuju nejaky FR camp kde se to vsechno naucim ale to letos asi uz nestihnu.

Doufam ze jsem vyjadril dobre co chci, a ze jsem nezalozil tema kteru uz tu nekde je (hledal a procital jsem asi hodinu a nenasel).

Predem diky za tipy a odpovedi.

Kdo nema strach je BLAZEN

23.02.2014 07:42:27 #2 

Hreben

>> #1, Zipokrat, 22. 02. 2014 20:46:14

Ahoj, v podstate ti nelze poradit. Je to jak kdyby si ses ptal kde se da zajezdit rychle v aute bez bezpecnostnich pasu, airbagu a brzd. Pokud jdes do volneho terenu, tak bys mel mit lavinovou vybavu a znalosti od A do Z. Uz vedle sjezdovky ti neplati pojisteni(pokud nemas primo na to) a riziko i v ramci resortu roste. Nadruhou stranu resort by mel mit zajistenou bezpecnost arealu(odstrely, uzavrene useky, varovani, lavinova situace atd.) takze pokud napadne, tak co je otevrene by melo byt i ‚bezpecne‘. Spolehat na to ale nelze, viz lavina na Kaprunu 2009. No a doporucit svahy? Vsude kde je snih, nekdy je to super na Snezce, nekdy v Tyrolsku a nekdy musis do Kanady. Jako letos. Zalezi i jestli preferujes les, skaly, nebo siroke plane.. Takze pokud ti staci par obloucku opravdu 10m od sjezdovky, kdy te v pripade nehody kamarad(nezapomen, nikdy sam!) dotahne na sjezdovku, tak by to melo byt jeste v klidu, ale pokud te to laka a bavi a myslis to vazne, tak s kurzem/campem(mi­nimalne tydenim) a porizenim vybavy nevahej…
„Zlom vaz.“

24.02.2014 09:47:09 #3 

Myval muž

K tomu co napsal Hreben nelze uz skoro nic doplnit. Vybava, znalosti a stejne vybaveni kamaradi jsou opravdu nutne predpoklady pro nejake to slusne svezeni v terenu.

Jinak letos nasnezilo opravdu hodne na jihu = Italie a nektera strediska na Italsko-Rakouske hranici. Ale bez vybavy a znalosti fakt opatrne, radeji jen ty „loucky“ podle sjezdovek (a ty jsou zase hned rozjezdene).

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

24.02.2014 13:05:11 #4 

Thomas muž

Z těch větších středisek mě napadá třeba Sportgastein, Heiligenblut, St. Anton, Zuers, Zillertal-HochFuegen nebo ledovce, z těch menších třeba Galtuer, Kuchtai, Rauris, Planneralm, Tauplitz, na Slovensku když napadne Chopok, Vrátna. Teďka vlivem střídání denních vyšších teplot a nočních mrazivých teplot je sněhová vrtva stabilizovaná a provázaná s podkladem,tak laviny moc nehrozí, pokud nenapadne přes 15 cm. Pozor dej na nafoukané hřebeny ve stínu.Než se dostaneš na svah po 11 hod,tak je stejně všechno rozježděné místníma, tak bych se v těchto podmínkách, když se připojíš k místním až tolik nebál.Připojisti si volný terén mimo pistu a lopatu na samovyproštění s píšťalkou určitě hned do báglu, když ti to přisype nohy. Ze začátku ( rok-dva) a než se vybavíš pípákem nebo ABS raději jen kolem sjezdovek. Když máš pochybnost a ještě intuicí, vol lehčí a rozježděný terén s bezpečným návratem na sjezdovku.:-)

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi
Fotky

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:33:04 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo