SNOW tour 2013/14: Buková hora - jak jsme se proskákali areálem [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

SNOW tour 2013/14: Buková hora - jak jsme se proskákali areálem [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 36 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

12.03.2014 20:10:25 #31 

HonzA_ muž

>> #28, PetrAT, 12. 03. 2014 19:32:24

"Pro zajímavost tady v Beskydech

• Lanovka 3 hod 330,–*
  • Poma, kotva 3 hod 300,–*"

Tak to máš štěstí, že ještě můžeš porovnávat. U nás na Šumavě už nenajdu kopce srovnatelných parametrů, které by měly vleky.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

12.03.2014 20:45:59 #32 

PetrAT muž

>> #31, HonzA_, 12. 03. 2014 20:10:25

Tak tady je zatím sedačka na Bílé
Pak nějaké ojeté v menších areálech a jinak chcípl pes
Tento rok snad bude sedačka v areálu co mám 5 minut autem od baráku
Taky nějaká ojetina z Alp
.
Jinak máš pravdu, sedačka vyveze na vrchol více lidí.
Dole se nestojí ve frontě.
Ale na svahu je pak husto
Je fakt, že nedělním smýkačům toto nevadí a jsou obecně spokojeni

Ptal jsem se na Bílé proč nerozšíří sjezdovku
Problém je v nedořešené restituci církvím vs. Lesy ČR
Ale také je problém, že na širší pistu potřebuješ k zasněžení dokoupit další děla = peníze
A potřebuješ vodu. Kde jim dělají taky restrikce s odběrem

12.03.2014 21:26:26 #33 

Boryš

>> #25, Radek Holub – SNOW, 12. 03. 2014 11:30:25

Ano, Hrubá Voda kontra Hlubočky parametry svahu (délka, sklon) mnohem lepší u Hluboček, dojezdová vzdálenost je menší u Hluboček. To jsou důvody, kdy při fungování obou svahů skončím v Hlubočkách, i když na Hrubé Vodě mají lanovku. A i když Hlubočky nefungují, tak raději zajedeme někam jinam než na Hrubou Vodu, i když je to dál a mají tam „jen“ starou Pomu. Tolik k tomu lákání zákazníků.

Ano, uvažují v Hlubočkách s lanovkou, ale to již několik let, mezitím jeden talířák nahradili kotvou.

I já považuji sedačkovou lanovku dlouhou 300 m a na takovém kopci (Hrubá Voda) za zhovadilost a zbytečné vyhazování peněz. Nevidím tam nějaký potenciál letního využití, leda že by se někdo chtěl vozit dokola.

13.03.2014 10:29:04 #34 

Radek Holub - SNOW muž

>> #30, HonzA_, 12. 03. 2014 20:07:45

To první mám v kolonce „kultura“. Ano, zákaznický servis mají v zahraničí pod kůží mnohem více a déle, kdežto u nás je to stále něco, co se musíme učit. Neviděl bych to černobíle a snad tomu pomůže i přirozená obměna generací. A nakonec hraje roli i to, že cizí kulturu nemáme tak „prokouknutou“, takže leccos nám zůstane skryto – u nás snadno poznám kyselé naladění, protože znám naše kulturní stereotypy, zatímco v Rakousku, kde jsou zrovna mistři hostitelského úsměvu, to prostě není na první pohled tak patrné. A čím více poznávám, tím víc vidím, že v tom (skrytém) jádru jsou lidé všude stejní. Slupka se ale liší :-)

U sjezdovek je to dané jednak poměrem přepravní kapacita/plocha (délka), a ten je u nás v průměru opravdu vyšší, ale ovlivňuje to i termín – typicky víkend u nás vs. všední den mimo sezónu v Alpách. Ani si nepamatuju, kdy jsem u nás naposled lyžoval v nějaké tlačenici, protože se takovým dnům podvědomě vyhýbám :-) Určitě jsou ale naše hory náchylnější na přeplnění, což je dané jejich celkově malou „lyžařskou“ kapacitou.

S ubytováním u nás nijak špatné zkušenosti nemám, spíš naopak.

Napsal jsem to zaobaleně, protože to necítím tak vyhroceně. Ale zpět k sedačkám: žádnou univerzální pravdu bych v tom nehledal, minisedačky a dokonce i minikabinky se prostě staví všude a má to svá pro i proti. Osobně si taky radši vyjedu pomou na prázdný svah – a zatím se nebojím, že by tato možnost jednou zmizela úplně.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

13.03.2014 19:27:22 #35 

LAMARC muž

Pokud bych stavěl středisko na zelené louce tak budu vybírat i nové vybavení (vyhřívání asi nebude finančně ta největší investice a jako PR se hodí). Kupovat 20 let starej werk a investovat do revizí a generálek? Na 2km sjezdovku dávat vlek? Stavět další děla mimo sjezdovku a řešit zbytečné zasněžování stopy? Můj 5ti letý syn radši jede na této lanovce než dětském vleku (nastupování zcela v pohodě a zvládne sám). To jak všichni chtěj jezdit na vleku je „zde fakt vidět“ proto na straně ČV (vyhřívaná lanovka) je narváno a na straně Čenkovic (kotva a stará lanovka) i přes lepší sněhové podmínky je pusto a prázdno (na krach). Navíc co v létě (přeprava kol)…? Některé argumenty beru (lanovka na 300m loučce a úměrnost kapacity vzhledem k počtu a šířce sjezdovek) ale jinak tento hon na čarodějnice/lanovky zrovna v tomto středisku nechápu.

13.03.2014 21:22:05 #36 

Boryš

>> #35, LAMARC, 13. 03. 2014 19:27:22

Jasně, 2 km jsou již pro sedačku dělané. Ale cpát sedačku na každý kopeček… Kdyby na to nebyly dotace, tak tolik sedaček (často i desítky let starých), se domnívám, že by tu nebylo.

Debata o lanovkách tak nějak vyplynula, není jen o té jediné co byla zmíněna v úvodním článku.

Nalezené položky: 36 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

16.02.2016

Herlíkovice Bubákov - ideální kombinace pro rodiny i sportovní lyžaře

Jeden z nejoblíbenějších krkonošských skiareálů ned...
14.02.2016

SNOWtour 2015/16: Špindlerův Mlýn – zadek v teple

Jak vypadá Špindl uprostřed sezóny? Sjezdovky jsou ...
14.02.2016

SNOWtour 2015/16: Paseky nad Jizerou – pohoda jako vždy

Paseky nad Jizerou patří mezi menší krkonošská stře...
10.02.2016

Zpestřete si zimní dovolenou ve Špindlerově Mlýně netradičními zážitky

Skiareál ve Špindlerově Mlýně nenabízí jen 25 kilom...
29.12.2015

Videotour: Rokytnice – na délce záleží

Téměř každé lyžařské středisko má nějaké to „nej“ -...
20.11.2015

Skiareál ve Špindlu má vyhřívanou šestisedačkovou lanovku a rekordně rychlé zasněžování

Špindlerův Mlýn přivítá letošní lyžaře a snowboardi...