Špindl: od hučící strojovny k zážitkům [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Špindl: od hučící strojovny k zážitkům [článek]

Nalezené položky: 107 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

03.03.2014 09:06:25 #1 

Jana Kubitová - SNOW tour

Chtělo by se říci „jen“ Špindl – a přece nenechá snad žádného českého lyžaře v klidu, zvlášť poté, co se ho ujal nový provozovatel. Pro mě osobně je kolébkou lyžování. Tady jsem vykrajovala svoje první oblouky dávno před tím, ještě než jsem bezpečně odlišila levou ruku od pravé.
Odkaz na článek

03.03.2014 12:34:55 #2 

Pavlos muž

Proč tento článek není označený jako komerční prezentace?

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

03.03.2014 14:59:50 #3 

Radek Holub - SNOW muž

>> #2, Pavlos, 03. 03. 2014 12:34:55

Není to komerční prezentace – text je autorský a za zveřejnění nikdo neplatí, nepočítáme-li pozvání na akci. O Špindlu máme v článcích i diskuzích vše možné i nemožné a toto je prostě jeden z mnoha pohledů…

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

03.03.2014 15:12:54 #4 

PetrAT muž

Na mě článek taky působí jako komerční sdělení
Jetynka tu má 2 příspěvky a hned takhle profi načančaný článeček s hezkýma fotečkama

03.03.2014 15:42:27 #5 

tigal muž

>> #3, Radek Holub – SNOW, 03. 03. 2014 14:59:50

A nehoupeš nás (čtenáře) už trochu moc? To ti tady asi málokdo uvěří.

03.03.2014 16:15:32 #6 

Tomáš Rucký - SNOW tour

Zdravím všechny příznivce bílého zlata. Na článku a vyzkoušení služeb jsem se osobně podílel a nemohu než souhlasit. Nutno podotknout, že Yettina je členkou SNOW tour teamu (omlouváme se za nesrozumitelnou přezdívku a hned to napravíme), který se pro vás snaží přinášet zajímavé informace ze středisek a ukázat vám netradiční zážitky, které si na horách můžete dopřát i vy. Pánové tigal, PetrAT a Pavlos Fresh track a zážitkovou večeři vyzkoušeli? Pokud ano, tak se s námi podělte o své dojmy, fotky… jako my s vámi. Pokud nevyzkoušeli, tak je to škoda a doporučujeme napravit. :-) Rádi pak s kolegyní Janou (Yettinou) s vámi budeme diskutovat třeba výběr vín k jednotlivým chodům zážitkové večeře i např. systém odbavení na Fresh track. My jsme SNOW a lyžařům v našich redakčních textech chceme přinášet hodnotné a zajímavé informace. Všechny informace a fotky v tomto článku jsou tak, jak jsme je cítili, zažili a bez aranžování vyfotili (pro info: fotky nejsou ani profi foťákem, ale focené telefonem Samsung S4 zoom). Zkuste to vyzkoušet podle našeho „návodu“ a uvidíte! :-) S námi je na horách hezky! Za SNOW tour team Tomáš Rucký

03.03.2014 16:19:12 #7 

>> #4, PetrAT, 03. 03. 2014 15:12:54

…Yettina rovná se Jana Kubitová ze Snow Tour teamu :) takže poznámku o profi-článečku beru jako poklonu-snažím se.....jinak je to ovšem soupis mých subjektivních dojmů ze zajímavé novinky, kterou jsem ochutnala a přibližuji zde čtenářům, nikoliv komerční prezentace…Skol!:) Jana Kubitová, team SNOW Tour

Když nemůžeš, tak přidej!

03.03.2014 17:16:39 #8 

HonzA_ muž

Inu, proč ne. I když nebudu nejspíš cílovka pro lanovkovou večeři.

Podobné věci jsou běžné v alpských střediscích a tak se prostě Ratajovci nechali inspirovat. Když Aspen, tak se vším, co k tomu patří. I když to se sportem nemá nic společného a zavání to těžkou snobárnou.

Konec konců, když jsou na večeři, alespoň Igorovi nesmrdí na sjezdovce. A tak se přeci chová Igorův ideální zákazník.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.03.2014 17:34:59 #9 

TNS muž

Můžete si zazávodit bez obav ze setkání s jiným podobným šílencem, protože maximálně třicet lidí se po kopci bezpečně rozprostře.

He,život nás učí,že vzájomnú príťažlivosť telies neradno podceňovať.Na zrážku stačia dvaja šialenci.Neuvažuje skôr Igor nad uzavretou DH pistou s C sieťami? Asi nie,že? :-D

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

03.03.2014 17:55:20 #10 

kokoska.rokoska muž

>> #9, TNS, 03. 03. 2014 17:34:59

Zařek jsme se, že Igorovi ve Špindlu smrdět nebudu, ale DH pista se sítěmi, hmmm, bylo by těžké odolat…

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

03.03.2014 18:17:54 #11 

TNS muž

>> #10, kokoska.rokoska, 03. 03. 2014 17:55:20

To by som asi tiež neodolal,lyže zabezpečil a pre zachovanie nepoškvrneného imidžu slalomára,by som všade rozhlasoval,že budem jazdiť aj kombináciu.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

03.03.2014 19:13:13 #12 

HonzA_ muž

>> #9, TNS, 03. 03. 2014 17:34:59

„He,život nás učí,že vzájomnú príťažlivosť telies neradno podceňovať.“

To máš úplnou pravdu – HOnza (Oblouk) by mohl vyprávět. A mnoho dalších určitě také.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.03.2014 19:32:19 #13 

bohous357

>> #1, Yettina, 03. 03. 2014 09:06:25

Mýlíš se, mne už nechává Špindl v naprostém klidu. Z pohledu alpských středisek 2 prťavé nepropojené zóny a pak pár separátních lanovek : to by musel být přístup k jednodenním lyžařům úplně jiný, protože to středisko na víc naž dva dny není. A to jsem celkem pamětník.

03.03.2014 20:20:07 #14 

TomáS muž

>> #3, Radek Holub – SNOW, 03. 03. 2014 14:59:50

Tak jestli tohle neni reklama.....panove dost hluboky pokles, musim rict. Tohle uz snad nesmazete!

03.03.2014 20:22:15 #15 

PetrAT muž

>> #6, Tomáš Rucký – SNOW, 03. 03. 2014 16:15:32

Tome, vyjadřoval jsem se ke článku, nikoli akci
Tedy na akci jsem nebyl a popravdě se na ni ani nechystám

>> #7, Yettina, 03. 03. 2014 16:19:12

Yettino, možná by stačilo přidat k nicku něco jako snow team apod..
Už by to nebylo tak podezřivé ;-)
A´t se daří a moc se nepřejez :-D

03.03.2014 20:23:17 #16 

PetrAT muž

>> #14, TomáS, 03. 03. 2014 20:20:07

Mám tomu rozumět tak TomaSi, že ten Tvůj příspěvek někdo odmazal ??

03.03.2014 20:33:24 #17 

oblouk muž

Proč, Tomáši (a Radku), nepřiznat, že se opravdu jedná o jakousi formu komerční prezentace? – co by na tom bylo špatného? Z Janinýho článku i tvojí obhajoby je přece naprosto zřejmá zcela konkrétní objednávka provozovatele Špindlu (tak jako například i partnerství Samsungu). Snow-Tour je jistě dobrý záměr a pro navštívená lyžařská centra i lyžaře užitečná akce – setkal jsem se (zcela náhodou) s vámi na několika místech… Zároveň ale lze mít také dost připomínek např. k rozdílné úrovni péče, kterou věnujete obsahu „prezentací“ jednotlivých středisek. Zde např. Špindl s „vystajlovaným“ osobním příběhem a adorací na (podle mých informací nevyužívané) marketingové večeře a „lyžařské“ snídaně, oproti pouhému souboru momentek z Říček a nebo několika loňským fotkám a pár řádkům o Rokytnici n.J…

S velmi „citlivou“ reakcí na chválu služeb ve Špindlu jste mohli přece počítat – je tu dost milovníků Špindlu, kteří jsou současnými službami lyžařům nejen zklamáni, ale skoro až vyděšeni – tak jako řada zaměstnanců areálu, obyvatel, horských služebníků atp… – což jistě z rozhovorů ve Špindlu víte. Ach jo :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.03.2014 20:53:54 #18 

Gravedigger

„Pánové tigal, PetrAT a Pavlos Fresh track a zážitkovou večeři vyzkoušeli? Pokud ano, tak se s námi podělte o své dojmy, fotky… jako my s vámi. Pokud nevyzkoušeli, tak je to škoda a doporučujeme napravit.“

No, mam takove tuseni, ze docela vysoke procento ctenaru Snow, vcetne vyse uvedenych panu, nema zajem nejake zazitkove vecere zkouset, natoz si o nich ve Snow cist. Ale mozna se pletu, soudim jen podle sebe a maleho mnozstvi dalsich ctenaru Snow, ktere znam. Mozna, ze vetsina by radeji vymenila Ivanovy clanky o historii vyrobcu lyzi za recepty od tech zazitkovych veceri.

03.03.2014 21:27:30 #19 

oblouk muž

>> #18, Gravedigger, 03. 03. 2014 20:53:54

Lyžaři – a to nikoli jen zde čtoucí – posuzují Špindl ne podle koldokola omílaným večeřím a snídaním, ale podle toho, co vždy ve Špindlu a i kdekoli jinde prvořadě fungovat MUSÍ – lyžařské vleky a tratě. Provozovatel letos nebyl schopen zajistit po několik týdnů v plné sezóně provoz dvou základních prostorů – hřiště na Pláni a hřiště na Medvědíně. Vedle této neschopnosti jsou všechny marketingové večeře a snídaně spíš k vzteku než k smíchu.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.03.2014 22:19:33 #20 

Radek Holub - SNOW muž

V nejširším významu je (anebo může být) komerční jakákoliv informace, ať už o lyžování, ať už ve SNOW, nebo jinde, ať už pozitivní, nebo negativní (může si ji zaplatit konkurence, ne?).

Držíme se proto pravidla, že:

• komerční prezentace = placená reklama (neobsahuje diskuzi)
  • tisková zpráva = neplacená, ale převzatá
  • článek = autorský pohled

Že naprostá většina podobných reportáží na světě vzniká s podporou/na pozvání střediska (nikoliv za úplatu a naopak se spoluúčastí redakce), není neznámo. Je pak věcí autora, jak vyváží své dojmy, objektivitu, kontext a jak to naservíruje čtenářům. A proto je pod článkem diskuze, aby k tomu své řekli i čtenáři. Rádi dáme prostor komukoliv, aby o Špindlu napsal a stál si za tím :-)

Chápu, že jsou večeře i snídaně leckomu ukradené a že pozitivní zážitek ze Špindlu v současné atmosféře může působit provokativně, možná až podezřele – takže potud se nedivím :-) Ale proč by si o tom nemohl přečíst ten, koho to zajímá?

03.03.2014 22:42:32 #21 

korsičan muž

>> #20, Radek Holub – SNOW, 03. 03. 2014 22:19:33

Jenže ono to spíš u zdejších čtenářů funguje přesně naopak, než váš Snow tour ski team předpokládal. Také pár zdejších diskutujících znám a dojmy z letošního Špindlu máme téměř stejné. De facto můžu potvrdit slova oblouka v jeho příspěvku č.19 (s obloukem se neznáme).

Veškeré snažení o sdělení „fantastického“ zážitku ze snídaňového lyžování, přesně zapadne do kontextu Krausova pořadu s panem podnikatelem Ratajem. Zrovna tento díl se minimálně svým obsahem vyrovnal, ale v několika faktech několikanásobně překonal, časopis „Rytmus života“, na který pan Kraus tak usilovně plive.

A tato reportáž, do toho všeho mediálního snažení pana Rataje zapadá, jako chybějící kolečko do převodovky.

No a nyní na rovinu. Kolik z Vás, z redakce Snow, si toto snídaňové lyžování následně už za těch svých 790Kč zopakovalo ??? :-)

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

03.03.2014 23:08:40 #22 

Radek Holub - SNOW muž

>> #21, korsičan, 03. 03. 2014 22:42:32

Aby z toho nebyla mimoběžná diskuze :-) Ani tým SNOW tour, natož já nemáme za cíl nikoho přesvědčovat, co se mu má líbit. SNOW tour je inspirace a zábava – nic víc, nic míň.

Já osobně jsem ve Špindlu skoro rok nebyl a do téhle diskuze se montuju jen proto, že se starám o „střediskovou“ sekci webu i časopisu. A docela mě zajímá, co se dozvím – je to taky někdy inspirace :-)

Zatím tedy nemám co opakovat, ale nejspíš bych řekl „pěkné, drahé“.

03.03.2014 23:41:12 #23 

bohous357

>> #22, Radek Holub – SNOW, 03. 03. 2014 23:08:40

Nechci se nikoho dotknout, ale tenhle článek i po druhém přečtení mi silně připomíná články Petra Pravdy na idnes, třeba „Dolomity lehkým alpským stylem…“ a vlastně ani moc o lyžování není.

04.03.2014 07:50:23 #24 

TomáS muž

>> #16, PetrAT, 03. 03. 2014 20:23:17

Ano, cenzura dorazila uz sem..... Pro autory PR clanku, kdyz tady Radek dlouho ve Špindlu nebyl. Ja jezdim poslednich 5 let z 90% do Spindlu. Letos pouze tam. A prave protoze tam jezdim a mam srovnani s pred a po, tak znova posilam autory takoveho PR clanku tamtez, jako v odstranenem prispevku. Rozmyslete si pro koho ten casopis delate. Lyzari a klienti Igora jsou dve rozdilne cilove skupiny.

04.03.2014 07:54:15 #25 

oblouk muž

04.03.2014 09:18:36 #26 

>> #24, TomáS, 04. 03. 2014 07:50:23

Milý TomáSi, jako každý lyžař se chceš zajisté prezentovat především jako sportovec a ne jako hulvát, takže za smazání svého prvního příspěvku se s chladnou hlavou, doufám, zlobit nebudeš :). Nicméně, já posílání kamsi rozhodně unesu – ostatně dost jsem s divokou diskuzí počítala – tím jsem myslela, že nenechá Špindl snad nikoho v klidu-to bohous357-a ano, máš pravdu, článek není moc o lyžování, ale ruku na srdce – ty při lyžování nejíš? A zaplatíš-li si tučnou permici, tak trochu očekáváš i možnost kulturního stravování přímo na kopci, což doteď ve Špindlu prostě docela chybělo. Nebo alespoň mě. Proto jsem taky tenhle článeček napsala tak jak jsem ho napsala. Je to prostě tip na zajímavé novinky, nic víc, nic míň..... To Oblouk – osobní příběh je v něm na místě, prostě jsem tam trávila svoje dětství a od toho se neodprostím, kdežto Andy s Terkou frčí z jednoho střediska do druhého a v podstatě je jen tak trochu ochutnají, možná i proto Tvůj dojem z rozdílné péče věnované různým prezentacím středisek, kterými SNOW tour prošla.

04.03.2014 09:27:34 #27 

Také ještě – při vší úctě – jezdíš-li letos pouze do Špindlu, kým se TomaSi cítíš být? Lyžařem nebo klientem Igora? Jsou-li to podle tebe 2 rozdílné skupiny… Proč tedy nosíš svoje peníze tam, kde se ti toho tolik nelíbí? Chutí a lyžařských středisek máme naštěstí i u nás na vybranou :)

PS nejde mi změnit nick (coby Yettina jsem čtenářem Snow dávno předtím, než jsem se přidala ke SNOW tour teamu), takže se ještě jednou omlouvám za šifrovaný podpis:) Jana Kubitová – SNOW tour.

04.03.2014 09:31:48 #28 

Radek Holub - SNOW muž

A to je ono! U článku chybí upozornění, pro koho je asi určen :-) Sorry, ale příspěvek obsahující pouze příkaz k cestě kamsi… Cenzura vypadá fakt jinak.

A napíšeš něco prosím – do reportů, diskuze, blogu, …? Vedoucí úloha Špindlu nebyla nastolena. Ať se čtenář z mlčící většiny zorientuje, jak umí. Dík!

>> #21, korsičan, 03. 03. 2014 22:42:32

Vyzkoušel jsem před dvěma lety toto (a referoval o tom ve SNOW) – v alpských rozměrech, cena podobná: http://www.silvretta-montafon.at/…hjoch_Totale Účastní se toho až 100 lidí, kteří se po řízené rozcvičce společně vrhnou na manšestr jedné sjezdovky. Bylo vyprodáno na týden dopředu a všichni účastníci se roztékali blahem.

04.03.2014 10:10:19 #29 

valerius

Tak jsem premyslel, co mi na clanku nesedi a nakolik mistni crew reaguje neprimerene vzhledem k neoblibenosti Igora a spol. (coz nevidim jako uplne relevantni argument)

Asi (skoro) nikdo z prispivajici mensiny neni cilovkou tohoto clanku a rovnez mela by se zamyslet (prispivajici mensina), ze to, ze nema Igora rada nezmanena, ze vsechno co udela je spatne. A i kdyz neco dela (s „nemravnym“) umyslem vydelat, tak to nemusi byt pro ostatni spatne. Spise opak je pravdou, spokojeni zakaznik a spokojeny prodejce (zbozi ci sluzeb) jdou ruku v ruce.

Ale uz vim, co mi trosku vrtalo hlavou. Vecere i prvni stopa jsou pro omezeny pocet lidi, pro zlomecek vsech navstevniku a nedaji se v dusledku brat jako bezne dostupna sluzba (kdyz pujdou vsnichni na prvni stopu, tak uz stopa nebude vubec prvni). A, nedokazu uplne posoudit cenu, ale prijde mi primerena (jasne, ze to sype, ale jako zlodejinu bych to nebral) a z toho duvodu mi hlavni prinos obou zazitkovych akci prijde spise na poli reklamy, nez na vybranem „vstupnem“.

A pokud na zaklade toho vznikne srdceryvny a oslavny clanek, jehoz tezistem je tedy neco, co je vice reklamni akce nez bezny provoz a bezne dostupne sluzbt (a kdyz jeste prictu mistni neoblibenost Igora (za jeho verejne projevy ci ciny)), tak chapu mistni nevoli a castecne s ni souhlasim.

Pokud tento clanek stal areal jen pozvani autrky clanku, tak to je paradni tah a gratuluji.

Na druhou stranu, clanek je odpovida zamereni casopisu a leckdo si jej se zajmem precte, tak proc ne.

04.03.2014 10:28:34 #30 

korsičan muž

>> #28, Radek Holub – SNOW, 04. 03. 2014 09:31:48

No vidíš Radku, byl jsi tam, vyzkoušel, ale nenapsal. Proč ???

Řeknu svůj pohled na věc, jako člověk, který do Špindlu jezdil a který se ho dost často zastával. A to i tady v diskusích. Nebylo tam vše špatné, dalo se tam parádně lyžovat na prázdných sjezdovkách, kolikrát za pár korun a má to tam své kouzlo. Zvlášť na jaře.

Jenže letos se to postavilo úplně na hlavu. Sjezdovky bez sněhu, ještě loni funkční děla nejedou, spoustu jich tam schází ! Kde jsou, kam se poděla – nikdo neví. Píšu o své poslední návštěvě v lednu.

Do toho ta neuvěřitelná mediální masáž. V tisku de facto není dne bez Špindlu. Pustíš si rádio a na Evropě 2 a tam tě každý den co hodinu masírují zprávou o tom, co se v tom BOŽSKÉM Špindlu děje. Přitom ještě loni Mareš s Hezuckým nevěděli, že vůbec nějaký Špindl existuje a že leží v Krkonoších – v uvozovkách. Podotýkám, že Evropu 2, posloucháme v práci tak 15 let a za tu dobu jsem v tomto rádiu o Špindlu neslyšel ani popel.

A už si toho Špindlerovského rektálního alpinismu všimli i kolegové v práci, kterým je zima a sníh úplně u zadele. Doufám, že mi to nesmáznete, protože to není nic ve zlém, pouze nemůžu najít jiná správná slova !

A když se k tomu přidá i pan Kraus se svým pořadem, tak už je toho prostě moc.

Špindl, to je druhá Alza.cz !!!

A do toho tady napíšete svoji „fantastickou“ osobní zkušenost ze střediska, které se letos propadlo do dob v minulém století. A přesně takto charakterizují Špindl lidé, kteří tam pravidelně jezdili a někteří ještě ke své smůle jezdi musí. Jsou to lidé, kteří si tam na podzim bohužel koupili sezonku, která už nejde vrátit. Otázkou zůstává, zda si jí koupí i na příští sezonu. To bude zřejmě také případ Tomáše, kterého ovšem neznám, pouze hádám.

Proč jste nejeli na Dolní Moravu, když tam tuto službu provozují jako prokazatelně první středisko v republice ???? Proč reportáž až ze druhého střediska ???

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)
Nalezené položky: 107 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo