domácí výroba snowboardu - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

domácí výroba snowboardu

20.11.2014 13:28:55 #1 

korsičan muž

Vážení, tak tohle je opravdu bomba … :-)

V roce 1988 jsme tohoto pána začali kopírovat a vyrobili jsme si svůj snowboard. Jen jsme místo překližky použili lehčeji opracovatelný materiál. U otce kamaráda jsme na zkušebně „znárodnili“ červenou plastovou vanu, která byla pod zkušebním stolem na případný záchyt rozlitých kapalin. Byl to červený plast o síle 7mm a nejspíš to byl stejný materiál, jako byl použit na fotomisky (asi novodur, či co to bylo). Vana byla o rozměru 200×60cm, takže nám vystačila na dva modely !!! A ten průser, když se na ztrátu vany ve fabrice přišlo !!! To bylo facek !!! :-)

Když si dnes vzpomenu, jak jsme již vyříznuté prkno tvarovali na dvorku nad kempingovým vařičem .......:-) :-) Neuvěřitelné !! Vázání jsme vyřešili odšroubovaným Markerem z nepoužívaných lyží, takže jsme na tento výtvor nastoupili v klasických lyžákách. Přišroubovali jsme ho skrz prkno šrouby s kuželovou hlavou a zapuštěnou hlavičku jsme ještě pečlivě zakapali tyčinkou, aby nebyl na skluznici žádný odpor.

Bylo neuvěřitelné, jak strašně rychle se ten výtvor na sněhu rozjel. Bohužel toto prkno nepřežilo do druhého dne, protože se při jednom z 1000 pádů rozštípalo pod vázáním na mraky.

Druhý model jsme ale pečlivě pod vázáním vyztužili několika pláty pertinaxu (opět znárodněným, ale tentokrát ve firmě mého otce), aby bylo prkno pevnější. Byla to taková deska pod vázání, jako dnes od VISTu ! Beztak to okopírovali od nás … :-) Pertinaxové destičky jsme přišroubovali, jako to vázání. Matky s pérovkou na horní straně tomu dávali patřičný estetický prvek. Toto prkno mám už vydrželo celou zimu.

Prkno vydrželo, my ne. Naše tělesné schránky toho měli opravdu dost. Těch modřin, naraženin .....šílenost. Nakonec to prkno zůstalo ležet ve strojovně u lanovky a když se areál po roce 1989 zavřel, tak ho někdo ukradl i s ostatním vybavením. Úplně jsem na něj zapomněl, ale když jsem viděl tento článek, jako bych se vrátil v čase. http://hobby.idnes.cz/…y-dilna.aspx?…

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

20.11.2014 17:14:32 #2 

davehaja muž

Taky jsem se o něco takového pokoušel podle návodu,který vyšel tuším v „ábíčku“.Překliž­ka,epoxy 1200 a místo tkaniny rozstříhanej jutovej pytel.Po asi dvou vrstvách to bylo těžký jak prase,takže jsem projekt ukončil nedokončen :-)

20.11.2014 18:30:35 #3 

HonzA_ muž

Jj. My jsme s bráchou dělali (jako spousta jiných) prkno na windsurfing. Původně bylo v plánu i šití plachty, ale tu jsme nakonec zbaběle sehnali od někoho, kdo jich za sebou už měl pár desítek…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

08.03.2015 18:39:52 #4 

Rampepurda

A to ste tam měli i tu ploutev dole? To je podle mě kravina, nevim jak vy jezdíte na prkně, ale pro mě by to byl zabiják s timhle.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

dnes 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo