head 115rs - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

head 115rs

18.12.2014 15:54:36 #1 

miuko

zdravim,

dnes som bol poobede skusat tieto topanky, zmerali sme dlzku chodidla, skusil som ju bez vnutornej papuce, pri dotyku vpredu mozno 0,5cm priestoru na pate a nasledne s nou, mal som aj zapnute lyze koli pohybu paty, vsetko ok. nohu mi obopinali super, no po pol hodine tlak, ale nie bolest na boku pravej nohy(mam ju pravdepodobne o nieco sirsiu) a dost problem som mal vobec tu pravu vyzut(zastavil som sa patou niekde vo vyske kotnika), dost som dal zabrat vnutornej papuci.

myslite, ze s tym vyzuvanim to chce len cvik alebo je to problem, bojim sa aby som neznicil vnutornu papucu(vonku v minusovych teplotach to asi pojde o dost horsie), isli by ste do toho? viete mi odporucit niekoho na pripadnu upravu tej pravej boty, idealne BA alebo TT, robi to na Slovensku vobec niekto?

urcite ich pojdem este raz skusit, co by ste poradili, na co si dat pozor, pripadne na co sa zamerat, skusit to doladit tymi microsrandami, ako maximalne dotiahnut pri skusani, alebo…

dik za akukolvek radu

21.12.2014 21:00:04 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, miuko, 18. 12. 2014 15:54:36

Nacvičit vyzouvání z lyžařských bot, stejně tak šetrné obouvání. Vzhledem k botičkám i vlastním nohám. FI115 nejsou zdaleka nejtěsnější a nejtvrdší boty, oproti rekreačním je to ale určitě rozdíl. Při manévrech si maximálně pomáhej roztažením skeletu boty a zároveň horních chlopní rukama, jde to a všichni to tak dělají. Zároveň je potřeba povytahovat s citem botičku nahoru. Správná postup by Ti měl vysvětlit a předvést prodavač, jestli to není jen podavač.

Jak to popisuješ, nejspíš si všechno sedne i bez úprav, pro začátek zkus zlehka (tedy celkem dost) nahřát fénem botu obutou na noze a nechat zchladnout. Dolaďování utažení přezek si nech až na sníh, hlavně boty zbytečně neutahuj, jak se o tom již mnohokrát psalo, stačí celkem zlehka, když boty sedí, není potřeba nohu zbytečně odkrvovat.
Tuhost a očekávané vlastnosti boty zajistí materiál a tloušťka skeletu, nikoliv přehnané utažení. V chladnu a při lyžování se pocity z bot výrazně změní, s razantními úpravami začni po dvou – třech dnech na sněhu.

Kup si v první řadě pořádné lyžařské vložky do bot / stélky, nejspíš se pak obejdeš bez úprav skeletu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

22.12.2014 00:24:22 #3 

Marek Bednář muž

V pripade, ze se bez vlozky noha dotyka vnitrni strany skeletu, tak okamzite vytvarovat skelet. Do te doby nevytvarovane lyzaky na sjezdovku nebrat, pokud si nechces znicit polstrovani na vnitrni strane vlozky.

RC4 WC SL & RC4 130

22.12.2014 07:18:48 #4 

HonzA_ muž

>> #3, Marek Bednář, 22. 12. 2014 00:24:22

A co přesně myslíš tou vložkou? Předpokládám že vnitřní botičku a ne stélku.

Proč myslíš že by k tomu mělo dojít? Tobě už se to stalo?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

22.12.2014 10:37:17 #5 

Marek Bednář muž

>> #4, HonzA_, 22. 12. 2014 07:18:48

JJ vnitrni boticka. Vedet, ze k tomu dojde, tak si skelet upravim jeste pred lyzovanim. Konkretne se jedna o Langose RS 110 wide. Chodidla mam temer bez klenby + vyrustek nad kontnikem u leveho chodidla. Pri skeletove metode se mi obe chodidla opirala o skelet a pri pouziti vnitrni boticky, ktera ma polstrovani se vse jevilo OK a spis me zacla vadit jina mista. Po jednom dni lyzovani se v mistech kontniku rapidne vytlacilo polstrovani, coz melo za nasledek, ze jsem vnimal tlak z vnitrni strany skeletu na kotniky + vyrustek. Skelet jsem upravil horkovzduskou 3× a behem te doby byl myslim jeste 2× na lyzich. Po upravach skeletu jsem spokojeny, ale mrzi me vytlacene polstrovani, ktere je u leveho chodila nejvetsi diky vyrustku. Kdyz si vezmu na lyze letni ponozku a porovnam ji s lyzarskou stredne silnou, tak mi aktulane vic vyhovuje stredne silna ponozka, ktera vytvari ve vytlacenem miste polstrovani. Aktualne premyslim, ze si na venkovni stranu boticku ve vytlacenych mistech nalepim nejake polstrovani, abych mohl pouzivat kompresni fusky a diky tomu polstrovani se citil vice komfortne.

RC4 WC SL & RC4 130

23.12.2014 15:28:19 #6 

miuko

>> #2, ˘Ö˘Krab, 21. 12. 2014 21:00:04

>> #3, Marek Bednář, 22. 12. 2014 00:24:22

chlapi dakujem za reakcie, topanky som kupil to vyzuvanie, pokial som rukami roztiahol topanku uz pri druhej klipsni odspodu bolo ok(chce to cvik). dufam ze sa to moc nezhorsi minusovymi teplotami…

skusim ju teda naformovat na zaciatok tym fenom, to mam robit az so zapnutou lyziarkou a fenovat cely skelet zvonku? alebo len miesta kde je ten tlak?

co znamena znicit polstrovanie?: nejakym sposobom boticku predrat v mieste toho vyrastku, lebo ja vyrastok nemam a dotyk skeletu tiez nie, ale dost natesno to mam na tej pravej, lava je ulpny luxus alebo znicit myslis, za by som boticku pretlacil/stlacil, tak ako by som bol rovno na skelete, lebo na predajni mi povedal, ze keby som to musel prip.vytahovat, tak ona sa dokaze vratit spat…

viete mi odporucit nejake konkretne vlozky, po com sa mam poobzerat?

este k tomu vybrat lyze, skuste poradit

23.12.2014 16:35:30 #7 

Kelly01

Nevím taky jak je myšleno „poškodit polstrování“ ale na starých i nových(po 2 dnech ježdění) mám vytlačený do mrtva místo na levém vnějším kotníku vzadu a celkem to bolí… Tak si to rád taky vyslechnu, navíc s radou co s tím, jak to vyplnit – vědět co tak to tam stříknu pod látku a místo doplním…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Ester Ledecká

včera 18:44:23 od m3

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B