VL4 - DOLNÍ MORAVA - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VL4 - DOLNÍ MORAVA

22.02.2010 14:10:48 #1 

HOnza muž

Další z lyžařskejch setkání Vylepšovacího lyžování je za námi. Tentokrát opět zcela bez úrazu a tradičně k velký spokojenosti… Sešlo se nás téměř rekordní počet – nejvíc Moraváků a Slezanů, ale i dost Čechů a konečně už i tři Slováci. Podmínky téměř ideální – Dolní Morava je fajn. Někdy příště se sejdeme ještě dál na východ – nejspíš na Slovensku :-)… Osobní postřehy tady jistě umístí účastníci, kterejm děkuju za moc příjemnejch pár dnů plnejch očekávanejch a přesto s úžasem přijímanejch lyžařskejch zázraků. HOnza + Čip

www.vl-snow.cz

22.02.2010 16:02:38 #2 

Jetson muž

Hnusné, ošklivé, fuj VL4. Doposud jsem měl po lyžování problémy jen se stehny. Teď se přidala lýtka a já jsem momentálně větší lazar, než HOnza s berlema. Ani na wc si téměř nedokážu sednout. Doufám, že to co nejdřív odezní.;-) Ale vážně, když vynechám sebelítost, musím napsat superakcička. Jen mne mrzí, že ani v budoucnu se nebudu moct účastnit častěji a hlavně na celý termín. Dovolené je málo a rodina si jí žádá. V tomhle by pro mne bylo asi nejlepší, aby se MINI VL stalo standartní součástí VL.

Díky HOnzo + ČIPe, HonzO, Tom_e a díky i Vám, ostatním.

P.S. Teď se pokusím zvednout ze židle a odjet z kanclu domů.

23.02.2010 00:56:28 #3 

hombre

Zdravím všechny účastníky VL4,
zaplať pánbů, že jsem měl domluvenou na pondělí dopoledne rehabilitaci, kde mě sestry, asi po hodině dali do kupy. Ještě v noci z neděle na pondělí, jsem měl těžký spaní. Např. procitnul jsem s křečí v noze, ze zkroucených nohou, kdy se mě zdálo o Trnkovým pluhu. Nebo když jsem spadnul z postele, protože jsem sebou tak škubnul, kdy se mě pro změnu zase zdálo, že na mě HOnza křičí: „pánev dopředu“a hází po mě berlou, která se mě zapletla mezi nohy. No, ale dost bylo srandy.

Chtěl bych tímto poděkovat všem a hlavně Petrovi, že se s takovou boží trpělivostí, věnovali mé dceři.
Velké poděkování patří samozřejmě HOnzovi, za to, že je ochotnej toto setkání zorganizovat i pro obyčejný lyžníky a za jeho lidskej přístup k jednotlivci, za jeho trpělivé vysvětlování nejen jak, ale i proč. Konec konců ve které škole Vás bude citýrovat medailista z MS. Po pár dnech se začalo dařit, když se daří, stoupá sebevědomí. To ze mě sice v neděli ráno rychle spadlo, ale neděli jsem bral už jako „užít si to“.

Já dodnes strašně rád vzpomínám na školní lyžařský výcvik. A určitě budu rád vzpomínat (a myslím, že nejen já) i na toto setkání. Dík všem klukům a holkám za vynikající atmosféru nejen při lyžování, ale i večer u stolu. Nezbývá, než se rozloučit slovy Petra při odjezdu: „byli jste dobrá parta. Doufám, že se potkáme někde na svahu“
Ivan z Moravy.“
Skol

23.02.2010 08:01:01 #4 

HOnza muž

Jetson – Mini VL je mini tím, že je primárně pro děti = rodiče s dětmi, nikoli proto, že jen na dva dny. Na příští rok ale, díky vzrůstajícímu zájmu, uspořádáme zřejmě víkendovou „VL tour po vlastech Českých“ :o). Hombre – na účinnosti „VyLyž“ = „Lyžařský polepšovny“ (jak to mnozí začali pojmenovávat), má opravdu největší vliv atmosféra vzájemnosti a pak jistě i uplatňování několika zcela jednoduchejch, velmi účinnejch a snadno pochopitelnejch zásad… Toho medailistu MS bych trošku upřesnil na poněkud snad skromnějšího medailistu Winter World Masters Games 2010 – což volně přeloženo znamená Olympiáda bab a dědků ve věku 30-… :o).

www.vl-snow.cz

23.02.2010 08:14:31 #5 

HonzA_ muž

>> #1, HOnza, 22. 02. 2010 14:10:48

Videa jsou přidaná na YouTube

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

23.02.2010 08:40:53 #6 

hombre

>> #4, HOnza, 23. 02. 2010 08:01:01

Ale HOnzo já vím co to je"Winter World Masters Games",(viz. Tvůj příspěvek: „KRANJSKA GORA 2010“), ale pro mě je to medaile , ať je ze Sv. poháru, nebo mezi dědkama. Furt to má světovou prestiž.
A protože mám po noční, jdu do hajan.
Skol

23.02.2010 11:02:37 #7 

Misa z Navrsi muž

Zdravim vsechny ucastniky 4.lyzarske polepsovny!!! :-) Moc me mrzi, ze jsem s Vami nemohla zustat az do konce. V „polepsovne“ jsem byla poprve a vubec jsem nevedela, co od toho muzu ocekat. Nakonec mi byla odmenou skvela pratelska atmosfera na svahu i mimo nej. Muj nejvetsi obdiv a hlavne DIK patri Honzovi, ktery ma v sobe tu energii a silu jit o berlich na kopec a stravit tam s nami cely den a venovat se nam…Honzo, smekam :-) …navic v dnesni dobe, se moc casto nevidi, ze parta dospelych lidi je ochotna si navzajem pomahat jen tak, pro dobry pocit…a ze se tam tech „trpelivych“ ucitelu naslo:-) Takze jestli nekdo vahate, jestli se zucastnit dalsi lyzarske polepsovny, tak … je to snad jasny ne? :-D

Ted asi trosku nastvu vsechny v kancelari, ale jdu zurocit nasi polepsovnackou snahu a jdu aspon na dve hodky zkusit nechat za sebou dve koleje na svahu… ;-)

Zdravim Misa.

23.02.2010 12:29:34 #8 

Jetson muž

HOnza – To jsem se asi špatně vyjádřil. S tím MINI VL to bylo myšleno tak, že kdyby probíhalo společně s VL, tak už to je doma obhájitelnej důvod, brát si na to dovolenou. Navíc bych na takové VL konečně dostal i manželku.

23.02.2010 13:53:26 #9 

HOnza muž

>> #7, Misa z Navrsi, 23. 02. 2010 11:02:37

Nedávno se tu v diskusi objevila fotka dokonale vysoustruženejch kolejí – no a ty jsi, Míšo, příkladem toho, že během dvou dnů lze z klasický stěračový jízdy přejít na dokonalý napodobení tý fotky… Je teda fakt, že jsi šikovná, nadšená a pilná :-).

www.vl-snow.cz

23.02.2010 13:55:59 #10 

HOnza muž

>> #8, Jetson, 23. 02. 2010 12:29:34

Ale ono to tak může probíhat – je ovšem asi třeba vyhlásit jeden – dva termíny v sezóně jako především rodinný VL. Což uděláme. Třeba zrovna to dubnový by takový mohlo bejt – na Dvoračkách je na jaře nádherně.

www.vl-snow.cz

23.02.2010 21:23:49 #11 

Snehulinka

Zdravím všechny polepšováky! Děkuji všem za super zážitky ze svahu i z večerů, za velkou trpělivost a obětavost některých účastníků. Zvláštní dík patří HOnzovi za jeho trpělivost s námi všemi a hlavně, že se chce podělit o své mnohaleté znalosti a zkušenosti. To je dnes vzácnost a za to Ti patří velké dík! Doufám že se někdy ještě na nějakém svahu potkáme :) Jitka

23.02.2010 23:31:06 #12 

TNS muž

>> #10, HOnza, 23. 02. 2010 13:55:59

Pozeral som vaše videá.Drobné rady:

1.Odstránte v postprodukcii komplet zvuk.

2.Používajte statív,stačí aj monopod.

3.Zvolte si správne miesto na trati,pre lepšie pokrytie jazdy.Zábery jazdca zozadu majú dobrú výpovednú hodnotu.

4.Nebojte sa používať zoom.Má to byť tréningové video,nie celovečerák kde sa zoom trestá smrťou:)Samozrejme v kombinácii so statívom.Na začiatku jazdy zverenca plynulý odjazd,po prejdení vášho štandu plynulý nájazd.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

24.02.2010 23:40:23 #13 

hombre

>> #12, TNS, 23. 02. 2010 23:31:06

No jo člověče, příště si s sebou vezmem profesionálního kameramana.
My nejsme závodníci sv. poháru, s komplet zázemím, se software pro anylýzu atd. Toto se snad dá u několika jedinců, ale ne pro 25 lidí. HOnza se snažil mít v záběru co nejvíc lidí. Jezdili jsme za sebou v cca 20m odstupech. Pokud by ještě používal zoom, natočil by jednoho, dva a zbytek by zmizel zatím za obzorem. A karta má taky omezenou kapacitu.

25.02.2010 01:07:00 #14 

HOnza muž

>> #12, TNS, 23. 02. 2010 23:31:06

Jasně – máš úplně pravdu. Ty záběry jsou děsný a přesně platí zásady, který navrhuješ… Je to proto, že:

1. nemáme vhodnou kameru, ale zpravidla jen foťák s videem, kterej neumožňuje plynulej zoom za chodu
  2. nepovažuju video za příliš vhodnej prostředek pro „rozbor“ – za daleko účinnější považuju intenzivní soustředění se na vzájemnej „živej“ kontakt a na „vcítění se“ do jízdy kolegy na place
  3. jsem přesvědčenej, že když se toto vcítění naučíme, je to ta nejúčinnější metoda okamžitý lyžařský reakce…
  4. natáčení videa a spoléhání se na následnej rozbor odvádí pozornost od práce na svahu!!!

To co jsem napsal ale neznamená, že se nebudem napříště snažit o lepší videodokumentaci…

www.vl-snow.cz

01.03.2010 23:01:57 #15 

PavelKo

Trochu se zpožděním, ale přece… VL4 mě nezklamalo, už jsem byl předtím na VL3 a přidávám se ke všemu pozitivnímu, co už zaznělo.

Nejsilnější lyžařský zážitek z VL4 byla pro mě asi jízda v klackách, ať už v krátkých klackách na modré nebo pak v amatérském obřáku. Ty klacky v cestě holt dodávají jízdě a učení jinou dimenzi. Přemýšlím, že bych si koupil místo klacků alespoň nějaké barevné kužílky (něco jako tohle) a občas je poházel na svah pro sebe a moje kluky (asi to bude chtít nejdřív se domluvit s vlekařem, že?). Jinak se k ježdění v klackách asi nedostaneme, dávat kvůli tomu kluky do lyžařského oddílu nechci, dva sporty se provozovat nedají (teda ne naplno a celorodinně :-))

Trochu rozpačitý jsem teď byl ze svého pokroku-nepokroku v lyžování. Dělám sice krásné oblouky :-), ale v hajzlposedu, oblouk je bez dynamiky, vnější nohu nevystrčím, vnitřní neskrčím, atd. Vím, že dokážu jet i bez hajzlposedu, ale musím na to myslet a pak holt už nemyslím na další věci. Nebo vím, že se mi občas podaří zajet pár oblouků dynamicky (i když zrovna na VL4 to nebylo), ale když začnu myslet na časování oblouku, tak mám hned „přirozeně“ prdel vzadu atd. Největší průser na tom je, že na zlepšování se na lyžích (=fixování dobrých pohybů) mám za rok tak max. 20 dní na sněhu (pokud nechci cpát peníze do častého ježdění do Alp), zatímco třeba na bikrosovém kole strávím za rok tak 4× víc času, možná ještě víc, takže u lyžování je ten prostor bohužel hodně menší.

Přidávám se k TNS ohledně videa, taky by se mi líbilo lepší, ale je mi jasné, že to není zas tak snadné zajistit. Stativ můžu příště přivézt… Sice foto, ne video, ale má kulovou hlavu, takže na tyto účely v pohodě. Souhlas HOnzo, že živý kontakt je lepší na svahu samotném, ale to video bych zase nezavrhoval, protože jedině tam můžu opravdu vidět sám sebe a porovnat s jinými, klidně i později, doma.

Všema deseti se přidávám k propojení VL a miniVL…

A na Dolní Moravě si nás pamatují :-) Byl jsem se tam znovu podívat tuto neděli i s rodinou a v té hospodě pod modrou sjezdovkou mi servírka říká „Vy jste tady už byl, že? Patříte k těm sportovcům z minulého týdne, že?“ :-)

09.03.2010 13:50:19 #16 

HOnza muž

>> #15, PavelKo, 01. 03. 2010 23:01:57

Asi je dobrý reagovat alespoň krátce na některý tvoje poznámky. a)jezdit v klackách je sice opravdu jiná dimenze (to mohou potvrdit všichni z VL,kteří se občas zúčastňují závodů Masters (David, Petros, Krab, Másin, HonzA…), ale není to pro zlepšování nutný… b)pokroky jsou ve skocích – optimálně ve stále stoupající „sinusoidě“ a opravdu nelze myslet na moc věcí najednou, proto se scházíme na VL, abychom si vždycky individuálně stanovili aktuální prioritu :o), c)není všechno v četnosti dnů pobytu na sněhu, hodně se dá dohnat i intenzivním soustředěním se na správné představy správně prováděného pohybu třeba před usnutím :o)… – to opravdu bezvadně funguje, d)video budeme využívat více a lépe a radostněji :o)… e)sejdeme se na VL na Dvoračkách zase v tak dobrý sestavě? … :o) – jistě ano.

www.vl-snow.cz

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Oprava lyžiarok

dnes 14:52:29 od orim

Co v lyžárně přebývá

dnes 14:02:27 od AntonByckov

Klínovec: [Středisko]

dnes 07:59:31 od t603

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží