Slalomka - Atomic vs. Duel - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Slalomka - Atomic vs. Duel

13.01.2010 21:07:38 #1 

messaiah muž

Rád bych si koupil nové lyže. Je mi 21 let, 186 cm a vážím lehce pod 90kg. No a chci agresivní tvrdou slalomku v délce 165 cm. A i když mi řada lidí cpe obřačky nebo měkčí lyže, já chci agresivní tvrdou slalomku, kterou když přišlápnu tak podrží, a když se mi něco nepovede tak poletím. Jenže vůbec nevím jakou … Nebráním se vyloženě žádné značce (Head, Fischer, Dynastar atp.), ale peníze abych je všechny vyzkoušel nemám …

Co si myslíte o lyže od ATOMICu Race SL D2 M? Ale o ní vůbec nic nevím. No a potom se mi hodně líbí lyže DUEL 4 Win SL, asi úplně nejvíc.

DUELy se mi líbí ze všech nejvíc, ale u ATOMICu bych dosáhl na výraznou slevu. A tak by mě zajímalo jestli je mezi těmito lyžemi vážně takový rozdíl abych o DUELech uvažoval?

Nepotřebuju řešit jestli je zvládnu nebo ne, to už bude můj problém …

13.01.2010 21:14:29 #2 

TomáS muž

>> #1, messaiah, 13. 01. 2010 21:07:38

Ahoj, jestli slalomka od Atomicu nebude ze závodního oddělení, tak jednoznačně Duel. Do výběru bych zařadil slalomku Blade (tu sem jel a je parádní) a slalomku Vist (tu mám). Vím, kde bys mohl za velmi slušnou cenu koupit tu Bladu. Na Duelce bych se strašně rád projel. T

13.01.2010 21:30:35 #3 

messaiah muž

VIST Super Front SF Three – taky jsem po ní koukal. Jenže je prostě drahá, a to i ve srovnání se slalomkou Blade nebo Duel. U Blade mě zarazila ta jejich deska, která vypadá jako neupravená šedivá cihla. Já bych rád do těhlech lyží, ale u ATOMICu je lákává cena, proto nevím …

14.01.2010 00:49:19 #4 

ivan

>> #2, TomáS, 13. 01. 2010 21:14:29

U D2 Race SL M to „M“ odkazuje na racestock. U komerčního modelu žádné takové značení není.

14.01.2010 07:21:43 #5 

Martin47 muž

Já vám teda nevím, ale kdyby Blade, Duel, atd. měly k dispozici tak top lyže, dávno by se prosadily na závodech. Tam po nich ale pes neštěkne. A není to jen tím, že by neměly rozpočet na zaplacení závodníka. Vždycky se najde ceta, viz. provinční český Don Quiet, který se do World Cup taky dokázal prodrat. Dal bych přednost prověřené slalomce, typicky závodní značky, vyrobené v RD.

14.01.2010 07:55:10 #6 

TomáS muž

>> #5, Martin47, 14. 01. 2010 07:21:43

Chceš mě zase nastartovat:-))). Blade, Duel jsou hodně rozšířené v severní Itálii, kde se na ně jezdí regionální závody. Stöckli už vyhráli SP, ale dělají cca 50tis. párů ročně, což je strašně málo proti Atomic a tisíkrát více než Blade nebo Duel. Vstupenka k jednání, poplatek pro FIS stojí cca 10M. To ti zaručuje jenom to, že můžeš začít jednat se závodníkama. Poměrně velká firma Schöffel (teď obléká Rakouský tým) hodně dlouho zvažovala, jestli se to jako reklama vůbec vyplatí a to mají „masový“ produkt, který si může koupit každý s rozšířenou distribuční sítí. Když děláš lyže v malých seriích a nechceš šidit svoje klienty pak na úplně jiných lyžích, který prodáváš v supermarketu, tak se prosadit nemůžeš, protože nechceš. Btw. DonQuiet se prosadil dost divně, nemyslíš? Záhrobská měla jako reprezentantka smlouvu s Vistem, kterou asi porušili. Proč by to dělali. Na ruce na kombinéze je místo vždy pro výrobce oblečení. U DonaQuita si tam své logo nenechali, takže Záhrobští mohli prodat jedno velmi lukrativní místo navíc. Ani sem si nevšiml v čem jezdí teď. T

14.01.2010 13:39:13 #7 

Martin47 muž

>> #6, TomáS, 14. 01. 2010 07:55:10

ÁÁÁno, krásné baterie. Fungují zima-nezima. Uznej ale, že to se prostě nedalo vydržet. Musel jsem to napsat. Ty brďo, máš tam funkčního smajlíka, že by to fungovalo? :-)))

14.01.2010 13:39:58 #8 

Martin47 muž

>> #7, Martin47, 14. 01. 2010 13:39:13

Nefunguje, jak jsi ho udělal?

14.01.2010 18:39:53 #9 

messaiah muž

zkoumal jsem tu Atomicu a místo toho aby to byla obyčejná tvrdá lyže, tak tam má něco spešl … D2 Vario Flex with variable flex .. co to má co dělat na skoro závodní lyži? Má s tím někdo nějaký zkušenosti? Moc se mi to tam nelíbí. Rád bych prostě tvrdou lyži.

A zajímalo by mě … z mého laického pohledu, když jsem jel na pár slalomkách známých značek, tak na slalomkách se mi jezdilo tím lépe, čím těžší byly, je to možný nebo je to jen můj výmysl?

14.01.2010 22:16:27 #11 

ivan

>> #9, messaiah, 14. 01. 2010 18:39:53

Samozřejmě, že zkušenosti máme, mám v ruce kupu varioflexových lyží každý den. Informace a dojmy by mělo být možno dohledat v diskusi (bylo to ale v té staré, takže nevím, jestli je to k mání).

Dosavadní dojmy jsou velmi dobré a když se třeba podíváš na dominanci obřaček Atomic ve WC, uznáš, že to na závodní lyži zřejmě funguje. Ovšem formulaci „with variable flex“ nesmíš brát doslova, prací prášek taky nevyčistí „dočista do čista“.

Flexi, tedy to, jestli je taková lyže tvrdá, musíš vždy brát konkrétně. Existují závodní lyže tvrdší i měkčí, když chceš tvrdou, musíš si to zařídit.

Ad nejlepší jízda na těžké lyži: záleží na tom JAK s tou slalomkou jedeš. Těžká určitě nebude patřit k rychlým a hbitým, ale pokud jedeš volně a slalomku máš především jako dobře zatáčivou lyži na kratší a střední oblouk, bude těžká lyže stabilní a dobře povede – a to se ti bude líbit. V brankách bys to třeba hodnotil trochu jinak. Kdo kdysi zažil slalomky Elan nebo Atomic (speciálně tyhle dvě utkvívají v mé paměti), ví, co mám na mysli. Charakter slalomek, pokud to mohu omezeně posoudit, pak pozměnil carving: oblouky začaly být víc vyjížděné, branky se začaly stavět dál od sebe, slalom se zrychlil a lyže musely lépe vést.

14.01.2010 23:32:58 #14 

messaiah muž

Mně připadá, že i s tvrdou lyží se dá jezdit agresivně, akorát se musí použít hodně síly. V brankách jsem nikdy nejezdil, i když by mě lákalo si to vyzkoušet. Lyžuji často, ještě dva roky nazpátek jsem lyžoval každý víkend.

Asi tři roky nazpátek jsem zkoušel např. ATOMIC sl (nějaký číslo – nevím přesné označení, měly na sobě žlutou šachovnici). Nebo ATOMIC Betacarv 9.11 (nevím přesné označení, byla žlutá a lehce naoranžovělá). Obě dvě lyže krásně točily, byly fajn na modrý nebo lehký červený upravený sjezdovce, kdy sjezdovka nebyla úplně zmrzlá ani rozbředlá. V takových podmínkách jsem si krásně zajezdil, ale jinak vůbec. Jakmile povrch začal být „rozbředlej“ nebo zmrzlej, sjezdovka byla prudká červená nebo černá, tak jsem je nezvládl a trápil jsem se na nich. Zatímco když jsem jel třeba na FISCHERkách RC4 Worldcup (nevím přesné označení, žluto-černá lyže), tak to byla lyže, s kterou jsem si zajezdil i za ne úplně ideálního stavu. Když jsem se do ní „opřel“, tak krásně držela, a z mého pohledu rychle reagovala.

Moje lyže jsou HEAD Cyber XP 100, na obyčejnou lyži jsou „tvrdé“, při použití síly krásně podrží v oblouku, ale je pravda že jsou tupější na ovládání – pomaleji reagují. Oblouk krásně vyjedou, ale nějakou dobu to trvá (když jsem na ně přesedl z těch FISCHERek, ještě k tomu byly ve 150cm, tak jsem na nich chtěl zatočit, a jak jsem čekal navyklý za pár jízd s fischerkama že zatočí okamžitě, tak jsem málem spadl, protože těm mým to chvilku trvá). Na těch FISCHERkách se dokonce dalo skákat z oblouku do oblouku, hodně podobně jako při agresivní jízdě na slalomovým prkně, a držely stejně dobře jako ty moje lyže.

No a letos jsem se rozhodl, že si udělám radost, že bych chtěl lyži, která mě podrží stejně jako ta moje nebo ty RC4 worldcupy, ale měla by být ještě víc agresivnější, ještě víc ultimativnější. Lyži, která se se mnou bude prát, bude potřebovat sílu k jízdě, ale odmění se mi tím, že mě v oblouku podrží. A z mého laického pohledu jsem myslel, že v podstatě, čím tvrdší lyže, tím by to měla zvládat lépe …

No a právě nevím, jakou lyži si vybrat. Byl jsem se podívat ve skipointu v praze a tam mi v hlavě udělali ještě větší bordel :-D. V mém hledáčku bylo nakonec spoustu lyží, zmíním např. HEAD WorldCup iSL RD nebo slalomky od VIST, ale skončil jsem u ATOMICů, protože bych na ně mohl mít slevu, a u DUELů, že když už si ty lyže zaplatím, tak by mi mohly přinést největší potěšení z jízdy, a právě se neumím rozhodnout.

To ivan: někde v jiným topicu jsem se dozvěděl, že máš něco společnýho s testcentrem atomicu. Slyšel jsi někoho mluvit o těch „závodních“ slalomkách od ATOMICu nebo jsi je dokonce zkoušel?

… co znamená, když chci tvrdou, musím si to zařídit?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Co v lyžárně přebývá

dnes 12:00:48 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo